Czwartek, 13 grudnia 2018 r.

Inwestorzy wycofali się z przejęcia Wisły Kraków SA!

Jak na Twitterze poinformował nasz klub - inwestorzy, którzy byli zainteresowani przejęciem piłkarskiej spółki Wisły Kraków - wycofali się z tego, po przeprowadzonym audycie.

Przypomnijmy, że przejęciem klubu zainteresowani byli Wojciech Kwiecień, Wiesław Włodarski oraz firmy Antrans Group oraz Dasta Invest.

Pierwotnie spodziewać można się było, że zadłużenie spółki wynieść może około 30 mln złotych, choć pierwotnie podawano kwotę około 20-kilku milionów.

Jako, że doszło do zerwania rozmów - pieniądze, które należałoby wyłożyć, aby spłacić długi Wisły Kraków SA, muszą być niestety znacznie większe. Nieoficjalnie podawana kwota sięga prawie 40 milionów złotych!


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


289    Komentarze:

Tochimo
Kpina.
Jakimi podmiotami? Zbiorowy? Szeregowy? Gramatyczny? Bardzo proszę przestać kpić z kibiców i przedstawić konkrety.

137            -6
Mada
[...]
a teraz wszyscy po bilety naszej pani bladi brakuje jeszcze troche kasy wiec trzeba ja wspomóc

108            -10
~~~Adamuss
Ja jebie
Z jakimi kurwa podmiotami? Światło zgasło i teraz trzeba się zastanowić nad startem od 4 ligi na zdrowych zasadach i bez całej tej patologii. No to zajebiste święta, eh....

106            -7
JLuc
Co tam
k...wa jeszcze jest, że goście którzy wiedzieli o długach rzędu 30 milionów, wycofali się?!!!

98            -3
~~~Slafko
Koniec Wisły
Czułem to od wtorku , ts wszystko zjebie

78            -6
kuszczak
Brawo Pani Marzeno.
link » Dziękujemy za zredukowanie długów, transparentność i wyjście do kibiców. Tych kilku dziesięciu baniek (40-stu) na pewno nie zapomnimy. Chciałbym mieć takiego radcę prawnego.

150            -2
woytek1974
Mamy dość!
Pani Prezes proszę zrobić coś dobrego dla Wisły Kraków i proszę odejść! Natychmiast!

107            -7
Apsu
A wystarczyło zamknąć Miśka...
...na 25 lat za usiłowanie zabójstwa Dino Baggio i dożywotni zakaz uczestnictwa w imprezach masowych i nie byłoby sprawy. Dziękujemy sharksi, dzięki skwk, dzięki dukat i sarapata.

344            -8
~~~Wislak345 432
Dramat...
Niestety, witaj 4 ligo... Brawo pani Sarapata.

94            -6
~~~pawel
Konfiskata rozszerzoną
Sprawa powinien zająć się prokurator zamknąć złodziei którzy wyprowadzili majątek potem skonfiskowac majątek na poczet długu

160            -3
~~~Koni
Stypa
Angielski orszak niech twą duszę przyjmie:-( :-(

46            -9
charlie
Ale cios
Lepiej te 40 mln zainwestować w nową Wisłę. Sarapata powinna dołączyć do Miśka. I to bynajmniej nie na widzenie.

147            -4
barnaba
Ważne...
Na Lecha wszyscy na czarno i świece.. Jak ma być pogrzeb to niech będzie pogrzeb.

92            -11
~~~its all about money
SKWK
Całe SKWK, ludzie z TSu odpowiedzialni za tą szopkę - licze, że prokutatura zajmie się całym tym ścierwem podającym się za kibiców, zbawców Wisły. Ludzie, którzy głosili hasła "Wisła to my" okazują się grabarzami. Sarapata trąbiła na każdej konferencji, że to ONI URATOWALI KLUB PRZED 4 LIGĄ. Jestem tak załamany, że nawet nie chce mi się płakać, zaczynam się śmiać jak absurdalna jest ta sytuacja

180            -2
kazo73
Do kibiców
No to gasimy światło na meczu z Lechem,płakać mi się chce!!!.

75            -4
~~~angST
Wielki Smutek
Już niedługo zamiast liści będą wisieć... Panowie i tak WIELKI DZIĘKI że próbowaliście ratować Naszą Wisełkę

55            -4
~~~alsten
Mecz z Amicą
Jeśli zarząd ma jakieś resztki honoru, a wszystko wskazuje że jest pozamiatane to powinien umożliwić wszystkim zainteresowanym przyjście na mecz ZA DARMO tak aby każdy mógł godnie pożegnać Wiśle na poziomie ekstraklasy, bo pieniądze z dnia meczowego i tak już chyba na nic się nie przydadzą w obliczu potencjalnej upadłości spółki

71            -5
radziu
No i pięknie
Podziękujmy Marzence, Damiankowi, SKWK i panom w krótkich spodenkach. Jesteście grabarzami Wisły.

146            -5
GrzegorzS
Kurcze to było tyle czasu dywagować
szkoda, zobaczymy co dalej. Jutro będzie mecz potem trzeba czekać na ruch zawodników, którzy co oczywiste złoża papiere, z żądaniem spłaty zaległości. I po meczu z Lechem zespól w obecnym kształcie sie rozpadnie. TS prawdopodobnie, będzie składał ekipe na zimowe przygotowania do walki o utrzymanie ligi, bo to oczywiste. Ciekawe, kto z obednej drużyny zostanie. Zakładam, że bedziemy mogli liczyc na Wasilewskiego, Brożka, Boguskiego, Kord i Imaz są spłaceni, więc tez będa musieli zostać, ale raczej na zasadzie, że klub będzie nimi handował, by zgromadzić fundusze na wiosenny start w rozgrywkach. Nic trzeba czekac co dalej sie stanie Czeka nas niestety bez inwestora skłonnego zapewnić płynnośc finansowa stopniowe staczanie sie i popadanie w coraz większe zadłuzenie. Nic wiara i nadzieja umieraja ostatnie.

24            -83
Staszko
Upadek
Możemy wszyscy głośno podziękować [...] marzence, dukatowi, i wszystkim miśkom za zrujnowanie klubu ze 112 letnią tradycją w 2.5 roku. Jak w takim czasie mogliście doprowadzić Wisłę do kompletnej ruiny i wygenerować takie gigantyczne zadłużenie ? Jesteście złodziejami , grabarzami tego klubu niegodnymi podania wam ręki, jedyne na co zasługujecie to żeby napluć wam w ryj. Mam nadzieję że wszyscy zgnijecie za to razem za kratami ! tfu!

79            -3
~~~Kibic Wisełki Kraków
Wiara do samego końca Kochana Wisełko
ja prdl nie wierzę w to a wierzyłem że będzie dobrze. Pod tytułem : "Złe informacje dotyczące przyszłości Wisły" : miałem napisać mam nadzieję że tak nie będzie bo chyba tego nie przeżyję, a tu odświeżam i taki news. Normalnie mnie zamurowało, coś ciężkiego mnie dupło, przecież to jest niepojęte co się dzieje. Rozmowy są KONTYNUOWANE z innymi podmiotami, jakimi ja się pytam kur** jego pierd**** mać z jakimi !? 40 grubych baniek rzekomo długu ? Pięknie szafa widzę była upchana, pięknie, w dwa lata, tak baba rządziła, a powszechnie wiadomo baba z wozu koniom lżej (nie tyczy się wszystkich kobiet, wiadomo o co kaman). Prokurator się kłania, to my hajs dawali, zbierali, mobilizowali się a co oni zrobili, gdzie inwestorzy, gdzie kupcy, nie dziwota że ich nie ma i pewnie nie będzie. Normalnie Serce Białej Gwiazdy się kraje, nie mówiąc o Henryku Reymanie, a Jego dusza powinna zaznać spokoju, a się w grobie przewraca. Muszę się napić bo nie dam rady. Z Wiślackim Pozdrowieniem.

76            -3
~~~robben80,
niestety
3 lat wizerunek naszego Klubu byl budowany przez osoby takie ja ta wynajmujace od klubu silownie nie mowiac juz o tym co pilkarze mieli na koszulkach podczas derbow. Przy takim PR nie ma szans aby przyszedł poważny inwestor czy nawet miasto pomoglo, nawet w tak duzm miescie z korpo itd jakim jest Krakow. Jeżeli do zarzadzania dopuszcza sie kiboli to tak zarządzany klub moze funkcjonować co najwyżej w 4 lidze. A jeżeli to prawda ze dlug w 3 lata wzrosl 10 do 40mln i to przy zalozeniu ze TK zostawila kilku drogich pilkarzy do sprzedania to za to pani adwokat teraz sama powinna sobie zacząć szukac adwokata

76            -1
~~~FanWisły
...
Pamiętam ile osób tutaj chwaliło ts, skwk i Panią marzenke. Ile tu było pochwał, że to prawdziwi Wiślacy, którzy zrobią wszystko dla Wisły. Ile razy marzenka kłamała w swoich wystąpieniach, a ślepi tutaj pieli z zachwytu. No to gdzie jesteście teraz?! Naprawdę błagam was niech nikt nie idzie na mecz z Amica. Przecież i tak te pieniądze pójdą w kieszenie wiadomych ludzi. Chodźmy wszyscy pod stadion, podziękujmy piłkarzom i życzmy im powodzenia w dalszej karierze, to samo zróbmy z trenerami. Mam tylko nadzieję, że to kłamliwe skwk i całe to towarzystwo jest skończone i nigdy nikt już nie zaufa tym ludziom. To się nie mieści w głowie jak można zniszczyć klub. Zniszczyć klub, któremu podobno się kibicuje? Szok. Niestety znikamy z piłkarskiej mapy na bardzo długie lata. To koniec. Niestety.

99            -3
~~~Rozpierdu cha2018
Panowie piłkarze
W ten oto sposób razem z car7itosem swoich pieniędzy nie zobaczycie, no chyba że w postaci wycieczek dukata sarapaty i innych kumatych po całym świecie.... nosz k.... gdzieś te miliony zostały ulokowane do ch... karmazyna - jak to mówił biskup Mordowicz

73            -3
~~~Zatroskan y
Co tak cicho?
A co na to SKWK i tzw grupy decyzyjne?

149            -3
tswpbw
nie wierzę w to co się dzieje
nie wierze, nie wierze..! klub na skraju przepaści, rozmawia się długi czas z inwestorami i zamiast postawić kawę na ławę jak to wszystko wygląda, to to zapasione babsko próbuje ukryć kolejne kilka-kilkanaście milionów długów, bo co k***? Może nie zauważą w trakcie audytu? Część pisze tutaj, że wiedziało, że tak to się skończy. A ja akurat uznałem, że ten audyt to już będzie formalność, że skoro klub jest tak blisko upadku to te rozmowy będą konkretne. Marzenki, sharki, skwk, k*** przecież to od kilkunastu miesięcy wygląda jakby przejęły nas ży*ki albo poległe i na siłę prowadziły do bankructwa klubu. Kolejne stracone dni negocjacji z inwestorami, bo spaślak myśli, że coś się uda ukryć, jak tu każdy dzień i godzina są na wagę istnienia Wisły. Ja pi3!@#$!!!!

80            -1
~~~Mm
...
Jakub mere oddał część, Kolej na Ciebie sarapato

79            -2
~~~Mike DeVili
Wszystko przez pismaków...
Miga, Jadczak, Knura i reszta narobili długów i uciekli! Biedna pani Marzena i jej Damiany... To będą bardzo smutne święta.

93            -6
Willem de Zwijger
Teraz, my Kibice,
czekamy z niecierpliwością na wystąpienie prezes Sarapaty, która wyjaśni kibicom, dziennikarzom, sztabowi szkoleniowemu i piłkarzom, w jaki sposób zadłużenie klubu uległo podwojeniu (a zasadzie w ciągu dwóch lat potrojeniu!!!), odpowie na zarzuty współpracy z kibolami i wyjaśni, dlaczego tak długo wprowadzała kibiców i piłkarzy w błąd. Niech pani się już nie chowa, niech pani ma odwagę odpowiedzieć za to, co pani zrobiła! Niech pani porozmawia w końcu z najważniejszymi PODMIOTAMI tego klubu!

91            -6
TTT
Płacz
Ciekawe gdzie będziemy grać w tej 4lidze ? chyba w Myślenicach bo na pewno nie przy Reymonta. A tak pięknie ta .... opowiadała na konferencjach jak to niby dług stopniowo maleje. Kpina ale to wszystko pokłosie innej walki - tej z Bednarzem . Gdyby on został tych parchów kręcących się koło naszej Wisły by nie było. A teraz co mamy ?

108            -5
~~~cwe(L)ito s
jeszcze dziś wieczorem na biurku tej [...]
Powinny wylądować wezwania do zapłaty , Pan Ziętek i Kwiecień powinni powiedzieć że do końca roku kasa a jeśli na meczu będzie więcej niż 6584 bo tyle jest sprzedanych biletów to jesteśmy frajerami

49            -10
~~~Tommi
KOniec...
coście [...] uczynili z moim klubem?!!!

77            -4
~~~Fafik
Jednak
Chyba było więcej prawdy w tym co mówił Jadczak... czekamy na prokuraturę.

110            -4
~~~Ewa
...
złozyć zbiorowe zawaiadomienie do prokuratury o mozliwosci popelnienia przestepstwa ws. zadluzenie klubu !!!

80            -2
~~~Kibic znad morza
Wisła
A ja trochę z innej beczki, jeżeli zaczniemy od IV ligi ale pod rządami TSu to wszyscy ci ,co będą wspierali dalej ich klub będą się mogli spokojnie nazywać zdrajcami Wisły,itakimi jak TS. Bo wychodzi na to, że całe to TS z Sarapatą na czele to są zwykli zdrajcy. Jeżeli IV liga to tylko z nowymi władzami klubu i z Sarapatą i resztą kliki w prokuraturze. Wówczas będzie nadzieja na normalność. Jak można zniszczyć własny klub, który się kocha???

78            -3
~~~FanNatic9 0ABG! !!
trzeba wierzyć a jesli
Kwiecien i foodcare powiedzieli by 30 tys karnetów na wiosnę i bierzemy Wisle w swoje rządy to JESTEŚCIE WSTANIE TO ZROBIĆ? ?? Musimy to uratować

22            -77
~~~z podgórza
Zarząd
Już nie ma żadnych szans na jakąkolwiek pomoc, a ci jeszcze kłamią, mają nas kibiców za idiotów. Szkoda słów no nic co nas nie zabije to nas wzmocni. Koleżanki z drugiej strony błoń już zacierają ręce.

51            -2
GrzegorzS
W następny piątek pożegnalny mecz z zespołem
w obecnym kształcie. Kończy się pewna historia. Obecnie niedoszli inwestorzy przesiadają się na lawkę dłużnicy. Tak to wyglada. I nawet w tym tragicznym momencie gabinetowi działacze nie potrafią wyjśc do kibiców i mediów. Z drugiej strony po jakiego grzyba Włodarski produkował się w mediach nie rozumiem tych gierek, że zdecydował się pomagac. To jak już trzeba dorzucic tem milion więcej czy dwa to juz go nie stac. Przecież w sumie to śmieszne, było w to nie wchodzić. . Tylko sie upić. Formalnie zostaje tylko smród po tej niby szansie. Takie mam nieodparte wrażenie, że paru Panów się spotkało i chciało wszystkim pokazac o staraliśmy sie robiliśmy co można, ale to nas przerasta, ale wicie rozumicie robiliśmy co można jesteśmy dalej świetni. Doskwiera mi po raz pierwszy w życiu, że nie mam wolnyh paru baniek. Ale ne mam:-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(

26            -93
~~~wasyl
żeby cię spotkało to co Wisłę brudna c.po
j.w.

63            -3
woytek1974
Pytanie do Inwestorów
Pytanie do W. Kwietnia, W. Włodarskiego, Antrans Group i Dasta Invest; czy My Kibice Wisły Kraków możemy Wam jakoś pomóc w uratowaniu Wisły? Czy możemy coś zrobić? Czy nasze Kibicowskie Pospolite Ruszenie może być pomocne? Zawalczmy razem o Wisłę Kraków bo ten klub nie powinien upaść w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!

88            -22
Gannicus
Stało się to w co nie chciałem wierzyć.
Tyle myśli mi się kłębi w głowie ze nie wiem co mam napisać.Jak ludzie którzy mieli dbać o ten klub go zniszczyli.Nie szukałbym winy w kibicach.Nie ma co się obwiniać my robiliśmy co było można by ten klub uratować.A że byliśmy naiwni,hmm jak to mówią Miłość jest ślepa. Boli mnie dodatkowo fakt że dziś na tym świecie jest coraz mniej wartości a ludzie kierują się przede wszystkim zyskiem pieniędzy za wszelką cenę.

46            -3
kuszczak
Jutro piłkarze prawdopodobnie złożą pisma o zapłatę.
Tak aby mieć możliwość szukania klubu od nowego roku.

65            -3
~~~Eleg12
Jaaaaa....pie........e
Masakra!!! Odechciało mi się wszystkiego na dzisiaj! [...] [...] zeby tą S. i reszte siarksów i skwk [...] strzelił!!

80            -2
~~~Adamuss
Grzegorz S co Tu cpiesz?
Jakie utrzymanie ligi? Wszyscy złoża wnioski o zapłatę zaległości. Nikt nie zostanie. Brozek powiedział, że będzie grał od 4 ligi ale pewnie nie z tym właścicielem. TS pewnie wycofa drużynę żeby nie generować dalszego zadłużania i ogłosi upadłość. Resztę otrzyma komornik i opcha co tylko się da. Tyle, żadnej kontynuacji w ekstraklasie w nowej rundzie nie bedzie

73            -7
~~~Klakier
Najgorszy Prezes w historii Wisły
Ja deklaruję, że będę płacił Wiśle przynajmniej 100 PLN na miesiąc w momencie kiedy ta spadnie do 4 ligi, ale pod jednym warunkiem, że SKWK, TS i Sarapata już nigdy nie wejdą na Reymonta!!!Tym złodziejom nie dam nawet 1 PLN choć mnie stać...

108            -5
~~~MattMario 20
[*]
Serce krwawi [*]

42            -2
darwos
No i po ptokach
Płakać się chce i tyle. Uj z upadkiem do 4 ligi bo pomimo tego nie to jest najgorsze. Zakładam że prawa do wizerunku,herbu będą należeć do tych zlodzieji z tsu!! Czy jak to będzie? Komornik czy tam syndyk masy upadłościowej przejmie prawa do wizerunku? Kuźwa i nowy początek będzie wraz z tymi złodziejami u steru.....i z jednego z najbardziej utytułowanego klubu w Polsce będziemy nowym tworem bez jakiejkolwiek historii. Jprd.....pier......zbawcy - golodupcy okazali się grabarzaki. Tak tsowi zależy? To kuźwa oddać miastu grunty ,lub dać kwietniowi i reszcie pod zastaw ,niech tam buduje galerie czy coś i niech to będzie wkładem tych zastanych grabarzy

23            -5
kuszczak
@GrzegorzS w którym momencie Włodarski się
afiszował w mediach? W tym, że raz potwierdził, że prowadzi rozmowy razem z Kwietniem? Myślisz, że bańki rosną na drzewach i można je zerwać ze dwie czy trzy ?

60            -5
~~~Herti
@woytek1974@woytek1974
Woytku,ze Ty który tyle razy w tych monotonnych apelach namawiałes do kupowania biletów podczas gdy wiadome było gdzie idzie ta kasa masz czelność teraz domagać się czegokolwiek,nawet jeśli to jest dymisja Sarapaty to to jest niesamowite. Swoją drogą czy Redakcja zabierze głos w sprawie krytyki jaką kilka miesięcy tutaj obdarzyła kibiców którzy wg niej niepochlebnie i spoufale wypowiadali się o pani Marzenie i panu Damianie?

83            -7
~~~Pablitos8 4
Wisła
Kibicuję Wiśle od 22 lat, gdy jeszcze grała w 2-giej lidze. Od kilku piłkę nożną oglądam tylko z uwagi na Wisłę i jej mecze. Liga Mistrzów, czy Mistrzostwa Świata mnie mało interesują. Szkoda że tak to się wszystko potoczyło... Ciężko mi sobie wyobrazić bankructwo mojego ukochanego klubu.

65            -4
~~~JJJBG
Wynocha SArapata!
Co żeście narobili? Wisła nigdy nie grała poniżej poziomu 2 klasy rozgrywkowej ! Boguś wracaj i ratuj nasz klub !

56            -4
~~~Adamuss
Tak sobie myślę...
A może wspomniana czwórka chce przejąć Wisłę już w 4 lidze bez babrania się w długach? To chyba by była najlepsza opcja na przyszłość i jakiś powiew optymizmu

39            -13
~~~Smutek
Dramat
Tyle lat pięknej historii klubu,zniszczona przez tych co "najmocniej" kochają klub.Banda złodzieji i bandziorów.Mam nadzieje że odpowiednie służby i prokuratura zajmą się tą sprawą.

40            -2
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Żebyscie zdechli wszyscy którzy przyczynili sie do upadku mojego Klubu.Skwk ,ts sarapata i inni zlodzieje jesteście skonczeni ,,wyp....ac z mojego klubu.Banda ludzi bez honoru

44            -5
~~~Acharavi
@~~~Klakier
A ja myślę,że pani Sarapata i grupa z nią związana zostanie dalej z nami choćby i w 4 lidze,Wisła ma jeszcze grunty w bardzo dobrej lokalizacji...

52            -2
~~~Waldi42
Pan Cupiał zostawił Wisłę
Z 10-12 milionowym długiem. W ciągu 2 lat dług urósł do 40 ?!?! To są jaja. Rozumiem ,że przez dwa lata pieniądze "uciekały" z klub . Przez co klub nie zarabiał.

50            -4
Burczga28
...
Ładnie się tam bawili jak tyle długu zostało zrobione. Jak 40 baniek jest w plecy to grubo, pozostaje zgasić światło i zakręcić wodę i do zobaczenia w 4 lidze:-(

46            -2
~~~Wislakwis lak
Do woyetek i innych kibiców
Dużo osób obrażało mnie nie tak dawno, że nie daję kredytu zaufania zarządowi, nawet raz za to przeprosiłem, za co teraz znowu przepraszam... Nikt z nas w obecnej sytuacji nie pomoże. Niestety nie chodzi tu o finanse. Tak jak już raz wspominałem wcześniej, Pan Wiesław dawał 30-40 mln zł za Wisłę trochę ponad rok temu. Sam Pan Wojciech może utrzymać nasz klub - jego majątek to ponad 80 mln zł czyli więcej niż Pan „ Fryderyk” z Warszawy. Chodzi tutaj o problemy prawne. O umowy, które są podpisane na „lata świetlne”, rozszczenia prawne piłkarzy i menadżerów, które są zgłoszone do FIFA i a może przede wszystkim problemy karne, które będę może ciążyły na obecnym zarządzie. Dlaczego piszę może? W przypadku zgłoszenia do prokuratury, co mam nadzieje nastąpi, po Naszym klubie wiele nie zostanie. CBA, przeszukiwania, wzywania na światków, raczej ciężko funkcjonować z takim obciążeniem. Nowi właściciele wiedzą doskonale, ze po przejęciu klubu najpierw musieli by zgłosić wszystko do prokuratury. W innym przypadku sami mieliby duże problemy prawne. Dziwię się, jest nas tyle na tym formy. Dlaczego do tej pory nie jestesmy pod stadionem wymierzyć sprawiedliwość choć po części na własną rękę?

66            -2
charlie
Jak oni na to zareagują?
Piłkarze są w drodze do Płocka.. Oni już wiedzą, że po raz kolejny zostali oszukani. Teraz pewnie myślą co tu zrobić, żeby zapewnić rodzinie wesołe Święta.

55            -4
darwos
Ludzie musimy razem coś zrobić!!
Chyba już nikt z was nie wierzy w jakiś inwestorów. Kto tu z was potrafi tworzyć strony www? Zróbmy stronę, zbierzmy fundusze na kilka rzeczy....musimy uzbierać fundusze na zakup praw do nazwy Wisła Kraków,herbu ,domeny. Musimy uratować co się da aby nowa Wisła nie została stworzona przez tą bandę oszustów. dar.sol@o2.pl

40            -10
matmax
Brawo brawo brawo
Wielkie brawa pani Marzeno

33            -3
~~~Acharavi
A mnie ciekawi tylko jedno...
w jaki sposób pani Sarapata zamierza się z tego wymiksować i wyjść cało,no bo nie sądzę że przebierze się za faceta i ucieknie do Ameryki Płd...

75            -3
~~~ostatnia szansa
100 mln
to wartość gruntów TS. Mają bazę do ratowania Wisły . Kibice wymuście na nich zastawienie gruntów i ratowanie KLUBU . Jazda , demonstracja pod TS ,....

45            -17
~~~robben80,
pytanie tylko
co ze stadionem na R22 za 600m pln? kto go bedzie wynajmować-Garbarnia z limitem 2tys miejsc? Przeciez kredyt miasto (podatnicy) musi splacac dalej.

35            -3
~~~22ABG22
40.000.000?
To jest realna informacja o zadluzeniu? Anglicy - nie ma mowy, kolejny KREDYT (!!!) i tak skonczy sie upadkiem, bo Wisly nie stac na splacanie! Lepiej od razu 4 LIGA. Chinczycy? Nie sadze zeby no name Chinczyk wylozyl 10 mln EURO na anonimowa dla niego Wisle.

34            -3
Burczga28
@darwos
Wierzyłem w tych nieudaczników pomyliłem się. Niestety przy takich zaległościach to my kibice chyba za wiele nie zrobimy jak na nasze Polskie warunki. Przykre to jak ... . Z miłą chęcią strzeliłbym blondyne w pysk. Poszedłbym się wyzerować ale na antybiotyku jetem:-(

40            -2
~~~Kristof/
Natychmiast prokurator
Musi wkroczyc do klubu,pozamykac wszystkich s...nów którzy dokonali rozboju na naszej Wiśle!!!

78            -1
~~~Reymonta2 2
serce płacze...APEL!
wiem, że nie czas na takie dyskusje, ale musimy zrobić WSZYSTKO, żeby od 4 ligi Wisła nie została pod rządami TS. choć mam jeszcze nadzieję, że jednak coś się jeszcze wydarzy to w pierwszej kolejności trzeba `poprosić` miasto (może by nam tak wreszcie pomogło!!!) o anulowanie długu za stadion (6 mln) plus zwolnienie z opłat na następne kilka lat do przodu, TF (kilka kolejnych mln bodaj za sprzedaż TS) - więc troche tego zadłużenia by nam ubyło (plus 6 mln to zobowiązania Kwietnia i Zietka).

25            -5
~~~Slafko
proponuje
Na meczu z Lechem co dwie przyśpiewki "dziękować " tej... co się prezesem dwie.. wypierdalaj

30            -4
~~~NikePro
Nadzieja umiera ostatnia...
To jest skandal! Człowiek się łudzil zagląda na portal co kwadrans na dobre info a tu **uj jeden. Tragiczna historia na naszych oczach niestety staje się faktem. Nie wyobrażam sobie ligi bez Białej Gwiazdy!!!!!!

33            -1
~~~kat
wylewacie pomyje na sarapate
ale nikt nie pamięta, kto porzucił zadłużony klub panie BC dziękujemy

7            -108
~~~John
Tak sobię myślę...
... czy aby to nie jest przypadek. I czy poza masowym wyprowadzeniem pieniędzy z klubu nie chodzi tu też o nieruchomości w centrum miasta. Nie mamy gwarancji czy jeżeli klub upadnie to całe to miśkowo-sharksowo-sarapatowe towarzystwo nie powie, że sprzedaje te tereny aby ratować wisłę, przy okazji w dużej części bogacąc się na tym.

45            -4
Willem de Zwijger
@Waldi42
Pieniądze musiały być z klubu wyprowadzane. Tak horrendalnie wysokiego i tak szybkiego wzrostu zadłużenia nie da się inaczej wytłumaczyć. Po prostu, w sierpniu 2016 grupa przestępcza przejęła klub, używając do tego (bo Bogusław Cupiał nie chciał im sprzedać Wisły) "słupa", w osobie Jakuba Meresińskiego. Wyprowadzanie pieniędzy z klubu musiało być działaniem zaplanowanym i przeprowadzonym z pełną premedytacją przez bandytów i złodziei. Rzecz jasna, odbywało się to przy pełnej wiedzy i współpracy władz klubu, które zresztą zostały włodarzami Wisły dzięki owym bandytom.

113            -3
~~~FanNatic9 0ABG! !!
jeśli narobili takie długi to niech teraz odadzą grunt
Te kolo stadionu ... musi być sprawiedliwość a bez długu może foodcare i kwiecien to przejmia.

26            -10
~~~żal jak cholera
Problem od dawna
Problem zaczął się od chwili oddania przez TS na rzecz miasta terenów pod budowę stadionu. Budowa stadionu przepłacona, koszt wynajmu za wysoki. Było wiadomo że to koszt nie do udźwignięcia nawet dla Telefoniki. A teraz teraźniejszość... i rządy obecnego zarządu. Niestety wszystko nadaje się na książkę i materiał dochodzeniowy w TV a później dla policji i innych maści organów ścigania.

30            -6
gonzalez
moja WISEŁKA
jest mi po prostu smutno...tak cholernie smutno :-(

33            -3
br92
Zbiorowy apel
A gdyby napisać zbiorowy apel do Wojciecha Kwietnia? i do Ziętków? Z podpisami kilkuset kibiców...? Wiem, rozpacz przeze mnie przemawia... :(

12            -39
~~~Wislaczek
A nawet czemu nie zaczynac od IV Ligi?
Pomyslcie, jakby Wisla zaczynala od IV Ligi, to jest swietna okazja zeby zbudowac klub od poczatku na zdrowych podstawach. Wszystko na czysto, od zera. Stracimy bardzo wiele, ale historii nigdy sie nie zapomina, i wcale nie trzeba skonczyc jak Widzew itd. Podkreslam aczkolwiek ze aby Wisla byla budowana na zdrowych zasadach i z madrym zarzadzaniem to musi wtedy klub przejac ktos rozsadny. I wcale bym sie nawet nie zdziwil, jakby nasz klub spadl do tej IV ligi, i jakis nowy wlasciciel by sprobowal budowac cos od nowa. Historie i marke klubu mozna wykorzystac jak najbardziej. Tez nie chce aby Wiselka spadla, ale wole klub na zdrowych zasadach, bez Miskow, Sarapat, Dukatow itp, niz Wisle borykajaca sie z 40 milionowym dlugiem i ludzeniem sie rok w rok ze z tego wyjdziemy, bo z roku na rok jest coraz gorzej. Pozdrawiam!

23            -21
~~~załamany/ wkurzony
wpad
teraz kibice powinni sie zebrać pod siedzibą TS z taczkami pełnymi gnoju i wywieźć cały zarząd tam gdzie ich miejsce, złodzieje!!!!! co oni zrobili z moim ukochanym klubem, gdybym wiedział ze kasa którą bym chciał przekazać trafi do Wisełki to bym coś dał a tak nie ma szans bo i tak pójdzie to na tych złodziei

33            -3
~~~stachu
skandal to mało
podobno długi przekraczają 40 baniek, przyjmując że po Cupiale zostało 10 baniek długu a teraz podobno jest 40 to wychodzi przyrost miesięczny po 1,1 mln. Szok bo wychodzi na to, że nie mieliśmy żadnych dochodów. Śmierdzi to mocno wypompowywaniem kasy z klubu. Żeby było śmieszniej grób dla Wisełki już wykopany a jedyne na co stać nasz niby zarząd to komunikat: "trwają rozmowy z innymi podmiotami"

52            -1
~~~JozefS
Sarapata i klika
Więzienie to żadna dla nich kara. Bo za parę lat wyjdą i będą do końca życia ustawieni z tego co nakradli. Jakby dostali taki oklep żeby do końca życia jeździli na wózku inwalidzkim i jedli przez słomkę to bym uwierzył w sprawiedliwość.

60            -6
woytek1974
@~~~Herti
Drogi Herti, fakt jest faktem. Od schyłkowych czasów B. Cupiała w Wiśle namawiałem Kibiców Wisły na angażowanie się, również w wymiarze finansowym, w dbałość o klub. Nie wstydzę się tego. Tak jak większość z Forumowiczów jestem aktywnym kibicem, wierzyłem i wierzę nadal w sens działania każdego z nas. Ufałem (i to jest mój błąd), że Zarząd, który po wielokroć powoływał się na swe kibicowskie oddanie klubowi będzie działał na rzecz dobra Wisły Kraków. Niestety tak się nie dzieje. Szczerze powiedziawszy nie potrafię tego zrozumieć. Nadal wierzę, że nasze kibicowskie działanie ma sens tylko chciałbym aby po drugiej stronie stali ludzie godni zaufania. Gdyby tylko W. Kwiecień, W. Włodarski, Antrans Group i Dasta Invest potrzebowali naszego wsparcia aby uratować Wisłę to zrobiłbym wszystko co w mojej mocy aby działać na rzecz ocalenia Wisły Kraków. Zapytasz dlaczego? Ano dlatego, że jestem kibicem Białej Gwiazdy i przez myśl by mi nie przeszło, że mogę odwrócić się od klubu, piłkarzy, Stolara, Sobola i Głowy.

30            -13
Jazz
.
Pamiętacie konferencję kiedy Wisłę miał przejął Stechert Group? Wiele osób wówczas zauważyło, że Sarapata wygląda na przerażoną jakby się czegoś bała. Pewnie wtedy już było grubo i bali się audytu. A szkoda, bo gdyby wtedy ktoś zaczął węszyć w klubie to może by się dało coś jeszcze uratować. W ogóle ciekawe jaki był plan? Wydoić kasę i się ulotnić, czy doprowadzić klub do bankructwa, sprzedać co się da, zaczynać od 4 ligi i zarabiać na kibicach (apele typu pełny stadion - odbudujmy Wisłę!), oraz ciągnąć kasę z Urzędu Miasta (szantaż "bezużytecznym" stadionem). Zatrudnienie Carrillo i pozorowana "gra o puchary" to też mógł być celowy zabieg, by podnieść pensje zarządu i wyprowadzić jeszcze więcej kasy. Ciekawe jak zachowa się TS Wisła, czy odetną się od Sarapaty i będą udawać, że o niczym nie wiedzieli?

67            -3
~~~Ajsberg
Do Wiślaczek.
Ty naprawdę myślisz że patologia odczepi się od Wisły, jak ta spadnie do 4 ligi i? Obawiam się że próżnia Twoja nadzieja, wszak "Wisła to oni"

74            -1
~~~FanNatic9 0ABG! !!
Wojtek1974 proszę nagłośnij to
Np 30 tys karnetów na Wiosnę w tydzień wyprzedane i pomogą oni Wisle !!! Dajcie swoje propozycje Kibiceee

15            -66
Maxi
Tą sprawą prawdopodobnie powinna się zająć prokuratura
I zbadać gdzie te pieniądze wyciekały . Ja osobiście jestem w szoku jeśli to jest 40 milionów długu przecież to nierealne by przez 2 lata tak zadłużyć klub . Nawet jeśli Cupiał zostawił ok 10 milionów długu to ja się pytam skąd się [...] wzięło te pozostałe 30 milionów i to w dwa lata ! Niech ta kobieta odejdzie ze stanowiska prezesa !

58            -2
~~~Jadczak nam pomógł
BEDNARZ CZY TS?
Pamiętacie przeciwnicy Pana Bednarza !? Pamiętacie jak go nienawidziliście, zastraszaliście, byle by wyleciał z klubu, bo co? Bo chciał zrobić porządek z tą bandą z NIEKONIECZNIE SPORTOWYM TOWARZYSTWEM, dziś TO N.S. Towarzystwo z Panią Sarapatą na czele spuszcza nasz klub do 4 ligi, T.S - nasz niby wybawca okazuje się oszustem, zdrajcą naszego ukochanego klubu do którego my kibice wkładamy swoją kasę ! Stało się co stało. Bóg istnieje...Dziękujmy P. Jadczakowi, bo on pomógł zasnać prawdę przez innych co dzieje się w naszym klubie...Zostaliśmy uwolnieni pomimo tak przykrej sytuacji jak ten news...Ale nasz klub mam nadzieję, ze się oczyści...z Epoki T.S, SKWK i SHARKS. I wszyscy kibice nawet kibole typu ultras i inne wariaty wkońcu dowiedzą się prawdy niczym prawda o KATYNIU, Prawda wyzwoli nasz klub. Już nawet na młynie co siedzi dużo wariatów śpiewają Wyp...Sarapata, i nikt nie gwizda za głusza, co jest nienormalne, ale widać, że coś się tam podziało i może wreszcie będzie okej... Wasi dobrodzieje z towarzystwa niesportowego właśnie spuszczają klub o 4 ligi...i kto był gorsze Bednarz jak rządził i chciał walczyć z tym draństwem czy Towarzystwo Sportowe...? Zadajcie sobie to pytanie, to jest jak spowiedź w kościele i pokuta...Nie mówię do wszystkich kibiców...!!!!!!!!! Nie wrzucam każdego do jednego worka...

85            -11
~~~Kuba
Reset
Czy ktoś wie jak po bankructwie wygląda kwestia długów? Albo gdzie nowa Wisła będzie grała? Reymonta za 123k za mecz? Skąd na to wziąść pieniądze, ile osób będzie chodziło na mecze?

15            -4
~~~Kristof/
Maxi
Odejdzie?jak odejdzie?człowieku ją musi cbś zamknąć!!!

44            -4
~~~Barnaba
Robben80.
Naprawdę myślisz ze Majchrowskiemu zadrzy ręka przy sprzedawaniu gruntów jakiemuś deweloperowi? Garbarnia pójdzie do garbatych A w miejsce naszego domu stanie apartamentowiec.

36            -3
~~~Jarek
Jarek
do ostatnia szansa Pana chyba przejechało! Zastawienie terenów w zamian za kredyt przy takim zarządzaniu równa się likwidacja TS-u za kilka lat, a są również zupełnie niewine ine sekcje. Już raz to pisałem za BC Wisłą nie zyskała stadionu, a straciła SWÓJ teren, a BC i tak sprzedaje apartamenty przy błoniach. Teraz trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw w sprawie funkcjonowania klub. Kto w to teraz wejdzie będzie dalej spłacał Mandziarę za stare długi ale i *ujatosa, który się dziś w prasie uaktywnił. Teraz koledzy z socios niech nie wydają zebranych pieniędzy na akademię, ale może dadzą po dychu naszym zawodnikom którzy nie dostają wypłaty (chociaż pewny nie jestem ile to im zalegają).

11            -16
~~~open mind
Upadek
Wisły oznaczałby przekształcenie polskiej piłki z monarchii w republikę. A po drugie - czy Wisła nie jest czasem w rękach WŁOSKIEJ MAFII?

28            -5
~~~Wislaczek
Do Ajsberg
Ja nie mam zadnej nadziei w tym momencie. Prosze przeczytac moj komentarz jeszcze raz, ja mialem na mysli budowanie na zdrowych zasadach tylko i wylacznie pod warunkiem ze bedzie nowy wlasciciel. A czy TS bedzie sie trzymal tego jak spadniemy, to nikt nie wie. Pozdrawiam

11            -3
Tochimo
Guzik będzie z gruntami
Było już oficjalne informacja, że biznesmeni nie przejmą link » Grunty to gra pod publikę, a jak nawet sprzedadzą to tamci się już nie wrócą. Po prostu wyprowadzono kasę i zrobiono w konia wszystkich kibiców Wisły. Dlatego proszę wszystkich gadających o kupnie karnetu o siedzenie cicho. Dość już ludzi ponaciągaliście. Zresztą ile za to dostaną? 100 mln? W życiu, spróbuj sprzedać samóch za tyle ile jest warty bo pali Ci się grunt pod nogami....

33            -3
~~~Jan z podkolanówka mi w róż
@~~~Wislaczek
A kto powiedział, że spadek do 4 ligi wyzeruje długi? Nic takiego nie będzie miało miejsca.

21            -14
~~~Jan z podkolanówka mi w róż
@~~~Jadczak nampomógł
Ten twój bednarz co roku pogrąża i tak zadłużoną Wisłę na kwotę 1,2 mln (Ufa Sports)

13            -49
~~~simsoonek
Meresindzki
To był przy nich święty Mikołaj. Mam swoją teorię na temat upadku klubów wielkich jak Wisła, Widzew, Ruch, Polonia po części Górnik.. to ta śmierdząca Łazienkowska.. to wszystko ich sprawka

11            -28
~~~Wiślak
Tragedia
Koniec potęgi. To jest mistrzostwo żeby w tak krótkim czasie zadłużyć i zdewastować taki klub. Jeśli ktoś twierdzi że zaczniemy od zera w IV lidze to się grubo myli bo 40mln długu nie zniknie a spłacić go to będzie wręcz nie możliwe

15            -6
azor1979
KONIEC
No to jestesmy w czterech literach tylko pilkarze dadza wezwanie do zaplaty i juz po ptokach a jak mowa o czterech to juz tylko zostalo poczekac jak bedziemy w czwartej lidze.A to tylko jedna baba i paru dresow co tak wielce ratowali klub.Niech oni juz nic ani nikogo nieratuja.Do zobaczenia w 4 lidze.

20            -2
~~~Marzanna
Kiko
Ale bajoro.......miazga...boję się że nawet mahmud wisi mu lah ...ze swita przydupasow z portfelem pełnym petrodolarów przy naszej marzence z Kleparza cienkim bolkiem jest ...qrwa mam tego dość....ile można???? Widzialem tego debi..la miska w d.pe jeba,,ego jak baterflajem se rzuca w badżio i co?....i nico! Jeba..ny wielki chichot losu.... qrwa karma, fatum ...nie kumam nic a nic. Na krzeslo wszystkich...A chłopaki z knurowem, saragossą dali radę ... pytam sie wszystkich szmat ....czemu niszczycie ...sport, historię klubu, szacunek i zaufanie kibiców???? Co teraz ??? Pytam się co teraz marzenko, radosna pani prezesko??? - nie jest źle - trzymamy się mocno, prowadzimy rozmowy z wieloma inwestorami...panią zdzisia co ma dwie budy....na kleporzu i chyba ...tomexsie aha no i w Miechowie ma jeszcze j...ne stoisko ze skarpetami....ja p...rd...le q...a marzenko ...jedz na grzyby ...abo udaj się do wód albo zrób paczkę dla najwierniejszego kibica co se na Monte siedzi......ale idź już ...zostaw to co zostało ....przestań niszczyć!!!! Nie wiem...ale wydaje mi się że dopóki nie będzie w klubie Prawdziwego Właściciela to nie będzie nic...................

27            -3
~~~wie-300
na początku prezesury w wywiadzie powiedziała tak;
[...]Miałam obawy, że jeżeli się nie uda, będę twarzą upadku Wielkiej Wisły Kraków[...] Pani Marzeno było słuchać głosu sumienia, a nie Pana Zbyszka z Kalwarianki

49            -1
luka747
Konkluzja
Konkluzja tego co przeczytałem w informacji jest jedna: miejsce bandytów jest w więzieniu, a nie na stadionie.

80            -1
adwis
Taki scenariusz
a ja mysle ze taki moze byc scenariusz... nie daj Boże Wisla zostanie zdegradowana do 4 ligi , zaczyna wszystko od zera, TS sie wycofuje i Pan Kwiecien z partnerami zaczynaja finansować Wisle... nie musza pokrywac milionowych dlugow ...zacznaja budowac druzyne .... a wiadomo 4 liga to nie ekstraklasa wiec koszty sa o wiele mniejsze , wiec sukcesywnie zwiekszaja srodki... tylko TS wtedy chyba tak latwo nie oddal by klubu , tym bardziej wiedzac ze nie maja dlugow do splacenia....ale trzeba byc dobrej wiary a noz moj scenariusz sie powiedzie

14            -9
~~~Eziek
Hej hej
Hej kibicu, nie bądź smutny, bilety będą tańsze na 4 lidze. Nie możemy mieć pretensji do zarządu bo to kibole zniszczyli nasz klub, a my kibice na to pozwolilismy że jakieś rybki i inne pluszaki wchodziły do klubu z butem..

16            -20
TTT
Podmioty
Ten podmiot to chyba Smok ? bo w tych bajkach pani prezes to jedynie smok może być. Pewnie jeszcze Wawelski.

32            -2
esaper
Smutno
40 lat kibicowania i .... no cóż szykujmy się na derby z Clepardią i Orłem Piaski Wielkie

67            -2
~~~Jan z podkolanówka mi w róż
W takim razie ja też z przykrością informuję (a myślę, że
takich osób będzie więcej), iż zakupy w sieci aptek "Słoneczna" oraz nabywanie produktów Foodcare-Legia, Gellwe jest ponad moje możliwości.

14            -87
kuszczak
Piszecie o nowym starcie, że lepiej
aby Wisła zaczęła z czystą kartą o IV ligi. Tylko ktoś na te pieniądze z długu "wypracowanego" przez zarząd czeka. Czy to Ty, bo płacisz podatki w Krakowie i miasto obciąży cię za niezapłacony wynajem stadionu, czy piłkarze, czy pani Bożenka której Misiek nie zapłacił jako podwykonawcy, a sam przytulił zawyżoną stawkę. Nie można przyznawać się do trofeów a do długów nie.

28            -6
~~~goal
Prawie 30 milionów w 2 lata ...
... a żadne służby nie zareagowały ? To największy przekręt w histori polskiego sportu. Mimo to sprawcy dalej są bezkarni.

62            -2
~~~bodzio
Cyniczni złodzieje
Bazując na ludzkich emocjach kradli pieniądze. Z perspektywy czasu te wszystkie nasze akcje zbierania pieniędzy na różne cele tak naprawdę pozwoliły tym złodziejom dłużej i więcej kraść. Gdyby nie one, prawda szybciej wyszła by na jaw i dług byłby znacznie mniejszy, a więc i większa szansa na ratunek.

61            -2
~~~WisłaNaZa wsze
Dramat!!!
Ale cóż, może lepiej będzie jeśli teraz pozbędziemy się bandytów i pseudokibiców. Tylko jak to zrobić? Jak zrobić, aby nowa Wisła, która będzie grać za chwilę od 4 ligi nie miała już tego balastu w postaci bandytów udających kibiców? Dla mnie idealnym rozwiązaniem jest to, aby pan Kwiecień i jego koledzy zgłosili powstanie nowego klubu, który będzie zaczynał od nowa. Ktoś wie jak to może wyglądać? Bo ja dziękuję bardzo za to, żeby obecny gabinet cieni tworzył nową Wisłę. Ktoś tu pisał że długie zostaną, mylisz się kolego. Po ogłoszeniu bankructwa nie będzie długów, piłkarze nie zobaczą swojej kasy. A to oznacza, że ktoś nieźle pożyje kosztem Wisły.

19            -5
~~~TS 68
BĘDZIE PROTEST POD KLUBEM?
Proszę niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu. TS posiada grunty o znacznej wartości których sprzedaż zapewne pokryłaby ten dług z nawiązką. Co stoi na przeszkodzie aby TS sprzedał te grunty? To chyba jedyny ratunek dla Wisły na tą chwilę

19            -28
~~~Dr Oetker
Swoją drogą "milionerzy", z których jeden z majątkiem
800 mln złotych. I nie stać go na 20% akcji. Nawet jakby długi było i 50 mln to czy mając 800 mln kwota 12 mln robi jakąś różnicę? Od Cupiala też chciał kupować Wisłę (dwa razy ?). A może chodzi o polansowanie się w mediach jakim to majątkiem nie dysponuje? To tylko takie gdybanie....

16            -54
~~~jacek1965
13
Dzisiaj 13, 13 mistrzostw, w przyszłym roku 113 lat. Ja pierdu. Masakra.

19            -5
~~~Marzanna
Czy ko
Formuła towarzystwa nie ma szans w dzisiejszych sporcie, to przeżytek epoki...dzisiaj trzeba mieć hajs i jeszcze wiedzieć jak nim kręcić. Marzenka z miśkiem i dziadkami od sportu z lat 45-90 to zdecydowanie droga donikąd.........oni umieja tylko zwiększać zadłużenie .....

29            -1
~~~NikePro
Conference
Nasz szanowny zarząd powinien mieć jaja i zrobić konferencje dla Nas! Najważniejszych bo WISŁA to MY nie ta kure*** co nam klub zniszczyła! Ważą się losy klubu a tu cisza. Ledwo wzmianka o fiasku rozmów... Kiedy ona ostatnio była widziana....

23            -2
Nota_bene
To nie tak, jak wszyscy myślą...
..., że spadamy do IV ligi i jesteśmy na czysto. Długi nie znikają. Nigdy. Nawet, gdy są przedawnione. Spadek do IV ligi (jeśli MZPN sie na to zgodzi, bo to najwyższa klasa rozgrywkowa, od której mogą zacząć bankruci ale może być równie dobrze niższa klasa, z okręgówką włącznie) to kara za długi wymierzana przez PZPN brakiem licencji na grę w Ekstraklasie i ligach niższych (I-III).. To jednak NIE ODDŁUŻA! Spadniemy więc do IV ligi a długi miec będziemy nadal. Jedynym wyjściem ODDŁUŻAJĄCYM jest likwidacja WISŁY KRAKÓW SA i założenie całkiem nowego klubu, który przejmie nazwę i tradycję ale będzie nowym bytem prawnym z czystą kartą. Pytanie tylko, czy jest w klubie taka wola, by ogłosić upadłość Spółki SA? Wątpię - ci, którzy doprowadzili Wisłę do upadku nie zostawią jej w spokoju, bo to idealna przykrywka dla ich brudnych interesów.

25            -8
~~~kazek
Wy naprawdę myślicie, że oni nam to zrobili na złość?
Ludzie, otwórzcie oczy... Wszystko, co pisano oficjalnie od paru lat to było rozmijanie się z prawdą lub myślenie życzeniowe. Nawet nowych włascicieli próbowano albo oszukać, albo nie potrafiono poprawnie oszacować należności. Prawdopodobnie to koniec...

9            -16
~~~Combo 1906
kupowacześć bilety
kupować ma być komplet bo chyba nikt nie wierzy ze te pieniądze z dnia meczowego pójdą dla piłkarzy ależ Pani Marzanna nas zrobIława w H

22            -3
~~~Kristof/
80 baniek dlugu
jak pisze Stanowski...nie zdziwie sie jak caly zarzad i świta ma juz nieruchomosci na egzotycznych wyspach...

31            -6
Nota_bene
PS.
Dodam tylko, że upadłość Klubu musi (z tego co wiem) ogłosić Zarząd Wisły Kraków SA. Czy będzie chciał?

18            -1
Mario
Coś Cie zrobili hej ku...ły coś Cie zrobili
Coś Cie zrobili , że tak nasz klub shańbili

31            -2
~~~ZawszeJag a
Zostaje nadzieja
Kurwa co tu sie wywija? Jak liga bez Wisły? Prawie całe swoje życie kibicowałem Jadze i Wiśle i co teraz? Nie no dajcie żyć! Mam nadzieje, że to się jakoś skończy pozytywnie. NIE dla ligi bez Wisełki!

26            -2
~~~-- Optyk
Przyjaciele po szalu !
jeżeli odejdziemy w tym roku z tej ektra… to z podniesionymi głowami - dzięki ZESPOŁOWI !!! Podpaski do kolejnego meczu będą w kompleksach bo dostali u siebie lanie od Wisełki i To MY JESTEŚMY PANY !!! Nasza młodzież na ich terenie także ich upokorzyła swoim dopingiem. Niech ich to boli do naszego powrotu ! amica też na do widzenia dostała łomot że aż miło !!! WISŁA PANY ! Nie wiem czy jeszcze dane będzie, wielu z nas - oglądać sukcesy i chwałę Wisły, jednak warto było i jest być fanem tego właśnie wyjątkowego KLUBU ! Młodzi ludzie, nie słuchajcie obłudy i fałszu naszych wrogów ! Wisła zawsze była i jest ponad miernotami. Zatruto nasz Klub, ale On się odrodzi !!! My zawsze będziemy Wiślakami !

27            -5
Nota_bene
Założenie nowego klubu
To proste - zbierają sie członkowie stowarzyszenia (bo klub nie musi być spółką), uchwalają statut, zgłaszają klub do PZPN i startują od najniższej klasy rozgrywek, czyli chyba okręgowej C. Problem w tym, że chcemy od IV ligi. Jeśli tak, nowy klub musi być uznany przez PZPN (MZPN) spadkobiercą (np. historycznym) Wisły Kraków a takim nie będzie, póki obecna Wisła Kraków SA nie ogłosi upadłości i nie ulegnie likwidacji. Mało tego, nowy klub nie może nazywać się Wisła Kraków, bo nie mogą istnieć 2 kluby o tej samej nazwie. I jeszcze pytanie - co ze 112-letnia historią Wisły... czy nowy klub będzie mógł się na nią powoływać?

16            -3
~~~Stevie
Najbardziej mnie irytuje fantastic i fojtek
kupimy 30 tysięcy karnetów na następne 30 lat i wszystko będzie ok

29            -7
~~~gregRTS/T S
gregRTS/TS
Jasny gwint. Widzew przeżywał to samo a całe stado ,,gamoni`` ryło w internecie. Piszę to bo jestem z Krakowa a od 20 lat mieszkam w Łodzi i jestem widzewiakiem a Wisła jest bliska memu sercu. Prześledźcie sobie jak Widzew wznosi się po upadku. Kilka lat temu było to samo w Łodzi - gigantyczne długi po Cacku. Upadek i start z IV ligi. Odcięcie się od szemranych typów i pseudo ,,wybawców``. Egzotyka na meczach była taka, że aż płakać się chciało jakich Widzew miał konkurentów. Przetrwaliśmy ten folklor. Właścicielem klubu jest Towarzystwo Reaktywacji RTS Widzew, czyli normalni kibice, lokalni biznesmeni. Znaleźli super sponsora, rzesza kibiców (bilety droższe niż na niejednym stadionie ekstraklasy, ale dla klubu wpłacamy więcej - patrz karnety- bo widzimy, że to idzie w dobrą stronę). Powodzenia Wisełko. Piszę szczerze bo wiem co przeżywacie. Pzdr.

63            -3
~~~WisłaNaZa wsze
Istotą problemu jest
pozbycie się pasożyta/ów, który żeruje na tym klubie! Bez tego jakakolwiek dyskusja, akcja, zbieranie kasy, kupowanie biletów na ma już sensu. Pasożyta trzeba się pozbyć, a nie ciągle go dokarmiać. Ktoś słusznie zauważył, że ogłoszenie bankructwa nie jest zbyt...moralnym rozwiązaniem. Oczywiście, nie jest. Wielu ludzi nie dostanie swoich pieniędzy, na które ciężko pracowali. To nie jest moralne, ale chyba mimo wszystko jest najlepszym rozwiązaniem dla Wisły, jeśli kierujemy się jej interesem. Tu trzeba męskich decyzji, nie ma co dalej pudrować trupa. Nie ma, bo prawda jest taka, że tych długów nie spłaci Wisła nigdy, bo niby z czego? Jeszcze gdyby piłkarze mieli płacone moglibyśmy dyskutować ile da się wyciągnąć za nich w tym okienku, ale nie mają więc jest już po ptakach. Apeluje też, aby tu nie płakać bo to nie jest czas ani miejsce, trzeba wziąć się do roboty, zorganizować się i stworzyć nową Wisłę, na której czele najlepiej jakby stanął pan Kwiecień. I jeszcze raz powtarzam, Wisła z obecnym gabinetem cieni (bo tu nie Sarapata jest głównym problemem) nie wróci na właściwe tory, czy będzie grać dalej czy od 4 ligi - to nie będzie miało znaczenia. Obecny gabinet cieni zawsze będzie pasożytował, chyba że pozbędziemy się go raz na zawsze.

23            -4
~~~ziomek
obiektywnie
jezeli degradacja do IV ligi wiaze sie z ukaraniem osob ktore do tego doprowadzily a przede wszystkim z nowymi wladzami i potencjalnym sponsorem to ja jestem jak najbardziej za!

15            -13
~~~22ABG22
Cupial, Sarapata, Bednarz, Dukat, Meresinski i Inni
GALERIA SLAW! Kazda z w/w postaci wbila po gwozdziu do trumny Wisly. Dzis rozmawiamy o bankructwie Wisly i w tej materii Cupial zostawil SCHOROWANA Wisle, bez zbudowanego jakiegokolwiek systemu finansowania, nawet bez marketingu i akademii z dlugiem kilkadziesiat mln. Wisla bez kasy, bez dochodow w tym stanie MUSIALA zbankrutowac. Cupial to ojciec sukcesow Wisly i jej grabarz. Sarapata - kompromitacja. "Szlo znakomicie", az tu nagle kochani 10,15,20 mln dlugu!? Bronilem jej, ale to jest jakas kpina albo kryminal, sytuacja jest tak tragiczna, ze wycofuja sie 4 najpowazniejsze i zjednoczone podmioty... Rola ludzi SKWK w upadku Wisly jest juz kuriozalna. Nie widze opcji kontynuowania tych ukladow, tej patologii, splacania dlugow narobionych przez niegospodarnosc Cupiala, kombinacje Sarapaty i jej ziomkow.

20            -60
~~~Gricukdzi ala
Nie wiem czemu
Ale mam dziwne przeczucie że będzie dobrze i niedługo zmienimy właściciela i być może wyjdziemy na tym nawet lepiej niż z Kwietniem i Włodarskim.

16            -23
~~~Bogusław
Działki
Niech teraz miśki z TSu sprzedają działki i ratują Wisełkę. Narobili gnoju to niech teraz ten syf sprzątają!

25            -16
~~~JB
JB
Bednarz wracaj , jesteś jedyną nadzieją !!!

27            -41
~~~Zwykły smutny kibic
SKWK Sarapata Dukat
ale też Ludwik Mięta, czy Czerwiński. Oni odpowiadają za upadek 112 letniego klubu

97            -1
matmax
@~~~Kristof/
Jeden już siedzi (tylko nie za Wisłę).

20            0
charlie
Jak się ma pieniądze i pomysł...
...to można stworzyć mocny klub. Przykład R(ed) B(ulls) Lipsk. W osiem lat od 4 ligi do wicemistrza Niemiec i udziału w LM. Teraz tą drogą chce podążyć Pique, który ma zamiar kupić amatorski klub z Andory. Już raz właścicielem Wisły był jej były piłkarz - Skrobowski. Dlaczego historia nie miałaby się powtórzyć? Osiem lat to dużo, ale może warto poczekać?

4            -19
~~~Zły
,,,,,
No to co będzie dalej z nami kibicami

18            -3
~~~Kibic
80?
link »

13            -14
~~~cwe(L)ito s
Po ogłoszeniu informacji
Jakieś 70 debili kupiło bilety na mecz .... masakra

8            -13
~~~WisłaNaZa wsze
Nota bene
Co do powołania się na historię, chyba obecne "władze" będą mieli to tego pierwszeństwo. Tego się boję, że te k**** i z******* jak gdyby nigdy nic założą sobie nowy klub, chcąc od zwykłych kibiców kasę na ich dalszą zabawę. Myślę, że o to trzeba będzie stoczyć bitwę, bo wątpię aby te gn*** odpuścili. Kto wie, czy tego właśnie nie chcieli, czyli klubu który będzie się bójał w niższej lidze, ale będzie już w pełni w ich rękach.

14            -4
~~~misiu_kor algol
....
i pomyśleć że mój komentarz o 4 lidze ostatnio po ostatnim meczu zaminusowano na maksa i ukryto ..... no to macie placek przedświąteczny. Zwróciłem uwage na real murcie, który sprzedawał akcje, za 2,44 euro, tylko chodzi o to żeby ta kasa nie przechodziła przez zarząd, tylko bezpośrednio pieniadze trafiłyby na zaległe pensje zawodników. Grzecznie im wypłacić, i wycofać drużynę do 4 ligii. :-) Ja na pewno bym se kupił akcje Wisły na pensje dla zwodników. :-) Niedługo wracam na święta do pieknego naszego kraju... i na meczyk z pyrami se pójde. :-)

13            -3
~~~Johny
Wiadomo że:
- od dłuższego czasu patogangsterzy przejmowali nasz klub najpierw poprzez działanie w SKWK - SKWK wielokrotnie narażało klub na straty finansowe poprzez nielegalne akcje (race, transparenty itp) - patogangsterzy uzyskali duże wpływy w TS Wisła - Cupiał widząc chorą sytuację podjął decyzję o wycofaniu się - przejęcie klubu przez Meresińskiego było wymyślone po to, żeby TS mógł bohatersko przejąć piłkarską spółkę - patogangsterzy przejeli klub dojąc z niego pieniądze i fikcyjnie utrzymując przy życiu za nielegalną kasę To wszystko w "cywilizowanym" kraju i mieście.

39            -3
~~~LUKTSW
LUKTSW
Boże co ona zrobiła z tym klubem złóżmy pozew zbiorowy,mam 37 lat i łzy w oczach Wisła to moje życie !!!!

44            -3
~~~Maxelopes
Co sie działo z pieniędzmi od sponsorów
Od Lv bet od ekstraklasy od canal + przychody z meczów???? Skoro my nawet 1,2 mln na miesięczne funkcjonowanie klub od dwóch lat nie mamy. Skąd ten dług ? Okradlsicie nasz klub.

44            -3
~~~Jan z podkolanówka mi w róż
Czy to prawda, że długu jest 94 mln ?
Rośnie tak szybko jak koszty budowy naszego stadionu.

15            -18
T0RETT0
Módlmy się
Tylko to nam zostało...

19            -3
darwos
Halo halo
Nie wiem czy dobrze kminie ale wcale nie musimy startowac od niższej ligii tylko od C-klasy!! Od 4 ligii wystartujemy kiedy ogłosimy niewypłacalność czyli nie spełnimy wymogów licencyjnych PZPN ale klub jako klub pozostanie z całymi długami. Upadek klubu będzie się wiązał z założeniem całkiem nowego klubu, a całkiem nowy klub będzie piął się po szczeblach od najniższej klasy rozgrywkowej bądź nowo założony klub połączy się z innym klubem np 4 ligowym,zmieni nazwę itd czyli coś jak kuchenkorz.....Sam upadek do 4 ligii z obowiązującą nazwa klubu ,jego logotypem i wizerunkiem wiąże się z tym że długi zostają. Serio myślicie że ktoś zainwestuje kasę w klub 4 ligowy z długami takimi samymi jak teraz? Nie. Jeśli nie pojawi się nowy Cupial który będzie miał kaprys wydac sobie dziesiątki milionów złotych to my nigdy nawet nie awansujemy do 3 ligii bo nie spełnimy wymogów licencyjnych ponieważ jako klub 4 ligowy będziemy mieć 40 + mln długów.

15            -15
~~~viki
A może Maspex
Coś piszą o Maspexie na TT

12            -18
ja-n
jakie to długi ?
mówi sie ze 40 a może nawet 80 mln, ale dlaczego wierzyciele, poza piłkarzami i miastem - razem 10-12mln, nie upominają sie o swoje ? Komu jestesmy winni te dziesiatki mln ?

32            -1
~~~X
Nie będzie Wisły.
Niektorzy chyba nie rozumieją jednego. Czym jest 4 liga dla obecnej Wisły? Niczym. Dla obecnej Wisły już nie będzie 4ligi. Do 4 ligi przystąpi nowa drużyna. To już nie będzie Wisła z wieloma mistrzowstwami, to nie będzie Wisła która każdy szanuje. To nie będzie Wisła Kmiecika czy innych. To będzie nowy twór. Każdy pasiasty pies będzie na każdym kroku nam o tym przypominał. Każdy cwe(7) również. Zamkną się drzwi za kilka tygodni i wszystko zostanie za nimi. My możemy mówic że powstaniemy. Że wrócimy. My kibice wrócimy, ale z nową drużyna. Kto będzie nią rządził ? Jaką mamy pewność że to nie będa te same osoby? Nie będzie nigdy tego co było. Za pół roku po drugiej stronie błoni będą mieć więcej mistrzostw Polski niż my... Chłopaki się starają od pół roku grając za darmo i co się z nimi stanie ? Oni mają 15lat żeby się dorobić. Za rok nikt o nich nie będzie pamiętał, bo taka jest prawda. Nie zdziwi mnie to jak na któryś mecz nie wyjdą. Sarapatka powinna sama siedzieć na ostatnim meczu na trybunach. Razem ze swoimi sharksami. Bo po co mamy dać jej zarobić na kolejne ich zabawy ?

34            -17
kuszczak
Pozdrowienia do więzienia.
j.w.

13            -6
Polak mały
Jeszcze Wisła nie zginęła kiedy my żyjemy
... 13-go grudnia... Może i lepiej może wzorem Juventusu czy Glasgow... Oby na zdrowych zasadach. Kibice są to i nadzieja jest. Inwestorzy powinni zostać i przejąć klub z czystym kontem a winnych i złodziei do mamra.

29            -3
jmaria
UPADEK
Mam 65.Moj ojciec byl wislakiem.pierwszy raz bylem na meczu Wisly w 1960 roku /Wisla-Gornik 2-1/ Kawula,Monica Sykta,Pohl Lentner Oslizlo/.A wiec 58 lat wdeszczu upale i mrozie dopingowalem WISELKE.W zimie na hali koszykowka Siaqtkowkawspaniale .Wspaniale dziewczyny Likszo Szostak mezczyzni Likszo Malec genialny Wieslaw Langiewicz,wygrany festiwal F.I.B.A Potem nastapily gorsze czasy,ale nadal Wiselka byla wazna.Zona do dzis wypomina mi ran

53            -3
neli863
PAMIĘTAJCIE !!!
Co by się nie stało to cechuje nas pojęcie którego oni nie znają WIERNOŚĆ! Z Wisłą Kraków w sercu aż po grób - nawet w IV lidze lub A klasie. Ten klub to przede wszystkim wspaniali kibice, którzy nie pozwolą żeby Wisła znikła. "... I nawet jeśli będzie źle MY NIGDY NIE PODDAMY SIĘ..."

10            -1
~~~z Podhala
Kto Wam k... powiedział, że jak polecimy do 4 ligi
To nam długi przepadną??? Jak to słyszę to mnie szlag trafia! Przepadną jak będziemy grać na licencji KS Tęcza lub innym kupionym na giełdzie herbie...

34            -5
~~~Zen
Tak kończą się
rządy kiboli

54            -1
~~~wierność
Wierność
Gowniarze z smarks będą musieli przerzucić się na autobusy i tramwaje z samochodów wziętych w leasing na klub... A swoją drogą pani prezes też się dobrze zabezpieczyla nawet podczas ślubu na zanzibarze... Nie przyjdzie list z urzędu skarbowego z zapytaniem kto robił zdjęcia i który zespół przygrywal młodej parze... Nawet IV liga nie pomoże dopóki chwastów nie wyplenimy. Nacpani Gowniarze nadal będą latać z nożami pod stadionem

52            -1
GrzegorzS
Kurcze szok szokiem, ale poza nim jest zdziwienie, kurcze
Ci czterej inwestorzy spotkali się w Zabierzowie po audycie, który wykonano w trzy dni jak rozumiem wypadły im z szaf wszystkie trupy i okazało się chyba, że długi sięgają no nie wiem z załużmy ciwierć miliarda albo i więcje kurcze, bo inaczej to ściema nad ściemami. Goście razem w kupę dysponują majątkiem i biznesem wartym więcej niż biznes i majątk Cupiała i co nie są w stanie wziąść sobie na plecy intresiku zadłużonego nawet niech będzie na 40 baniek (tyle nie ma, ale nich będzie na wasze Sarapata dla Miśka tyle nakradła - gdzie jest prokurator). Kurcze przecież w Wisłe na tenmoment trzeba zainwestować massymalnie 8 brakujących do dopięcia budżetu za rok 2018 baniek, bo w nowy rok to nowe dochody i nowy budżet. Ludzie Ci goście muszą zainwestować 8 milionów by zespół i Spółka w dobrej kondycji dotrwała wraz z dochodami z wiosny i nowego roku do końca maja, kiedy to dostanie dopływ gotówki po zakończeniu rozgrywek. Te cały audyt i wnioski z niego to ściema. Dwóch z Panów z całym szacunkiem dla niego jest w stanie uruchomić kredyt dla klubu rzędu tych brakujących paru baniek. Biznes jest biznes jak Spółka będzie miała otwartą linię kredytową to spłaci zawodników i będzie mogła przynosić zyski. Boimy się bankructwa upadku spółki zadłużonej na załużmy 40 baniek, która przynosiła i przynosi przy skali jej budżetu 20 milionów złotych w skali roku w kontraktach zawodników majątku kurcze przecież zadłużenie tej spółki to ledwie 2letni budżet. W Polsce działają spółki i do z dużym powodzeniem mające zadłużenie w stosunku do majątku i atywów rzędu ich budżetu na nawet 10 lat i się rozwijają. Kurcze połowa majątku Cupaiała to kredyty na działalnośc jego Spółek. O czym tu jest wogóle mowa. Kurcze jestem po prostu zszokowany takim bzdurnym tłumaczeniem dla tłumu. Czy naprawdę Ci inwstorzy nie mogą powiedzieć, że nie chcą dzielić się udziałami lub po prostu czuli się wywołani do odpowiedzi narobil zamieszania i się wycofali dla zachowania twarzy czy też po prostu się nie dogadali w kwesti zarządzania na wzajem własnymi pieniędzmi. Kurcze Wisłe jest w stanie wyprowadzić i to szybko na prosta jeden z nich, pytanie dlaczego tego nie chce zrobić sam. Dla mnie to co się dzieje z ekonomicznego punktu widzenia jest po prostu nie pojęte. Pojąc to mozna tylko przy założeniu, że nie widzi się w tym żadnego interesu społecznego, biznesowego, ekonomicznego. To po co sę w to wchodziło było siedzieć cicho. Jeśli żaden z tych Panów nie wróci do sprawy to ja bym powiedział, że zmarnowali czas Spółce, sobie i nam. Ludzie zbankrutowanie Wisły i nieprzystapienie przez nią do rozgrywek wiosną to było by mistrzostwo Świata. Padnie spółka wypracowująca w skali roku ponad 20 milionów przychodów, padnie Spółka, ktora z samego tytułu dotrwania w rozgrywkach do maja może liczyć na zysk z praw telewizyjnych nawet po odliczeniu kasy dla miasta rzędu 6 a może i więcej milionów złotych, Spółka która ma podpisanych całę masę umów sponsorskich, przez której kasę z okazji meczu przepływa od 1 do 2 milionów złotych. Z tytułu upadłości tej spółki z kasą pożegna się cała masa podmiotów, której zalega ona tymi załużmy 30 milionami. Ludzie Wisła to nie Ruch, Widzew, ŁKS. Tamte kluby nie przynosiły zysku i nie wykazywały obrotów Wisła nie jest w takiej sytuacji. Zadam pytanie tak komu zależy na upadku tej Spółki?????? Realnie to się nie powinno stać Wiśłe nie potrzeba inwestora wkładającego na dzień dobry 40 milionów złotych. Spółke na nogi postawi 1/10 tej sumy bo pozwoli jej zarabiać. Potrzeba też możliwości otwartego kredytu rzędu 2 milionów,co pozwoli działać w okresach, gdy nie ma dochodów, bo się nie gra a trzeba płacić pensje. Trzecia sprawa to dobra nowa umowa o wynajem stadionu i mądra polityka transferowa i trzymanie w ryzach wydatków. Czy to przekracza możliwości któregokolwiek z Panów, którzy chcieli inwestować. Po prostu nie wierzę. Nie przekracza.

20            -79
~~~Zły
Do braci
A jak ma wyglądać Kraków i Polska bez Wisełki

38            -2
Kosiarz
...
Przyduszona pluszakiem, z ością w gardle Wisła dokonuje żywota ...:-(

26            -2
~~~Wislakwis lak
@~~~22ABG22
Jak czytam komentarz taki jak Twój to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Bogusław Cupiał nie zostawił Wisły z długami! Spłacił piłkarzy, w stosunku do których nie było wtedy żadnych zaległości. Nie pozbył się wartościowych piłkarzy dzięki którym klub przy dobrym zarządzaniu byłby nawet na lekki plus. Oraz wynajął czy SkyBoxy na 10 lat przy czym zapłacił za 3 lata z góry od razu. To powiedz mi gdzie tu długi? Dzięki Pani Cupiałowi mogliśmy oglądać na R22 Galaktyczny Real czy Barcelonę z Klivertem. Wiec proszę Ciebie i innych nie mówcie o tak Wielkim Człowieku oddanemu Wiśle tak dużo gorzkich słów! Tylko obecny zarząd jest winny obecnej sytuacji. Nikt inny

90            -3
~~~Bombli
Wiedziala
Sarapata wiedziała co jest i dlatego zawsze NIBY szukała nowych inwestorów. Prawda jest taka że w 27 miesięcy zrobiła 27 mln długu.Na to muszą być paragrafy i za to powinna odpowiedzieć! Serce boli....

61            -2
~~~wierny Kibic
nadzieja
Nie czas na płacz ale na działanie . Listy do Pana Kwietnia i Włodarskiego i Kuby o pomoc .Pomóc odejść zarządowi . Tylko szybkie działanie może pomóc i modlitwa o mądrość w dzialaniu

14            -17
~~~KRKPL
4 liga może nam dać oczyszczenie, ale niekoniecznie !!!
Gdyby tak było to podpisywałbym się pod tym pomysłem rękami i nogami. Niestety jeżeli zostaniemy pod rządami TSu (co wydaje się najbardziej prawdopodobne) oczyszczenie wcale nie będzie takie pewne. Nie psioczcie na TS, jest w nim wiele osób, dla których Wisła jest najważniejsza, stanowią zdecydowaną większość, ale są jednostki, które różnymi kanałami potrafiły się podpiąć pod klub i wyprowadzać pieniądze, gangsterskie układy to też strach, który w oczach Pani Sarapaty widziałem nie raz choć nie twierdzę że jest bez winy. Moim zdaniem jeżeli mamy zacząć od 4 ligi to trzeba to ogłosić jak najszybciej, ale klub powinien być rządzony przez...tych samych inwestorów, którzy chcieli nas przejąć teraz, tak żeby odciąć rekiny i hieny niszczące Wisłę. Przez pół roku przygotować zespół juniorów, wesprzeć zawodnikami z 2 ligi i przy dobrych wiatrach za 5 lat mamy ekstraklase. Jeżeli będzie jasny sygnał że oczyszczony klub zaczyna od zera to ludzie się zmobilizują i śmiem twierdzić, że możemy przebić swoją frekwencją Widzew. Może za wcześnie na takie planowanie, są emocje, trzeba się przespać, ale ze mnie ciśnienie nie zejdzie przez długo po tej informacji, bo w inny ratunek nie wierzę, tutaj nawet miasto nie ma czego szukać przy takim długu. Pamiętajcie, WISŁA ZAWSZE PANY !!!

20            -4
~~~Miron
Najstarszy klub....
112letni klub spuszczony w szambo....:-(

46            -3
Ycek
SKWK i inne miśki
Misiek utopił Wisłę dwa razy. Tak się kończą rządy bandytów. Pobłażanie patologicznych opraw gloryfikujących morderców. Protesty przeciw Bednarzowi bo nie chciał dzielić się kasą z SKWK (czyt. sharksami). Szkoda słów...

63            -3
ddd
ARTYKUŁ NA SPORT.PL
link » Szczegóły sa absolutnie przerażające. ALE-jest jeszcze nadzieja(?) Tylko jest jeden problem-drużyna. Transakcja MUSIAŁABY zostać dokonana przed końcem miesiąca-inaczej nawet jak ktoś(daj Boże) kupi Wisłę to może zwyczajnie zostać bez kilku/wielu zawodników. Ja wiem,że to zabrzmi na wariactwo,ale WIERZĘ,WCIĄŻ WIERZĘ! Bo nie chce dotrzeć do mnie fakt,że Wisła może upaść.. Jutro 14.12- 7 rocznica meczu z Odense w Krk. Może w prawdziwym życiu też strzelimy gola w doliczonym czasie gry?? JJJBG!!!!

26            -4
Cleber25
BC
Tą całą ekipą z Sarapatą na czele powinna zająć się prokuratura. Ale mnie zastanawia jedno. Gdzie jest Pan Cupiał teraz? Czy nie w takich momentach pokazuje się że kocha się swój klub. Nie krytykuje go bo gdyby nie on nigdy nie osiągnęliśmy tylu wspaniałych sukcesów. Ale czy w takiej chwili nie może pomóc, serio?

12            -30
~~~Lando
TSW
Nadzieja umiera ostatnia... Jakaś polska firma jest poważnie zainteresowana przejęciem Wisły... Swoją drogą co te [...] zrobiły z moim ukochanym klubem, klubem który kocham najbardziej zaraz po mojej trojce dzieci...

29            -4
Smok
Bandyckie zadłużenie
Przypuszczam, że gdyby to był prosty dług wygenerowany przez normalna działalność, to pewnie "4" doszała by do porozumienia mimo tych jak się słyszy 40 =" 80 mln. Ale tu zaszło ewidentne wyprowadzanie kasy na lewe konta. Splata takiego zadłużenia, to nie splata za klub, ale spłata za bandytów. I na to żaden szanujący się człowiek zgody nie da, by z jego pieniedzy splacać długi złodziei i jeszcze mieć świadomość,że ci będą się z niego naśmiewać jak z frajera.

71            -1
~~~Mortal
Kto się przeciwstawi mafii
Mafia która zakorzeniła się w Wiśle jest brutalna. Czy nas stać na to aby się ich pozbyć. ? Kto zaryzykuję życie? Tylko nowe otwarcie bez mafii! Walka dobra ze złem trwa... Kocham piłkę nie zła które na niej żeruje. ...

40            -1
~~~robben80. ,
a teraz czytam
w roznych miejscach ze dlug klubu to 80m, w tym 40m krótkoterminowe zobowiązania....oj carlitos juz stad zadnej kasy raczej nie dostaniesz, szkoda mi tylko naszych pilkarzy bo kilka meczy zagrali super (derby,lech,legia,lechia) i pewnie pensji za te mecze nie otrzymają....

21            -4
~~~---
Jasiu z podkolanówkami w róż ..
weź się chłopie rozpędź i pier ...j głową w ścianę. Może otrzeźwiejesz ...

17            -4
~~~ostatnia szansa
sport.pl
tam pokazano finanse i innych inwestorów.

6            -2
~~~Jan z podkolanówka mi w róż
@~~~---
oooo. chłopak łysego się odezwał

4            -15
woytek1974
Gdy emocje już opadły
Jeżeli z ratowania klubu wycofali się biznesmeni będący kibicami Wisły to sytuacja musi być tragiczna.

29            -4
~~~kibic wisły na dobre i na złe
SKWK?
zyje prawie 40, wisle kibicuje od podstawowki, pamietam 2 lige, pamietam cupiala calego, pamietam sarapate. skwk zawsze mialo mnostwo do powiedzenia zwl w obronie zarzadu TS. gdzie jestescie wy skompromitowane prostytutki? wydalem mnostwo kasy na wisle przed sarapata, i 4 x tyle na wisle sarapaty. gdzie jest wasze oswiadczenie? wy skompromitowane kurtyzany?

50            0
Maxi
Poczytajcie to . Szok to na 99,9 procent koniec Wisły w...
..ekstraklasie link » . Trzeba utworzyć nową drużynę odkupić od syndyka logo Wisły i zacząć grać bez długów . A to co obecnie zrobił zarząd z panią prezes to skurwysyństwo

28            -2
CMD
Walczyc!
Panowie, tu juz nie ma co plakac, trzeba dzialac. 1. W trybie natychmiastowym zwolac Rade Nadzorcza i odsunac zlodziei i bandytow od wladzy w klubie. 2. Zglosic zawiadominie do prokuratury o celowe dzialanie zarzadu na niekorzysc klubu. 3. Upowaznic Kwietnia i Wlodarskiego do sprzedazy czesci majatku ziemskiego na pokrycie czesci zadluzenia. 4. Po otrzymaniu w lecie pieniedzy z nc+ (maja byc o 60% wieksze niz dotychczas) splacic reszte zadluzenia. 5.Nowi inwestorzy wybieraj nowy zarzad i zaczynamy z madra gospodarka finansowa. Mam nadzieje, ze jeszcze nie jest za pozno! WALCZYC WISLO WALCZYC!

16            -12
~~~ddddkkkkk
Jasiu z podkolanówkami ma prawie rację
20 MLN to dług licencyjny (czyli pensje zawodników, sztabu, pracowników i inne te najpilnijesze) - " i to trzeba spłacić do końca roku + 20 mln długu krótkoterminowego + 40 MLN długu długoterminowego. Z Firmy Wisła Kraków SA wychodziły bokiem pieniądze na rzeczy zbędne i nie potrzebne a co najważniejsze nie służaće ludziom którzy są zatrudnieni w Wiśle. Dodatkowo Wisła to jak się okazuje pralnia kasy. Dopóki byli nawolności wszyscy na czele Z Misiem - " kasa na funckjonowanie klubu była bo musiała być aby Pralnia mogła istnieć. Brakło Misia , nie ma Pralni, To i kasa na bieżace wydatki się skończyła. Z Wisły pieniądze wychodziły na konta nie te co trzeba i najprawdopodobniej (nie piszę że na pewno) na faktury na których widniały usługi których nigdy nie było. I tak z 10 MLN długu urósł dług 40 MLN ten na już i krótkoterminowy + prawie drugie tyle długoterminowy. Pytanie tylko dlaczego Wisła jeśli została z 10 mln długiem po BC , mając dość dobre przychodzy (Telewizja, Sponsorzy, Mecze , partnerzy, sklep klubowy) w granicach już liczę tylko 15 MLN złotych miesięcznie a utrzymanie klubu to około 1,2 - 1-4mln miesięcznie to skąd taki duży dług ? Ciekawe. Tutaj jest ratunek tylko taki że przyjdzie ktoś, wyłoży te kilkanaście baniek , a od wiosny po prostu skrupulatne rozpisywanie kasy. Wisła może na siebie zarobić i nawet może być więcej. Sam Kuba Błaszczykowski to 500 tysięcy złotych na plus (gra za darmo) + około 7 tysięcy ludzi więcej na stadionie co mecz = 250 tysięcy złotych z jednego meczu więcej. (to jest opłacenie stadionu i zostaje jeszcze 120 tysięcy...... Proszę Państwa tutaj naprawdę nie ma tragedii w dalszym funkcjonowaniu tylko musi Przyjść ktoś kto wyłoży na start i oczywiście w zarządzie i radzie nadzorczej będą odpowiedni ludzie związni tylko i wyłącznie z nowym szefem. Dobranoc

22            -11
Nota_bene
Taki mały pomysł...
Panie Wiesławie, a może by tak jednak kupić Wisłę, potem ogłosić upadłość i zacząć od nowa z nowym klubem, spadkobiercą tradycji starego a bez długów i mentnych powiązań?

5            -25
prawastrona
sierotka M. i jej krasnoludki
Mam 2 uwagi : 1. wykładnikiem intencji , jej oddania, "wiślackości" etc. powinno być to , jakie apanaże zaordynowała sobie Pani Prezes podejmując się ratowania Klubu. Zważywszy na trudną/krytyczną sytuację WK już na początku rządów Pani Prezes w spółce powinna wykonywać swoje obowiązki pro bono - wszakże nie należy do osób ubogich- tak postępują osoby , które - tak jak Sz.P deklaruje - t bezgranicznie Wisłę kochają . Jeśli Sz. P nie mogła sobie na to pozwolić ( co niemal na pewno prawdą nie jest), powinna pobierać wynagrodzenie na poziomie średniej krajowej- a resztę zagwarantować sobie z ewentualnych zysków/nadwyżek spółki . Mam wrażenie ,że nie pomylę się typując wynagrodzenie Pani Prezes na kwotę osculująca w pobliżu 20 tyś . Tak raczej nie zachowują się zatroskani bezinteresowni ratownicy, czyż nie?? 2. nie jest winą bandytów , że zachowują się jak bandyci : taka ich natura a zatem i prawo - jako prawdziwych winowajców kleski/ kryzysu/ upadku(?) Klubu wskazałbym raczej tych którzy legitymizowali poczynania tych pierwszych. To oni pozwolili wygodnie rozsiąść się u sterów Wisły królom półświatka. Przecież Misiek z Zielakiem nie mogliby kierować Klubem z gabinetu prezesowskiego. Posadzili tam zatem swoje marionetki : Pan Robert, Pani Marzena, Pan Damian i kilkoro innych, anonimowych - pamiętajcie , że bez was Wisła nie zawędrowałaby w miejsce w którym stoi obecnie , i może właśnie to wy jesteście tymi którym nie warto podawać ręki .

38            -3
Nota_bene
A dokładnie tak (po dłuższym zastanowieniu)
Kupić Wisłę, założyć drugi klub, sprzedać nowemu klubowi karty i kontrakty zawodników, nazw, herb i tradycję klubu (jako wartość niematerialną) i inne aktywa klubu - o ile takowe są, zmienić nazwę staremu klubowi (np na Bankrut Kraków;-) ), nadać nową nazwę nowemu klubowi (koniecznie Wisła Kraków) i zacząć choćby od okręgów ale na Czysto!!

11            -22
~~~abg
socios
a ja sie powtoze:v-ce prezes socios jest z skwk. zeby sie znow, tak jak teraz,nie okazalo za pozno...

54            -7
~~~Kitol
Inwestorzy może wolą od 4 ligi zacząć...
Bez długów 40 milionów... Za 4 lata możemy być w ekstraklasie przy mądrym zarządzaniu klubu... I inwestorów... Przykład ŁKS Łódź albo widzew łódź niewielkie pieniądze a wraca powinno wszystko do normy.... Przypomnę trenerem ŁKS Łódź jest nasz KAZEK MOSKAL

14            -23
Nota_bene
Skąd taki duży dług?
Powiedzmy sobie szczerze, że ci, którzy doprowadzili do takiego stanu Wisłę, kibicami Wisły nie są, dla nich Wisła to źródło kasy a możliwe, że również pralnia pieniędzy, pochodzących z przestępstw. Mając wiedzę, że chęć na zakup Wisły ma ktoś z setki najbogatszych Polaków, wyczuli okazję na być może ostatnie ale na pewno pokaźne zyski w postaci naciągnięcia kupca na sztucznie wytworzone naprędce długi. Oczywiście w tym procederze musiałaby uczestniczyć ci najmniej Sarapata, podpisując tworzone teraz umowy z datą wsteczną. Takie umowy, które nagle się odnajdują podczas audytu tłumaczyłyby nagłe pączkowanie długów, nie zaewidencjonowanych w księgach rachunkowych, do których prowadzenia spółka SA jest zobligowana. Oczywiście to gdybanie, domysły, nie poparte wiedzą ale tak się kończy brak transparentności. Dla mnie nie pojęte jest to, że długi wychodzą dopiero teraz, podczas audytu a nie ma ich w tej wysokości choćby w dokumentach licencyjnych, bo PZPN dawno już biłby na alarm i groził brakiem licencji. Jeśli nie ma jednak żadnych nowo tworzonych umów i moje domysły są chybione a długi są rzeczywiste, to znaczy, że Zarząd dotąd fałszował księgi finansowe i wykazywał zniżone zobowiązania w dokumentach licencyjnych a to już poważny zarzut prokuratorski.

74            -2
~~~Zasmucony
WISLA-LECH
bracia po szalu, no cóż nadchodzi czas pożegnań z wielką piłką (to już mineło z pucharami w europie) i mniejszą ekstraklasową.jestem kibicem (chodzę na mecze) od 41 lat.przeżyłem wiele z tym klubem i dlatego pozwalam sobie poprosić was o piękne pożegnanie (frekwencja) z drużyną (zasługuje na to) i reymonta 22 (wiele pięknych chwil) w meczu z lechem.nie ważne już gdzie nasze pieniądze z tego meczu pójdą ale mam nadzieje, że kiedyś nowi właściciele doprowadzą odpowiednie osoby przed oblicze sądu

9            -3
~~~WisłaNaZa wsze
dobra ustalmy coś
jeśli ktoś pisze o likwidacji długów Wisły oczywiste jest że ma na myśli to, że obecna Wisła ogłasza bankructwo i ewentualnie potem powstaje nowy klub, który będzie walczył z gabinetem cieni o historyczną kontynuację...Niestety nie dla wszystkich ten "skrót" okazał się prosty. Czy gramy dalej i spłacamy, czy ogłaszamy bankructwo...co jest lepsze mam swoją opinię. Dla mnie najważniejsze jest to, że jak już zdecydujemy co robimy, robimy to bez tych ******.

10            -3
~~~MiroL
masakra
Jestem kibicem Legii, warszawiakiem od pokoleń i mimo, że nie darzę sympatią Waszego klubu, to gdy widzę co się u Was dzieje to nie dowierzam! Jak można było spaprać klub, który jakby nie było jest zasłużony dla polskiej piłki. Wielokrotny mistrz Polski, ponad 100 lat tradycji. Kto to spier....lił?! Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie ekstraklasy bez Wisły, bez meczów z Wami... To były zawsze emocjonujące spotkania, ale z drużyną, która ma tradycje. Teraz wszyscy jarają się meczami z Frajerorzem (ale to jest drużyna sztucznie utworzona z Amiki i gówno mają nie historię - tyle co Amica). Podsumowując mam jednak nadzieję, że Wasz klub się z tego wykaraska i nie będzie się tułał gdzieś po 4 lidze, bo przecież musi być jakaś równowaga po obu stronach Błoń... Powodzenia!

31            -2
~~~A
SZOK ESA BEZ WISŁY
Z mojej analizy wynika że jeśli Wisła spadnie do 4 ligi będą się działy NAPRAWDĘ dziwne rzeczy, może wrócić Jihad: Craxa-Skisła a Kraków to będzie arena zabójstw to jest naprawdę jeden z apokaliptycznych scenariuszy niestety drwiny Craxy będą tak duże że Wiślacy upokorzeni takim obrotem spraw ruszą po maczety noże itd.jeszcze ,,Człowiek za grobu przemówi zarżnięty w śmieciarce" ,nie chciałbym być w skórze Miśka pachołków sarapaty i innych łącznie z Telefonikarzem którzy doprowadzili do upadku Wisły.Chyba że to jest zły sen a Wisła dogada się z nowym inwestorem w 2019roku.

6            -10
~~~Wiesiek
Koniec świętych krów jest bliski - Wasz los jest marny...
Cóż, żyłem nadzieją... jak tak sobie myślę, to jedynà nadziejà jest sprzedaż przez prowodyrów - czyli TS części majątku, tak by uzupełnić brakująca kasę do utrzymania licencji. Oczywiście w grę w chodzi tylko inwestor zewnetrzny i trudno mi sobie wyobrazić, aby był to ktokolwiek inny niż związany z krakowskim biznesem... inaczej to nie będzie Wisła... może więc pora, by towarzystwo poczuło odpowiedzialność, za burdel, który spowodowało i poprosiło o powrót do rozmów 4kę, która się wycofała. Jeśli w przyszłym tygodniu odbędzie się ostatni mecz Wisły w ekstraklasie, to kogoś będzie trzeba powiesić za jaja. Kandydaci: zarząd spółki, zarzad towarzystwa, SKWK oraz płetwy. Myślicie, że prawdziwi Wiślacy z krwi i kości nie dadzą sobie z Wami rady ?

12            -1
Serafin_MacC ycek
Jak teraz nikt na nie kupi to w 4 lidze też nie
Nie można zarządzać klubem tylko z biletów i karnetów i praw telewizyjnych. !!!!!!!!! (tym bardziej mając długi, one nie znikną po degradacji do 4 ligi. Klub nie będzie miał tylko licencji na grę w ekstraklasie.) 16 mln zł tyle mniej więcej z biletów i z karnetów na sezon 2 mln od ekstraklasy może mniej. Wydatki to ok 10 mln na pensję dla piłkarzy sztabu....(na sezon), 4 mln za wynajem stadionu, trzeba opłacić 16 spotkań wyjazdowych ( nie wiem ile z grubsza to może wynosić, ale pewnie też sporo). Czyli można zarobić bardzo niewiele albo być na styku a gdzie znaleźć kasę na długi? Przypomnę tylko że po spadku wszelkie umowy sponsorskie będą niziutkie, kibiców będzie maleńko choćby dlatego że nie stać nas będzie na wynajem przy Reymonta. Czyli zarobki się zmniejszą. Dlatego też nikt nie będzie chciał przejąć Wisły. Jak ktoś ma kupować to teraz. Ratuje nas tylko jakiś bogacz, ale takowych nie ma (zainteresowanych sprawą).

7            -2
~~~Gienio
Ja w upadek Wisły nie wierzę.
Ja w upadek Wisły nie wierzę. Coś się musi wydarzyć. Może Sarapata wynajdzie jakąś kasę, żeby dotrwać do końca sezonu.

5            -13
~~~NADBJHFWJ RF
ZIELAK SZKODNIK!
Misiek to jest tu najmniej winny, Zielak ze swoją kliką za plecami reszty bandy robił lewe interesy z Dukatem. Misiek jak się o tym dowiedział to opublikował kartke z "wyrokiem" na dukata. Podsumowując Zielak szkodnik przeogromny. Miśkowi się dostaje od tych co nie wiedzą jak było, albo od tych co jadą na Miśka bo jest najbardziej medialny. Najwięcej to zaszkodziło po prostu bardzo kiepskie zarządzanie spółką przez zarząd, niekompetencja, głupota i brak odpowiedzialności przy zarządzaniu finansami.

17            -4
~~~Czarrrro
Jadczak
Teraz ten pan ma pole do popisu pokazal calej Polsce jak kibole (sk******ny) rzadza Wisla, to niech teraz pokaze prawdziwym kibicom w jaki sposob z klubu zniknelo prawie 30 mln zl, juz bysmy chyba lepiej na tym wyszli jakby Meresinski zostal w klubie, dno dna oby Marzenko zgnila w pierdlu

15            -1
~~~Tomi
To koniec
Nieoficjalnie 40 mln długu a oficjalnie 80 mln długu... Jest bardzo źle ☹️

4            -6
~~~Kibic 1906w
Bandyci i złodzieje
Najgorsze jest to ze ta banda skwk nigdy sie od nas nie odczepi nawet jak bedziemy w IV lidze, dalej nas będą doić.

18            -1
~~~FaNatic90 ABG!!!
DOO ~~~FanNatic90ABG ! !!
I gdzie masz swoją Marzenę?? Taka cudowna że byś jej du.. wylizał... to teraz zlizuj jej gówno ....

16            -6
~~~Czesław M.
Szukanie winnych
Szanowni panowie. Jak od dłuższego czasu pisałem, co robicie organizując zbiórki pieniędzy, dlaczego Żądacie kupowania biletów i temu podobnych pomysłów . A nie żądacie dymisji pani prezes i jej kumpli z zarządu. Byłem z agresją minusowany. Teraz zbieracie owoce swej mądrości i szukacie winny oraz cudu.

10            -5
stary wiślak
Na podstawie czego przyznano nam licencję??????
Bo jeśli na podstawie sfałszowanej dokumentacji finansowej klubu,to sprawa jest kryminalna. Zadłużenie i kompletny brak możliwości jego regulowania,nie powstało wczoraj,czy przedwczoraj. Coś mi się wydaje,że najważniejsze trupy z szafy,dopiero wyjdą.Przeżyłem już kilkakrotnie z Wisłą II ligę,ale coś takiego jest mi dane po raz pierwszy. Qrwa mać!

13            -5
~~~Ja
@GrzegorzS
Ty się dobrze czujesz? Masz pretensje nie do tych ludzi co trzeba. Zamiast atakować niedoszłych zbawców to zajmij się oceną swoich idoli z ts bo to co się stało podczas audytu, skala zwyczajnego złodziejstwa przerosła możliwości i chęci nowych inwestorów. Co mnie zresztą nie dziwi. Śmieszny człoeieczku nie nspisałeś ani słowa o tych z ts - zawsze z nimi trzymasz, zero obiektywizmu, daj sobie spokój z tymi komentarzami

29            -4
~~~Sfrustrow any kibic
TS, SKWK, SHARKS..
Masakra, pamiętam jak oni przejmowali klub to mówiłem tutaj że to najgorsze co może spotkać Wisłe to mnie wszyscy banowali... Wiecie już dla czego Pan Bogusław robił wszystko co mógł żeby im klubu nie oddać?? A teraz jak słyszę na trybunach pdw misiek trzymaj się, ruch ruch hks itp to mnie skręca w środku.... Jak można przyjść i z dnia na dzień powiedzieć od dzisiaj jesteśmy za RKS i hks to tak jak by przyszedł muzułmanien i powiedział od dzisiaj jesteśmy za allahem... No ludzie daliśmy im przyzwolenie (ja nie)... Dlaczego zawsze stadion intonował jak śpiewali na ruch i Widzew? Tkwm tylko dla mnie i tyle.... To może teraz wypadałoby żeby cały stadion powiedział rekinom SKWK i ts owi żeby wypier......alali? Myślicie że ts się tym przejmuje?? Nie dla nich ważne jest to że mają przykrywkę do ciemnych interesów.. Pokazali to że za nic mają honor i że dla nich pewne wartości nic nie znaczą.... Zrywali zgodę jak by to normalne było więc nie ma się co dziwić że teraz tak jest a nie inaczej... To szmaty na którym nie zależy na klubie... Pokażmy im że ich tu nie chcemy niech odejdą.... Może zróbmy sektorówke TS, SHARKS, SKWK.. Wyspie.....rdalać... Niestety ale dwa lata temu miałem rację... TYLKO WISŁA NIE TS!!!

23            -5
macko1906
co dalej z długiem?
mam pytanie czysto teoretyczne- jeśli klub upadnie kto wówczas spłaca dług? np zoobowiązania wobec piłkarzy, spłaty byłych trenerów i 1000 innych rzeczy? jak to działa w prawie polskim?

9            -10
~~~Smutny Janusz
"Wyzwanie przekraczające ich możliwości"
Leżę i płaczę:lol: Szkoda, że normalni kibice którzy chcą przeżywać sportowe emocje maja gówno do gadania, bo argument siłowy jest mocniejszy. W taki właśnie sposób ławica rybek pozbyła się Cupiala i zrobiła z klubu pralnie na masową skalę. Teraz mamy tego efekt. Mam nadzieję, że tereny ts-u zostaną przejęte przez miasto. Albo sprzedane i postawią tam bloki. Ta patologię trzeba wytepic do samego końca i splacic ich długi, bo to jest najlepszy moment. A co do gadania gdzie maja trenować sekcje - owszem maja gdzie trenować, bo w Krakowie jest pełno hal (a nie ten chlew zwany nową halą), gdzie można trenować. I grać też jest gdzie, chociażby miejska hala na Hutniku na 1200 miejsc.

14            -6
TTT
Silownia
To teraz w tej siłowni będą mogli ćwiczyć do ustawek z przebojem Wolbrom

36            -1
~~~Robson1
Wierność
A co z ...wierny swojej drużynie znów przyjdę na jej mecz. Na mecz Wisły a nie nowego wynalazku. Co z tymi wszystkimi wartościami jak hymn godło zasady? Mam prawie 50 lat a wyć mi się chce jak dzieciakowi.

17            -1
~~~Spaniol
mówi się trudno
Niby nie ma to już znaczenia ale ciekawi mnie rola Junco w tym wszystkim. Wiadomo że odpowiedzialność za tą sytuację spoczywa w całości na Marzenie S. ale pamiętam że lekką ręką przychodziło mu podpisywanie kolejnych kontraktów nawet gdy zespół miał już dość szeroką kadrę.

4            -8
ciaga
Panowie i panie!
Chowamy wszelkie animozje i na amice musi być komplet. Trzeba podziękować piłkarzom i sztabowi, że mimo wszystko zapier*alali. No i przy okazji "podziękować" zarządowi za uratowanie Wisełki...

13            -13
Grzes22
DRAMAT!!!
Jak to wielka trauma dla Nas wszystkich nie trzeba mówić. Pomyślmy również o tych dla których to dramat podwójny: wszyscy którzy wystawili faktury Naszemu Kochanemu Bankrutowi - firmy za którymi teraz stoją ludzkie dramaty, praca całego życia, Piłkarze, którzy walczyli na boisku, Trenerzy ale i Kierownik Drużyny, Masażyści, Trenerzy Drużyn Młodzieżowych... Poprawcie mnie jeśli się mylę: 20 mln długu było jak Wisłę przejmowano, po 2 latach jest 40 mln... Jestem przekonany że losowo wybrana osoba z komentujących osiągnęłaby lepszy rezultat. Tu gołym okiem widać że ktoś zamierzał od początku zniszczyć Klub, oszukać współpracujące osoby, kontrahentów. Może warto aby prokuratura się temu przyjrzała.

25            -3
~~~22ABG22
Cupial miliarder i 12mln dlugu?
Ciekawe co bedzie z tymi 47 milionami dlugu wobec TF, bo ten dlug nadal istnieje. TF jest wlasnoscia bankow de facto, wiec to nie TF bedzie decydowac... Jesli ktos nadal mysli, ze Cupial to dobry wujek, to on sie pobawil Wisla, napompowal swoje ego, ale Wisla zostala w ruinie. Ale nie 59 mln dlugu narobionego przez Cupiala jest najgorsze, tylko zostawienie Wisly w ruinie, bez stuktur (marketing, akademia, sponsorzy, dochody JAKIEKOLWIEK). W tym stanie dlug Wisly mogl tylko rosnac i narosl. I konczy sie to w takie a nie inny sposob. Splacanie trzech trenerow, splacanie kilku pilkarzy z lat 2009-2011, splacanie MILIONOW pln wobec Mandziary (nie wiem czy jest TERAZ splacony). Dzialalnosc Sarapaty jest konsekwencja zarzadzania Cupiala i nikt kto by wszedl ratunkowo po Cupiale/Meresinskim, nie dalby rady. Ciag dalszy dopisala Sarapata ze swoim zarzadzaniem. Zarzadzaniem? W ten sposob klubem moglby rzadzic tylko idiota bez pojecia o zyciu, bo kto wydaje 5x wiecej niz zarabia co miesiac z wyplaty... Tez mnie ciekawi stanowisko SKWK w swietle NIEGOSPODARNOSCI zarzadu i dzialania na szkode wszystkoch osob powiazanych ostatnio z Wisla.

14            -46
~~~22ABG22
4 liga = powrot do eklapy 2028-2030
Nie ma sie co oszukiwac. Upadek Wisly to jest koniec. Nie wiem czy od razu sobie nie powinnismy tez zaczac budowac boiska, szatni itd. Oczywiscie nas kibicow Wisly sa dziesiatki tysiecy, mamy potencjal finansowy jakiego nie ma zaden klub w 4,3,2,1 lidze, a i wiekszosc w eklapie, ale musimy zrozumiec, ze nie bedzie wokol nas nic. Zarzad TS (ten stary z Mietta) sie tez skompromitowal, wiec nawet nie bedzie komu przewodzic w odbudowie. Smutne, ze Wisla zostala po prostu ROZKRADZIONA na lewo i prawo i trwalo to cala ere Cupiala i cala ere Sarapaty, a ludzie tylko wyrywali z Wisly HAJS, tylko o sie liczylo. Rowniez dla wielkich wislackich patriotow, ktorzy doprowadzili WISLE DO RUINY.

17            -6
~~~Wislak345 432
Dramat...
Zniszczyliscie kawał piłkarskiej historii... Barcelona, Real, Lazio, Schalke... Brak słów...

22            -4
~~~Sfrustrow any kibic
DO WSZYSTKICH...
2 lata temu jak tutaj pisałem że TS to największe zło jakie mogło spotkać Wisłę to mnie wszyscy chcieli zjeść tutaj.... i co teraz ? dalej pozwalajmy "C" na PZDW, na pozdrowienia Ruchu, Widzewa itp.... dalej pozwalajmy karkom się panoszyć po stadionie.... a może by tak cały stadion podziękował shakrsom skwk TS owi i całemu temu mrocznemu towarzystwu.... może jakaś oprawa albo zacznijmy śpiewać: WYP.......Ć do C ? może by tak pokazać im że nie akceptujemy tego... śmieszne jest to że przychodzi gość i mówi od dzisiaj jesteście za tymi i za tymi nowa zgoda i już to tak jak by przyszedł imam i powiedział o dzisiaj jesteście za allachem i co ? i cały stadion był za hks nagle no to teraz macie.... ja nie bo ja zawsze byłem przeciwny temu wszystkiemu..... ZAPRASZAM NA MOŻLIWE ŻE (OBY NIE) OSTATNI MECZ PRZY R22...pokażmy piłkarzom że jesteśmy z nimi... może czas odciąć się od TS u i reszty ferajny.....

18            -8
~~~Rachmiszc z
Watpliwosci
Podejrzewam, że ta kwota długu 40 mln zł jest i tak sporo jeszcze zanizona... Hmm, chętnie bym się dowiedział ile co miesiąc bezceremonialnie zasysali sobie z kasy Wisły Członkowie Zarządu tego klubu na czele z obywatelka S. Bo chyba nie zaciskali pasow i podpaski. Taaak, to niezmiernie ciekawe, pracowali że heeej...

15            -4
~~~Kibol z Reymonta
Na gwałt to potrzeba 5-7 mln a nie 20mln. aby opłacic....