Środa, 9 stycznia 2019 r.

Piłkarze Wisły Kraków rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

Mimo olbrzymich kłopotów organizacyjno-finansowych - piłkarze Wisły Kraków rozpoczęli w bazie treningowej w Myślenicach przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. Niewątpliwie wydarzeniem dnia było pojawienie się tam, a następnie rozpoczęcie wraz z wiślakami zajęć - Jakuba Błaszczykowskiego, który być może ponownie przywdzieje koszulkę z "Białą Gwiazdą". Wszystko zależeć będzie oczywiście od uporządkowania spraw organizacyjnych klubu.

Na pierwszych zajęciach zabrakło - co zrozumiałe - Zdenka Ondráška i Dawida Korta, którzy rozstali się już formalnie z naszym klubem, ale obydwaj zjawili się w Myślenicach, aby spotkać się jeszcze z kolegami z zespołu.

W ośrodku treningowym zabrakło natomiast chorwackich piłkarzy Wisły - Zorana Arsenicia, Marko Kolara oraz Tibora Halilovicia. Ta trójka w komplecie może odejść z Wisły, bo po złożeniu wezwań do zapłaty, wynikających z zaległości finansowych, Wisła nie zdołała ich w wymaganym terminie spłacić. Podobnie ma się rzecz z Vullnetem Bashą, którego również zabrakło w Myślenicach.

Z opóźnieniem, związanym z kłopotami w podróży, pojawił się natomiast Jesús Imaz, ale on i tak z powodu urazu odniesionego jeszcze w grudniu - nie mógł brać udziału w zajęciach. Podobnie jak i Maciej Sadlok oraz Rafał Boguski.

W Myślenicach zjawili się z kolei zawodnicy wracający z wypożyczeń i są to Krzysztof Drzazga, Kacper Chorążka i Wojciech Słomka. Mimo planów wyjazdu na zgrupowanie kadry młodzieżowej w Polsce zostali Aleksander Buksa i Daniel Hoyo-Kowalski.

Warto dodać, że przed rozpoczęciem zajęć zespół spotkał się z nowym prezesem Wisły Kraków SA - Rafałem Wisłockim, a także z wspierającym nasz klub od niedawna w kłopotach prawno-organizacyjnych - Bogusławem Leśnodorskim.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


21    Komentarze:

~~~kibic z Polski
inwestor
Wojciech Kwięcien zrezygnował z zakupu Wisły i Jakubas też nie wchodzi w gre.Dwie firmy zainteresowane Wisłą .Jest to Drutex a także i proszę się nie śmiać :Super Express" podał za to, że Wisła znalazła się w orbicie zainteresowań inwestorów z "jednego z najbogatszych arabskich krajów"

35            -12
kenny30
patrząc na zdjęcia z treningu to
18 powinno sie uzbierać

25            -7
~~~kibic z Polski
Stanowski
Stanowski :O 16:00 "Temat dnia" w @WeszloFM. Porozmawiam z Bogusławem Leśnodorskim o jego spotkaniu z piłkarzami Wisły Kraków. Potem łączenie z ośrodkiem treningowym w Myślenicach. To słuchajcie. Może jakieś nowe info będzie.

37            -2
GrzegorzS
Nie ma co się dziwic, bo Kwiecień nie jest w stanie
udzwignąć inwestycji z takim ryzykiem, bo jeśli dług zostanie skapitalizowany nawet z założeniem do 100 milionów złotych. To już nabycie takiej spółki to zawody dla grubego kapitału. Bo wartość S.A., w tym momencie ze wszystkimi pasywami i aktywami rośnie chyba ponad 200 milionów zł. Owszem daleko nam do Legii, ale .... Zarazem trzeba dziekowac Panu Kwietniowi i innym pozyczkodawcom, że zgodza sie na taki manewr i pogodzili sie z utratą pożyczonych S.A. pieniędzy.

11            -52
~~~Robson1
Pomysł
Jeżeli uda się wyjść z tego bagna to proponuje zorganizować pielgrzymkę na Jasną Górę odpowiednią datą byłaby 19.06. Bo wyjscie z tych kłopotów to będzie naprawdę cud.

55            -8
~~~kibic z Polski
4 miliony
Bogusław Leśnodorski o sytuacji Wisły Kraków: 4 mln zł do końca stycznia, albo będzie za późno na cokolwiek. To może niech Lesnodorski ,Kuba,Królewski zrzucą ..............się po 1,3 mln to dla nich "pryszcz". Do końca świata kibice Wisły będą wdzięczni . ;-) [...]

5            -19
~~~Stevie
Czytam wywiad z Ondraszkiem
I trzeba powiedzieć łatwo nie było ale udało się Sarapacie rozp.ierdolić fajna paczkę ludzi którzy przy odrobinie dobrej woli mogłaby świętować na rynku w Krakowie

49            -1
~~~kibic z Polski
do Grzegorza S
Dobrze Pan mówi ale pigi Berta Sarapata z Dukatem tak nawywijali że pokrycie tego wszystkiego ,to musi być inwestor z ogromnym portfelem. Panie Grzegorzu a gdzie Wiśle daleko do Legii? Podobna sytuacja w wielu punktach ! Oba kluby z ogromną tradycją ,dużą marką ............zadłużone po uszy .Fakt Legia Pigi Sarapaty ani takich matołów jak Dukat nie miała ale Legii też strat narobiła kobieta ....... która dopuściła (zawieszonego za kartki)Bereszyńskiego do gry w 87 min gdy Legia prowadziła w III rundzie el Ligi mistrzów 6:1......z Celtikiem -dwu mecz.Ile milionów wtedy stracili? Być może 10-tki milionów .Następne podobieństwo to kibice czy jak kto woli kibole którzy też chcieli rządzić Legią tak jak w WIśle i też co chwila UEFA zawiesza Legie za ich wybryki.

23            -3
~~~kibic z Polski
Kibic z Polski
Twitter: Fajny jest zapach szatni w poważnym Klubie. Bogusław Leśnodorski . O co chodzi? hahaha

15            -3
ddd
do poczytania
link » ;-)

12            -2
~~~Jarek
Podsumowanie
Pani Prezes ma poparcie trenera a na Legii Pani Iza , a z ITI to na odelegowana i sprowadzona na kierownika ...3-0!!!

4            -4
~~~22ABG22
Mielismy najwiekszych zdrajcow w Polsce
Przebierancy w barwach Wisly z skwk, a jak sie okazuje wydoili Wisle do jej zgonu...

19            -2
Kosmaty
Znamienne słowa Leśniodorskiego w dzisiejszej
audycji weszło.fm "Moja generalnie refleksja taka jak to trochę zobaczyłem od środka, że to jest niewiarygodne, bo na tym klubie SIĘ NIE DA NIE ZARABIAĆ" link » od 8:30. To znamienne słowa o tyle, że JEŚLI uda się wyczyścić sytuację, to może znaleźć się inwestor, który dojdzie do tych samych wniosków i skusi się na zakup klubu. Problem w tym, że najpierw trzeba ogarnąć sytuację alarmową jaka jest teraz w klubie. Czyli najpierw odzyskać licencję i odciąć płetwiaste pasożyty. I tu pole do popisu ma prokuratura, ale także klub, który też musi się oczyścić (nawet jeśli uda się całkowicie wyeliminować starą gwardię płetw, to na uch miejsce natychmiast wyrosną kolejni chcący zająć ich miejsce i klub musi działaś tak, by ich do siebie nie dopuścić). Swoją drogą te słowa Leśniodorskiego doskonale świadczą też o tym, na jakich standardach pracowała ekipa Marzeny S. i Miśka. Doprowadzili na skraj upadku klub, przy którym trzeba się ostro gimnastykować by tracić zamiast zarabiać.

14            -1
Kosiarz
@Kosmaty
nooo co poniektóre osobniki całkiej nieźle "zarobiły"...

9            -1
Kosmaty
@Kosiarz
Cóż, zakładam że Leśniodorskiemu chodziło o nieco inne znaczenie "zarabiania na Wiśle" :D I jego tok rozumowania zdecydowanie bardziej mi odpowiada niż ten pijawek ostatnio przyssanych do klubu.

9            -1
Kosiarz
@Kosmaty
wiem ;-) i też tak uważam, że przy rozsądnym gospodarowaniu i tym potencjale jest to jak najbardziej do zrobienia. Nawiasem mówiąc BL też rzucił temat wykupu karnetów, że ciekawe będzie obserwowanie na ile deklaracje o pomaganiu przez kibiców to czcze gadanie. Sam jestem ciekaw...;-)

5            -2
Henry
Droga druzyno !
Moi Drodzy Piłkarze . W roku 2018 wydałem na bilety łoże różne akcje kilkadziesiąt tysięcy złotych . K......a. to było dla Was . Zostałem tak jak Wy okradziony przez tych bandytów ! Gnoi jednych co to podobno klub kochają a to go...o prawda tylko kasę . W tym roku deklaruje ze wydam tyle samo tylko chce by to szło na dobro naszej Wiselki a nie jakiś tam bandytów ! Takich jak ja jest mnóstwo ! Chce tylko widzieć Sarapate Dukata w pierdlu a i kilku innych starych dziadów z rady nadzorczej i różnych komitetow. Politycy tez pytam sie publicznie np Panie Fedorowicz i i inni gdzie Pan był od lewej do prawej strony ? Co i kiedy zrobiliście ?

11            -1
wujek29
pozytywne zaskoczenie..
obserwujac Lesniodorskiego w legii mialem o nim bardzo slabe zdanie szczegolnie ze jawil sie jak pruszkowski dres skumany z zyleta, po tym wywiadzie musze zmienic zdanie i to robie, facet wyglada jak wyglada ale trzyma poziom, wysoki poziom kultury i pewnosci siebie bo zapewne wie jak to sie robi w odroznieniu od marzenki ktora udawala ze wie.... i wcale nie chodzi mi o to ze cieplo wypowiada sie o Wiśle, on chyba taki jest i nie schodzi na poziom pyskówki spod stadionowego płota, on patrzy na wszystko z pozycji jakości i takze pewnie pasji jaka jest dla niego pilka nozna, zarzadzanie nia i tworzenie czegos, to ze jego sympatia jest legia to na tym poziomie nie ma prawa go dyskredytowac, to dobra lekcja dla srodowiska pilkarskiego w Krakowie, nie koniecznie kibicow ale zarzadzajacych klubami bo przyklad idzie z góry.

8            -1
Kosmaty
@Kosiarz
Fakt. Chociaż ja osobiście spodziewam się, że sprzedaż karnetów będzie dość spora. Kibice Wisły rzeczywiście chcą pomagać. Ile kasy było zbierane we wszelkiego rodzaju akcjach? Nawet teraz... Choć trzeba też sobie zdawać sprawę, że nie każdy zdoła od ręki wyciągnąć po 200-300 złotych na jednorazową wpłatę na karnet, to bardzo wiele osób wyciągnie ostatnie zaskórniaki by kupić karnet na najbliższą rundę, choćby po to by pomóc klubowi. Oczywiście pojedyncze bilety to lepszy zarobek dla klubu... tyle że kasę potrzeba na już i w tym wypadku nawet jeśli to nieco niższe zarobki dla klubu, to są znacznie większą pomocą dla klubowej kasy. I z tego każdy zdaje sobie sprawę. Myślę, że ilość sprzedanych karnetów będzie znacznie wyższa niż normalnej sytuacji... o ile rzeczywiście będzie widać, że ten zarząd chce pomóc klubowi, a nie idąc śladami poprzedników napchać sobie kieszenie. Jak narazie słyszymy o kolejnych rozwiązywanych "płetwiastych umowach" co jest znakiem pozytywnym... choć poprawionej wersji rozwiązania umowy z skwk wciąż nie ma, mimo że minęły już 4 dni i warto byłoby jednak załatwić to jak należy. Zresztą sam pomysł pokazywania dokumentów stwierdzających rozwiązanie wiadomych umów jest zdecydowanie dobry (w obecnej chwili to bardzo ważna sprawa i przekazywanie informacji na jej temat w sposób niepodlegający dyskusji (czyli pokazywanie odpowiednich dokumentów to potwierdzających) zdecydowanie poprawia wizerunek Wisły ogólnie i obecnego zarządu w szczególności), warto więc zastosować go także w pozostałych przypadkach. Choć w normalnych warunkach rozwiązanie umowy na drukowanie gazetki czy sprzątanie stadionu to rzecz nieistotna, to jednak w dzisiejszych warunkach wokół Wisły, są to sprawy mocno na siebie wpływające i sprzedaż karnetów może mocno podskoczyć dzięki odpowiedniemu sposobowi poinformowania nas o załatwieniu sprawy wiadomych umów.

4            -2
~~~abcdefgh
Z innej beczki
Ciekaw jestem co za dzban tak "pięknie" pożegnał wczoraj Korta w Myślenicach. Dla mnie ta drużyna (w całości) zasługuje na szacun że wytrwala aż do teraz, niezaleznie czy zostaje, odszedł czy ma zamiar odejść.

2            -3
~~~Kibic z Polski
Mąćzyński
Ja wiem będzie sporo pewnie minusów ale jakby Wiśle się poprawiło to może Mączyński by przyszedł do Wisły? Legia chce go się pozbyć a kontrakt mu się kończy .Oczywiście powinien zmniejszyć swoje oczekiwania i pomóc Wisle. Co ma grać w rezerwach.....

1            -2