Piątek, 21 grudnia 2018 r.

Potencjalni właściciele Wisły spotkają się z prezydentem miasta Krakowa

Jak poinformował portal interia.pl - na sobotę, 22 grudnia, na godzinę 13:00, umówione zostało spotkanie, podczas którego prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, spotka się z potencjalnymi nowymi właścicielami Wisły Kraków SA. Plany te zdradziła Interii rzecznik prasowy prezydenta, Pani Monika Chylaszek.

Przypomnijmy, że nowi właściciele naszego klubu, którymi mają być Vanna Ly oraz Mats Hartling, zapowiedzieli się też na dzisiejszym meczu piłkarzy "Białej Gwiazdy", z Lechem Poznań.

Warto jednocześnie podkreślić, że zmiany właścicielskie dojdą do skutku dopiero po przelaniu odpowiedniej sumy pieniędzy, na wiślackie konto bankowe, co ma nastąpić najpóźniej do 28 grudnia br.

Źródło: interia.pl


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


18    Komentarze:

~~~Epee
Po co to spotkanie ?! Co oni kręcą?
Niektórzy piszą ,że będą rozmawiać o terenach TS. Tylko ,że tereny należące do TS są ich a Majchrowskiemu nic do tego. Na pewno nie kupią Wisły od tak sobie ,oni czegoś chcą....

52            -21
~~~abg
pismaki
Pisali, że jeżeli Majchrowski sie z nim nie dogada to Vanna będzie chciał sie wycofać z Wisły bo jemu chodzi głównie o współprace z miastem..

38            -15
Burczga28
@~~~Epee
Zapewne chcą jakiś deal ubić. Gość ma dużą firmę budowlaną może chcą coś postawić w Krakowie a jak wiadomo najlepiej rozmawiać z najważniejszym. Ale jak mają tyle siana w klub zainwestować to dla zabawy tego nie robią.

38            -4
~~~Kibic z Polski
Kibic z Polski
Nareszcie dobre wieści! Może będzie dobrze! Pisałem że wszystko zależy od Majchrowskiego! Jeśli władze Krakowa zechcą współpracować z Vany Li to wtedy ten biznesmen przeleje kasę do Wisły Kraków. Media pisały-spekulowały że ten Vany Li podobają się grunty w Krakowie;-)

20            -12
~~~~the real thomas
...
nie dawajcie tylko terenów tym oszustom !!

21            -33
~~~Misioł
@~~~Epee
Gość chce zainwestować w mieście, w czym widzisz problem? Dodatkowo z urzędem miasta Wisłę łączy sprawa dość wysokiej opłaty za stadion. Jest o czym rozmawiać. Chyba nie sądziłeś, że w Kambodży urodził się drugi Cupiał i będzie wspierał klub swoim kapitałem nie dostając nic w zamian? Klub to tylko część interesu, tak działają inwestorzy i tak działa realny świat. Nic w tym dziwnego.

56            -5
Sep
Tak to wygląda...
Faktycznie to może być kluczowe. Cego chcą od majchrowego? Nie wiadomo. Na pewno nie chodzi o ziemię TSu bo to zły adres i oni na pewno zostali oświeceni w tym temacie przez Marzenkę. Na pewno musza porozmawiać o stadionie, płatnościach, ew operatorze. Może wsparciu miasta dla Wisły. Tematów na pewno mają dużo. Natomiast idąc ew. w teorie spiskowe - może chcą przekwalifikowania gruntów TSu ze sportowo rekreacyjnych na komercyjne. Marzenka na pewno ma w tym żywotny interes. Może jest to w klauzuli porozumienia TS - inwestorzy. W końcu jest tajne i kto wie czy porozumienie nie porusza też terenów TSu. W końu o czym tak naprawdę rozmawiali z Tarapatą nie wiemy i nie musieli rozmawiać tylko o SA.

27            -5
~~~Kibic znad morza
Wisła
Sluchajcie ludzie, a nawet jesli jego głównym celem są tereny, to co z tego? Co wy bronicie tych terenów? Na ch...j wam one??!! Wazne aby finansował Wisłę. Dla mnie jeśli będzie finansował nasz klub to może i pół Krakowa mieć na własność. Niech sypie kasą i tyle. Dla mnie może on nawet się Wisłą nie interesowac. Od tego będą nowy prezes,dyrektor sportowy itp. Naprawde nie rozumiem tych narzekań o te tereny...

44            -18
Kosmaty
Czyli miasto go zweryfikowało jako kogoś
wartego rozmowy. Ok, fajnie. A co do tego, że gość może chcieć się wybić na Wiśle... nie mam nic przeciwko. Jeśli inwestycja w Wisłę ma mu otworzyć jakiś dotychczas niedostępny rynek działalności (powiedzmy Polskę, w której jest narazie zupełnym anonimem i nie ma dostępu do najbardziej intratnych inwestycji), albo nawet chce przejąć Wisłę by odsprzedać z zyskiem... niech to robi, popieram. Rzecz w tym, żeby i Wisła na tym skorzystała (wyjście z zapaści finansowo organizacyjnej), a że i on na tym chce skorzystać, to nie ma w tym nic złego. Altruistów w piłce praktycznie nie ma, a jeśli są to pojedynczy ludzie. Jedni dzięki klubom chcą zarobić, inni rozreklamować, jeszcze inni zyskać dostęp do nowych możliwości rynkowych lub zdywersyfikować swoje majątki (wymyślcie jakąkolwiek motywację i z pewnością znajdziecie na to przykład wśród posiadaczy klubów piłkarskich) i nie ma w tym nic złego. Chce użyć Wisły jako klucza do otwarcia jakiejś inwestycji w Krakowie na której zarobi furę kasy, proszę bardzo niech to robi. Nas powinno interesować to, czy skorzysta na tym Wisła, a reszta to już nie nasza broszka. Jeśli Wisła na tym skorzysta to super, o to właśnie chodzi.

52            -5
~~~adrnvi
@~~~Epee
Prawdopodobnie chodzi o możliwość zostania operatorem stadionu. W ten sposób będą mogli robić biznes w jego pomieszczeniach.

37            -6
~~~KRKPL
Wątpię że Wisła jest tutaj priorytetem
Może dogadali się z TSem, który dysponuje ogromnym majątkiem w postaci terenów. Na części tych terenów można wybudować hotel (czego ponoć nie udało im się zrobić w Genui), można otworzyć/przenieść siłownie :-) a jak jeszcze dostaliby stadion za grosze w dzierżawę (który akurat powinna mieć od dawna Wisła) to może udałoby im się na nim zarobić czego nie potrafiło miasto. Nie zdzwię się jeżeli ta tranzakcja ma niejedno dno jeżeli w ogóle do niej dojdzie. Moja głowa ciągle jest przygotowana na IV ligę i powtórzę się, jeżeli do tego dojdzie nie będę rozpaczał, bo gównoburza wokół naszego klubu trwa zdecydowanie za długo. Wisła Pany!!

19            -7
~~~Misioł
@Kosmaty
o, Kosmaty dobrze gada. My nie musimy mieć drugiego Cupiała, który jako fanatyk popełnia masę nieprzemyślanych decyzji. Równie dobrze możemy mieć rozsądnych inwestorów, którzy dzięki mądrym decyzjom nie tylko zarabiają, ale też podnoszą wartość klubu i trzymają go przy tym w czołówce.

29            -4
~~~Michal
Po mojemu
Po mojemu to będzie tak... Ly czy tam ten ktoś kto się kryje pod tą nazwą zapłaci 12mln i stanie się właścicielem klubu i terenów które należą do Wisły, ly postawi sobie dwa hotele a na początku nowego sezonu powie że nie ma kasy na wykupienie licencji itp i klub spadnie i długi się wyzerują. Ten sezon Wisła dogra jak najnizszymi kosztami, pozbeda się tych na których można zarobić i tych którzy są przeplacani. Zacznie budowę klubu od 4 ligi na spokojnie bez żadnych długów, a za 12mln + koszty dogrania do końca tego sezonu będzie miał ziemię i swoje hotele

12            -55
~~~Wiesiek
a idze idze bajoku... :)
Większość z Was nie wie co mówi. Spółka Wisła Kraków SSA ma tylko długi, nie posiada żadnych terenów. Dajcie spokój, na prawdę czytać się nie da tych bredni. Właścicielem terenów jest TS i według mnie powinien je sprzedać, bo kompletnie nie mają pomysłu na zagospodarowanie.

34            -4
~~~a68
hura optymizm
Od początku nie jestem hura optymistą po tym jak ogłoszono potencjalnych nabywców Wisły ,ale teraz coraz po inf prasowych już zaczyna się we mnie tylko tlić lekka iskra nadziei ,że to prawda . Jest bardzo dużo niespójności w przekazywanych inf. dziś miała być konferencja z nowymi właścicielami -niema ,niby nowy d. sportowy powołuje się na znajomość z Bońkiem ten mówi ,ze go nie kojarzy ,firma z 40% udziałem jest zarejestrowana w sklepie z fajkami a prezes/pełnomocnik nie jest ujęty w "KRS".nie wspomnę już o człowieku z KAMBODŻY ,on jest tak tajemniczy ,że nikt go jeszcze nie widział ani nie słyszał ,dziwne jak na tą chwilę kapitał spółek które uczestniczą w zakupie delikatnie mówiąc nie powala i jeszcze jedno i chyba najważniejsze bo chodzi oSarapate ,dlaczego umowa sprzedaży jest objęta klauzulą poufności ? co ona sprzedaje własny warzywniak , dlaczego my kibice nie możemy znać zapisów tejże umowy ? czy mają coś do ukrycia bo jak na razie ta baba się schowała i nie ma ochoty na spotkanie z kimkolwiek ale o kasę kibiców umiała prosić. I co mnie zastanawia dlaczego umowa podpisana w Szwajcarii ? dlatego,że jeśli dojdzie do sporu a niema w umowie zapisów o arbitrażu sądowym to ten odbędzie się według prawa Szwajcarii ! Ale tak jak wstępie napisałem tli się we mnie nadzieja ,że to już koniec kłopotów Wisły i tej myśli się trzymam .

28            -3
~~~Gienio
Majchrowski niech się postara
Majchrowski niech się postara o przekonanie inwestorów, bo to on doprowadził Wisłę do skraju upadku w tym momencie. To jego obowiązek, żeby wykorzystać ostatnią deskę ratunku.

5            -7
~~~Slafko
Jeśli od majchrowskiego
Zależy czy kupią Wisłę czy nie to 4 liga wita .. kur... co za czasy..

2            -6
MISIEK_BIS
TS Wisła i hektary przy Chodowieckiego i Reymonta
TS Wisła dostała jedne z najlepszych trenów w takim mieście jak Kraków w 2007 roku na dzierżawę wieczystą 99 lat z olbrzymią bonifikatą - czyli prawie za darmo od miasta (czytaj Majchrowskiego). Oczywiście bez prawa sprzedaży przez 10 LAT. Ale już 12 lat uciekło a szanowny Zarząd TS ma zero efektów. Z nikim nie wszedł w spółkę, aby rozpocząć inwestycję i na niej zarabiać. Panowe dostali przysłowiowy biblijny "talent" - z obawy żeby go nikt nie ukradł - przesrali się nim zajmować. ( Poza wynajmem pomieszczeń na siłownię dla Miśka). A przecież w ciągu 11 lat można zrobić wiele aby wykorzystać tak cenne atuty w ręce i zarobić na rozwój TS Wisła i mieć kasę na Wisłę SA. Pójdźcie ma spacer po tamtej okolicy.

8            -2