Środa, 19 grudnia 2018 r.

Zmiany właścicielskie w Wiśle, czyli czekając na komunikat, czekając na przelew...

Wisła Kraków i jej zmiany właścicielskie są w ostatnich dniach jednym z najbardziej gorących tematów w polskim internecie. Nic jednak dziwnego - sprawa dotyczy jednego z największych klubów sportowych w naszym kraju, który ma ogromną rzeszę kibiców. Stąd też zanim dojdzie do oficjalnych potwierdzeń - warto zebrać te szczegóły, które znamy dotychczas.

O kłopotach finansowych Wisły mówiono od dawna i choć wiślaccy włodarze zapewniali, że "umowy kontraktowe piłkarzy nie są zagrożone", to było to jedynie ich pobożne życzenie.

Gdy na początku listopada do siedziby naszego klubu wpłynęła oferta zakupu akcji od angielskiego funduszu Noble Capital Partners zanosiło się na to, że jest ona mocno wątpliwa, stąd też kolejne rozmowy w sprawie zmian właścicielskich prowadzono przy Reymonta z polskimi podmiotami. Do przejęcia zadłużonej spółki jednak nie doszło.

Wisła znalazła się tym samym na skraju przepaści, w którą wpaść mogła już zresztą znacznie wcześniej, gdyby nie fakt, że piłkarze naszego klubu wykazali się wielkim oddaniem oraz charakterem. Już bowiem we wrześniu mogli masowo składać wezwania do zapłaty i starać się rozwiązywać kontrakty, ale do niczego takiego nie doszło.

Doszło natomiast wczoraj w Zurichu do spotkania, w którym brali udział Marzena Sarapata, Szymon Michlowicz oraz Rafał Wisłocki - z ramienia Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków oraz potencjalni nowi właściciele Wisły Kraków SA, wśród których wymienić należy kambodżańskiego biznesmena Vanna Ly oraz Szweda - Mats'a Hartling'a. Za wszystkim stoi także polski agent piłkarski, Adam Pietrowski, który współpracuje z Hartingiem.

Najważniejszą informacją jest ta, że strony porozumiały się odnośnie zmian właścicielskich i według ostatnich doniesień - 60% akcji Wisły trafić ma do funduszu kambodżańskiego, a 40% do wspomnianego Noble Capital Partners - Hartlinga. Stanie się tak jednak dopiero wtedy, gdy na wiślackie konto wpłynie przed końcem bieżącego roku kwota 12,2 mln złotych, która przeznaczona ma zostać na spłatę części zadłużenia spółki, a co pozwoli Wiśle bez kłopotów otrzymać licencję na dalszą grę w Ekstraklasie.

Całość budzi oczywiście duży niepokój wśród kibiców, bo rozgrywana była w dość dużej tajemnicy, a wyszukiwarki internetowe niewiele przynoszą informacji o potencjalnych nowych właścicielach Wisły Kraków SA. No chyba, że przy rzekomej próbie wejścia kambodżańskiego inwestora do włoskiego klubu Genoa CFC, co ostatecznie nie doszło do skutku.

Na pewno ważne jest jednak to, że jako jeden z pierwszych informację o zmianach właścicielskich "wypuścił" nie kto inny, a prezydent naszego miasta, Jacek Majchrowski. Wszystko to w związku z doniesieniem, które mówi, że przedstawiciel nowych właścicieli miał już być na rozmowie u prezydenta, a ta dotyczyć miała zasad wynajmu lub wręcz możliwości wejścia w formę operatora stadionu przy ulicy Reymonta. Całość wygląda więc od tej strony poważnie.

Na więcej szczegółów nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać do oficjalnych komunikatów oraz konferencji prasowej, bo ta niechybnie na pewno się w najbliższych dniach odbędzie.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


68    Komentarze:

~~~Jarek
Zza bramki
Pani Prezes dziękujemy za wykonanie zadania , ocena +3 , reszta komentarzy nie ma znaczenia

17            -82
~~~Bemowyts
Oszuści?
Oby nie

43            -13
~~~Krol Kambodży
Hehe
Majchrowskiemu zalezy na pieniądzach za stadion wiec sie interesowal tematem. Inaczej zostalby pusty stadion im. Profesora Majchrowskiego

63            -11
~~~Krakus
Tereny Wisły
Tereny Wisły, to nie oszukujmy się, najbardziej atrakcyjne tereny w mieście. Jeśli zamieszany jest w to wszystko Majcher to słabo to widzę. Z drugiej strony miastu może zależeć na tym aby jednak na stadionie się coś działo, ten stadion nawet z Wisłą jest już i tak totalną wtopą, a bez Wisły to raczej kosztowna rozbiórka, a to już by bez echa nie przeszło. Bez echa niestety przeszło 800 mln utopionych w niefunkcjonalny stadion.

49            -22
~~~abg
hm
ciekawe... zostaje tylko czekać ale chciałbym, żeby to się sprawdziło.. Zapowiedzieli 4 duże transfery + Błaszczykowski.. Może jestem głupi ale chce wierzyć w puchary w tym roku :)

62            -10
~~~Paweł
Żona dyrektora
link » myślę że żonie naszego nowego dyrektora sportowego przybędzie niedługo obserwującyhc na instagramie :)

24            -41
ddd
W mojej glowie
Pali się czerwona lampka: coś tu bardzo,BARDZO nie gra... 😬 Poczekajmy na oficjalne info-moze to nie oni.. Bo jeśli gość chciał kupić Genoe i go odprawili z kwitkiem to coś jest bardzo nie halo..

42            -37
Apsu
Mnie nie daje spokoju jedna rzecz...
...,mianowicie dlaczego umowa został podpisana w Szwajcarii ? Czy chodzi o to żeby ta umowa podlegała tamtemu prawu i jurysdykcji tamtejszych sądów ? I jeśli o to chodzi, to dlaczego ? Może jest wśród Was ktoś kto mnie to wytłumaczy ?

31            -25
Grześ z Bytomia
Onet.sport
"O sprawie podobno jako pierwszy miał wiedzieć Jacek Majchrowski, choć jego rzecznika stwierdziła, że przedstawiciele funduszy mających zainwestować w Wisłę jeszcze nie skontaktowali się z miastem."

14            -8
GrzegorzS
Jak widać po trolingu wobec Sarapaty, ktora przechodzi
do historii zaczyna się operacja trolling nowych władz. Na wasze nieszczęście drogie trolle kibic głosuje udziałem. Narazie jest dobrze na dwa dni przed meczem zeszło ponad 11100 wejścówek spokojnie można więc liczyć, że w dwu ostatnich dniach sprzedaży napewno przełamiemy barierę ilości widzów z meczu z Jagiellonia 13.811 kibiców i może i mecz zobaczy więcej widzów niz spotkanie z Górnikiem, który to mecz zobaczyło przy R22 16482 kibiców, raczej ze wzgledu na pore roku i dzień rozgrywania spotkania nie uda sie pobic rekordu z meczu z Lechią 23052 widzów, ale jeśli nowy inwestor spełni podawane w mediach zapowiedzi i przy dobrej wyjazdowej inauguracji w Zabrzu spokojnie w meczu ze Śaskiem, jeśli będzie korzystny termim meczu to tę barierę można przekroczyć. Potem zas sa przeciez dwa ważne mecze przy R22 derby i mecz z Legią i kto wie dwa komplety sa mozliwe do zrealizowania.

33            -64
~~~Wislak345 432
Byli zawodnicy
130mln złotych?? Pierwsze transfery... Carlitos:"Znów za kochałem się w Krakowie " Mączyński:"Nigdy nie zagram dla Legii" Ciezniak:"Kocham Wisłę" :rotfl: :rotfl: :lol:

99            -14
~~~ZizuZidan e
@GrzegorzS weź się już człowieku nie ośmieszaj
Zamilcz.

63            -24
~~~wawik
heh
link »

22            -4
Prezeso
Na spokojnie
Koleżanki i koledzy, jak przeczytałem informację o nowych właścicielach Wisły pomyślałem podobnie jak inni: O Jezu, co teraz ? Wcześniej uogólniając Kambodża oprócz miejsca na mapie, moją drugą myślą była o filmie Rambo. Słuchajcie, bazując na doświadczeniu czasu od sprzedaży Wisły przez Bogusława Cupiała, przez Meresińskiego, Stechert, Foodcare czyli około 2 lat do teraz podchodzę do tematu bardzo spokojnie. Jak Włodarzeski poinformował, że nie będzie właścicielem Wisły byłem załamany. Teraz widzimy wypływ euforii. Dlatego na spokojnie. Póki sukcesywnie kolejne etapy przejęcia klubu nie będą pomyślne zachowam spokój. Etap 1: Przelanie do końca roku 12 mln. Etap 2: Uzyskanie licencji na nowy sezon. Etap 3: Rozpoczęcie nowego sezonu. Ale generalnie widzę mimo nieoficjalnych informacji pozytyw. Teraz jeszcze bardziej rozumiem dlaczego inwestor z Kambodży nie chciał, żeby ta informacja wypłynęła. Mam wielką nadzieję, że będzie dobrze. Widzimy się w przyszłości na R22 :-)

26            -7
Willem de Zwijger
Noble Capital Partners
to ci cwaniacy, którzy na początku listopada składali Wiśle ofertę z czasowym ultimatum (link »). Mats Hartling nie jest szefem tej firmy od października ubiegłego roku ( link »). Obecnie szefuje jej Stephen John Abel. Siedzibę firmy wszyscy już pewnie w Google Earth widzieli, a jeśli nie to w Stourbridge wyszukajcie sobie 80-82 Dudley Road. Nie jest to widok zbyt budujący... Poza tym ze strony link » wynika, że aktywa tej firmy oscylują w okolicach 366 tys. funtów. Jeśli więc oni mają wnosić 40% wkładu w nasz klub, to... Lepiej przemilczeć. O kambodżańskiej firmie poza informacjami o przejęciu Wisły nie ma żadnej informacji w sieci. Nawet jak próbuje się transliterować jej nazwę na alfabet khmerski... Wygląda to fatalnie.

47            -21
Maxi
Zalecam wstrzymać się z tym hurraoptymizmem
Umowa wejdzie w życie jak wpłynie 12 milionów złotych . Poczytajcie sobie o firmach czy osobach które nas chcą przejąć to entuzjazm wam trochę minie .

36            -11
GrzegorzS
Drogi ZizuZidane
kupe bilet na mecz i przyjdz chociaż raz na stadion i nie milczhahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

24            -29
Kosmaty
@ddd
Mark Zuckerberg chciął kupić Tottenham i też nie wypaliło, to znaczy że jest niewiarygodny? Jim Ratcliffe dopiero co chciał kupić Chelsea, też nie wyszło... czy jest niewiarygodny? Włodarski i Kwiecień chcieli kupić Wisłę, nie wypaliło, czy też są lipą? A Kita, który chciał kupić Wisłę od Cupiała to też szemrany człowiek? Nie twierdzę, że tu jest wszystko jasne, przejrzyste i już na bank okaże się prostą drogą do krainy mlekiem i miodem płynącej. Sam podchodzę do tego z dystansem, no bo ile to już razy miało dojść do sprzedaży klubu. Co więcej już nawet doszło do sprzedaży 2 lata temu i okazało się to wtopą tysiąclecia i drugi raz chwilę później znowu właściciel się zmienił i też wtopa (może mniejsza, bo jednak 2 lata klub działał i miał nawet dobre wyniki, a do tego zbudował niesamowicie charakterną drużynę... ale koniec końców wtopa równie bolesna, bo co z tego że drużyna powstała fajna, jak wszystko inne pędziło w przepaść). Ale twierdzenie, że ktoś jest niewiarygodny jako właściciel klubu, bo wcześniej nie udało mu się zainwestować w inny... To bardzo krzywdzące. Być może wnioski jednak okażą się słuszne i człowiek rzeczywiście okaże się lipą, ale przesłankami do tego może być tylko jego działalność w Wiśle, a nie nieudane próby przejęcia Genoi.

43            -13
mrocz
@GrzegorzS
Zapomniałeś GrzegorzuS dodać, że przechodzi do niechlubnej historii klubu, mało tego żywię nadzieję, że po zmianie właścicielskiej ktoś rozliczy ją i Pana Dukata działalność. Roztaczasz wizje frekwencji a tymczasem trzeba czekać na formalne potwierdzenie zmian a przede wszystkim potwierdzenie przelewu na 12 mln PLN. Póki co żyjemy w fazie plotek i spekulacji oraz komunikatu Pana Prezydenta, który jak wiadomo swoją sympatie zaparkował z drugiej strony Błoń. Jego jedynym interesem jest uniknięcie kompromitacji związanej z zagospodarowaniem bubla architektonicznego za 800 mln a na pewno nie los TSW ...

22            -10
Willem de Zwijger
Choć to kambodżańskie coś, to
może być Alelega Luxembourg SARL. Firma z Luksemburga (Rombach, Route de Bigonville 14), ale ma właścicielskie powiązania z Kambodżą (link »).

11            -8
~~~jazda
Jazda
Tylko o Wlodarskim, Kicie i Zuckenbergu mógłbyś w necie czytać godzinami. Ich majątki są przeswietlone, wiadomo na co ich stać w przeciwieństwie do naszych prawie właścicieli. Mój entuzjazm niestety obrócił się o 180°

12            -21
~~~Acharavi
@Maxi
A patrząc na naszą obecną sytuację to czym ryzykujemy w perspektywie jest 4 liga albo nawet B klasa po prostu klasyczny ryzyk fizyk a nuż się uda...

31            -5
~~~Misioł
nie spinajcie się jeszcze
pójdzie przelew, będziemy w domu.

22            -5
Smok
Nie dziwię się
że chcieli utrzymać w tajemnicy inwestora. No ale kiedyś będą musieli się ujawnić .....

21            -4
~~~kibic z Polski
Kibic z Polski
Według RMF FM:Za firmą zarejestrowaną w Luksemburgu ma stać inwestor z Kambodży. Towarzystwo Sportowe Wisła podpisało warunkową umowę sprzedaży 100 procent akcji klubu. Umowa ma się uprawomocnić w najbliższych dniach, gdy nowy inwestor spłaci 12 milionów długu licencyjnego - te wierzytelności Wisła musi uregulować do 28 grudnia.

17            -5
~~~kibictsw
@GrzegorzS
jakby co to już kupiłem bilet i nie jestem synkiem, bo lubisz z góry zgadywać z kim masz do czynienia nie widząc i nie znając kogoś z drugiej strony, ale za to tych których widzisz i znasz nie potrafisz właściwie ocenić. Wbij sobie więc do głowy fakt, że negatywne posty na temat MS są uzasadnione. TS to półświatek i tyle. Może jak prokurator wejdzie do akcji rozjaśni ci się w końcu umysł...

35            -7
~~~kibic z Polski
Kibic z Polski
Przepraszam że gratulowałem Wiśle nowego inwestora. Jestem kibicem piłkarskim i chce silnych polskich klubów w piłce noznej. Chce ligi mistrzów! Cieszyłem się jak wy że Wisła uratowana .Potrzeba lidze polskiej takich zespołów jak Wisła Kraków.Nie wyobrażam sobie Ekstraklasy bez Wisły.Niestety niepokojecie informacje wychodzą....... Oto one:Z deszczu pod rynnę? Niepokojące doniesienia o nowych właścicielach Wisły Kraków. W grze o Wisłę liczą się trzy nazwiska: 59-letni Szwed Mats Uno Hartling, 40-letni Polak Adam Pietrowski i 53-letni Vanna Ly - obywatel Francji kambodżańskiego pochodzenia. Pierwszy reprezentuje Noble Capital Partners Ltd., która na początku listopada złożyła TS "Wisła" ofertę kupna Wisły SA. Szwed jest związany z Noble Capital Partners Ltd. od 2008 roku, czyli od początku jej istnienia, a według portalu interia.pl, to właśnie on jest jej właścicielem. W 2017 roku aktywa spółki były wycenione na 338 tys. funtów - nie jest to kapitał, który pozwoliłby Noble Capital Partners Ltd. na inwestycję w Wisłę. Hartlinga próżno też szukać na publikowanej rokrocznie liście 180 najbogatszych Szwedów, na której dolna granica majątku to miliard koron, czyli ok. 417 mln zł.

16            -15
GrzegorzS
Willem ty jesteś ofiarą mediów, co oni
napisza to ty uwierzysz a potem musisz przepraszać. hahaha

19            -32
Grześ z Bytomia
Michał Trela
Próbował przez Radosława Matusiaka zdobyć kontakt do Adama Pietrowskiego ( oficjalnie jego menadżera). Niestety okazało się że Matusiak go nie zna :lol:

27            -5
Smok
Teoria spiskowa...
Wisła pod rządami TS ogłasza bankructwo. Musi udostepnić wszystkie papiery/dokumenty/faktur y.... I jest klops. Co robimy? Sprzedajemy spółke do firmy zagranicznej z siedzibą, gdzie ciężko jest cokolwiek wydobyć (Bierecki i Czartoryski przetarli szlaki). Spółka ogłasza bankructwo. Wierzyciele się bujają po sądach tak samo, ale dokumentów nie ma żadnych ..

39            -10
~~~Marioo
Przekręt
Wszystko wskazuje na gruby przekręt. Linki dostępne w sieci wskazują na zawodowych oszustów. Niestety jest to Meresiński 2.0

15            -27
GrzegorzS
Tak drogi kibicutsw
nie bójmy sobie powiedziec TS to mafia i to o tyle niebezpieczna bo w sekcjach poza bokserami, judokami, kongbokserami, szkolą jeszcze sermierzy, łuczników i strzelców. W grach strategicznych też masz problem bo sa szachiści i szczególnie niebezpieczni brydżyści nie dość gra strategiczna jak szachy to jeszcze hazard. Są jeszcze pływacy gimnastyczki sekcje siatkówki i koszykówki no to ewidentnie jeden prokurator nie wystarczy trzeba ich ze dwie setki plus lotnictwo marynakra wojena i z dywizja czołgów dla sparcia:lol: :lol: :lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl: hahaha hahaha hahaha

11            -44
RobertB
@Willem deZwijger
link » Maciej Kruk jest wg mnie wysoce wiarygodny w tej kwestii, może nie będzie tak źle jednak

18            -8
Grześ z Bytomia
Do ~Smok
Ciekawa teoria. Ten numer niestety musiałby kosztować 3 mln. euro. Ale może być jeszcze inny przewał, który jest bardziej wart zachodu. Kilka szarych eminencji, pseudo biznesmenów chce zrobić jakiś większy numer, ale brak im wiarygodności wizerunkowych i finansowych. Robią zrzutkę, pożyczają fundusze - bo do tego zostali zmuszeni, i kupują znaną markę. Zastrzegając, że ich dane muszą pozostać tajne przez poufne, dodatkowo podpisując umowę w wygodnym pod kątem prawnym dla nich kraju. Teraz jako właściciele uznanej marki mają przynajmniej pół roku na dokonanie właściwego przekrętu, bo posiadają już wiarygodność rynkową i wizerunkową, jako właściciele i dobroczyńcy znanej marki. Realny scenariusz ?

8            -22
Kosmaty
Fakt, Wisła nic nie ryzykuje.
S.A nie ma gruntów, nie ma nieruchomości, ma za to -40 milionów na koncie. Nie ma więc czego wyprowadzać. Ponadto bez nowych właścicieli najpóźniej w przyszłym sezonie byłby koniec i restart w 4 lidze. Obecnie nic gorszego Wiśle nie grozi, niż poprostu spełnienie scenariusza, który jeszcze w niedzielę wydawał się 100% pewny. Z drugiej strony jest nadzieja. Nikt nie wyłoży na starcie 12 milionów na przeprowadzenie totalnego wała, z którego nie ma perspektyw wyciągnięcia czegokolwiek. Zresztą patrząc z perspektywy dłuższej (powiedzmy nowego kontraktu tv, który mógłby być intratny do zrobienia wałka), to i tak zanim wejdzie on w życie i zanim transze z niego zaczną spływać do klubu to Wisła pochłonie kolejne miliony (choćby na bieżącą działalność i spłatę kolejnej części zadłużenia) i nawet większe wpływy z nowej umowy tv zagarnięte w całości nie będą równe temu co najpierw trzeba włożyć by mieć choćby okazję się do nich dobrać.

43            -7
janly
Łubu dubu...
Łubu dubu, łubudubu, niech nam żyje prezes naszego klubu… ;-)

12            -6
~~~zb
@~~~Krol Kambodży
coś się tak czepił tego stadionu jak pijany płotu ? Nie Majchrowski budował tylko radni tak zadecydowali, w planach były Mistrzostwa Europy - ówcześni decydenci nam je zabrali, bo rzekomo w Krakowie była słaba ilość hoteli

20            -10
Grześ z Bytomia
Aktywa i kapitał
Dane finansowe z 2016 Alelaga Luxembourg SARL (nieskonsolidowane): Aktywa i kapital własny EUR 1,940.76 Kapitał zakładowy: EUR 13,600 Strata netto: EUR -826.90 Za zeszły rok firma nie złożyła zeznania

12            -7
Smok
Grześ z Bytomia
Koszt 3 mln € ? Że niby mają najpierw wpłacić 12 mln PLN? A kto widział tą umowę? Ktoś oglosił, ze daje glowę za to, że tak jest?

9            -12
Grześ z Bytomia
Kto chce zostać Udziałowcem Man. City ?
Tu jest link: link » Pożyczasz od nich pieniądze na rozwój firmy, w zamian oni (ADIA) stają się spółką matką. Dzięki temu twoja - powiedzmy piekarnia staje się spółką córką grupy ADIA - czyli Abu Dhabi Investment Authority, która ma pakiet większościowy w City Football Group. Tak wiec mając piekarnię jesteś udziałowcem poniekąd ... Manchesteru City. Tak właśnie najprawdopodobniej ma się sprawa ADIA i Alelega.

13            -8
GrzegorzS
Kosmaty o tyle nie masz racji, że konwulsje S.A.Wisły
były o dużo dłuzsze i nie zamknęły by sie na roku. Ten rok jeszcze udało by sie uratować wyprzedając paru graczy załatwiajjąc pare pożyczek podpisując ugody dojechano by do końca rozgrywek i pewnie udało by sie uratowac zadłużająca sie Spółke i wystartowano by w kolejnym sezonie, i grano o utrzymanie na poziomie obecnego Zagłebia Sosnowiec. Naprawde jest na rynku sporo graczy, ktorzy by mogli dołaczyć. Sportowo taka wegetacja mogła by trwac nawet dośc długo bowiem patrząc na jakość zespołów i możliwości organizacyjne drużyn, które moga awansować to nasza sportowa wegetacja mogła by trwac w sposób konwulsywny przy wzrastajacym zadłużeniu jeszcze kilka sezonów. Zobacz przyklad Ruchu, który poleciał z ligi z 50 milionami długu. Wisła ma dużo większy potencjał a władze TS nie mogły by sie odważyc na wycofanie zespołu , co najwyżej mogły by zgodzic sie na permanentny kryzys i spadek z ligii. Szkoda Wisły i dorobku ostatnich 112 lat by tak dogorywać. Powtórzył by się z wielokrotnie scenariusz jak z epoki przed Cuiałowej. Pewnie w końcu spółke przejął by w pierwszej czy drugiej lidze ktos inny. Np Kwiecień end company, ale w sumie szkoda Wisły na taki scenariusz. Jak wielokrotnie pisałem polskiej piłki nie stac na spadek Wisły, Legii, Lecha szczególnie w momencie, gdy podwoja się wpływy z tytułu praw telewizyjnych. Nic oby nowy własciciel nie budował na skróty i z jednej strony nie dał się mediom wpuścić w zabawę w odrażających kiboli, z którymi to ma walczyć klub a nie policja, prokuratura, sądy i państwo. Od czasu bezsensownego działania Bednarza mamy z tym duży problem wizerunkowy, bowiem media urządziły sobie w Wisłe pole walki ze złym Światem i Miśkiem a my ponosimy tego konsekwencje. Sprawy trzeba postawić dośc twardo i czytelnie. Z jednej strony odciąc się od zjawiska typu Misiek z drugiej strony skupic się na rozwoju Spółki i nie dac się wciągnąc w medialne gierki. Jak Gazeta Wyborcza i zbliżone do niej środowiska chcą sobie walczyć z prawicą i kibolstwem niech sobie walcza na Legi, Arce, Lechi, Srackovi, Lechu a nie na Wiśle. Za dużo mamy w tym temacie mitomaństwa i stereotypów wygodnych dla świata mediów.

12            -31
Grześ z Bytomia
~Smok
Kwota jest dla Ciebie istotna? Może jej nie być jeśli wolisz, ja pisze o innym możliwym scenariuszu. Podobnie zresztą jak i ty.

5            -7
Kosmaty
@Smok
Nie wdając się w wymianę zdań między Tobą i Grzesiem z Bytomia, ale precyzując kwestię potwierdzenia zapisów o wpłacie 12 mln złotych (czy też 3 milionów euro): li nk » Fragment podlinkowanego wywiadu z Mięttą-Mikołajewiczem: "pytanie: Ile nowi właściciele zapłacili za Wisłę? odpowiedź: Symboliczne jeden euro. Warunki tej umowy krążą po Internecie, to prawda, że inwestorzy muszą przelać na konto pewną sumę pieniędzy [12 mln zł – przyp. aut.]. Więcej: link »;

12            -3
~~~Gammay
czyżby nowi łowcy fortuny?
nieznany nikomu z osiągnięć "menedżer" Pietrowski chciałby być, jak czytam, dyrektorem sportowym Wisły. Uzyskałby wtedy szansę aby poprawić sobie CV sprzedając gdzieś co lepszych zawodników. Chciałbym się mylić, ale obawiam się, że możliwości obecnych włodarzy Wisły nie sięgają niestety poza specyficzne środowisko fortune hunters

13            -8
~~~masaj
wkrótce okaże się że przelew to nie 12 mln
tylko np 5 mln. I tak będzie ze wszystkim, co ujrzy światło dzienne. Gdyby to byli tacy bogacze co wykladają 130 mln co roku na klub to dlaczego kwiecien z kolegami byli pierwszym wyborem? Nowe Mereskinskie, tylko z zagranicy

17            -20
~~~kim
kim
Ale przecież jak przeleją tą kasę to będzie wiadomo że są wiarygodni, no bo 12 mln z księżyca się nie weźmie, a jak mają 12 mln to i na więcej też ich stać. No przecież nie wtopią tyle forsy dla zabawy.

18            -2
~~~Herti
Zrodlo - Białonski Twitter
Z informacji @SportINTERIA wynika, że 4 piłkarzy Wisły złożyło do PZPN-u wniosek o rozwiązanie kontraktów z winy pracodawcy. Sytuację próbował ratować w Wawie wiceprezes Gołda, stanął przed Komisją Licencyjną. Przelew potrzebny Wiśle na wczoraj!

6            -21
~~~mk
Tonący brzydko się chwyta
Oby przynajmniej ratownika...

9            -4
stary wiślak
Grzegorzu S! Zamiast pier....ć frazesy,odpowiedz na pytanie!
Czy mamy do czynienia z końcem rządów SKWK i kibolstwa,czy nie? Bo to rzecz istotna dla rozwoju sytuacji.

24            -15
~~~Wert
Upadek klubu
Przedłużenie agonii czy nowy początek? Po Mersińskim i kibolach rachunek prawdopodobieństwa mówi że wreszcie musi porządny inwestor.

16            -5
~~~kibictsw
@GrzegorzS
Uświadomiłeś mi że TS skupia tyle sekcji, dzięki. Mnie zaś chodzi o zarząd, o sharksów, o SKWK, o pozycję miśka - osobnika przez którego Wisła straciła LM, o przenikanie półświatka do jakże zasłużonego klubu. Jeszcze by długo pisać ale krótko napiszę to jest (była?) patologia. Jako kibic TSW od kilkudziesięciu lat przyszło mi przeżyć szok po ostrzelaniu nas racami przez twoich idoli i wypędzania nas ze stadionu. To według ciebie mieści się w normach, albo wymuszanie haraczu z biletów. Takiej Wisły nie chcę a jak będzie inna, uczciwa będziesz musiał przełknąć tą gorzką pigułkę.

27            -3
~~~Xiaomi
Meresiński 2
Sarapata zwyczajnie pozbyla sie dlugu. Teraz jest czysta. A upadek oficjalnie bedzie dzielem nowego "wlasciciela".

12            -6
GrzegorzS
Stary wiślaku SKWK nigdy w Wiśle nie rządziło
co nie znaczy, że ludzie z SKWK nie byli w klubie i Zarządzie. Ja na to nie poradzę, że uwielbiacie uproszczenia i mity. Jeśli zaś ktoś wierzy, że od dnia dzisiejszego czy jutrzejszego tzw. kibole znikną z trybun tosię myli. Są elementem stałym tak jak są elementem stałym kazdego klubu. Cowięcejrozsądny klub stara się z nimi współżyć taka karma futbolu. Nie ma dużej zawodowej a nawet amatorskiej piłki bez kiboli. Bednarz kiedyś by ratowac swój tyłek doprowadził do wojny i pokłosie tego mamy do dziś. Wisła ma dziesiątki tysięcy kibiców są w śród nich też SKWK, ultras, sharks i dalej będą i klub musi z tym funkcjonować. Klub to nie jest strona konfliktu prawo i bezprawie. Tą stroną jest państwo. To, że u nas Państwo umywa ręce i nie działa nie jest winą klubu. Twoje więc pytanie jest bezprzedmiotowe jak masz dowody zgłoś przestępstwo i nich przestępców ścigają. Jak nie masz to nie równaj klubu z SKWK bo to dwa różne Światy.

14            -30
~~~Wiślak bez układów !
Czy to jest prawda, że Wisełka ma nowego właściciela?
We wtorek 18 grudnia doszło do spotkania przedstawicieli Towarzystwa Sportowego „Wisła” Kraków z luksembursko-brytyjskim konsorcjum funduszy inwestycyjnych, podczas którego podpisano warunkową umowę sprzedaży 100 procent akcji Wisły Kraków SA. Szczegóły umowy są objęte ścisłą klauzulą poufności. Uprawomocnienie umowy nastąpi w najbliższych dniach. To jest oficjalny komunikat! Zastanawiam się, czy to jest coś poważnego, czy ściema! W komunikacie jasno jest podane, że jest ścisła poufność, więc skąd wiadomości, że kapitał kambodżański itp. Jeżeli jest klauzula, to pan Pietrowski nie powinien udzielać szczegółowych wyjaśnień na temat właścicieli! Obym nie miał racji, ale coś mi tu nie gra. Piłkarze mieli nie składać pism, a tu się dowiadujemy, że napisało kilku ponaglenia do zapłaty!

10            -3
stary wiślak
Grzegorzu S! Nie żartuj!
I nie wmawiaj,że ja twierdzę,to,czego nie twierdzę.Oczywiście,że formalnie klubem nie rządziło SKWK . Ale to SKWK jest współodpowiedzialne za eskalację konfliktu w klubie i w gronie kibiców. To SKWK w imię walki z Bednarzem rzuciło na szalę wszystkie swe siły i klub za to zapłacił dużą cenę. Nie będę też oceniał wpływów na rządzenie klubem innego "środowiska"ok oło kibicowskiego. Obaj wiemy co było grane,tylko ty udajesz naiwnego,a ja nie. Moje pytanie zostało postawione,a ty na nie nie odpowiadasz,tylko próbujesz udawać,że nie wiesz,kto w pewnych kwestiach w klubie pociągał za sznurki. Grzegorzu! Czytają to ludzie rozumni i lepiej ode mnie i od ciebie obeznani z prawdą o klubie i niech oni ocenią,czy ty,czy ja mam rację.

14            -11
~~~22ABG22
Grześ z Bytomia
Grześ z Bytomia ma jedne z lepszych analiz i calkowicie rozumiem i popieram jego tor rozumowania. Dodam, ze b.popularne w biznesie jest kupowanie spolek z o.o. z odpowiednio dluga historia, aby ulatwic sobie np dostep do wysokich kredytow, ktorych spolka no name bez historii nie otrzyma - podobny mechanizm jest mozliwy i tutaj dla "uwiarygodnienia sie" firmy. Co za tym moze dalej pojsc - nie wiem, ale nie nalezy bezkrytycznie tego wariantu wykluczac. Poki co wiarygodnosc podmiotow jest bliska zeru, a dodam, ze rzekome rozmowy z Majchrowskim w zaden sposob NIE UWIARYGADNIAJA tych panow, bo o taka audiencje moze poprosic kazdy srednio rozgarniety cwaniak. Moj wpis bynajmniej nie wyklucza tego, ze ten Swiety Mikolaj z Kambodzy nie przyjdzie i nie dokona cudu, ale raczej nawoluje do realizmu. Przypomne, ze amator Meresinski wydymal specjalistow prawnikow Telefoniki i Cupiala jak frajerow spod lumpeksu.

10            -3
~~~€
„stary wiślak”
Wymagasz od innych, wymagaj też od siebie.

7            -9
stary wiślak
Kolego E.
O jakich ty wymaganiach piszesz? I czego niby ja wymagam? Ja od samego siebie zawsze dużo wymagałem,dlatego czuję się człowiekiem spełnionym życiowo. Ja nie sugeruję w klubie przekrętów i popełnienia przestępstw,bo niem mam na tyle wiedzy Ja tylko twierdzę,że prowadzono klub żle. Twierdzisz,że dobrze?

5            -9
Kosmaty
@GrzegorzS
Nie zgodzę się z Tobą. TS nie odważyłby się wycofać zespołu? Ekonomia jest nieubłagana, masz długi, których w żaden sposób nie możesz spłacić, to jesteś bankrutem, wchodzi syndyk itd. Ta decyzja już nie należałaby do nich. Przesunięcie środków z e-klasy do miasta ponad głową Wisły, jakkolwiek pozwoliło nam grać na R22, to jednocześnie wbiło kolejny gwóźdź do trumny. Dla czego? Ruch dostawał całą kasę na własne konta, sam mógł decydować co i w jakiej kolejności opłacać. Nie mogli się podnieść, ale to przedłużało ich egzystencję. Co więcej Ruch był dotowany z budżetu Chorzowa. Dla porównania Wisła z miejskiej kasy nie dostała ani grosza (i nigdy by nie dostała, choć Cracovia już została tak wsparta w przeszłości). A co ważniejsze pieniądze z e-klasy przed sezonem przewidziane na bieżącą działalność nawet nie pojawiały się w klubie (przeskakiwały bezpośrednio do miasta), nie można więc było nie generować kolejnych długów (?), które w dodatku pojawiły się w najgorszym możliwym miejscu, czyli w segmencie długów licencyjnych. Jednocześnie spadek do 1 ligi tylko pogorszyłby sytuację, bo długi wcale się nie zmniejszają, za to przychody drastycznie spadają i problem się nawarstwia w coraz szybszym tempie (tak jakby już dziś nie pędziło jak rozpędzony pociąg). I jeszcze jedno, dla czego przy generowaniu kolejnych długów wstawiłem "?". Otóż wcale nie mam pewności czy nowe długi były tak nieuniknione. Za zeszły rok przychody z dnia meczowego wyniosły 8,1 mln złotych (przy frekwencji 14,4 tyś na spotkanie i 18 meczach domowych daje nam to 450 tysięcy złotych na każdy mecz), zakładam więc że w tym roku były nieco mniejsze: ze względu na średnią frekwencję na poziomie nieco ponad 13 tyś, co proporcjonalnie wyplułoby nam przychód na poziomie 7,3 mln złotych ogólnie i przy 18 spotkaniach 400 tysięcy na spotkanie i od tego trzeba odjąć za każdym razem 123 tysiące do urzędu miasta by rozegrać mecz na R22. Ok, to samo w sobie to trochę zbyt mało by zahamować rosnące długi, ale dochodzą jeszcze sponsorzy. To wciąż za mało by nie generować kolejnego zadłużenia, ale przy rozsądnym gospodarowaniu z pewnością nie byłoby to w tym tempie jakie obserwowaliśmy w tym półroczu. Przy rozsądnym gospodarowaniu środkami Wisła mogłaby sobie pozwolić na egzystencję o której piszesz, ale w chwili obecnej przekroczyła już tą granicę, a co więcej nie jest wiarygodnym partnerem w negocjacjach dotyczących ugód na spłatę zadłużenia. Nikt więc nie będzie się godził na kolejne odłożenie spłaty, tymczasem w przypadku Ruchu zawsze istniała szansa, że miasto zrobi przelew i jakoś kasę się odzyska, u nas nie było takiej szansy, więc i egzystencja o której piszesz byłaby niemożliwa. Nawet z potencjałem, który Wisła wciąż posiada dzięki 112 letniej historii i kapitałem sentymentów całej piłkarskiej polski jaki przy Białej Gwieździe zgromadziła "Era Cupiała" z wyśmienitą szczególnie poprzednią dekadą.

7            -3
~~~€
„stary wiślak”
Niestety nic nie zrozumiałeś, jak zwykle.

7            -5
~~~Prawda jest naga
stary wislaku !
Twoje posty, zupelnie nic nie wnosza do meritum sprawy. Piszesz to co wiekszosc, a nadto zaczepiasz i osmieszasz innych co maja inne zdanie! Takiego juz nie maja prawa miec? Tytaj jestej wyjatkiem i tym rzucasz sie w oczy, zamist, od siebie cos madrego napisac!

9            -6
stary wiślak
~~Prawda jest naga!
Nie jestem tu żadną mniejszością,bo większość moich postów pokrywa się z odczuciami i poglądami większości. Owszem nie zawsze,ale sądzę,że mam w kwestii zasadniczej,czyli dotychczasowego zarządzania Wisłą i roli kibolstwa i SKWK,zdanie w pełni podobne ,jak większość, Oczywiście,że w pewnych kwestiach mam inne zdanie,ale nie sugeruj,że tu jestem jakimś egzotycznym egzemplarzem,przez wszystkich minusowanym.Prześledż uważnie co piszę i ilu mnie popiera a ilu nie. Nie jestem wcale tak na minusie.

7            -10
~~~€
„stary wiślak”
Bredziłeś, oj bredziłeś. A to, że jesteś zakłamany, to wiedzą nawet na kałuży!

8            -9
stary wiślak
Hahaha! Na Kałuży wiedzą?
Zgłupiałeś człowieczku?

3            -11
~~~€
„stary wiślak”
Kłamczuszek jesteś! Nie pamięta wół, jak cielęciem był! hahaha hahaha hahaha hahaha

8            -6
~~~Prawda jest naga
stary wislaku ! Jednak masz problemy ze zrozumiem !
Nigdzie nie pisze iz jestes w mniejszosci ! To ty sam o tym piszesz. Nigdzie nie pisze o kibolstwie, SKWK, itp. Konfabulujesz i piszesz dla aplazu ! Nigdzie nie pisze o minusach o czym wspominasz piszac zupelnie o czym innym niz ja napisalem! Jak to mozna nazwac ? Nie potrafisz udzielic prostej ( ! ) odpowiedzi ? No to masz problem ze soba !

7            -5
stary wiślak
~~` prawda jest naga!
Oczywiście,że piszę też to,co pisze większość,bo oprócz zdania odmiennego,podzielam zdanie większości w kilku sprawach. Nie będę się robił na siłę oryginalny,skoro czasem z większością się zgadzam.Co w tym widzisz niedobrego? Dziś,mając nóż na gardle zarząd sprzedał długi,tym,którzy na tym długu będą chcieli zarobić. Mam odbębnić sukces? Cieszę się,bo to lepsze,niż bankructwo,tylko czemu mam to rozpatrywać w kategorii sukcesu? Masz inną opinię? To ją wyraż i uzasadnij,

3            -10
~~~Wilga
Mam nadzieję
że prokuratura zechce zająć się tymi którzy celowo doprowadzili Wisłę na skraj bankructwa.

5            -5