Czwartek, 29 listopada 2018 r.

Apel Małopolskiego Związku Piłki Nożnej związany z sytuacją Wisły Kraków

Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zaapelował do Władz Krakowa o podjęcie niezwłocznych kroków, które miałyby pomóc w naprawieniu złej sytuacji finansowej naszego klubu.

Oto pełna treść apelu:

Działając w intencji zapobieżenia niebezpieczeństwu upadku wielce zasłużonego klubu piłkarskiego - Wisła Kraków - Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej kieruje apel do Władz Krakowa o podjęcie niezwłocznych kroków ratunkowych. Sytuacja finansowa Wisły jest skrajnie krytyczna, nie gwarantuje możliwości kontynuowania rywalizacji sportowej w ekstraklasie. To bezprecedensowy fakt w polskim wyczynowym piłkarstwie. Starania władz Klubu o pozyskanie inwestora nie przynoszą skutku, także z powodów niezależnych od Klubu. Dług przekraczający 20 mln złotych, a zwłaszcza suma zobowiązań wobec piłkarzy, stawia pod znakiem zapytania motywacje sportowe drużyny.

Jest ostatnia pora pospieszenia Wiśle z realną pomocą. Ten Klub, tak mocno wpisany w pejzaż moralny i kulturowy Krakowa, nie może być kolejny raz ofiarą nieodpowiedzialnych i nieuczciwych inwestorów, którzy wpędzili go w widmo upadku. 13-krotny mistrz Polski, wychowawca tysiąca reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, zasłużył na wyciągnięcie do niego pomocnej dłoni!

Apelujemy do radnych Rady Miasta, bez względu na ich barwy polityczne, do Pana Prezydenta Profesora Jacka Majchrowskiego o wyjście naprzeciw wołaniom środowisk klubowych o pomoc. Formy tej pomocy są w Polsce znane i poddane praktyce w wielu miastach, także metropolitarnych.

Nasz apel kierujemy również do aktualnych władz Wisły licząc, że uczynią wszystko, co w ich mocy, by spełnić wstępne warunki Miasta, oczekującego pełnej transparentności działań w Klubie, jak również bieżącej kontroli nad zagospodarowaniem przyznanych środków. Ze swej strony Małopolski Związek Piłki Nożnej postanawia zamrozić zobowiązania Wisły na rzecz Związku, do czasu osiągnięcia przez Klub pełnej płynności finansowej.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


53    Komentarze:

~~~Osman
Nadzieja
Módlmy się żeby miasto nam pomogło bo coś mi się zdaje że przy skali naszych problemów żadna akcja kibicowska ani pełen stadion nie pomoże poprostu za długo trwało to wyprowadzanie kasy z naszej Wisełki

104            -15
buczo85
Prezesko
Listopad się kończy. Może jakaś konferencja i przedstawienie planu na najbliższe 2 tygodnie? Jeżeli Wisła padnie od 1 stycznia to nie chciałbym się dowiedzieć o tym pod choinkę...

89            -10
hobiz
?
A ciekawe co PZPN i jego regionalny odpowiednik zrobili , by ratować nasz klub ?

18            -73
~~~Stefan
A stadion?
hobiz- dzięki nim przyspieszono przekazanie Wiśle środków na obsługę długu stadionowego. Bez tego mecz odbywałyby się poza Krakowem .

72            -7
~~~Tom69
Pzpn
Sorry, ale ci niby Twoim zdaniem pzpn mial zrobic? Daje kase, jest forsa id ekstraklasy, jest od canal plus... Czego oczekujesz? Zeby pzp albo mzpn finansowal zke zarzadzana Wisle?

52            -3
~~~fan1978
co teraz pomyśli Pan Majchrowski!?.....
......pomyśli, i zrobi wszystko żeby nie dopuścić do upadku zasłużonego Klubu- Wisła Kraków, który przez wiele lat reprezentował i promował Miasto w Europie i Świecie?? Tak by wypadało!!

42            -10
~~~Janko Buszewski
Niby dobrze
bo jest jakas nadzieja,że to wszystko nie skończy się tragedią.Pomagają kibice,drobni sponsorzy,teraz MZPN,może pozytywnie odniesie się też "miasto"?Niby dobrze......ale wciąż mam gdzies z tyłu głowy,że jednak jest żle.Bardzo zle.Tak,a czemu?.Bo chodzimy po prosbie niczym bezdomni,zmuszeni jestesmy prosic o jałmużnę,stalismy się praktycznie w niewielkim odstepie czasu żebrakami.My-Wisła,13 krotny MP,kilkukrotni zdobywcy PP,czołówka polskich zespołów jesli chodzi o starty w europejskich pucharach,zasilacz reprezentacji we wszystkich niemal kategoriach wiekowych.Wisła-klub ze 112 letnią historią, jeden z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych polskich klubów w swiecie,rezydenci miasta Królów Polski.Tymczasem,lezymy na łopatkach.Wydaje sie to nieprawdopodobne,niemożl iwe i nierealne.A jednak.Kluby,a moze i nawet klubiki, z Kielc,Gliwic,Legnicy czy Płocka mają się dobrze,funkcjonują,grają a my dogorywamy.Zgroza! Wiara,miłość i nadzieja-któż pamięta to?Najwytrwalsi walczą dalej-resztę kryje dno...!Pozostaje wierzyc.

72            -2
~~~Transfer
Pomoc pod warunkiem.....
Miasto ma dac odpowiedz „ po niedzieli” w sprawie Wisly( stadion). Jest wiec czas by od rolnika wziac swiezy obornik, pojazd godny „BLOND SLUPA”. Zajechal tym pojazdem pod biura TSW i ...... pani byla Prezes zapraszamy. Po takiej akcji miasto innym wzrokiem spojrzy na nasz klub. A moze nie taczke a okare( dwa kola pojazd) zapomnialem o Tej ktora Misio wsadzil do kkubu by umiejetnie ktos wyprowadzal kase. Wszyscy doskonale wiemy, ze gdy w” hodowli” pojawi sie zaraza to..... usuwa sie wszystkie podejrzane o „ chorobe” sztuki. WSZYSTKIE. Tylko taki „ zabieg” gwarantuje pozostalym” sztukom” prawidlowy rozwoj. Po tym „ zabiegu” zmienic wszystkie zamki i zabezpieczenia na obiektach sport.TSW Naprawde nie ma innego wyjscia. Rada Miasta diskonale pamieta ta Arogancka Blondi, ktora miala gdzies termin spotkania latem z Wladzami Miasta. Teraz Rada Miasta oleje Blondi Slupa- a cierpi na tym nasz klub

67            -17
~~~#*****#
Jestem bardzo ciekawy jaka bedzie reakcja
wladz miasta i wtedy zobaczymy czy na te wladze mozna liczyc ! Inne metropolie takze i u nas w kraju, wspieraja swoje kluby, jak tylko moga. Mam nadzieje, ze Prezydent i jego urzednicy cos wymysla. I mam nadzieje, ze nie stype!

38            -5
~~~lakunja
Dobra.
Zaczynam pisać randomowe maile do ruskich firm albo arabskich gigantów, że nasz klub potrzebuje pomocy.

21            -26
~~~Kibic Wisełki Kraków
Wiara do samego końca Kochana Wisełko
Wiara i Serce podpowiada że to nie możliwe by Wisełka popłynęła i oby tak było. Głowa i serce boli jak się widzi co się dzieje, jak się czyta, a każdy widzi i zdaje sobie sprawę z powagi i fatalnej sytuacji klubu, nie jest dobrze, nie od dzisiaj zresztą, i nie zapowiada się by było lepiej, obym się mylił, i tak modlę się by Wisełka z Krakowa, ukochany Klub podniósł się z kolan, z tych długów i zaczął wychodzić na swoje, wracać na właściwe tory... Tego życzę Nam Kibice. Miłość Wierność a teraz Wiara i Nadzieja dla tego Najwspanialszego Klubu. " A po burzy słońce wychodzi zza chmur i na Krakowem zaświeci znów, o jednym marzę, o jednym wciąż śnię ... Mistrzem będzie Wisełka na pewno to wiem ". Niech Biała Gwiazda rozbłyśnie potencjalnym poważnym zainteresowany kupnem Klubu. Z Wiślackim Pozdrowieniem.

36            -2
~~~Radekrrrr r
zarząd
Gdzie jest zarząd?!

66            -10
Gannicus
Takie wyjście
W zaistniałej sytuacji pozostało tylko: Dymisja pani Sarapaty i zarządu,następnie pełna Transparentność. Znalezienie kogoś uczciwego kto w jawny sposób będzie prowadził działania finansowe Wisły.(to chyba najtrudniejsze) Następnie zimą wyprzedaż naszych 3-4 piłkarzy(cudem gdybyśmy wyciągnęli za nich 6-8 milionów PLN)by zarobić na przetrwanie roku i zmniejszenie wydatków.Może się utrzymamy a w najgorszym wypadku spadniemy do 1.ligi. Liga jest słaba więc i wychowankami moglibyśmy powalczyć o te kilka punktów.

48            -16
Szczypior
Apel do kibiców
bo jak na razie to oni nie rozumieją, że bycie Wisłą nie polega na czczym gadaniu dywagowaniu, krytykowaniu i wzajemnym obwinianiu. To tak jak z polskim patriotyzmem nadużywanie słów przez niektórych prominentów jest tak banalne, że staje się groteską. Jednym słowem trzeba ruszyć dupy i zapełniać stadion jeśli leży Wam Wisła na sercu. Innej drogi nie ma na ten czas.

51            -12
~~~Kuba
Czy ktoś może mi powiedzieć
Co się stało przez ostatnie kilka miesięcy że sytuacja z trudnej ale poprawiającej się (sformułowanie za informacją zarządu) stała się na tyle dramatyczna że zaczęto mówić o upadku klubu? Rozumiem sprawy stadionowe itp ale skoro było "coraz lepiej" to czy zmiana priorytetów w regulowaniu zadłużenia mogłaby się aż tak odbić na sytuacji Wisły? Zarząd przekonywał że się nie przelewa jednak zaległości są sukcesywnie regulowane - co się stało że nagle pojawiło się widmo upadku? Wzrosły koszty, spadły przychody czy chodzi o płynność finansową, na którą wpływ miało miasto i warunki spłaty stadionu? 15k osób * 40zł tj ponad pół miliona za bilety, chyba mozna z tego wyłączyć 25% żeby zapłacić z góry za nast. mecz?

27            -5
~~~Kibic 1906w
sarapata
specjalnie napisałem z małej litery z nią nikt nic nie chce miec do czynienia, kazdy pewnie się zgodzi żeby cos zaczęło się dziać to ona i cała jej kampania musi odejść.

36            -10
~~~robben80
apel...
Najpierw trzeba uzdrowić struktury klubu, zmienic jego PR - mowie tu o takich kwestiach jak wynajem siłowni wiadomo komu, strzelanie z rac do swoich kibiców podczas pewnego meczu z Górnikiem, publikowanie na koszulkach pilkarzy wizerunku oskarżonego o rozne przestępstwa, itd jeszcze mozna by wymieniać. Do tego doprowadziły obecnego rządy ze żaden poważny inwestor nie chce tu przyjść, ba obecni sponsorzy tez chcieli sie wycofywać, bo nikt nie chce sie identyfikować z klubem gdzie dzieją sie od lat "złe" rzeczy.

28            -7
~~~robben80
miasto
wiele lat w Chorzowie pomagalo ruchowi- i co to dalo? zmarnowano te pieniądze, a klub nie byl w stanie sie zrestrukturyzować, nie mozna bylo wiec wiecznie karmic takiego tworu, wiec klub w koncu wyladowal w 2 lidze, w tym przypadku dawanie kasy z pieniędzy podatnikow tez nic da - chyba ze Zarzad bedzie powolany na nowo - przez Prezydenta Miasta

23            -12
~~~Jan z podkolanówka mi w róż
Ciekawe ilu z tych stękających tutaj na forum będzie na
dwóch najbliższych meczach domowych ??

31            -19
~~~Chrut
Władze
,,Wisły uczynią wszystko,co w ich mocy`` napiszą e-maila.hahaha ostatnio jest to bardzo popularna forma rozmów:rotfl: Płakać się chce.

36            -9
~~~PS
Szczypior
I chyba nie zrozumieją... jak to jest ze dla smiesznego klubiku z warszawki potrafi przyjsc 30 kola , na derby pod tyle, a na 1 z 2och meczow, na ktorych zapelnienie stadionu moze dac tlen, pokazac potencjalnemu inwestorowi jaki tu jest potencjal ludzki , jest sprzedanych 4500biletow na 8 dni przed meczem ... im blizej meczu na pewno licznik przyspieszy,ale nawet jak bedzie 15-17 tys to bedzie to porazka... porazka tych ,,NAJLEPSZYCH KIBICÓW W POLSCE,,. Nie bylo i nie bedzie wazniejszego momentu na przyjscie na mecz niz 2 najblizsze spotkania i jesli komus dobro tego klubu lezy na sercu to zrobi wszystko zeby chociaz wykupic pakiet na 2 mecze , nie mowiac juz o obecnosci. Nie rozumiem gdzie sa te osoby, ktore na wspomniane na samym poczatku posta 2 mecze potrafia ruszyc tylek, a w najkrytyczniejszym momencie od lat chcą biernie patrzyc jak upadamy. Przykre, ale tez pokazujace jaka tu mamy mentalnosc ... Mimo wszystko mam nadzieje, ze w przyszla sobote wszyscy sie milo zaskoczymy bo jak nie teraz , to KU**A kiedy ?!

27            -6
~~~Kibic Wisły
Opatrzność nam pomoże...
Znowu jakieś bzdury...ja powiem tak na serio...potrzebny jest jedynie i został nam APEL, ALE TEN JASNOGÓRSKI...Matko Najświętsza i Dobra pomóż.

28            -6
~~~kibol_lud ojad
Bilety
Na mecz z Jagiellonią sprzedanych 4.5k biletów. Ludzie dramat, do roboty!

33            -9
~~~z podgórza
Inwestor
A co z p. Gricukiem i jego Chińczykami, następny chętny bez kasy, naopowiadał i tyle go widzieli.

41            -2
~~~Jan z podkolanówka mi w róż
@~~~Chrut
A ty co uczynisz? Bo to, że na stadion podczas dwóch ostatnich meczów NIE PRZYJDZIESZ to wiadomo.

9            -12
~~~Wisła Zakopane
cała prawda
Ludzie! To jest [...] szok! Klub z takimi tradycjami, z taką rzeszą kibiców, z takiego pięknego, najlepiej rozpoznawalnego w świecie polskiego miasta. Idealnie skomunikowanego ze światem - znalazł się na skraju upadłości? W świecie gdzie nie ma kryzysu ekonomicznego, a marketing sportowy jest częstą formą promocji i reklamy wielkich i małych firm? Jest to dla mnie nie do pojęcia! Co robił zarząd przez kilka ostatnich lat? Bo ta krytyczna sytuacja jest głównie winą zarządu! I co z pewnością odstrasza sponsorów czy inwestorów to kwestia łączenia kryminalistów z zarządem . niestety, to jest też powód zaistniałej sytuacji.

26            -4
~~~Gienek TSW
Tylko pytam nie krzyczcie
A nie możemy ogłosić upadłość Spaść do 4ligi pozbyć się długu A potem zrobić fuzje lub wykupić licencję jakiegoś Klubu z 1ligi jak Lech kiedyś z amicą zrobił Powalczyć o wejście do ekstraklasy i problem z głowy

14            -65
~~~Marco*
bilety
ja na mecze nie mogę iść ale bilety kupuję dla siebie i syna..

26            -2
~~~Człeniu
Dość znamienne
Że o problemach mówią wszyscy wokół, a prezeska nabiera wody w usta i mami tanimi wymówkami. Można stosować apele, ale trzeba jeszcze raz jasno to przyznać, z Sarapatą i sharksami nikt nie chce mieć niczego wspólnego, oni muszą się usunąć z tego klubu raz na zawsze, wtedy się znajdą choćby i niezbyt bogaci, ale zawsze jednak inwestorzy. Na naszą niekorzyść działa ponadto fakt, jakie było u nas rozpasanie i eldoraro jeszcze nieco ponad rok temu. Zarząd sobie podniósł wynagrodzenie z niespełna 300 tysięcy do ponad 700 tysięcy złotych rocznie. Dwie raty za stadion psu w tyłek dzięki temu. Carillo inkasujący 100 tysięcy miesięcznie - kolejne raty za stadion wyrzucone w błoto. Mitrovic to najpoważniejszy przykład niegospodarności przy zatrudnianiu, ale tak naprawdę tych piłkarzy było więcej, bo finalnie żadnego pożytku nie było z Frana Veleza, poza obecnością na liście płac, pozbycie się Lloncha za darmochę, też z winy tego zarządu, bo zamiast wygospodarować środki, wywalone na niepotrzebne i wygórowane ambicje, zwodzili gracza tak długo aż poszedł w cholerę. Wszystkie te nieudolne ruchy doprowadziły do tego, że za psi grosz do Legii poszedł Carlitos, a mogliśmy na nim naprawdę przyzwoicie zarobić. I teraz postawcie się w miejscu radnych i prezydenta, którzy słyszą o problemach takiego klubu. Czy bylibyście w stanie z czystym sumieniem powierzyć temu zarządowi jakieś środki, by otrzymali pomoc? Ja nie. Moim warunkiem byłaby zmiana zarządu, a najlepiej przekształcenie w inną spółkę, której wymogiem formalnym byłaby transparentność i możliwość wiązania rąk nieudacznikom. No i rzecz jasna brak powiązań ze środowiskiem przestępczym Żeby było zabawniej, jeszcze parę miesięcy temu były niewybredne komentarze o władzach miasta, dziś szukamy u nich pomocy. To jest śmieszne, trzeba z rozmaitymi stronami utrzymywać dobre stosunki, bo jak widzicie, nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzebna ich pomoc. Reasumując, miasto jest naszą jedyną nadzieją, bo też nikt we władzach nie chce scenariusza, w którym stadion stoi pusty i trzeba do niego dokładać znacznie większą gotowiznę w ciągu roku, ale ten zarząd nie rokuje na przyszłość.

28            -7
Kosiarz
mam niejasne wrażenie
że większość chce pomagać Wiśle, ale nie jej zarządowi... i tu chyba jest pies pogrzebany...

42            -2
~~~xxx
Do GienekTSW
Gienek mam nadzieje, że wczoraj była impreza i od wczoraj Cie trzyma jeszcze- bo jak na trzeźwo takie rzeczy piszesz- to jestem przerażony jakie jeszcze " myśli" krążą w Twojej głowie.Mimo wszystko pozdrawiam!

20            -2
GrzegorzS
Chcecie pomóc klubowi idżcie do kas po bilety
po 20 000 osób na meczu z Jagiellonią i Lechem pozwoli wyprostować kilka spraw.

27            -11
Engrandel
Trzeba liczyć 2 cudy.
Pierwszy dogadanie się Panów Ziętka i Kwietnia z miastem gdzie przejmują akcje Wisły, i razem wpłacają miesięcznie rzeczone 1,2 mln zł. Pozwoliłoby to na oczyszczenie atmosfery wokół klubu i przedłużyło czas na znalezienie konkretnego inwestora. Gdyby spełniony został pierwszy cud zaraz po nim musiałby nastąpić 2, czyli PZPN musiałby się zgodzić, aby jeden podmiot mógł mieć 2 kluby w lidze zawodowej. Patrząc jednak na decyzję UEFY odnośnie klubów Red Bulla PZPN na nadzwyczajnym posiedzeniu również mógłby podążyć podobną drogą. PS. Sądziłem, że Sarapata będzie Panią Prezes przed duże "P". Okazała się nie mniej kłamliwa od innego wiślaka z krwi i kości Pana Gaszyńskiego., tyle, że ona nie ma pieniędzy od TF na łatanie dziur.

28            -3
~~~...
Titanic...
Wszyscy mówią zapełnić stadion w dwóch najbliższych meczach. Też jestem za tym jak najbardziej. Ale ludzie nie są głupi. A mianowicie chodzi o to, że w zeszłym roku zarząd wypłacił ponad 750tys wynagrodzenia dwóm członkom zarządu. Jeśli na to mają iść moje pieniądze to raczej zostanę w domu. Tak myśli tysiące kibiców Wisły, których za nic ma zarząd. I teraz jak to się przekłada. Zarząd nie chce rozmawiać z kibicami. Nie chca przedstawić na co idą pieniądze. Kibice w obawie o swoje pieniądze wydane na bilety szaliki koszulki itd wolą zostać w domu. Cierpią na tym piłkarze bo faktycznie pieniądze z biletów można by przeznaczyć dla piłkarzy ale nikt nie ma pojęcia co zarząd zrobi z naszymi ciężko zarobiononymi pieniedzmi bo to oni później nimi dysponują. Miasto jasno powiedziało że z tym zarządem nie będzie współpracować i nie ma się co dziwić. Pani prezes robiła spotkania z kibicami w restauracji "klubowej" gdzie otoczona bojowkarzami czuła się bezpiecznie o to że nie będzie niewygodnych pytań bo każdy kibic tzw piknik nie przyjdzie się narażać łysym dresom. Każda konferencja prasowa jaka się odbywała to było ustalone wcześniej że będzie dotyczyć konkretnego tematu na który przygotowywała się pani prezes. A jak padało jakieś niewygodne pytanie to pani rzecznik prasowa szybko ucinala temat... Ludzie mają już dosyć takiego traktowania i dopóki ten zarząd będzie tu tkwił to ludzie będą się odwracać od klubu a z czasem także drobni sponsorzy (dematec,wadowscy, antrans itd)

55            -6
~~~Bartek_sy mpatyk
Pod jakim warunkiem inwestor w Wiśle
Zajmuję się tzw. doradztwem transakcyjnym, czyli pozyskuję inwestorów, którzy wykładają prywatny kapitał na rozwój przedsiębiorstw w zamian za akcje / udziały (czyli NIE mówimy o pożyczkach ani kredytach). I jedno Wam powiem: najtrudniej znaleźć inwestora na spółkę, która jest w bardzo złej sytuacji finansowej. Inwestorzy dużo chętniej wchodzą w firmy, które są poukładane tj. mają dobrze przemyślane procesy - marketingu, sprzedaży, operacyjne itd. Wtedy nawet jak wyniki finansowe są słabe, łatwiej jest zrestrukturyzować spółkę. Nawet jeżeli spółka jest w b. złej sytuacji, to warunkiem koniecznym do jej przejęcia jest zmotywowany i kompetentny zarząd (nie oceniam obecnego, mówię ogólnie jak jest) i oczywiście zrozumiałe sprawozdania finansowe (ponownie: mówię ogólnie, nie odnoszę się do sytuacji obecnie w Wiśle). Ponadto, patrząc tylko biznesowo, bez emocji i bez empatii, po spadku z ligi Wisła byłaby dużo, dużo tańsza, a kilka tysięcy kibiców i tak przychodziłoby na drugą ligę. Mówiąc krótko, zakup Wisły po spadku mógłby być bardziej opłacalny. Przypuszczam (ale nie jestem pewien), że jeśli inwestor wejdzie to albo teraz, ale na b. niekorzystnych warunkach albo po spadku.

19            -5
~~~stevie
Gienek chcesz być
posmiewiskiem ligi jak ciuchcia z Poznania?!

24            -2
~~~czarne_ch mury
kasa
Gannicus w obecnej sytuacji Wisła nie jest w stanie sprzedać żadnego piłkarza. Żaden klub nie kupi piłkarza od nas jeżeli wisi nad nami widmo bankructwa , innymi słowa po co kupować jak można mieć za darmo ,po upadku klubu oferując sam kontrakt. A to że ludzie nie kupują biletów , socios zebrało tylko nie całe 40tys i brak jest bogatych inwestorów ,jest winą obecnych władz Wisły . Nikt o zdrowych zmysłach nie wierzy w to że przekazanie pieniędzy na Wisłe z obecnym zarządem da jakąś szansę żeby ją uratować , każdy myśli że te pieniądze po prostu wsiąkną w łapy zarządu.

20            -3
GrzegorzS
W tym momencie tzw. "Zarzad" przestał być już
istotnym problemem piłkarskiej Wisły. Bo jedyne co ten zarząd może zrobić na ten moment to zaklajstrować obecny kryzys, by uratować skład sztabu szkoleniowego i skład osobowy pierwszej drużyny, by wejść w wiosnę z szansamy na przyzwoitą grę i zdobywanie punktów. Potem ten Zarząd w związku zcałkowita utrata zaufania musi sie w całości podać do dymisji. Co więcej obecna formuła właścicielska spółki piłkarskiej straciła już rację bytu. W ostatnim roku popełniono za dużo błędów, które zniweczyły wcześniejsze osiagnięcia. Mniej więcej rok do tyłu wkroczono na równie pochyła pod hasłem walczymy o puchary idziemy na skróty odchodzimy od racjonalnej polityki oszczedzania, spłacania długów i budowania pozycji od podstaw. Owszem woks populi wzywał SSarapatę i całe otoczenie do zawalczenia o puchary, zmiany stylu gry zatrudnienia Carillo pójścia w hiszpańskie transfery. To wszystko zawaliło się w dniu, gdy nie wygraliśmy w Niecieczy z Sandecja , bo to tych punktów nam brakło by załapać sie na puchary. drugim ciosem było niepowodzenie transferowe z Lopezem, potem wybuchł problem stadionu. Sarapata i Dukat najpierw nie spłacili 1.4 miliona w terminie by nie doszło do kryzysu stadionowego a potem gdy ten kryzys wybuchł to te pieniądze wypłacili tracąc finansowa płynność. To wszystko plus styl zarządzania z cienów gabinetu bez jawności informowania kibiców całkowicie zniszczył zaufanie kibiców do władz klubowych. Wydawało sie na początku ligi, ze to zaufanie można choc cześciowo odzyskac, ale zamias t jawnie z kibicami rozmawiać pokazywać problemy mobilizowac ich do działania powielono stare błędy. Wiele nawet sensownych działań jest skrywanych, Zarząd swoja postawa nawet nie pozwolił sobie pomóc. Wystarczyło wyjśc do kibiców i otwartym tekstem powiedziec, że problem może się pojawić przykładowo w zwiazku z tym, że w pażdzierniku listopadzie będzie trzeba zawodnikom i pracownikom płacić a na R22 zagramy raptem 3 mecze przez dwa miesiące i nie będzie żadnych dochodów a kupa wydatków. Zarząd mógł pokazac problemy i poprosić o pomoc kibiców. Kto wie może wiedząc o problemie we wrześniu kibice byli by w stanie przykładowo po przez Socios uskładac choćby na jedna wyplate dla drużyny. Przede wszystkim zas był by inny klimat. Sarapata poległa i polegnie dlatego, że nie rozumie, że czasy się zmieniły. Zamiast iśc na pełna jawnośc wobec kibiców, którzy sa siłą tego klubu działa się tak jak to robiło sie przez ostatnie 70 lat zarzadza się z gabinetów. Tak to sobie może robic Cupiał, którego stac TS owszem może tak sobie robic sport z gabinetów w innych dyscyplinach, bo tam po prostu chodza niewielkie kwoty. Sekcje koszykówki gimastyki itd można utrzymac za w sumie niewielkie pieniądze. Zarządzac Spółką Akcyjna, która nie ma zaplecza w postaci potęznego sponsora tak sie nie da. TS zmarnował swoja szansę niech więc skupi sie na tym by uratowac spółke na tyle by mogła zostac w ekstraklasie by przetrwała na tym poziomie rozgrywek. Pomyusł by spółę zbankrutowac i odbudowywac na bazie zespołu juniorów wzmocnionych starszymi zawodnikami od poziomu IV ligi to marnowanie potencjału i czasu. Zreszta jest to sprzeczne z interesem wszystkich. Miasta, Ekstraklasy, itd.. Spółka musi zostac sprzedane w ręce zdolne być dla niej zaplecze stabilnego rozwoju i płacenia zawodnikom i pracownikom w miesiacach, gdy się nie gra lub, gdy można zagrac jak w listopadzie jeden mecz na własnym stadionie. Tu nie chodzi o wielkiego sponsora, który nagle wejdzie do klubu i sypnie 50 milionami. Wisłe można spokojnie uratowac angażując w to kwoty pozwalające uratowac zespół i odzyskac finansowa płynność. Miom zdaniem na ten moment włożenie w ten interes na pierwszy strzał (wielkiej dla mnie i wiekszości kibiców), ale nie dla poważnych inwestorów kwoty 3/4 milionów złotych spokojnie uratowało by zespół w jego składzie zawodniczym trenerskim, uratowało by spółke zpowoliło by jej odzyskac płynnośc finansową. Przede wszystkim odzyskano by zaufanie kibiców i dłużników. Wisła ma szanse spokojnie ezystowac i spłacac zadłużenie bo ma potencjał, ale musi przetrwac ten zakręt. By utrzymac przynajnien przez rok obecny potencjał sportowy wystarczy zabezpieczyć środki na dwie trzy pensje dla zawodników. Potem trzeba zyskac środki w oparciu o dwa trzy możliwe do wykonania transfery. Wiosna to kilka dobrych meczy na własnym stadionie, które powinny przynieść zyski finansowe. Oczywiście najlepsiej było by pozyskac dużego inwestora z wizją, ale o to chyba jest trudno. Więc może wreszcie z pomocą Spółce przyszli jej najbogatsi kibice. Piję tu do tych paru osób, które po prostu jednym gestem moga uratować spółkę. Wisła piłkarska musi byc po prostu sprzedana TS przy obecnym stylu zarządzania nie jest w stanie jej prowadzić więc i tak musi ja oddac, oby oddał to w dobre ręce. Bo naprawde szkoda tego co sam zbudował a zbudował choćby obecny kształt sztabu trenerskiego.

17            -19
~~~ZNAJĄCY KRAKÓW
takie jest życie
Jestem kibicem Legii i Ruchu też jest mi ciężko że Ruch bawi się w 2 lidze z 50 mln długiem a jest 14 krotnym MP.Mam rodzinę z Krakowa która kibicuje Cracovii a pamiętam jak Craxa bawiła się w 3, 4 lidze i nikt się tym nie przejmował a ma 5 MP.Ale życie jest brutalne nie ma sianka nie ma granka a do kibiców Wisły sami jesteście frajerami bo zamiast pomagać,UEFA PZPN karały was za niesportowe zachowanie na trybunach płaciliście grube miliony euro dochodzi do tego że staliście się z Craxą bandą maczetników Miśki Człowieki i inne fagasy doprowadziło do chorej wojny kibiców zza miedzy do tego bandyterka i margines społeczny.Bednarz się postawił to go wynieślis na taczkachkach pamiętam te akcje w telewizji i w radiu że kibice protestują albo on albo my.Czasem oczyszczenie jest najważniejsze bandytów pozamykać zatrudnić ludzi z wizją i obciążyć kibiców milionowymi karami działających na szkodę klubu.Jak trezba zacząć od 4 ligi nawet grając w Myslenicach Hutniku Garbarni czy Wawelu.

32            -15
~~~maluczki
Jak widać może
Te zdanie to clue całej wypowiedzi "nie może być kolejny raz ofiarą nieodpowiedzialnych i nieuczciwych inwestorów, którzy wpędzili go w widmo upadku." Kto jest tym złym "inwestorem". Cupiał? Nie sądzę, tylko dzięki niemu było wiele sukcesów. Meresiński. Nie żartujmy, był za krótko. To może działania obecnego właściciela klubu? Może klub położyły działania te z ostatnich 2 lat jak i te sprzed przejęcia?

10            -4
esaper
GrzegorzS
Na jakiej podstawie twierdzisz,że do przetrwania potrzeba 3-4 mln, jeśli wszystkie wróbelki ćwierkają,że do dokończenia sezonu /czyli przetrwania/ potrzeba Wiśle 8 mln ? A tyle ŻADEN sponsor w tym kraju jednorazowo nie daje. Czyli tylko Kupiec.

13            -2
~~~fazior
@GrzegorzS
Ty juz chyba zapomniales, ze kibice zebrali kilkaset tysiecy zl w zbiorkach jakie byly organizowane i o ile dobrze pamietam, pieniedzy zebralo sie bodjze, na oplacenie 3 meczow u siebie. Miala byc transparentnosc jak te pieniadze zostaly wydane i jakos prozno tego szukac ( moze ja zle szukam ), wiec nie dziw sie ze ludzie ( kibice ), coraz mniej chca pomagac.

17            -4
ed_rush
pamiętajmy o jednej ważnej rzeczy...
...od nowego sezonu wchodzi nowa umowa telewizyjna, która zakłada większe wpływy dla klubów - dużo większe. Jeśli przetrwamy do nowego sezonu i dostaniemy licencję to powinno być łatwiej. Zobaczcie jak ciężko jest wrócić do ekstraklasy i ile to zajmuje lat (Polonia W., Widzew, ŁKS, GKS i wiele innych).

19            -3
GrzegorzS
Drogi esaper na takiej podstawie, że
trzeba wyrównać zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu przynajmniej ze dwie/trzy pensje plus premie meczowe, by zawodnicy nie rozwiązali kontraktów. To pozwoli może przeprowadzić jeden dwa transfery wychodzące i pozyskać dzięki temu środki uzupełniające budżet. Trzeba pewnie tez zapłacić rate za Lisa, zrobić wypłaty dla pracowników spółki i pewnie jakieś inne długi się znajdą. To pozwoli uzyskac płynnośc finansową, miec troche grosza by obsługiwać i przede wszystkim zarabiac. Proponuje tez pamietac, że teraz mamy koniec roku i od nowego roku spółka będzie miała szanse pewnie pozyskac nowe środki od sponsorów pewnie będa wpływy z tv za zagrane mecze. Spółka ma problemy związane z tym, że przez ostatnie dwa miesiące miał raczej słabe dochody z dnia meczowego przy normalnych wydatkach w grudniu jeśli dojdzie do dwóch meczy, na które zejdzie ponad 10 000 biletów plus dochody z dnia meczowego powinny spółce odbic sie od dna i wróc do kręgu żywych oc zadłuzonych po uszy dłużników z jakich w wiekszości składa się nasza liga. Dlatego tak ważne jest kupowanie biletów, pamiątek, gażetów. Podstawą dla przyszłości jest uratowanie Spółki co zresztą jest w interesie wszystkich wierzycieli, miasta, ekstraklasy. Oczywiście mogę się mylić, ale tak czuję. Rozwiazaniem jednak naszych problemów jest inwestor z kapitałem, który zabezpieczy płynność finansową w trudnych momentach gdy się nie gra i jest wiarygodny dla wierzycieli. Dziś mówi się o naszych problemach, ale prawda jest taka, że ma je chyba każdy klub w Polsce, tylko, że taki Ślask dostanie przy zerowych dochodach i duzych wydatkach 13 baniem z budżetu miasta i gra za frajer na stadionie miejskim. Wisłą zaś musi za każdy mecz zapłacić 123 tysiace złotych, których zarobic nie mogła, bo ktoś ustalił tak, że w listopadzie grała słownie jesen mecz na własnym obiekcie w pażdzierniku zaś zaszalała i grała dwa razy (jeśli przyjmiemy za pażdziernikowy termin z 29 września. W tym zas czasie zagrała mecze na sraksach, legii, w Gliwicach, Gdyni (a teraz pojedzie do Legnicy) gdzie pozwoliła zarobić innym klubom. Pytam kto tak układa ligę??

4            -10
GrzegorzS
Fazior nie będę złosliwy, ale zapytam
gdzie ty byłeś w czasie tych spotkań, które przy R22 zostały zagrane za pieniadze kibiców bo ja byłem na tych meczach. I jeszcze jedno przecież to nie odbywa się tak, że kasa zbierana przez kibiców może zostać wpłacona do urzedu miasta a Wisła gra. Tylko organizator musi wykupic od klubu coś (np. reklamę) za zebrane pieniądze i dopiero potem klub moze tymi pieniedzmi zapłacic miastu. Chcesz więc zobaczyc, czy kasa do miasta wpłynęła to idź do gminy i się zapytaj, czy S.A. zapłaciła za trzy mecze, czy też nie zapłacił i grano je przy R22 za darmo. No chyba nie sugreujesz, że ukradła je wróg publiczny nr 1 cześci kibiców Wisły czyli Prezes Sarapata.

3            -20
RomTSW
~~~Kibic Wisły
Pełna zgoda, nasz klub potrzebuje powrotu do polskich i katolickich korzeni. Kto wierzący, trzeba chwytać za różańce i u dobrych księży Msze zamawiać.

13            -12
~~~Chrut
Do Jan z pdkonalowkami
Niestety mam karnet :rotfl: i muszę Geslerowej i innym podpiętym pod klub dosponsorowac wypłatę.

7            -2
~~~Gienek TSW
Ostateczności
STEVE Lech jest pośmiewiskiem ale co rok Gra w pucharach i budżet ma 10razy większy od Nas i ma w dupie to czy się z niego śmieją czy nie Upadłość i Fuzja to też jakieś wyjście z sytuacji byle jakie ale jednak wyjście i do tego bez długów

3            -6
~~~Tomson92
Podziękujmy Cupiałowi...
Pobawił się zabawką i uciekł zostawiając nasz klub z 20mln długiem. Może Pan Cupiał teraz łaskawie zainwestuje w to co kiedyś służyło mu do robienia pieniędzy... Nie rozumiem wszyscy obrażają Sarapatę, zastanówcie się przez kogo jest jak jest.

3            -13
Serafin_MacC ycek
GDYBY NIE TA AKCJA ZE STADIONEM
Wisła miała by kasę na wypłaty dla piłkarzy oraz zasypywanie długów (w pierwszej kolejności dla byłych piłkarzy typu Jovanić). Po ich spłacie można by było oddawać pieniądze miastu, krok po kroku, ale nie lepiej przecież musieli się spienić i przez to trzeba bulić ponad 100 tys przed każdym meczem u siebie. Dług wobec miasta i tamtych piłkarzy zrobił Cupiał, nie TS. Co TS może zrobić jak jedynymi środkami dochodu klubu są te z biletów, ew z transferów? Nikt nie chce pomóc , zainwestować , zostać sponsorem, albo przejąć klubu. (Jedyni chętni na przejecie Wisły to jacyś krętacze typu Mereś, upadła niemiecka firma, dziwni angole, i cwaniaczek znad oceanu). Inne miasta wspierają kluby piłkarskie, tylko tutaj jest jakiś problem.

5            -5
~~~Cerber89
Kredyt Konsolidacyjny
Czy miasto albo zarząd nie mogliby znaleźć jakiegoś banku, który dałby Wiśle pożyczkę konsolidacyjną na 20 milionów złotych? Czy chodzi o to, że wydatki klubu i tak się nie bilansują z przychodami i to pomijając zadłużenie? Moim zdaniem tutaj jest pies pogrzebany, zarząd nie umiałby ogarnąć budżetu nawet bez zadłużenia z przeszłości. Miasto mogłoby pośredniczyć w kredycie konsolidacyjnym (i długoterminowo jeszcze na nim zarobić), od razu w umowie z Wisłą Kraków można by uwzględnić koszty stadionu (które na czas kredytu powinny być mniejsze). No ale w magistracie jest kibic Cracovii, zapomniałem

12            -4
~~~fazior
@GrzegorzS
Ty mnie chyba nie zrozumiales, ja pisze o transparentonosci o ktorej byla mowa na poczatku zbiorek i o ktorej tez mowila sama pani prezes. Z tym jest najwiekszy problem, ze niema transparentosci i jak to sam napisales, musze gdzies chodzic szykac, dowiadywac, sie dopytywac, krotko mowiac prowadzic dochodzenie, czy aby pieniadze ze skaldek zostaly spozytkowane na okreslony cel. Dlatego tez ludzie zaczynaja sie zastanawiac, czy aby pieniadze ktore wplacili zostaly spozytkowane na cel, ktory byl ogloszony w zbiorce. Dodoatkow to unikanie przez pania prezes dziennikarzy, ktorzy moga zadac niewygodne pytania.

5            -1
~~~Pamela Rosa Flores
Pożyczka gotówkowa na Boże Narodzenie!
Pożyczka gotówkowa na Boże Narodzenie! Czy chcesz zapewnić sobie i swoim bliskim radość z nadchodzących wakacji? Ukończ wszystkie marzenia, biorąc najlepszą pożyczkę. Sprawdź aktualne promocje pożyczek gotówkowych na Boże Narodzenie i Sylwestra 2018/2019. skontaktuj się ze mną teraz: pamelarosaflores11@gmail .com

1            -1