Niedziela, 9 grudnia 2018 r.

Gazeta Krakowska: Wisła Kraków uratowana? Wszystko na to wskazuje!

Jak poinformowała "Gazeta Krakowska" - na poniedziałek zaplanowano audyt, który ma być ostatnim krokiem do przejęcia piłkarskiej spółki "Białej Gwiazdy" przez biznesmenów Wojciecha Kwietnia, Wiesława Włodarskiego oraz przez firmy Antrans Group i Dasta Invest.

Jak podaje "Gazeta Krakowska" strony doszły już do porozumienia i Wisła zmieni właściciela za "symboliczną złotówkę", tyle że przed wspomnianymi biznesmenami stoi nie lada wyzwanie. Wiślacka spółka ma być bowiem zadłużona na kwotę ponad 30 mln złotych, przy czym 6 mln to kwota, jaką Wojciech Kwiecień, a także Rafał Ziętek pożyczyli spółce na bieżącą działalność.

Pierwszym wydatkiem mają być 4 mln złotych, które klub zalega w wypłatach pensji, m.in. dla piłkarzy. Według "Gazety Krakowskiej" należności mają zostać uregulowane jeszcze w bieżącym tygodniu! To o tyle istotne, że jak prezes Wisły, Marzenie Sarapacie, przekazać miał kapitan drużyny, Rafał Boguski, we wtorek wszyscy piłkarze złożyć mają w klubie wezwania do zapłaty. Od tego momentu Wisła miałaby 14 dni na uregulowanie zaległości. Gdyby tak się nie stało, piłkarze mogliby wystąpić o rozwiazanie umów z winy klubu.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie internetowej "Gazety Krakowskiej", tutaj »


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


77    Komentarze:

~~~dery
Uff
No to ogień!!

83            -4
~~~Xavii13
kasa
Sprzedajmy wszystkich za których możemy kasę wziąć zacznijmy grać juniorami i pogódźmy się z tym że będziemy walczyć o utrzymanie w pierwszych latach a nie o nie wiadomo co .

20            -159
~~~Stevie
Oby się udało
Bo klub wygląda słabo pod rządami pewnej pani

120            -8
~~~FanNatic9 0ABG!
Wisla nigdy nie upadnie!
Uratować to spłacić długi i zarządzać gospodarnieee.. jeśli nie stać nas na coś to tego nie brać na dług. . Wroci Błaszczykwski dawać drzazge i spłacić piłkarzy. I teraz sztab i drużyna niech powalczy o to TOP3!! JAZDAAAAA...!

82            -17
~~~Maxel
Czyli nasza Pani prezes od dwóch lat okłamywa nas
Kibiców ?! Ciągle powtarzała ,że jest lepiej ,dług nie rośnie ,piłkarzom i trenerom płacimy na czas. A to wszystko to były kłamstwa! Temu zarządowi mówimy stanowcze NIE! Pamiętam jak zwolnili Pana Jasia magazyniera gdzie jego pensja była tak naprawdę niczym przy zarobkach innych ludzi pracujących w klubie. Nie chcę tej Pani więcej oglądać w klubie.

180            -9
~~~ciekawy
audyt
ciekawe co wyjdzie w audycie ?

119            -8
~~~Ekonom
ob tylko sie nie rozmyślili
po jutrzejszym audycie.jeszcze nie jedno może z szaf wypaść

134            -6
~~~Ryan
Gwiazdka z nieba
Rewelacyjna wiadomość jak gwiazdka z nieba, Biała Gwiazda może wciąż przyświecac Nam w sercach!

69            -6
~~~Kibol z Reymonta
Szacun dla Wojciecha Kwietnia.
Gdyby nie jego determinacja to Wisły by juz nie było.Powinien mieć postawiony pomnik tak jak Reyman.

176            -8
MISIEK_BIS
No to wiemy czemu
Boguś poszedł na ławkę . W tym wypakuj Kolar dał dobrą zmianę i wykorzystał szansę. A tak ogólnie to według niektórych- miasto złe bo chce za stadion 100 tys + VAT i bierze całe koszty utrzymania stadionu jak ze sprzedaży 15 tys. biletów po 30 zł daje to 450 tys zł a pojemność stadionu to 34 tys. i trzeba dodać przychody ze skyboxów. Piłkarze źli - bo chcą pieniędzy z kontraktów w większości podpisanych przez obecny Zarząd, Część kibiców zła bo nie bije czołem przed każdym gestem i ruchem Zarządu. Tylko Zarząd dobry - tylko nikt go nie rozumie ;-) Jeśli informacja o przejęciu się potwierdzi to chętnie posłucham co nowi właściciele mają w planach, kto bezie zarządzał. Podpisuje się moim numerem członkowskim Socios Wiała - 218

56            -25
~~~~ja
!
jak jej to przekazał boguski, wraz ze swoim groźnym wyrazem twarzy, donośnym głosem i charakterem szachisty, to klękajcie narody, sarapata od razu uregulowała rachunek hahahah

28            -73
~~~jazz
@MISIEK_BIS
nie błaznuj, Boguś jest kontuzjowany i wyraźnie mówił o tym trener Stolarczyk po wczorajszym meczu!

79            -11
~~~Reymonta2 2
trzymajmy kciuki
ponad 30 mln... jprd. masakra.

61            -6
MISIEK_BIS
Boguś - @jazz
Nawet pożartować nie można ..

17            -33
~~~FanNatic9 0ABG!
i PODKREŚLAM
nigdy nie odwracajcie się od Wisły!! jeśli to info siedzie na papierze na meczu z pyrami ma być fuullll !! 30tys 

79            -15
~~~TS 68
WYKUPMY 100% BILETÓW NA LECHA
Kibice Wisły pokażmy nowym Właścicielom siłę kibiców Białej Gwiazdy Wykupmy wszystkie bilety na mecz z Lechem. Czy klub mógłby sprzedawać tzw. "wirtualny bilet" na przykład za 30 zł nie przypisując mu miejsca na stadionie. Ja mam karnet ale chętnie wykupiłbym 10 szt. takich biletów, mam nadzieję że nie ja jeden Klub mógłby przeznaczyć te bilety dla szkół czy domów dziecka Czy WISŁA PORTAL mogłaby to pilotować?

116            -6
Apsu
Wypadałoby jeszcze w równie spektakularny sposób...
...co pani Marzenie podziękować saharksom i skwk w obecnej postaci.

156            -11
~~~Jbass
Apteka
No to po leki tylko do Słonecznej apteki.

153            -4
~~~z Podhala
Patrzcie jak się biznes robi...
Ta s... z innymi kibolami okradla klub na ciężkie miliony. Teraz znalazła ludzi którzy to za nią (na szczęście dla nas) oddadzą... Noż k.. Nóż się w kieszeni otwiera! Dla mnie to sprawa dla prokuratora!

115            -12
~~~kazek
Cupiał praktycznie anulował dług Wisły względem TF
Zostawił piłkarzy, którym owszem - trzeba było trochę płacić, ale też takich za których zgarnięto pieniądze z transferów. Wisła w momencie zbycia przez TF miała więc długi tylko względem innych podmiotów. I zgodnie z dostępnymi obecnie danymi dług rósł w szybkim tempie. Ogólnie nie będę bardzo krytykował Junco, ale dlaczego pozbyto się Ramireza zastępując go w brzydki sposób wcale nie lepszym Carillo? Dlaczego płacono Wdowczykowi, choć zgodnie ze słowami naszej `góry` gość nie miał ani krzty racji? Czemu mimo ponoć klarownych sytuacji, Wisła przegrywała proces za procesem z piłkarzami? Dlaczego nie wyprostowano spraw z Mandziarą, choć ponoć sytuacja była w jasna? Coraz bardziej widać, że Wisła wegetuje i faktycznie jest teraz tak blisko upadku, jak chyba nigdy nie była. Organizacyjnie cofnęliśmy się w rozwoju. Niech ta informacja będzie prawdą, bo i kibice i piłkarze zasługują w końcu na poważne potraktowanie, a nie lanie wody i chowanie głowy w piasek. Czekam niecierpliwie na jutro

77            -10
MISIEK_BIS
Szacun dla Wojciecha Kwietnia @Kibol z Reymonta
Tak, szacun dla wszystkich których pomagają Wisełce. Mam nadzieję że inwestując własne pieniądze maja lepszy plan niż dotychczasowy Zarząd. Mam nadzieję że ich prywatna perspektywa inwestycyjna nie przesłoni idei rozwoju Wielkiej Wisły. Może nie za rok … ale za 3,4,5 lat. A ze stawianiem pomników to poczekajmy. 2 Lata temu wielu było skłonnych stawiać pomnik Pani Marzenie Sarapacie za "ocalenie" klubu z rąk meresia, a teraz coraz cześciej pojawia się opina że raczej taczki były by potrzebne

86            -3
~~~Kibol z Reymonta
Warto by było na mecz z Lechem....
zmontowac jakąś oprawę z podziekowaniem dla Kwietnia,Włodarskiego,Zi ętkow i firm Antrans i Dasta.

81            -10
~~~MoMo
Czerwona kartka dla Pani Prezes
Latem była żółta kartka za zamieszanie ze stadionem. Obecny stan Wisły jest efektem nieodpowiedzialnej polityki zarządu naszego klubu. Mam nadzieję, że wraz z nowymi właścicielami przyjdą nowi, odpowiedzialni i transparentni ludzie

89            -3
~~~bob
mam
mam nadzieję że to koniec mrocznych czasów w Wiśle. Wierze, że pozbędziemy się bandytów i pani Marzeny Słup. Niech żyje prawdziwa Wisła. Duma Krakowa.

88            -5
~~~markos
Nie ucieszę się
Póki nie będę miał pewności.

57            -7
Szczypior
Nic a nic to.............
Nie tłumaczy, zwalnia kibiców od bycia na każdym meczu u siebie w liczbie przynajmniej 20 tys. Niestety panowie ujadacie na panią prezes, a sami pod kołderką bawicie się ch.j wie czym miast meldować się na Reymonta. Obecni zarząd nie podołał i jest winien zaistniałej sytuacji ale czy Ty każdy Wiślaku zrobiłeś coś mądrego by ratować Twój klub? Aby ziściła się bajka, zawsze trzeba dać coś od siebie, czy tak wiele? Czy nie wstyd Wam, że są ludzie podejmujący ryzyko angażujący w klub miliony a Wam żal poświęcić na klub 600 zł rocznie?

26            -43
MISIEK_BIS
@ Kibol z |Reymonta - oprawa na Lecha
Tak, oprawa jest potrzebna - najlepiej z racami i karą 20-30 tys. ;-) na dobry początek. Myślę, że akcja kupuję drugi bilet dla KLUBU- mam obok siebie wolne krzesełko! - na mecz z Lechem pokazała by nowym właścicielom, ze kibicie ich wspierają ich wysiłki inwestycyjne.

48            -10
~~~kristof// ..
precz z bandytami i Sarapata!!
precz z SKKW!!budujmy nową Wislę!!

124            -16
~~~Darek211
Super że w końcu jakaś dobra wiadomość
Ale proponuje wam wszystkim kubeł zimnej wody na głowe, przecież jeszcze nic nie jest pewnie, a jak coś się wysypie to z takim nastawieniem ból będzie ogromny.

46            -5
Kosmaty
Ok, super informacje... ALE
Nie chcę tu twierdzić, że to bujda (jakich rzeczywiście ostatnio sporo było), a tym bardziej, że to nie jest tak dobrze jakbyśmy sobie wymarzyli. ALE chodzi o spokojne podejście do sprawy. To wcale nie tak, że pojawi się nowy właściciel i nagle od dnia następnego Wisła odzyska cały swój blask. Zresztą po kolei 1. Najpierw te informacje muszą zostać potwierdzone nie tylko jednym artykułem prasowym. Mam szczerą nadzieję, że to prawda, a nie medialny clickbait. 2. Przyjmując, że pewna informacja i co ważniejsze nikt w ostatniej chwili się nie wycofa (co spowodowałoby w najlepszym wypadku kolejne opóźnienia, a w najgorszym całkowity upadek tematu): jutro zaczyna się audyt. Oby nie wykazał nic co mogłoby zastopować transakcję. Chodzi o coś w stylu znacznie większego zadłużenia i/lub znacznie krótszych terminów, w których poszczególne długi muszą zostać uregulowane niż zakładane przez kupców, bo to mogłoby sprawić, że cała operacja ratowania Wisły okaże się ponad ich możliwości. 3. Cała transakcja musi pójść gładko i bez opóźnień, aby jak najprędzej można było odetchnąć ze spokojem. Chodzi o to, by w pewnym momencie nie okazało się, że owszem transakcja w końcu dokonana, ale wszyscy piłkarze już mają rozwiązane kontrakty, a patrząc na zapowiedź piłkarzy o wysłaniu wezwań do zapłaty czasu nie ma dużo. _______ Z drugiej strony jeśli wszystko pójdzie dobrze i do transakcji dojdzie, to będzie to dopiero początek długiej i żmudnej pracy. Zgodnie z tym artykułem już dziś wiadomo, że proces wychodzenia z zadłużenia będzie trwał latami (szacują 2 lata by klub "prawie wyszedł na prostą", czyli był w stanie funkcjonować bez znacznych obciążeń, ale też nie oznacza to całkowitego pozbycia się wszystkich długów już w tym czasie). Ale najważniejsze: Na początek piłkarze będą musieli wykazać się jeszcze odrobiną cierpliwości i nowi właściciele będą musieli uporządkować tę najpilniejszą sprawę zanim drużyna się rozpadnie. Jeśli którykolwiek z tych warunków nie będzie spełniony, to już na starcie jest poważna przeszkoda. Choć być może uda się też dogadać z miastem. To znaczy miasto oficjalnie wypowiadało się kilkakrotnie, że z Wisłą się nie dogada, bo obecny właściciel/zarząd nie jest dla nich wiarygodnym partnerem do rozmów. Skoro więc skład personalny tych gremiów się zmieni i to od samiutkiego szczytu, to może uda się dogadać na bardziej korzystnych dla klubu warunkach. Złagodzenie stanowiska miasta dałoby klubowi gigantyczny oddech w bieżącej płynności finansowej. Ale to ostatnie to tylko gdybanie, najpierw zaczekajmy by weryfikować wszystko po kolei. Komunikat o przejęciu klubu, następnie o rozwiązaniu problemów z wypłatami zawodników i zażegnanie najważniejszego niebezpieczeństwa (czyli rozpadu drużyny za darmo bez korzyści, za to z samymi stratami dla klubu). Tym bardziej, że jest w kadrze jeszcze kilku zawodników, których sprzedaż może pokryć bardzo dużą część zadłużenia i szkoda byłoby ich stracić.

31            -16
PablodeW
dzięki ci o Panie !
Sorry, ale muszę się napić !

38            -3
Maxi
Zbieram na taczki
Szacunek dla tych panów co chcą przejąć Wisłę i spłacać czyjeś długi ale moim zdaniem należą się kibicom wyjaśnienia skąd taki ogromny dług się wziął może powinna zbadać to prokuratura . Pani prezes zapewniała że wszystko idzie w dobrym kierunku długo jej wierzyłem jak duża część kibiców ale po tym wszystkim co się obecnie dzieje to należy ją wywieść na ,, taczkach ,,

70            -7
~~~Atomor
frekwencja
Jeżeli informacje się potwierdza,to jednym z najważniejszych zadań nowego zarządu,będzie zadbać o lepszy marketing, a tym samym frekwencje na poziomie 15000+,może wróci Błaszczu trzeba to mocno wykorzystać. Wszyscy na mecz z Lechem ,musi nas być 20000+

68            -4
MISIEK_BIS
@ kristof//
raczej precz z takimi tekstami z tego formum. Pani Marzena Sarapta musi odejść i nowi właściciele - mają prawo ją rozliczyć czy z tego skorzystają - nie wiem. A SKWK a właściwie każdy kibic Wisełki identyfikujący się z SKWK - powinien się zastanowić co robić w nowej (mam nadzieję nastąpi) sytuacji. SKWK to też bracia po szalu. A rodziny się nie wybiera;-)

31            -38
~~~mm80
Przełomowy tydzień
Jeżeli nowe władze zmienia zarząd, jeżeli uregulują płace i zdążą w tym tygodniu to na kuchenkach będzie spokojnie 23 tys wielu ludzi miało dość oddawania kasy bandyterce zobaczycie jak wszystko może się zmienić w kilka chwil jak ludzie ufają osobą z charakterem i dobrą wolą i mało powiedzieć z pasją!! a nie buractwu i frajerstwu wyprowadzającego kasę na lewe firmy za co za zamiatanie murawy i cześć kwot transferowych pod stołem. Właściwe i konstruktywne zarządzanie klubem uszczelnienie wypływu niepotrzebnych pieniędzy i wracamy na szczyt a i frekwencja będzie większa o kilka tysięcy Kubie to trzeba będzie buty czyścić a i transfery tylko za grubą kasę a nie za marne grosze! Boje się żeby tylko nie było po jakimś czasie sprzeczek wśród zarządzających już kilka razy przerabiane to było w lidze przy kilku udziałowcach ale trzymam kciuki Wisła ponad wszystko!:-)

55            -3
~~~KRK
Audyt
Co to za audyt w jeden dzień? Potrzeba z tydzień i to przy udziale doświadczonej firmy audytorskiej ...bądźmy poważni

16            -13
~~~PN
Marzenie
Jeśli tak się stanie to będzie chyba najlepsze co może teraz zdarzyć się Wiśle. Jestem pewny że po zmianie właścicieli i pod rządami wymienionych klub szybko stanie na nogi i znów będzie atrakcyjnym miejscem pracy dla piłkarzy. A dodatkowo za sterami pionu sportowego mamy Arka Głowackiego. Jak zapanuje normalność, wróci Kuba Błaszczykowski, to u jego boku w mądrze zarządzanym klubie zechce zagrać niejeden dobry młodzian. To będzie powstanie Wisły niczym Feniks z popiołów myślę że niebawem do ligowego topu.

42            -7
~~~Holender
Lekarstwa
Teraz wszyscy kupujemy lekarstwa w słonecznej

61            -3
ddd
Sport Małopolska
Zacytuje 2 tweety: "Oni generalnie mają wiedzę, jaka jest sytuacja w klubie. Papiery już widzieli i wiedzą w co wchodzą. Nie będą tego sprawdzać od zera. Chcą jednak, żeby ich prawnik zajął się tymi najważniejszymi rzeczami jeszcze raz. Tyle" . I drugi: " A że mają świadomość, że czas ucieka i w pierwszym rzędzie trzeba uspokoić piłkarzy, stąd decyzja, żeby jak najszybciej zamknąć sprawę i puścić przelewy" Szampan już się chłodzi. :-) Obyśmy w końcu wyszli na prostą. Z gośćmi z kasą,wiele rzeczy się wyjaśni. Miasto pewnie też zmieni front w stosunku do Wisły. Czekamy do jutra,rzekomo audyt o 14. A tego złamasa z TVNu zwyczajnie szlag trafi. JJJBG!!

63            -9
TTT
Bana im !
Liczę, że pani prezes i jej przydupasy dostaną dożywotniego bana na mecze Wisły. Przez długi czas jej wierzyłem ale bardzo się pomyliłem. Oglądając mecz z 7 jak widziałem ją siedząca koło Miodusia doszło do mnie dlaczego tak śmieszny finansowo był ten transfer Carlitosa.

60            -7
Maxi
A jeszcze w czerwcu pani prezes mówiła tak
...lin k » .

16            -10
KZ87
Nowi właściciele, nowe otwarcie!
ja to widzę teraz tak: Jutro zmiana właściciela i oczywiście nowy prezes, który na początku informuje nas kibiców o długach i zobowiązaniach. Potem my kibice w ramach nowego otwarcia w KOMPLECIE stawiamy się na meczu z Lechem (wiele osób twierdziło, że po zwolnieniu pani prezes wrócą na trybuny). W styczniu wraca do nas Kuba i wtedy klub do maksimum wykorzystuje jego powrót tzn. tworzy gadżety z Kubą np limitowane koszulki z autografem Kuby (załóżmy że 100 w cenie np 200 pln) Kuba jest ambasadorem klubu, odwiedza szkoły przedszkola itd. i najważniejsze kibice Wisły wykupują 20 tyś karnetów ( klub przygotowuje różne nagrody dla karnetowiczów np spotkania z Kubą, trenerami itd.) Długi nagle topnieją, drużyna wygrywa mecz za meczem i zajmujemy 3 miejsce w lidze......co o tym sądzicie? :-)

62            -8
~~~Ja
@~~~~ja
Ostatnio używam nicka ja po tym jak mnie redakcja zablokowała jako kibictsw, nie bądź bezczelny... chyba że to przypadek??

6            -9
~~~22ABG22
30 milionow - mega wyzwanie !!
Mam nadzieje, ze w/w grupa pasjonatow przejmie Wisle, uda sie im na szybko podratowac krytyczna sytuacje w jakikolwiek sposob, nastepnie ustalic zasady dzialania i stworzyc zdrowe podstawy funkcjonowania Wisly, ktorych nie zaznalismy przez 18 lat rzadow Cupiala i 3 lata Sarapaty. Nie bedzie latwo, dlatego nie zatrzymywalbym kibicowskich akcji pomocy, niech kazda z tych akcji trwa. Niech Socios rowniez rosna w sile. To bedzie dlugi proces i na pczatek niestety zaczalbym od sprzedania dwoch zawodnikow za jakies rozsadne pieniadze zeby ustabilizowac sytuacje. DLUGI SA OGROMNE, WYZWANIE KOSMICZNE. Ale da sie zbudowac zdrowy klub. Lepiej grac skromnie, szkolic zawodnikow i powoli sie odbudowywac niz szalec bez glowy jak to bylo przez 2 dekady, a skonczylo sie prawi upadkiem Wisly.

30            -13
~~~Ja
@KZ87
To prawda, powiedziałem że dopóki Wisła będzie we władaniu półświatka z jego przedstawicielką ms nie dam złotówki bo te pieniądze w gruncie rzeczy idą na mafię ( wystarczy pomyśleć dlaczego są wpływy a wypłat brak, przy pewnym uproszczeniu) ale gdy jutro się dowiem o tym,że mafia oddaje klub a prawi właściciele to potwierdzają kupuję bilet i idę na kolejny mecz. Pierwszy raz od wrogiego ostrzelania nas, kibiców przez bandytów mieniących się „kibicami” TSW

61            -10
~~~Kibol z Reymonta
Tak na marginesie
W Wisle tzw. Rada Nadzorcza to czysta atrapa.Nigdy bym nie przypuszczał ,ze Czerwiński bedzie się biernie przygladał i nie reagował w sytuacji gdy dług się bardzo szybko powiększa a kasa z klubu zostaje gdzieś wyprowadzana.

59            -3
~~~witia
Przejęcie
21 lat temu w grudniu również zmieniliśmy właściciela :)

50            -3
szczebelek
Era TS-u to porażka na tle organizacyjnym...
Inni właściciele będący znani w Krakowskim biznesie są transparentni dla innych podobnych ludzi takich jak panowie Ziętkowie czy pan Targosz na pewno prędzej się dogadają w sprawie mniejszych umów sponsorskich. Mam takie pytanie skoro Telefonika od ponad dwóch sezonów siedzi na kasie nc+, to za ile tak naprawdę nabyto akcje spółki? A co na to pan Miga, który stwierdził, że nie ma już nic?

33            -4
~~~Chrut
Do Szczypior
A jak mam wspomóc klub jak wszystko co dałem do zajefali!!:-(

19            -6
~~~Kibic 1906w
Nasza pomoc
Moze mocno wesprzeć nowych właścicieli juz na meczu z Lechem. 25000 kibiców to przy średniej cenie 50 zł da 1 250 000 zl , oczywiscie nie będzie to czysty zysk ale pewnie da mocnego kopa i pozytywnej energi nowym szefom. Armia Białej Gwiazdy znowu rozblysnie nad piłkarską Polską

45            -6
~~~robben80
srapatata
odejdź jak najszybciej omal nie zniszczylas naszego Klubu, możesz sie teraz zajac obrona swojego dawnego klienta

71            -5
Dario1906
Mówiłem
Ale jak Jacek Bednarz swojego czasu próbował swojego czasu pozbyć się patologi, to SKWK i jakieś tam smarks zaczęło wymyślanie swoich żałosnych protestów, a nawet strzelanie z terenu TS Wisła do własnych kibiców...A większość dzieciaków na C dało się podpuścić pustakom-pachołkom kryminalisty michalskiego...Cóż, człowiek uczy się na błedach i oby w ich przypadku tak było i tego im życzę.Szkoda paru lat, ale wierzę że w końcu Wisła będzie normalnym klubem bo na to zasługuje.A Sarapatę i innych śmiesznych ludzi wysyłamy już na śmietnik historii

83            -11
~~~Janko Buszewski
Wychodzi na to
ze jednak przetrwamy.Uffff.Wstrzym am sie jednak z okrzykiem hurra do momentu, aż zostanie ogłoszone,ze TS Wisła Kraków spółka piłkarska przechodzi w inne ręce,zmienia się zarząd i aktywa.Przez ostatnie dwa lata, bylismy karmieni wciąz "opowiesciami z mchu i paproci",nie iwedząc tak naprawde jak wyglada sytuacja w naszym klubie.Gdy kłamac dłużej już się nie dało i prawda wyszła na jaw.Okazało się,ze sytuacja jest tragicznie zła,ze klub ze 112-letnia tradycja,jeden z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych moze przestac istniec.Dla wielu fanów była to chiobowa wieśc.Niektórzy(w tym ja) wprost nie wierzyli.Słonko zaczyna powli jednak wychodzi i najprawdopodobniej nie znikniemy z piłkarskiej mapy Polski.Jestem bardzo szcześliwy,bo choc tak naprwde nie wiemy co nas czeka i jaki los zesle na final,gorzej juz chyba być nie może!??Czekam z niecierpliwoscia na wiadomosc od której zacząłem pisać ten post.Do jutra Bracia Wiślacy,do jutra......

38            -4
~~~NIEZNISZC ZALNY
Prezent Świąteczny ;)
Najlepszy prezent na Święta jaki w życiu dostałem! :) I chui w dziób wszystkim, którzy cieszyli się że nasz klub się kończy! Nazywali nas Wiślaki biedaki. Teraz mamy właściciela który jest 55 na liście najbogatszych polaków. Pora wrócić tam gdzie nasze miejsce, czyli na na szczyt!

38            -3
~~~Tylko WISŁA
Pani Prezes
Mam nadzieję tylko że nowi właściciele odsuną od klubu obecny zarząd ... mam obawy że Pani Prezes i jej podobni którzy pogrążyli ten klub nie oddadzą tak łatwo stołków !! I jeszcze jedno ... mam nadzieję że nowi właściciele odsuną całkowicie to porypane stowarzyszenie które jawnie przyczyniło się do upadku Naszej Kochanej Wisły chodzi mi głównie o kary jakie musiała Wisła płacić za ich zachowanie !! A kilku którzy mówili że race itp rzeczy to pikuś niech sobie z sumują (o ile to nie za trudne słowo dla nich hahaha ) jakie pieniądze trzeba było płacić za kary ... a które można było wykorzystać na inne cele !! TYLKO WISŁA ZAWSZE WIELKA !!

43            -11
~~~1983: Wisła - Śląsk 3-1
Oby!!
Oby nowi właściciele rządzili zgodnie z maksymą Henryka Reymana wyeksponowaną na meczu z Jagą. Jeśli informacje potwierdzą się, a audyt zakończy się pozytywnie dla Klubu to mam prośbę. Proszę zwykłych kibiców, takich jak ja, zmęczonych obecnymi rządami i zdemotywowanymi do pomagania obecnemu zarządowi, takich, którzy nie chcieli dorzucać kasy dla Zarządu i Pani Prezes, aby teraz zareagowali! Aby na mecz z Lechem przyszli wszyscy, którzy mogą, Osobiście kupię dwa, a może trzy bilety. Na więcej po prostu mnie nie stać. Nasi Piłkarze muszą dostać należną sobie kasę! Dziękuję tym, którzy wspierali piłkarzy w tych trudnych (najtrudniejszych?) dniach, miesiącach. Dziękuję Piłkarzom, którzy mimo wszystko grali na najwyższym możliwym poziomie w czasie takiego stresu. Dziękuję Trenerowi i całemu sztabowi drużyny! Jeśli wszystko dobrze się skończy (A MUSI!!) zapiszecie się pięknie w w 112letniej historii jednego z najstarszych klubów w Polsce i Europie! Panie i Panowie, Właściciele, Piłkarze, Pracownicy i Kibice, do boju! Wszyscy jesteśmy Armią Białej Gwiazdy!

51            -4
Kuba_4
Pytanie co my kibice na to
Jeden z naszych potencjalnych nowych włascicieli jest sponsorem Ległej daje jej dużą kase za to żeby logo jego produktu było na ich strojach. Pytanie czy nie mógł tych pieniędzy wydać na naszą Kochana Wisełke

10            -75
~~~jazda
do mm80
Znając Pana Włodarskiego z biznesu spożywczego i jego podejście do podwładnych to prędzej czy później konflikty w tej spółce są nieuniknione ale na tą chwilę to jest najlepsza - bo jedyna realna alternatywa dla naszego klubu poza tym w przyszłości, kiedy sytuacja się ustabilizuje łatwiej będzie znaleźć jeden podmiot, który miałby wymienić inny, skonfliktowany, czy po prostu rezygnujący z dalszego finansowania Wisły.

23            -12
~~~wierność
wierność
Jeśli dojdzie do zmiany właściciela jestem pewny,że na Lechu będzie komplet. Wszyscy czekamy na tą wiadomość... czekam z niecierpliwością na "obiektywny" artykuł "Sport pl" zaraz będzie,że te firmy mają "dziwne powiązania"... bój się południa Polski warszafko...

73            -3
Szczypior
Chrut
Nikogo za rękę nie złapali jeszcze najłatwiej rzucić kamieniem. Ja nie bronię obecnego zarządu. Mam żal, że brali się do rządzenia nie mając nic w perspektywie tak jakby liczyli na kogoś z grubym portfelem niestety to się nie ziściło. to nie tak,że wszystko ktoś ukradł pytam kto i co? Już nieraz pisałem o podobieństwie sytuacji Wisły do obecnego rządu tylko konsekwencje idiotyzmów będą grubo większe. Nikogo nie usprawiedliwiam wspieram czy tłumaczę chcę by ten klub miał grupę 20 tys odpowiedzialnych fanów bez względu na właściciela jaki by nie był. Zobaczysz gdy do tego dojdzie pojawi się wreszcie ktoś na miarę p. Cupiała. A obecni mocodawcy zarobią na finansowaniu klubu. Bo o to chodzi w tym biznesie.

12            -31
~~~Wiślak bez układów !
Ratunek dla Wisełki!
Kochani sympatycy Wisełki, bardzo was proszę o jedność. Pamiętajcie, że żaden poważny inwestor nie wejdzie do klubu jeżeli będzie dalej mieć wpływ grupa miśka. To, że teraz siedzą cicho nie znaczy , że nie będą chcieli dalej mieć wpływ na zarabianie na naszym klubie. Kto jest zatrudniony w TS - tylko tacy którzy, albo są posłuszni, albo zostali namaszczeni przez miśka. Za bardzo znam te układy żeby oni dali spokój naszemu klubowi- to jest dla nich przykrywka do zarabiania kasy! Mam nadzieję, że niedługo będą nowe wybory do zarządu TS Wisła i SKWK straci wpływy na zarządzanie naszym klubem!

51            -5
Kuba_4
Dla obserwatorów
Pracowałem w Foodcare 15 lat i pamietam czasy gdy na koszulkach CraxY było logo Gellwe to Hańba dla nas ze ktos taki bedzie jednym z właścicieli Wisły !

10            -104
kongo
Nie rozumiem niektorych
Czytam różne wielkie fora i Twittery i nie mogę niektórych zrozumieć co napieprzaja na Jadczaka przecież on tylko pokazał panującą patologię co się zresztą później potwierdziło i nie sądzę że się życzy Wisle bo może jakby tego nie pokazał nadal pigi z mężem ( podobno z gazety R22 on czesze kase) i miskiem okradaliby klub.

61            -15
~~~goal
Sarapata na śmietnik historii.
A wcześniej rozliczyć ze defraudowanych 20 milionów. Najlepiej po roku za każdy milion, a potem trzymać daleko od Wisły. Najlepiej wysłać na Zanzibar.

57            -9
~~~Artios
Socios Wisła
Orientuje sie ktoś czy założyciele Socios Wisła są powiązani z SKWK?

12            -30
~~~Janko Buszewski
A pomyślec
ze mogło tego wszystkiego nie byc.Wystarczyło kilka lat temu zrobic porzadek z ta całą wislacka bandyterka.Podburzona umiejetnie banda małolatów lżyła Cupiała,Mięte i Bednarza a wierchuszka robiła swoje biznesy i smiała sie innym w twarz.te całe protesty,race,transparen ty.....!Bogus,który umoczył we Wisłe 100 milionów i dał Jej tytuły,splendor i osiągnięcia machnął na to ręka i "zostawił swoje dziecko".Myslicie ze było mu łatwo..!? Jestem pewien że nie.LM nie udało sie zdobyc kilkukrotnie,piłkarze coraz to słabsi, chcieli coraz to wieksze kontrakty,stadion wybudowany na przestarzałych projektach generował coraz to większe koszty a do tego wszystkiego, "grupy decyzyjne" ktore chciały miec wpływ na coraz wieksze spectrum władzy.To musiało w koncu pier.....ąć.Mam nadzieje,ze przyjda nowi włodarze i zaczna budowac klub na nowych fundamentach,nowych zasadach a on sam zacznie pisac swoja nowa historię!!Oby tylko w trakcie audytu,nie wypadły z szafy nowe trupy,bo moglibysmy przezyc kolejne rozczarowanie a sam klub,nie pozyskałby szybko nowego inwestora!Do jutra....

53            -8
~~~Stachu
Oby
Mam nadzieje że to się potwierdzi, a to że pani Sarapata ma odejść potwierdza że będzie dobrze

33            -3
~~~Waldo
@~~~Artios
Nie wiem czy są powiązani z SKWK, ale część z nich była na forum TWSD żarliwymi obrońcami Dukata i Sarapaty przez cały czas.

40            -12
~~~maly
Zapytanie
A ja sie™ pytam Gdzie sa… ci wszyscy na tym forum co bronili [...]i ktorzy ostrzeliwali nasz dom racami Wymuszali haracz jednej zl‚otowki? Cos› cie uczynili z Naszym klubem?Modlmy sie™ o jutrzejsze dobre informacje

36            -5
~~~Ryan
...
Gratulacje dla "pseudo"-kibicow co nas z pucharow wyrzucili, co zerwali zgody w imie wlasnych nielegalnych interesow, za zadluzenie klubu, i prawie doprowadzenie nas do bankrutctwa. Najwyzszy czas by sie od nich odciac.

65            -2
~~~tss
Waldo
Głupoty piszesz. Zarząd socios w żaden sposób nie jest powiazany z SKWK. A Że kilku członków socios uwaza Sarapate za kozla ofiarnego to ich sprawa. Może bys chcial zeby każdy przed przystąpienia do socios potepil sarapate publicznie i spalil zdjecie Dukata.

27            -10
~~~Ja
@~~~tss
Kolego jeżeli ktoś uważa sarapatę za kozła ofiarnego to znaczy że jest z drugiej strony barykady bo nikt zdrowo oceniający sytuację klubu nie powie o niej dobrego słowa. Współpracuje z półświatkiem i jest jego częścią, to są fakty z którymi mogą nie zgadzać się tylko ci co w tym g... tkwią.

24            -7
~~~WislaBron owice
Do Szczypiora
Szczypiorku, ale chyba nie uważasz, że jakikolwiek szanujący się biznesmen wszedłby jako sponsor do klubu, w którym rządzi bandyterka. Nie róbmy sobie jaj, trzeba całą górę wyrzucić i posadzić na ich miejsce świeżych ludzi bez koneksji z SKWK, które to jest stowarzyszeniem kibiców tylko z nazwy...

10            -3
~~~fazior
Nie tak kolorowo
Nie jest tak do konca kolorow, i jeszcze ten milion jaki sobie rzyczy TS za sprzedaz Wilsa S.A. link »

6            -4
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
Mount Everest
To już jest szczyt szczytów !! Przeczytajcie ten artykuł. Domagać się miliona złotych za sprzedaż klubu tylko za to że zadłużyło się go jeszcze bardziej !! Tu potrzebna jest prokuratura i dochodzenie celem wykrycia nieprawidłowości finansowych !! link »

13            -4
u1thar
KOLEJNY PROBLEM
Właśnie jest info, że TS Wisła się rozmyśliło sprzedaży za 1 zł .. i chcą 1 mln ... K%$$A co za pazerne pasożyty. Widać komu tak na prawdę zależy na klubie ...

7            -4
~~~zniesmacz ony
kpina
kupili klub za 1 zł zadłużyli (ukradli przynajmniej polowe) na 30 mln i mają jeszcze czelność zadać 1 mln od prawdziwych kibiców którzy chcą ratować klub, kpina w biały dzień, powinna sie im dobrać prokuratura do tyłków!!1 czy sie uda sprzedać Wisełke czy też nie

9            -4