Piątek, 7 grudnia 2018 r.

Maciej Stolarczyk przed meczem z Jagiellonią: - Trzeba pokazać coś więcej, niż tylko swoje umiejętności

- Przed nami mecz z Jagiellonią, zespołem który jest w czołówce tabeli, gra bardzo ofensywnie, ma swoje atuty i na pewno będzie to wymagający rywal. Cały czas walczymy z urazem Jesúsa Imaza, zobaczymy czy będzie gotowy do tego spotkania. Pozostali zawodnicy są gotowi i każdy z nich, gdy zostanie wystawiony w pierwszej "jedenastce", będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony i będzie to dobre spotkanie - powiedział na wstępie konferencji prasowej, przed meczem ligowym z Jagiellonią Białystok, trener Wisły Kraków, Maciej Stolarczyk.

- Jest to uraz mięśniowy i nasz sztab medyczny walczy o to, żeby wrócił jak najszybciej, zobaczymy czy nam się to uda, czy nie. Nie jestem optymistą, jeśli chodzi o to najbliższe spotkania, ale zobaczymy - powiedział o kontuzji Jesúsa Imaza trener Wisły. - Są pozostali, którzy czekają i którzy cały czas walczyli o to, żeby wystąpić w pierwszej "jedenastce" i to oni wyjdą, a jeśli chodzi o personalia, to nie będę tego zdradzał. Mam już gotowy scenariusz na początek spotkania. Tak bywa, a Jesús mógłby równie dobrze wypaść za kartki, ale wypadł z powodu urazu i musimy sobie poradzić bez niego, pomimo tego, że jest bardzo ważną postacią w naszym zespole - przyznał trener.

- Ostatnie spotkania nie były w naszym wykonaniu dobre, ale też te najlepsze widowiska graliśmy dotychczas z zespołami z górnej części tabeli, choć chcę też przypomnieć, że dobre spotkanie zagraliśmy również z Górnikiem Zabrze, czyli z zespołem, który ma także gdzieś swoje kłopoty. Borykamy się z kilkoma problemami, bo jak dobrze wiecie, to nie jest pozytywne, gdy czyta się w gazecie, że za chwilę klubu może nie być. To są problemy, które na pewno trafiają do głów zawodników i musimy sobie z nimi poradzić. Nie chcę mówić, że jest to wytłumaczenie naszych porażek, ale zdajecie sobie sprawę, że kiedy mówi się o miejscu pracy, w którym jesteście, w którym żyjecie i są takie opinie, to jest trudniej prowadzić zespół - powiedział Stolarczyk.

- Jest to taki moment, w którym tracimy sporo bramek, a sami mamy mniej sytuacji, ale zdajemy sobie z tego sprawę i ciężko pracowaliśmy, aby to poprawić. Jestem przekonany, że wrócimy na te tory, które były wcześniej - zapewnia trener.

- Nie chcę szukać przyczyn tylko i wyłącznie w koncentracji. Zespół posiada potencjał i musimy do tego dążyć, aby był on na takim poziomie, jak w tych naszych dobrych meczach. To osiągniemy tylko tą pracą, którą wykonywaliśmy wcześniej i do tego dążymy, żeby tak było - przyznał Stolarczyk.

- Problemy, z których wynikają nasze porażki, zostały jasno i precyzyjnie nazwane. Przeanalizowaliśmy to sobie wspólnie z zawodnikami i wiemy co mamy poprawić. To są rzeczy, które są dla nas znane i wiemy do czego mamy dążyć. Jest to trudniejszy dla nas moment, ale takie w czasie rozgrywek się zdarzają. Kwestią jest tylko, aby ten moment trwał jak najkrócej - powiedział.

- W szatni i głowach zawodników króluje przeświadczenie, że nasze problemy mogą się skończyć każdego następnego dnia i to co robimy teraz, to będzie wymierne na koniec sezonu. Nie możemy podchodzić do tego, że będzie jakaś destrukcja i coś się stanie według tego negatywnego scenariusza, o którym piszą media. Tak musimy do tego podchodzić, aby w naszych głowach był pozytywny przekaz i chęć pokazania tego, co było w tych najlepszych meczach. Nie ukrywam, że to co zrobili dla nas kibice, po meczu wyjazdowym w Gdyni, to są takie aspekty, które wpływają na zespół mocno pozytywnie. Zdaję sobie sprawę, że temperatura nie będzie magnesem, ani nasze ostatnie wyniki, ale liczę na to, że środowisko i osoby zainteresowane pomocą dla zawodników i dla klubu zjawią się na stadionie i pomogą zespołowi w jutrzejszym zwycięstwie - mówił trener.

- To jest sytuacja, w której trzeba pracować inaczej. Zdaję sobie sprawę, że w mojej drużynie panuje "podniesione ciśnienie" i musimy sobie z tym poradzić, bo najgorsze co nas może spotkać, to aby gdzieś od środka doprowadzić do destrukcji. To jest na tyle specyficzne, że muszę brać margines na sytuację, w jakiej się znajdujemy - dodał.

Na pewno w związku z absencją Jesúsa Imaza ważną informacją jest ta, że trener Stolarczyk będzie mógł tym razem skorzystać z Vullneta Bashy.

- Basha jest od tygodnia z nami w pełnym treningu. Wcześniej był pod okiem rehabilitantów. Przygotowuje się do tego spotkania i mogę na niego w dniu jutrzejszym liczyć - zapewnił.

- Każdy z tych ludzi, których mam w szatni jest dorosły i każdy decyduje o swoim losie, wie co ma zrobić. Ja cieszę się, że do tego momentu ci zawodnicy "trzymają to ciśnienie" i nie mogę im zarzucić braku profesjonalizmu, czy elementu związanego z brakiem przykładania się do tego, co mają wykonywać w pracy codziennej. Bardzo się cieszę, że mogę z nimi pracować. Nie ukrywam, że bardzo liczę na to co stanie się w tych trzech najbliższych kolejkach, bo to rzeczywiście jest reakcja na to, co dzieje się wokół klubu, bo to są takie momenty, w których trzeba pokazać coś więcej, niż tylko swoje umiejętności - zakończył trener Stolarczyk.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


19    Komentarze:

~~~abg
zmiany
Trenerze daj szanse młodym niech nie gra Pietrzak,Bartkowski i Kostal prosze!

11            -46
Engrandel
Przegramy ten mecz.
Nie będzie to chyba dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Piłkarze mają dosyć zwodzenia i nie będą grali na 100% w obawie przed kontuzją. Jestem już psychicznie przygotowany na porażkę nawet 0:5.

22            -49
GrzegorzS
By uspokoic sytuację wokół klubu
wystarczył by jeden komunikat i jedno sptkanie Pani Sarapaty z mediami, ale ona tego zrobić nie chce. To dyskredytujące w związku z składanymi trzy miesiące temu deklaracjami o chęci poprawienia komunikacji z kibicami. Ale rozumiem że podstawowa kwestia jest juz rozstrzygnięta czyli Spółka będzie miała nowego inwestora, bo nie wydaje mi się możliwe, by TS wolał ogłosic bankructwo i wycofać sie z rozgrywek od wiosny. To całkowicie zdyskredytowało by Sarapate i władze TS w oczach kibiców i calego środowiska. Inna sprawa, że te komunikaty o mozliwym bankructwie płyna tylko ze strony mediów, które grzeja sytuację. Owszem to bankructwo i wycofanie zespołu z rozgrywek w skrajnej sytuacji jest możliwe, ale była by to kompromitacja Ekstralkasy. Wycofanie Wisły w trakcie sezony było by kompromitujące dla spółki, która podpisuje nowa umowę medialna, więc raczej Ekstralkasa Wiśle pomoże urachamiająć wcześniej fundusze, które i tak musiałaby Spółce wypłacic w maju byle by Wisła dograła rundę. Bankructwo Wisły piłkarskiej to tez kompromitacja dla miasta, duzy problem dla C+ w końcu dla wierzycieli to strata zaległych pieniędzy. Spółka oby z nowym właścicielem bedzie miała najmniej pół roku na wyprowadzenie spraw na prostą i wcielenie w życie progromu naprawczego z nowym inwestorem. Głównym zas celem sztabu trenerskiego i zespołu na ten moment powinno być wyciągnięcie z tych trzech ostatnich meczy maksymalnej ilości punktów i pokazanie dobrej gry. Proponuje zwrócic uwagę, że w lidze niby nie ma równych, ale sa równiejsi. Brak Wisły w ekstralkasie o dramatyczny spadek frekwencji w całej lidze i to w perspektywie paru sezonów, cow więcej to spadek wartości produktu jakim sa te rozgrywki. Proponowałbym patrzec pod tym kontem i zachowac spokój przy licznym uczestnictwie na dwu ostatnich meczach przy R22. Z punktu widzenia sportowego do utrzymania ligowego bytu potrzeba nam ok. 15/18 punktów dla utrzymania ligowego bytu zas nowego inwestora, wraz z nim wejdzie do spółki nowy zapał i łatwiej będzie pozyskac sponsorów nowych kibiców. Nawet strata zimą paru zawodników jest do zrekompensowania, ale dobrze by było pokazac charakter i zagrac na kasska w wynik to jak w sporcie bywa czasem sprawa przypadku. Za dużo ostatnio tracimy goli po przypadkowych obcierkach odbiciach piłki i naszej nieskuteczności. jak się karta losu odwróci to moze byc tak, że to my zaczniemy mieć farta a rywali zacznie w meczach z nami prześladowac pech. Tak czy inaczej jutro dla prawdziwego kibica Wisły obecnośc na meczu przy R22 jest obowiązkiem.

33            -9
~~~FaNatic90 ABG!!!
Gdzie jestescie "???! Jutro mecz a NAS 9tysiecy
tak kochacie WISŁE ??!!!wstyd..

37            -43
~~~PS
.
Pierwszy : ty w ogole interesujesz sie klubem i jego meczami? A drugi: Skoncz pier***ic

27            -9
~~~Sfrustrow any kibic
DO WSZYSTKICH...
Dajcie spokój trenerowi.... on wie co robi.... zrozumcie że jesteśmy w beznadziejnej sytuacji i nie ma co jeszcze pisać że taki cy inny niech gra !! cieszmy się że mimo tej sytuacji jaka jest grają i walczą !!! wierzę że dzisiaj mikołaj do nas przyjdzie i będzie super info.... a tak po za tym to gdzie wy kurwa jesteście ?? NA STADION WSZYSCY !!! ps. żeby nie było mam bilet na oba mecze....

29            -6
kibic Białej Gwiazdy
na obronie przepieron
Palcic Matej

21            -3
~~~Czesław M.
Odpowiedź do Pana sflustrowanego
Panie sfrustrowany. Nie na stadion tyko pod siedzibę zarządu i pani prezes. Zadać dymisji i zgody na sprzedaż klubu. To jedyny ratunek, a nie pieniądze z meczu które pójdą w niewadomym kierunku. Dzięki Wam ten klub jest w rękach pani prezes i ciekawego jej towarzystwa.

46            -16
~~~Sfrustrow any kibic
do pana Czesław M.
dzięki jakim nam ??? zawsze powtarzałem że TS to największe ZŁO jakie mogło nasz klub spotkać więc wypraszam sobie uwagi że dzięki mnie (nam), od początku nie wierzyłem w TS i nie wierze... co mnie najbardziej boli że człowiek który naraził klub na straty finansowe, marketingowe i wizualne sobie był przez wielu traktowany jak bohater !!! a prawda jest taka że ten człowiek (wiecie o kogo chodzi, nóż pamiętny z Parmą...) w normalnym kraju już nigdy by na stadion nie wszedł !!! KOCHAM WISŁĘ ale boli mnie to że taka patologia i paranoja jest w klubach w Polsce i dopóki oni będą się panoszyć na stadionach (robić ciemne interesy itp) to nigdy nie będziemy mieli normalne piłki !!!! a teraz do kas !!!!

41            -3
~~~Czesław M.
Do wypowiedzi trenera Stolarczyka
Pan trener Stolarczyk, bardzo ciekawe powiedział ZAWODNICY WIEDZĄ CO MAJĄ ROBIĆ. Czy zawodnik który za kilka dni nie będzie już zawodnikiem Wisły Będzie grał na Maxa, odda serce za klub. Ryzykując kontuzje. Takie myślenie jest nie logiczne i mocno nie poważne Kto grał w piłkę to wie o co tu chodzi. Pan trener tym bardziej.

11            -23
~~~Czesław M.
Odpowiedź do Pana sflustrowanego kibica
Skoro Towarzystwo sportowe . Jest właścicielem klubu, to czy kupując bilet ich nie wspieramy. Chyba pieniądze z meczu idą na ich konto. Czyli taki układ temu towarzystwo jest bardzo na rękę. Rozliczenia chyba żaden kibic nie widział i widział nie będzie. Dochód z meczu pomaga towarzystwo trwać na stanowiskach. Nie jest to błędny krąg.

14            -15
~~~Sfrustrow any kibic
w odpowiedzi do Czesław M.
co ty gościu za brednie wypisujesz ? akurat do piłkarzy w tej sytuacji można mieć mniej do zarzucenia niż gdyby wszystko było na plus.... a i uważam że Ondrasek jeśli będzie grał to na 100% bo jest profesjonalny piłkarz nie amator, więc jeśli ma strzelić parę goli to czemu ma nie grać ? masz głupie myślenie.... Czesław masz już bilet ??

18            -2
kazo73
Do kibiców
Przed wyborami były wielkie zapowiedzi by odsunąć Majchrowskiego od stołka jako prezydenta miasta i co ? Przed wyborami były zapowiedzi by Majchrowskiego odsunąć od stołka jako prezydenta miasta, i co się stało ?!!!. Dalej na nim siedzi!!! I nas kibiców ma głeboko w d.... Nadmieniam że sracowia była w podobnej sytuacji jakieś 9 lat temu,i miasto pomogło!!!. No ale tylu mamy kibiców którzy twierdzą że jest z klubem na dobre i na złe!!! Tylko nie potrafiliśmy zebrać 1000 tys podpisów by powsatło muzeum naszych legend,więc z czym do czego ....!!!?

17            -13
~~~Vistula
Panie Trenerze
Sadloka na lewą obronę, Palcić na prawą, Wasyl z Zoranem na środku. Kostal na ostatnie 30 min., i proszę dać szansę Kolarowi od początku meczu, chociaż raz! Aha, jeszcze jendno: czas na powrót Buchala!

28            -5
~~~open mind
Gdy w 1927 roku
Wisła zdobywała mistrzostwo Polski ,Legia była BENIAMINKIEM.Cupiał i Sarapata -co zrobiliście z tym Klubem!

9            -26
~~~Mossu
Czesław M i inne tego typu inteligenty
Jak czytam takie komentarze jak twój to mam wrażenie, że żyjemy w alternatywnej rzeczywistości. Sprawa nr 1 - 4 liga. Panowie i Panie, nie wiem czy jesteście tego świadomi, ale spadek do 4 ligi nie równa się z brakiem Sarapaty itp ponieważ Wisła Kraków dalej będzie pod rządami TS. Poza tym wyjście z 4 ligi to jest MINIMUM 5 lat a i w to wątpię, ponieważ do awansu z 2 do 1 i 1 do ekstraklapy potrzebny jest również sponsor bo ogóry tam same nie grają.(potrzebny jest również stadion, który pewnie po upadku Wisły, jacuś beton majchrowski zrówna z ziemia i zasieje pole blokami czy hotelami). Sprawa numer 2 - zarząd, czy Wy drodzy moi, myślicie, że ktokolwiek w Polsce, zdrowy psychicznie i nadający się na to stanowisko w tym momencie chce zastąpić Sarapate?Chcecie odwoływać zarząd itp, a macie jakieś kandydatury żeby go zastąpić?! Bo ja nie widze lasu wolnych prezesów do wzięcia i mało tego zdolnych pracować za darmo. Jaka by ona nie była to jeśli ona złoży dymysję to lądujemy w 4 lidze, gdyż ponieważ, nie będzie w tym burdelu osoby decyzyjnej chociażby mogącej sprzedać klub... sprawa nr 3 - obecność na stadionie. Jeśli Cie nie będzie jutro na meczu albo nie kupisz biletu to Twój problem.Ale nie siej fermentu na stronach poświeconych prawdziwym kibicom Wisełki. Jeśli klub zarobi chociaż troche hajsu na meczu to przynajmniej opłaci część zaległości w stosunku do piłkarzy, sprzeda tych co się da zamiast puszczać za darmo i móglby w ten czas z kasy za tych piłkarzy zapłacić innym piłkarzą po to, żeby przynajmniej dokończyć sezon. Ale rozumiem, że takie skomplikowane sytuacje, niektórych przerastają. Czasem, ale to czasem, można pomyśleć zanim się zacznie pierd..ić. Pozdrawiam serdecznie do zobaczenia na R22, oby nie po raz ostatni...

17            -11
Kosmaty
Szkoda, że Imaz nie zagra, ale dobrze że Basha wrócił.
On w środku pola jest bardzo potrzebny. W tym sezonie nie zagrał w 3 spotkaniach i wszystkie 3 Wisła przegrała, to najlepiej pokazuje jak istotnym jest zawodnikiem.

29            -2
szymasss
Stolar
Jesteśmy z Wami!

33            -1
~~~22ABG22
Nikt sie nie bedzie chcial skontuzjowac z Jaga i Lechem
Nowe kluby, pieniadze, dalsza kariera. Dla wiekszosci tych zawodnikow to juz nie jest czas na ryzyko i walke. Musimy to zrozumiec, ze poprzez gre we wczesniejszych meczach wyrobili sobie jakas marke, pozycje w rozmowach z potencjanymi nowymi klubami, ale w tych ostatnich meczach beda patrzec na swoje kariery biznesowo i nie beda walczyc w trupa o 3 pkty. To juz zreszta nastepuje. Oczywiscie nie dostaja za gre i tak pieniedzy, wiec dochodzi czynnik podswiadomy obnizonej motywacji. WISŁA KRAKÓW to zawsze my kibice, tylko my stoimy ZAWSZE za naszym klubem, za idea, za pieknem tej koszulki.

8            -4