Wtorek, 27 listopada 2018 r.

Liczby meczu: Arka - Wisła

Wprawdzie w spotkaniu Arki z Wisłą kibice obejrzeli mnóstwo akcji, strzałów oraz co za tym idzie interwencji bramkarzy, to po końcowym gwizdku sędziego - zadowoleni mogli być wyłącznie zawodnicy i fani zespołu z Gdyni. "Biała Gwiazda" doznała bowiem w tym meczu najbardziej dotkliwej porażki w bieżącym sezonie, ulegając aż 1-4.

3 - najwięcej razy faulowani w tym meczu w zespole Wisły byli Dawid Kort oraz Jesús Imaz.

3 - tyle udanych odbiorów zanotowali Rafał Pietrzak i Matej Palčič.

4 - swoją czwartą żółtą kartkę w bieżącym sezonie obejrzał Marcin Wasilewski.

5 - najczęściej na bramkę Arki strzały oddawał Martin Košťál.

5 - tyle zwodów wykonał Jesús Imaz, ale tylko dwa z nich były skuteczne.

9 - to liczba strat piłki Rafała Boguskiego.

10 - taką liczbę "nabyć" piłki zanotowali Maciej Sadlok i Tibor Halilović.

10 - dokładnie dziesięć bramek ma już na swoim koncie w bieżącym sezonie Zdeněk Ondrášek, dziewięć w lidze oraz jedną w Pucharze Polski.

12,42 - tyle kilometrów przebiegł w tym meczu Rafał Boguski.

14 - taką liczbę wygranych pojedynków zanotował Matej Palčič.

15 - to liczba sprintów w wykonaniu Rafała Boguskiego.

32,53 - z taką prędkością najszybszy sprint w zespole Wisły wykonał Rafał Boguski.

44 - najwięcej podań w zespole Wisły miał w tym meczu Tibor Halilović. 91% z nich było celnych (40/44).

52 - według oficjalnych statystyk - aż tyle strzałów oddali w tym meczu piłkarze obydwu zespołów. Arka strzelała aż 32 razy, wiślacy próbowali 20-krotnie.

60 - tylko w ostatnim kwadransie Wisła miała większe procentowe posiadanie piłki od Arki. W kolejnych kwadransach meczu wynosiło ono odpowiednio 40%, 28%, 31% - w pierwszej połowie oraz 37%, 44% oraz wspomniane 60% - w drugiej.

102 - tyle sprintów (pow. 25,2 km/h) wykonali wiślacy.

114,28 - tyle kilometrów przebiegli łącznie w tym meczu piłkarze Wisły Kraków. O 3,4 km mniej od zawodników Arki.

286 - najlepszym zawodnikiem Wisły, wg klasyfikacji InStat Index, był Matej Palčič.

1440 - w gronie zawodników Wisły, mających "w nogach" komplet ligowych minut jest tylko Marcin Wasilewski, ale jego seria na meczu z Arką została zakończona. Obejrzał bowiem swoją czwartą żółtą kartkę i w kolejnym spotkaniu go zabraknie.