Czwartek, 29 listopada 2018 r.

Wisła ponownie w futsalowym Pucharze Polski

Futsalowa drużyna TS Wisła Kraków wraca na parkiet. Już za niecałe dwa tygodnie zagra w Pucharze Polskim na szczeblu wojewódzkim. Turniej eliminacyjny - pierwszy, ale mamy też nadzieję, że drugi - odbędzie się oczywiście w Hali przy ulicy Reymonta 22.

Trenerzy Akademii próby reaktywacji utytułowanej sekcji podjęli się już rok temu. W pierwszej fazie eliminacji Pucharu Polski pokonali m.in. aktualnie trzecioligowy Hutnik Kraków i zremisowali z występującym w drugiej lidze futsalu Klubem Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego UEK, co sprawiło, że awansowali do fazy finałowej. Tam niestety ulegli drużynie z Limanowej - FB Wojtas, w której prym wiódł były mistrz Polski juniorów z Wisłą, Dominik Kościelniak. Wiślacy przegrywali do przerwy 1-3, po zmianie stron jednak zdobyli kontaktową bramkę i atakowali, jednak po wycofaniu bramkarza nadziali się na kontrę, tracąc w ostatnich sekundach czwartą bramkę. Ostatecznie FB Wojtas awansował do rozgrywek centralnych.

Tegoroczny turniej eliminacyjny odbędzie się 8 grudnia w Hali Głównej Towarzystwa Sportowego. Początek meczów zaplanowano na 13:30, natomiast Wisła zacznie o 16:00 meczem z Kmitą Zabierzów. W wiślackiej grupie B znajdzie się również Metal Gawro Tarnów. Natomiast w grupie A zagrają KU AZS UEK, Gdovia Gdów, SMS Solne Miasto i Złote Chłopaki Chrzanów.

Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów, których zwycięzcy zmierzą się w finale i dwa tygodnie później w fazie finałowej z najlepszymi drużynami z drugiego turnieju eliminacyjnego, który odbędzie się w Nowym Targu. Ponownie barw Towarzystwa Sportowego w głównej bierze bronić będą trenerzy Akademii Piłkarskiej.

Źródło: Akademia Wisły


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

~~~wiślak90b r
Wow super
Trzymam kciuki za reaktywacja tej sekcji:-)

14            -2
GrzegorzS
Fajnie, trzymam kciuki
za udany start, ale z racji obowiązków ciężko będzie walczyc w lidze.

11            -1