Czwartek, 20 grudnia 2018 r.

Maciej Stolarczyk przed meczem z Lechem: - Chcielibyśmy podziękować kibicom

- Przed nami ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. Mamy kilku zawodników kontuzjowanych i przygotowywaliśmy się do tego spotkania bez nich. W tym tygodniu podjęliśmy ze sztabem medycznym decyzję odnośnie zabiegu Macieja Sadloka, bo od początku tego sezonu borykał się z urazem i już niestety doszliśmy do takiego momentu, że musieliśmy taką decyzję podjąć - mówił na konferencji prasowej, przed meczem z Lechem Poznań, trener piłkarzy Wisły Kraków, Maciej Stolarczyk.

- Macieja Sadloka nie będzie więc z nami, ale zapraszamy wszystkich kibiców na stadion, bo chcielibyśmy im podziękować za ten czas, w którym byli z nami i nas wspierali. Mam nadzieję, że będziemy świadkami dobrego meczu, bo przyjeżdża do nas Lech Poznań, z trenerem Adamem Nawałką, pod ręką którego widać, że ten zespół funkcjonuje inaczej. Na pewno ma w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników, więc przed Świętami czeka nas na pewno ciekawy pojedynek. Dla nas najistotniejsze jest to, co dzieje się u nas i to, jaki my mamy plan na to spotkanie. W przygotowaniach braliśmy pod uwagę, że niektórych zawodników nie będzie, a więc Jesúsa Imaza, Rafała Boguskiego, Macieja Sadloka oraz Kuby Bartosza. Plan który sobie układaliśmy został zrealizowany z zawodnikami, którzy są zdrowi i którzy czekali na to, aby zagrać i żeby móc pokazać się przed własna publicznością, która nas wspiera i która jutro, pomimo zimna, również będzie nas wspierać - dodał trener.

Co zrozumiałe nie mogło zabraknąć pytań o wiślacką przyszłość, w związku z możliwymi zmianami właścicielskimi, stąd też pierwsze pytanie dotyczyło Adama Pietrowskiego, bo to on miałby być w Wiśle nowym dyrektorem sportowym.

- Jesteśmy rzeczywiście umówieni na rozmowę. To tyle... Dla nas najistotniejszy jest teraz jutrzejszy mecz. To co się wydarzyło w ostatnich dniach, czyli sprzedaż akcji klubu, która jest jak wiecie warunkowa, ale na którą wszyscy czekali i zostało to doprowadzone do takiej sytuacji. W tej chwili rzeczywiście czekamy na to, co się wydarzy po tym fakcie, ale dla nas najistotniejsze jest jutrzejsze spotkanie. Nie chcę za bardzo rozwodzić się w tym temacie, bo są to kwestie związane z właścicielami. Dla nas kluczowe jest to, co my robimy oraz przygotowanie się do meczu. Nie da się oczywiście odciąć od tego szumu i jest mocny zamęt wokół klubu, ale wszyscy na to czekali i musimy być na to gotowi, aby w ten przedświąteczny czas po raz ostatni w tym roku wybiec na boisko - przyznał Stolarczyk.

Pytany zaś o to, jak na ostatnie doniesienia zareagował zespół, odpowiedział: - Zespół widzi i czuje co się wydarzyło. Wszyscy w klubie i wokół niego zdają sobie sprawę, w jakim jesteśmy momencie. Po prostu poczekajmy, zobaczymy co się wydarzy. To są rzeczy które mają nastąpić. Nie chcę mówić o odczuciach zawodników. To są takie momenty, że wszyscy mają dreszczyk emocji, ale jesteśmy optymistami odnośnie tego, co ma się wydarzyć, co już się wydarzyło. Czekamy na kolejne zdarzenia, które mają nastąpić.

Jak wiadomo poza wspomnianymi wyżej zawodnikami, którzy są kontuzjowani, przeciwko Lechowi nie będzie mógł też zagrać Zdeněk Ondrášek, bo "uzbierał" cztery żółte kartki. Stąd też kluczowa ma być obecność Pawła Brożka.

- Jest na jutrzejszy mecz przygotowany, miał ostatnio problemy zdrowotne, odezwał się uraz mięśniowy i sztab medyczny walczył, aby był przygotowany na jutrzejsze spotkanie. I będzie z nami. Cieszę się, że udało się to zrobić - mówił trener.

Skoro już został wywołany temat napastników, to też Stolarczyk został poproszony o ocenę Ondráška, który jak wiadomo odchodzi z naszego klubu.

- Bardzo szkoda, że Zdenka nie będzie już z nami, bo jest to zawodnik, który był w szatni wzorem do pracy, wzorem profesjonalizmu. Był też duszą tego zespołu. Muszę się o nim wypowiadać w samych superlatywach. Nie dziwię się, że otrzymał bardzo korzystną ofertę z innego klubu, z której skorzystał. Takie są koleje losów zawodników. Nasza niepewność pozwoliła otworzyć szerzej furtki na inne kluby. Liczby same mówią o nim, przez ten czas był znaczącą postacią. Bardzo serdecznie dziękuję mu za współpracę. Życzę mu powodzenia i będziemy mu kibicować. Mam nadzieję, że choć będzie daleko, to zaprosi cały zespół i sztab szkoleniowy na najbliższy mecz - śmiał się trener.

Stolarczyk został też zapytany o zimowe plany jego zespołu.

- Mamy już umówione sparingi, mamy zaplanowane przygotowania dwutorowo, bo możemy wyjechać na zgrupowanie, ale też zakładamy to, że zostaniemy w Myślenicach. Jesteśmy przygotowani na to, co może się w klubie wydarzyć, zarówno w stronę optymistyczną, jak i wtedy, gdy będziemy musieli zacisnąć pasa - mówił.

- Tego typu sytuację na szczęście sam przeżyłem, grając w piłkę. Miałem takie momenty, grając w dwóch klubach. Wiem co czują piłkarze i wiem jaki to jest trudny okres. Zdawałem sobie sprawę z tego, jakie problemy mogą wystąpić w relacjach w takiej sytuacji. Na pewno jest to trudny okres, ale zespół pokazał, że potrafi sobie poradzić i że ten okres możemy sobie zapamiętać z tych kilku meczów, w których pokazaliśmy fajną piłkę oraz te fragmenty, gdy było dużo charakteru tej drużyny. Jeszcze nic nie zrobiliśmy, bo sezon trwa, mamy dopiero 29 punktów i wszystko jest przed nami. Jestem zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy. Przede wszystkim z postawy zespołu. Był to specyficzny okres, ale zawodnicy i sztab, którzy byli z nami, dali radę - przyznał trener.

Na zakończenie Maciej Stolarczyk został jeszcze zapytany o naszego jutrzejszego przeciwnika.

- Z przyjściem trenera Adama Nawałki ten zespół zaczął funkcjonować tak, jak trener sobie życzył. Znamy trenera Nawałkę, jego profesjonalizm, podejście, jego zwracanie uwagi na szczegóły. Tak ten zespół zaczął funkcjonować i rzeczywiście jego forma rośnie, a ma w swoich szeregach zawodników, którzy potrafią zrobić różnicę. Mam nadzieję, że na te kilka dni przed Bożym Narodzeniem zobaczymy dobre widowisko i fani będą zadowoleni z tego, co zobaczą na naszym stadionie - zakończył.


 Redakcja
Foto: Krzysztof Porębski

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


16    Komentarze:

~~~Mike DeVili
Moim skromnym zdaniem Stolar w kilku zdaniach wyjaśnił...
... z jak poważnym inwestorami mamy do czynienia i jak wszyscy pewni są transferu tych magicznych 12 baniek do końca miesiąca. :(

29            -72
~~~xxx
Bedzie ok!
"Vanna Ly przylatuje jutro z Paryża do Krakowa. W planach spotkanie z kandydatem na prezesa, drużyną, mecz z Lechem i w sobotę przedstawienie wizji rozwoju Wisły Kraków panu Prezydentowi Majchrowskiemu. Plan już jest przygotowany. Słyszałem o bardzo dużym sponsorze strategicznym"Tak pisze pam Maciej Kruk na tt.Jak narazie wszystko o czym pisał sie sprawdziło wiec mam pewność ze to tez

40            -6
~~~ziomek
wiadomosci
wchodze na sport.onet a w nagłowku 4/5 wiadomosci dotycza Wisly, mysle ze w przeciagu miesiaca odskoczylismy jezeli chodzi o medialnosc ;) oby to byl happy end

42            -6
GrzegorzS
Trenerze nie zgadzam sie z Pana opinia, że nie jeszcze
nie zrobiliście. Zrobiliście więcej niz wymagała sytuacja. Ten zespół nie zdobył tytuł (moze zdobędzie), ale wlał w serca kibiców nadzieję, spowodował, że rywalom często opadła szczenka, wreszcie rzecz najważniejsza nie pozwolił swoja postawą na boisku by dziennikarska tłuszcza używała by sobiue na Wisłe przez całą jesień do woli. Nie gogła i to własnie w tym trudnym czasie uzyskała drużyna. Zasłużylićie na to by wam nie tylko podawac ręce, ale wręcz by stac na piedestale obok sław naszego klubu.

64            -7
Tochimo
A dla mnie to nadal wszystko takie średniawe
Bo jak mają cel kupować Wisłę. Skoro to poważni ludzie to ich interesuję jedno, robienie kasy i nie ma w tym nic złego. Jednak, słyszałem że piłkarze chcą część pieniędzy już teraz, a to problem machnąć im te 2 mln złotych? Aż tak?

19            -20
~~~FanNatic9 0ABG!
Wisełkoo wygraj mecz...!
Jazda po bilety 😉

18            -6
~~~fazior
@Tochimo
Ty myslisz, ze przelanie miliona euro z banku w np. szwaicari do banku w polsce, to jest jedno klikniecie i podpis ? Sa procedury, ktore trwaja nawet kilka dni, do tego zglaszanie do odpowiednich urzedow o takim przelewie itd. To nie jest przelew na tysiac zlotych, gdzie klikasz i w kilka sekund juz masz na drugim konice, choc i nawet przelew 100 euro z banku w niemczech do banku w polsce moze potrawc 2 dni.

22            -6
Tochimo
~~~fazior
Słuszna uwaga, ale.... Tak. Tak myślę ponieważ nie złapali tych ludzi na ulicy i zaciągnęli do hotelu by zakupili sobie Wisełkę. Takie rzeczy wymagają przygotowań i ufam, że skoro to są poważni ludzie fundusze mieli gotowe, nawet jeżeli nie było pewne, że kupią to wówczas i tak pieniądze powinni mieć przygotowane. Poza tym, podczas tych procedur są wydawane stosowne zaświadczenia, te zaś mogą spokojnie złożyć jako pewne poświadczenia iż przelew został dokonany. Słowem. Tak. Gwarancja słowna jest gwarancją żadną i tyle. Dziękuję.

10            -5
~~~NikePro
...Wisełko wygraj mecz..."
Cieszy że bilety idą jak woda :-) Liczymy na dobrą jazde Białej Gwiazdy mimo osłabionej kadry.

21            -5
~~~Kibic Wisełki Kraków
Wszyscy na mecz
A ja wiem jedno, jutro mecz, w którym należy podziękować piłkarzom za ostatnie miesiące, najlepiej to uczynić będąc na stadionie, kto tylko może, a kto nie : to niech się postara kibic by mógł, a reszta niech ogląda w tv i patrzy dumnie na Nas Kibiców i ma lekki żal, że chciałby być z nami. Wszyscy razem zaśpiewamy Wisła to jest Potęga i jest to prawdą. Sam już nie wiem co będzie i jak z nowymi właścicielami (chłodna głowa, ale mam ogromną wiarę iż to wypali i wrócimy na należyte miejsce). Szykuje się grubo ponad 20 tys kibiców, już jest ponad 18 tys. pejsaci się cieszyli, już otwierali szampany, whisky 68 letnie przeznaczone na inną uroczystość, cygaro, ale stwierdzili że już pora, bo Wisełka spada, otóż NIE ! Wypili, wypalili, to niech sobie idą do kauflandu, do tego śmiesznego klubiku z małą publiką, dalej żywić nienawiść do Najpiękniejszego Klubu Wisła Kraków, tylko tym żyją. Czekam na piątek na 20.30 i 19.06 minutę meczu, by poczuć dumę, rozkosz z bycia Kibicem Wisełki Kraków. Czuje że się łezka (nie tylko mnie) w oku zakręci jak poczuję tą atmosferę, zobaczę Nas Kibiców, przeogromna radość. Widzimy się na stadionie i życzę zwycięstwa, pięknego meczu, dopingu. Wisła na Wieki. Z Wiślackim Pozdrowieniem.

44            -4
~~~Realista 777
Ostatni mecz?
Na mecz pójdę...bo być może (oby nie) to ostatni mecz w ekstraklasie i muszę tam być!ale chyba lepiej upaść normalnie niż upaść w taki sposób jaki nam się szykuje...znów robią sobie z nas jaja... a my naiwnie wierzymy że będzie ok...nie będzie...i każdy rozumny o tym wie,jak można było do takiej żenady dopuścić?kto za tym stoi żeby tak niszczyć 112 letni klub??ehh żal

16            -26
~~~britney
Wyjścia nie ma:
Lis- Bartkowski Arsenic Wasyl Pietrzak - Basha Halilovic Kort Wojtkowski Kostal ya Kolar Lech na gazie, będzie parno ale szykuje się ponad 21 K :-)

16            -3
~~~wierny Kibic
wierny kibic
Proszę o jedyny prezent bo na żaden inny mnie nie stać wygrana Wisły i ażeby wszystko z nasza ukochana Wisła było OK . Mam blisko 60 lat i zawsze jestem wierny i dumny z Wisły Kraków . Serce mnie boli że nie mogę pomóc finansowo bo sam nie mam,ale zawsze jestem z Wami. Wszystkiego najlepszego na Swięta Bożego Narodzenia . Wierny kibic z poza krakowa

72            -4
Henry
Wisła vs Wislak
Dzisiaj chce aby Maciej był góra i to wyraźnie . Natomiast Panu Adamowi życzę wszystkiego dobrego w życiu . Bardzo Pana szanuje za te chwile kiedy był Pan w koszulce Wisły i reprezentacji i za prace trenerska . Jednak najbardziej za to co Pan zrobił dla Andrzeja Iwana . To jest dowód wiślackiej przyjaźni . No cóż ale dzisiaj . Panie Macieju trzeba wygrać !

7            -3
~~~D24
Potęga
I tak jak już ktoś napisał co by się nie dzialo z klubem zawsze wierność zawsze Wisła kraków.Dziekuje ze będziecie tu dziś z nami pokażmy siłę i moc. JAZDA Z [...]MI !!! TYLKO WISŁA TS TYLKO WISŁA TS TYLKO WISŁA TS TYLKO WISŁA NASZ TS !

6            -3
~~~D24
BRAKI KADROWE
ale od tego jest stolar wygramy wygramy wygramy !

5            -3