Poniedziałek, 26 listopada 2018 r.

Komisja Licencyjna nałożyła na Wisłę obowiązek składania dodatkowych sprawozdań finansowych!

Kolejne czarne chmury gromadzą się nad piłkarską Wisłą Kraków. Jak podała strona PZPN - nasz klub został zobowiązany przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN do składania dodatkowych comiesięcznych sprawozdań finansowych.

Oto pełny komunikat Komisji:

W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi dotyczącymi przejęcia Klubu Wisla Kraków przez nowych inwestorów, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła w ramach nałożonego na Klub nadzoru finansowego zobowiązać Klub do co miesięcznego przedstawiania sprawozdania finansowego wraz ze szczegółowym zestawieniem zobowiązań licencyjnych.

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


29    Komentarze:

~~~Pawel
Jazda !!
Jazda , robimy przelewy na konto dla zawodników , niech się te warszawskie nieroby odpied... !!!

26            -44
woytek1974
Czarne chmury?
Działajmy a nie narzekajmy. #WykupmyCałySklepik

35            -22
~~~dery
Co?
Co to niesie za sobą?

34            -3
~~~€
W Związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi......
No! Jeżeli komisja licencyjna legii podejmuje decyzje w oparciu o informacje z prasy, to co o tym kibice Wisły mają sądzić? Kolejny gwóźdź to trumny, sprytnych z warszafki? Jednym słowem media dyktują warunki komisji ległej, co mają zrobić?! Szok!!!!!! Niestety, nie mamy „prasy”, która ujęłaby się za mami!!!! To jest skandal, że na podstawie doniesień warszawskich pismaków, można zniszczyć taki klub! Pora na przebudzenie!!! Poproszę o komentarz „starego wiślaka” oraz pana(ią) willema de zwijger!

44            -36
logistyk
Mimo wszystko
Wolę swoje pieniądze przekazać na szlachetna paczkę niż na balety dla piłkarzy.

59            -63
stary wiślak
E!
Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?????Gdzie jest napisane,że komisja ma podejmować decyzje na podstawie doniesień prasowych? No, gdzie to wyczytałeś w tym tekście? Tam jest, jak byk napisane,że comiesięczne sprawozdania mają być składane"w związku z informacjami". O decyzjach,na podstawie informacji nie ma żadnej mowy,. Nie manipuluj tekstem i nie przeinaczaj treści. Z oświadczenia komisji wynika jasno,że sprawozdania będą brane pod uwagę,a doniesienia prasowe,są tylko powodem dodatkowego pilotowania sytuacji. Nie sugeruj ludziom tego,co w tym tekście nie ma!

49            -33
Waldi2
@stary wiślak
A Ty trollu dla którego brukowca bazgrzesz? Razem z Migą robicie Wiśle pod górę, podobnie jak Jadczak.

21            -63
~~~Maaark
Tak wygląda pomoc PZPN dla klubów biednych
Żenada!!?

28            -16
~~~wiślak90b r
Logistyk
Oczywiście masz do tego prawo ale te pieniądze chłopaką potrzebne są na jedzenie dla dzieci rachunki raty kredytu itd a nie balety... Chlopie co z ciebie za kibic skoro masz o piłkarzach swojego klubu takie zdanie?!

38            -21
~~~€
„stary wiślak”
Proponuję przeczytać tekst komisji który jest powyżej i tyle. I nie rób idiotów z kibiców Wisły Kraków

29            -21
Vegeta93
I prawidłowo
Panowie ale czy kogoś to dziwi ? W klubie źle się dzieje, podobno jakieś pachołki u nas zarabiają po 300k rocznie, więc takie sprawozdania może wykażą jakieś nieprawidłowości i komuś kranik koniec końców zostanie zakręcony)

40            -13
logistyk
@~~~wiślak90br
Na jedzenie? Masz 5 lat?:) Oni w miesiac zarabiają tyle co normalny człowiek w rok, więc nawet jeśli dostali kasę za 7/11 miesięcy to jest to pewnie ponad 100tys. Zarabiasz tyle w rok? Brakuje Ci na jedzenie?:)

59            -12
Gannicus
Popieram dodatkowe kontrole
Mimo że nie przepadamy za PZPN warto się chwile zastanowić. Uważam że dobrze że ktoś z zewnątrz zacznie patrzeć na ręce aktualnym władza klubowym.Ja już nie mam wątpliwości ktoś na Wiśle i kibicach kreci niezłe lody. Nie znam dokładnej sytuacji jaka jest w klubie i chyba mało kto wie co tam tak naprawdę się dzieje.Tylko transparentność może to ujawnić.W każdym bądź razie dodatkowe kontrole z zewnątrz nam nie zaszkodzą. Powinny tylko przyspieszyć pewne decyzje w klubie. Chyba już nikt nie ma wątpliwości że pani Prezes powinna odejść. By nie było tak ponuro,pamiętajmy Wisła to ludzie,kibice,historia to my nie odwracajmy się od niej i bądźmy z nią na dwóch ostatnich meczach tego roku. Proponuje też by wywiesić transparent: TRANSPARENTNOŚĆ ALBO DYMISJA PANI SARAPATO!!!

58            -8
Kosmaty
Nic nowego.
To normalna procedura, że klub zmieniający właściciela zostaje objęty dodatkową, ściślejszą kontrolą finansową ze strony PZPN. Jedyna dziwna kwestia w tej sprawie jest taka, że zwykle odbywa się to PO przejęciu klubu, a nie PRZED (tym bardziej, że tutaj nic nie zostało powiedziane, a najnowsze informacje dotyczą przyjazdu POTENCJALNEGO kontrahenta w ostatni piątek, czyli wszystko jest palcem na wodzie pisane). Chyba, że sprawa ruszyła z miejsca i do PZPN dotarły jakieś wstępne dokumenty jej dotyczące, ale nie mogą nic powiedzieć, więc zasłaniają się "pojawiającymi się informacjami prasowymi". Tak czy siak z jednej strony w takich kontrolach nie ma nic dziwnego (już sama w sobie ciężka sytuacja finansowa Wisły może skutkować ściślejszą kontrolą ze strony PZPN, a zmiany właścicielskie uruchamiają standardową procedurę, która obejmuje takie kroki), nie ma się więc czym martwić i na co spinać. Z drugiej strony czas (czyli do przejęcia jeszcze nie doszło i tak naprawdę nie wiadomo czy w ogóle dojdzie) i sposób sformułowania komunikatu ("w związku z informacjami prasowymi") są dość dziwne. Poczekamy, zobaczymy. Generalnie ja bym się tym nie przejmował, bo jedyne co się zmieni, to tylko konieczność częstszego dostarczania dokumentów do piłkarskiej centrali, tych samych dokumentów, które i tak co pewien czas klub musi dostarczać w ramach procesu licencyjnego.

28            -5
GrzegorzS
Jeśli komisja licencyjna dziła na podstawie pogłosek
prasowych to ciekawe, że nie zainteresowała sie Lechia Gdańsk w ubiegłym roku, zreszta przykładami braku zainteresowania komisji mozna mnożyć. Z drugiej strony w sumie to mało szkodliwe działania, ale moga świadczyć o tym, że zbliża się czas przejęcia Wisły przez innego niz TS właściciela. Miejmy nadzieję, że jest cos na rzeczy, bowiem to może byc krok a nawet kop do przosu, bowiem na ten moment ta forma właścicielska dojechała do muru i TS po dwóch latach zmagań z doczesnościa musi sie skupić na działaniach innych sekcji a piłkarska spółka musi uzyskać nowego solidnego inwestora. Nic czekam na dzisejszy mecz. Ps byłem dziś w Wiślackim Sklepie i widac tam ruch kibice kupuja Panie pracują i wysyłają. Jak by tak jeszcze pakiety i bilety zaczęły lepiej schodzić to było by dobrze. Idzcie do kas kupujcie wejścówki przez storne internetową Wisła potrzebuje nas teraz a nie za jakiś czas.

23            -13
~~~~the real thomas
...
kurna do czego to dochodzi! żeby milionerów (piłkarzy) wspierać finansowo! wolę dać na biedne, czy chore dzieci!

31            -36
~~~ja
a ten tak zwany "zarząd"
TS Wisła Kraków to w ogóle funkcjonuje? bo z ich strony jest kompletna cisza, dziwne to...

54            -6
~~~Kasandra
...
Sarapata odejdź!!!

39            -6
~~~€
the real thomasz
Za kim jesteś, fałszywy kibucu?

19            -22
Seba
@the real thomas
Nie rozumiem ludzi piszących takie brednie jak Ty. Chyba oczywistym jest, ze nie składamy sie na wypłaty dla piłkarzy ponieważ oni nie maja co do gara włożyć, ale składamy sie po to, by Ci piłkarze chcieli nadal oddawać serducho za nasz klub! Byc moze mały procent zawodnikow ( mlodziez) ma problemy bez pieniędzy przez kilka miesiecy, ale reszta ma na pewno wystarczajaco poinwestowanych środków, wiec przeżyliby i kolejne rok. Tylko, ze nie o to w tym chodzi. Takie podejście moze zadecydować w wielu kwestiach. Zawodnicy otrzymując od kibicow pomoc na pewno nie przejdą obok meczu, bo zwykła przyzwoitość na to nie pozwoli. Wdzięczni za taka postawę moga wykrzesać z siebie dodatkowe pokłady motywacji. Na chore dzieci mozesz lozyc środki cały rok i chwała Ci bedzie za to. Ale jesli chcemy miec swoją "zabawkę" i przezywać emocje co tydzien niestety cos w tej materii musimy robic, bo niestety zarząd daje doopy.

39            -8
Kosmaty
@~~~~the realthomas
Do czego to doszło, że pracownik (piłkarz) ma prawo dostać swoją umówioną wypłatę, a klienci (kibice), którzy są emocjonalnie związani z przedsiębiorstwem (klubem) chcą pomóc, by to przedsiębiorstwo (klub) nie potraciło najważniejszych pracowników (piłkarzy) za darmo (po rozwiązaniu kontraktu z winy klubu), gdy alternatywą może być odstąpienie kontraktu innemu pracodawcy (klubowi) w zamian za korzyści finansowe (opłatę transferową). Dobra pomijam to, przejdźmy do bardziej emocjonalnej postawy (którą wykazałeś stwierdzając, że to karygodne, by kibice robili zrzutkę na pensje piłkarzy, będących przecież milionerami). Jeśli od kilku miesięcy nie dostali wypłaty (małej/duże to bez znaczenia, jednak należnej im z tytułu wywiązywania się z podpisanych dokumentów) mogą odejść w dowolnej chwili, nie robią tego (przynajmniej jeszcze nic nie słychać, a w atmosferze jaka jest wokół Wisły, gdyby jakieś dokumenty dotyczące rozwiązania umów piłkarzy znalazłyby się już w PZPN, to media momentalnie i z wielką satysfakcją obwieściłaby to światu). Chcesz? To daj kasę na małe dzieci (przy czym nie musisz się tym chwalić, bo i tak nikomu ta wiedza nie jest do szczęścia potrzebna). Nienormalna sytuacja? Owszem, w normalnej nie byłoby długów. Szczególnie nie tak dużych i tak "niebezpiecznych", że skutkujących możliwością rozbiórki drużyny na pniu i to nie tylko bez zarobków, ale i z dodatkowymi kosztami klubu. Ale nie czepiaj się o to do piłkarzy, bo ani nie oni są temu winni, ani nie oni mają ten problem rozwiązać. Oni mają grać dobrą piłkę, zdobywać punkty, przyciągać tym kibiców na stadion... i obecna drużyna jako całość i każdy piłkarz z osobna to właśnie robią. 6 miejsce w tabeli, 4 punkty za wiceliderem i 3 za podium (mając 1 mecz rozegrany mniej) i to przy dobrej, widowiskowej i skutecznej grze (najwięcej bramek strzelonych w lidze). Obecna Wisła na przekroju 16 kolejek (dla nas jeszcze 15) - mimo ewidentnych wpadek - jest drużyną grającą najlepszą i najbardziej emocjonującą piłkę w lidze. Nawet Wisła gdy zupełnie nic nie wychodzi i przegrywa w stylu wołającym o pomstę do nieba, to możemy liczyć, że odrobienie strat nie jest tylko frazesem w słowniczku, tylko jest realna szansa na odrobienie strat i co najmniej remis (jak z Legią), a nawet zwycięstwo (jak z Lechem). O to masz pretensje do piłkarzy? Zarabiają dużo (zazdrość?), ale tylko na warunki Polskiej ekstraklasy... eee kurcze nie, teraz to już nawet to nie jest prawdziwe. Ok, poprawka: zarabiają dużo jak na warunki Polskiego społeczeństwa, jednak: 1. takie podpisali umowy, a tego nie zrobią sami ze sobą; 2. w większości lig zagranicznych, ba nawet w wielu klubach ekstraklasy mogliby zarabiać więcej i kasa byłaby na czas (a przynajmniej znacznie mniejsze poślizgi niż u nas); 3. jakie to zarobki i jacy milionerzy? W przypadku Wisły papierowi. Na papierze zarabiają dużą kasę, ale jeśli nie znajduje się ona w kieszeni, a jest tylko zobowiązaniem, to nie ma milionera (to tak jak z tymi podwykonawcami w budowlance czy przy autostradach... zarabiają kokosy, tylko że jak nie dostaną pieniędzy za wykonaną robotę to bankrutują mimo, że na papierze powinni dostać ciężkie miliony złotych, ba nawet sądy przyznają im rację w sporze, ale firma i tak już nie przetrwa).

8            -5
~~~WislaRexM undi
Chca nas juz zupelnie uwalic
Cala sytuacja nieprzypadkowa Majchrowski - PZPN - ...Zaglebie Sosnowiec Majchrowskiego nie spadnie ?:)

3            -14
~~~WislaRexM undi
Akacja #WISLAEVERYWHERE
Akcja : wykupujemy 30.000 biletow na kazdy mecz teraz i na wiosne niezaleznie od tego czy przychodzimy na stadion czy nie. 30.000 x 40 PLN (srednia cena) = 1.200.000 PLN dochodu z meczu! Nie tyle potreba na caly miesiac funkcjonowania klubu? #WISLAEVERYWHERE niezleznie od tego gdzie jestesmy !!!

10            -6
~~~-Optyk
do real thomas i logistyk
Skoro jesteście takimi mądrymi, uczciwymi i dobrymi ludżmi, głownie dlatego że zamiast wspierać zawodników naszej drużyny to WOLELIBYŚCIE dać dla dzieci.. to czemu jeszcze nie daliście ?! Po co tracicie czas na wasze bazgroły ? Dajcie dzieciom po 5 zeta i patrzcie z politowaniem na nas, na tych którzy zrobią wszystko aby ratować ten Zespół, ten Klub ! Wnioskuję, że cierpi Wasze ego.. Piłkarz ma krótką karierę, ale podczas tego czasu może dać tysiącom ludzi radość i dumę. Mnie osobiście Zawodnicy Wisły obecnie napawają dumą i uważam że za charaktery powinni dostać mega premie !. Grają za free i mimo, że tak duża ilość Kibiców nie wierzy w jutro, a inni Im żałują wsparcia " bo na papierze lepiej od nich zarabiają", to jednak to Oni - Piłkarze, dalej walczą i się z tego jeszcze cieszą !!! Widzicie, ludzi pomiędzy sobą wiele różni: jedni są zawistni, a inni dobroczynni ! Jakim jesteś człowiekiem pokazuje Twoje postępowanie i nie koniecznie ma na to wpływ - to czy jesteś bogaty czy biedny... Tak na marginesie: to są w drużynie Piłkarze, którzy są w WIśle od pół roku, a dostali kasę może za pół.. ale miesiąca. Nie chcecie to nie dawajcie, ale przestańce do chole.y jęczeć i sieć defytyzm !

12            -5
~~~JozefS
PZPN
W moim odczuciu ekstraklasa i PZPN zrobią wszystko żeby utrzymać Wisłę w ekstraklasie. Przecież liga bez naszego klubu traci 25% wartości. Rok w rok jesteśmy w kibicowskim i marketingowym top 3.To o takich klubach jak Wisła, Legia i Lech mówi się najwięcej. Niedługo przecież startuje przetarg na nowe prawa tv i bez Wisły na pewno nie będzie tyle kasy dla ligi co teraz jest planowane.

18            -4
~~~Mk
Ludzie
Ale o co wy się spieracie? Co za różnica czy ktoś woli się dorzucić do jakiejś paczki, czy na to by dzieci naszego piłkarza miały co jeść, skoro zaległości wynoszą 8 milionów złotych. Nasze nawet najlepsze chęci to są jakieś śmieszne kropelki w gigantycznym morzu potrzeb. Jak się nie objawi jakiś cud i nie weźmie nas inwestor to już możemy się godzić z losem Poloni Warszawa.

18            -6
Nota_bene
Dygresja... na temat.
Do wszystkich tych, którzy uważają, że zbiórka kibiców dla piłkarzy coś zmieni w temacie zadłużenia Wisły - otóż niczego nie zmieni, nie zmniejszy go ani o grosz. Nadal Klub będzie winny piłkarzom pełne kwoty wynagrodzeń, choć byśmy im dali po 10 mln na głowę. Z prawnego punktu widzenia zrzutka na piłkarzy to darowizna osób fizycznych, która nie wpływa na wysokość długu Klubu. To tak nawiązując do 1. posta w kolejności.

17            -4
Nota_bene
Dygresja 2... na temat.
Nie przesadzajcie z pomstowaniem na PZPN, Bońka i Ekstraklasę. Póki co to tylko ostrzeżenie i... dodatkowa praca dla pionu finansowego (współczuję z zawodowej solidarności) a szkoda, że nie dla Zarządu. Póki co jesteśmy nadal w Ekstraklasie a przypomnę, że w chwili kryzysu lipcowego i ważących się losów gry Wisły na stadionie przy Reymonta to właśnie PZPN, Boniek i Ekstraklasa SA wyciągnęli do Wisły rękę mediując z UM Kraków nad spłatą długu wobec Krakowa. I o ile pamiętam przekazali a conto pierwszą ratę z pieniędzy, jakie kluby otrzymują corocznie z Ekstraklasy.

20            -2
~~~kotek
zdaje się ....
zdaje się że UM straci dojną krowę, było tak dowalac Wiśle taki czynsz? w innych miastach extraklasowych miasta partycypują w kosztach utrzymania stadionow, kto powiedział że piłka jest dochodowa? a tu zdzieracie z klubu ostatni marny grosz. są guptoki w tym urzedzie krakowskim. Jakim cudem garbarnia ma taki malutki czynsz? Dlaczego tu brakuje perspektywicznego myślenia? liczy się tylko tu i teraz. Przecież jak ja bym prowadził taką politykę ze sobą, to bym do niczego nie doszedł w ciągu ostatnich dwóch lat gdzie podwoiłem swoje dochody... brakuje gospodarza, który potrafi przedstawić plan np. na 10 lat i konksekwentnie go realizuje...

6            -4