Środa, 9 stycznia 2019 r.

Maciej Stolarczyk: - Chciałbym mieć kogo trenować

- O tym kto z nami będzie, to jest kwestia rozmów prezesa z zawodnikami. Nie wiemy który z zawodników zdecyduje się znaleźć nowy klub i skorzystać z oferty nowego pracodawcy - mówił trener Maciej Stolarczyk, który rozpoczął dziś z naszym zespołem przygotowania do rundy wiosennej piłkarskiej Ekstraklasy, ale jak na razie nie wiadomo, z których piłkarzy będzie mógł skorzystać. Oczywiście o ile nasza licencja na grę w lidze zostanie odwieszona.

- Czekamy na rozwój wydarzeń najbliższych dni. Liczymy na to, że to "pospolite ruszenie" da Wiśle jakąś stabilizację i odpowiedni program do wyjścia z tej trudnej sytuacji - dodał opiekun zespołu "Białej Gwiazdy".

- Wiemy, że Dawid Kort podpisał kontrakt w Grecji, wiemy że Zdeněk Ondrášek podpisał umowę za oceanem i to są dwie osoby, których na pewno nie będzie. Jeśli chodzi o pozostałych to już kwestia pozostałych zawodników i prawa im przysługującego - powiedział trener, który jednak chwilę później do wspomnianej listy dopisać musiał jak wiadomo Jakuba Bartkowskiego.

- Dla zawodników ważne są rzeczy związane z kwestiami materialnymi. Ten czas, w którym byli powinien się dla nich skończyć. To jest główny element, ale także to, jaki będzie plan na klub. To jest proces, który każdy z zawodników musi zaakceptować - dodał, po czym zdradził, że jego zespół ma jak na razie zaplanowane dwa spotkanie towarzyskie - ze Stalą Mielec oraz z MŠK Žilina.

- Jeśli chodzi o Jakuba Błaszczykowskiego, to na dziś dołączył do zespołu, ale jak to będzie formalnie to trudno powiedzieć - mówił Stolarczyk.

- Chciałbym mieć kogo trenować. Dla mnie istotne jest to żeby w szatni zapanował spokój i aby jedynym tematem, który się pojawiał, były kwestie piłkarskie, a nie pozasportowe - mówił trener, który odciął się od spekulacji odnośnie swojej osoby oraz tego, że interesowało się nim choćby Zagłębie Lubin.

Podczas piątkowej konferencji prasowej Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków padły tam stwierdzenia dotyczące sugestii sztabu szkoleniowego, który lobbować miał za podpisaniem umowy sprzedaży klubu z przedstawicielami Noble Capital Patrners. I o ten fakt Stolarczyk został zapytany.

- Jeśli chodzi o doniesienia dotyczące tych nacisków, to jesteśmy od trenowania, a nie ich wywierania nacisków. Oczywiście mogliśmy wyrazić swoje zdanie, bo był to jedyny inwestor na tamtą chwilę. Powiem szczerze, że kuriozalnie dzięki temu utrzymaliśmy się przy życiu do końca grudnia. Sytuacja była bardzo zła już na początku grudnia, ale dzięki takiej wiadomości zespół jeszcze wierzył, że coś się wydarzy. Wbrew pozorom ta kuriozalna oferta dała nam jeszcze trochę energii w szatni, a dla nas, jako dla sztabu szkoleniowego, było to niezwykle istotne, aby zespół był gotowy do gry - mówił trener.

- Liczymy, że w najbliższych dniach będą jakieś konkretne informacje. Ten najbliższy czas jest kluczowy dla nas wszystkich, bo jednak cierpliwość i te wiadomości, które zawodnicy otrzymywali do tej pory, a które nie zostały spełnione powodują, że to zaufanie zostało mocno nadszarpnięte. Jeśli zaś chodzi o zawodników, którzy odeszli, to życie pokazało, że to co dotychczas zrobili - dla klubu, dla kibiców, dla siebie - dało efekt w postaci ofert, które otrzymali. Dzięki temu mogą grać w innych klubach. Dobrze współpracowałem ze wszystkimi zawodnikami, nawet z tymi, którzy nie grali w pierwszej jedenastce, ale stanowili rywalizację dla swoich partnerów - powiedział trener Maciej Stolarczyk, który na zakończenie pozwolił sobie na kilka żartów dotyczących Jakuba Błaszczykowskiego i jego pierwszych kroków w zespole Wisły, w którym Stolarczyk grał również.

- Nie pamiętam kto kogo wtedy ustawiał. Kuba był taki mały, że nie pamiętam - żartował w swoim stylu Stolarczyk. - Wiemy jaką wartość stanowi Kuba - dodał. - Pamiętam, że cały czas dryblował i wtedy na pięć minut traciliśmy wtedy piłkę z oczu - śmiał się. - Miał "wejście smoka" i od razu zaaklimatyzował się w zespole. Takich debiutów każdy by sobie życzył - zakończył.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


29    Komentarze:

~~~Władek Reymont
Mieć kogo trenować, a sprawa karnetów.
Pytanie, kiedy Wisła zacznie sprzedaż karnetów ? Czy od razu po decyzji o przywróceniu licencji? Może dobrze byłoby tak zdobić. Im szybciej pojawią karnety, tym większe prawdopodobieństwo, że Maciek będzie miał kogo trenować. Wczoraj był pierwszym dniem, kiedy w końcu zacząłem wierzyć, że mogę przelać Wiśle jakakolwiek kasę.

61            -2
~~~Kibol z Reymonta
Wasyl to jest jednak Super Gość
Szacunek.

97            -3
~~~Zły
,,,,,
Panie trenerze będzie dobrze bo ,,Po burzy słońce wychodzi za chmur ... ,,

67            -2
~~~markos
Byle, nie na ostatnią chwilę
Moim zdaniem , trochę dziwne jest, że trener, którego obecna sytuacja (poza piłkarzami) bardzo dotyczy, do tej pory nie wie "na czym stoi", świadczy o tym chociażby tytuł powyższego artykułu, rozumiem, że poszukiwanie sponsorów, a następnie negocjacje, z nimi, to długi proces, wymagający dyskrecji, ale moim zdaniem, trener powinien wiedzieć jaki jest stan negocjacji, badż czy jest szansa na pozytywny finał. Mam wrażenie (oby tak nie było) że wszystko będzie się ważyć do ostatniej chwili (przed startem ligi :-) ) przypominam, że podobno jutro ma odbyć się posiedzenie komisji licencyjnej, może wtedy będzie coś więcej wiadomo.

15            -15
~~~Mruk
Stolar...
Stolar !... pamiętam go jako piłkarza charakternego, lubianego przez zespół który wiedział że Stolar nie pozwoli by stała im się krzywda a przy końcu gry w Wiśle...mówiono że musi być w zespole bo trzyma atmosferę w szatni. Do dziś podaję za przykład jego kilka sposobów gry np. z meczu z Schalke 04 w jaki sposób nie dał pograć a nawet się rozpędzić szybkiemu Asamoah, albo mecz u siebie z NEC Nijmegen, niesłuszny karny na nim i rewanż na przeciwniku w rewanżu. Jedno zawsze biło od niego jako zawodnika: przeciwnik grający uczciwie miał u niego szacunek, natomiast próbującemu grać nie fair lepiej się było trzymać z daleka. Nie miał jakiś wybitnych zdolności przywódczych zawsze podwieszony gdzieś w środku patrzący bardziej pod nogi niż z głową w chmurach, nie gwiazdorzył w kontaktach z kibicami . Dziś zaskakuje jego warsztat trenerski, zaskakuje jako człowiek motywator, zatroskany i pełen optymizmu umiejący okrasić to jeszcze humorem a przecież i on też musi miewać gorsze dni. I jeszcze jedno za te pół roku jako trener w Krakowie nie czytałem ani nie słyszałem by komukolwiek z podopiecznych starał się udowodnić swoją przewagę, władzę czy rugał go publicznie. Mało jest takich ludzi którzy szacunek zdobywają szacunkiem gdy niejednokrotnie pozycja w zespole jest przepaścią. Nie lubię pisać peanów na czyjąś cześć ale wydaje się że kilku zawodników bardziej ze względu na pracę z nim gra tu jeszcze niż dla samej magii Wisły.

80            -4
~~~man
man
zgadzam się z przedmówcą: Pan Wasyl i Pan Paweł są Debeściak, i ich (Kuba) mafia też :)

48            -2
TTT
Glowa
Zaraz jeszcze może Arek się zgłosi na ochotnika dograć sezon za free. Nie. Zdziwił bym się. To legenda.

43            -2
~~~fan1978
młodzi też chcą do "ekstraklasy".......!!!
.....Panie Trenerze! to chyba najlepsza okazja dla młodych do pokazania się w pierwszej drużynie!, więc chętnych do pracy nie powinno zabraknąć. A młodzi nie będą chcieli być gorsi od tych z pierwszego składu i już zaczynamy rywalizacje!!!:-)

31            -6
~~~Jarek
Podsumowanie
Bez jaj maks jeden z CLJ do formacji, czyli Szota do Wasyla , Plewka do pomocy , boki Sliwa do Kuby, prawa Mateja , lewa Sadloka , Chorwaci kumaci a napastnika potrzeba

18            -6
Burczga28
Ten gość robi robotę
Taki Kiko może mu buty pucować i biegać po zapałki. Ja głęboko wierzę że na wiosnę zasiąde na stadionie żeby zobaczyć mecz ekstraklasy.

38            -3
Henry
Dziękuje
Panie Macieju . Dziękuje Panu za pokaz charakteru ,silnej woli i tez wzorca dla innych . Jest Pan przykładem , jest Pan prawdziwym liderem . Osiągnie Pan bardzo wiele w życiu tego jestem pewien. Chce aby Pan osiągnął swoje życiowe sukcesy z Wisła . Niestety przez tych bandytów debili pod jakimś kretyńskim pseudo może sie to nie udać ale o nich nikt nie bedzie pamiętał a o Panu będziemy! Walczmy do końca Pan drużyna a my tez prawdziwi kibice będziemy ! Ja choć mnie juz te głupki okradli tyle razy śmieje sie z nich . Będę z Wisła dalej .!

39            -3
~~~kibic z Polski
Hartling jest idiotą ? !
Harting ma inwestora hahaha Nowym inwestorem jest wietnamczyk Huy Vie Huy . Posiada dwie riksze w Łodzi i trzy boksy w hali Marywilska w W-wie , z których jeden z nich Hartling sprzedaje cygara sprowadzane z Hondurasu,Kuby i Dominkany hahaha Huy Vie huy to poważny biznesmen co potwierdza Noble Capitals Partners certyfikatem nabytym na bazarze w Stokholmie od biznesmenów syryjskich. Huy Vie Huy zamierza skierować do Wisły wybitnego menagera Miroslawa Pierdasa a dyrektorem zostanie Jarosław Stęchły :rotfl: Celem nowych inwestorów jest liga mistrzów i rywalizacja z Realem madrid i Bayernem Munchen. Główną księgową Wisły ma zostać Marzena Sarapta. hahaha

26            -8
~~~Janko Buszewski
"Chciałbym mieć kogo trenować"
....a my zaś chcemy takiego trenera !!!

45            -3
Wiślak90
Gwiazda komentowania tutaj
Niejaki GrzegorzS chcial grac za darmo :rotfl: hahaha hahaha. Tak na serio to wielki Szacun dla trenera ze mimo oferty z Zaglebia i cieplej posady tam zostaje tutaj i chce walczyc z materialem jaki mu pozostal. Wielki czlowiek i wspaniały motywator. Chylę czoła Panu Maciejowi i życzę wszystkim kibicom abyśmy wyszli z tego bagna.

38            -3
~~~kibic z Polski
do Janko Buszewski
Wygląda na to że najważniejszym problemem nie jest inwestor tylko Hartling i spółka. Dziś na Interia zaczyna grozić ! Mówi że ma Wisłę ........i że znalazł nowego inwestora. Niestety te gołodupcy poczuli kase.

5            -22
~~~ZNAJĄCY KRAKÓW
DRAMAT
Obserwuje te zawirowania z Wisłą dość długo i mam takie wnioski:z mojego punktu widzenia wasza sytuacja jest gorzej niż tragiczna: piłkarze odchodzą bo zostają mamieni pieniedzmi, których nie będzie do miesiąca zostaną tylko juniorzy, inwestora brak z powodu burdelu w klubie jeszcze do tego Policja brak licencji , każdy komentuje a brak jest działania prezesów to słupy skompromitowanej SKWK jeszcze gołodupcy harting vanna i piotrowski,umoczenj Sarapata i Dukat tę stajnię Augiasza trzeba sprzątać przynajmniej 1 rok a liga startuje 8.02.19, realistycznie 4 liga się zbliża dużymi krokami przykro mi .

7            -33
~~~Yeejeowo
Burliga
Łukasz rozwiązał kontrakt z Jaga może za Bartkowskiego?

23            -3
~~~ajsberg
do Mruk
Wiesz, ja uważam, że jego warsztat trenerski tak naprawdę zostanie zweryfikowany tym, jak przygotuje on drużynę do rundy wiosennej. Faktem jest, że jesienią Wisła grała dobrze, bo była dobrze przygotowana motorycznie. Jest możliwe, że tu widać było jeszcze pracę poprzedniego trenera wykonaną zimą. A w piłce nożnej motoryka to klucz do odnoszenia sukcesów. Jak jesteś nieprzygotowany to możesz być nawet Bayernem a i tak będziesz grał piach.

7            -8
GrzegorzS
Kapitan i trener zawsze
powinni schodzic ostatni. A za takim trenerem jak Stolarczyk zawodnicy póją w ciemno. Tak naprawdę to tylko się liczy. Jeśli zespół nie ufa trenerowi to nie będzie gry tylko czekanie na zmianę. Trener Stolarczyk robi to co robił pikarz stolarczyk nie poddaje sie przeciwnościom. Robi dzis sobie dzięki tem markę na lata. I napisze tak nie patrząc na nic na wyniki nowy inewstor powinien z nim podpisać kontrakt na 10 lat oczywiście warunkowany tym, że wymagamy utrzymania w lidze. Klubowi potrzeba stabilizacji na wszystkich mozliwych odcinkach i pokojnej pracy a nie chodzenia na skróty.

10            -23
~~~Mruk
ajsberg...
Pewno kiedyś przyjdą i słabsze chwile i może się zdarzyć że trzeba będzie zmienić otoczenie, może się zdarzyć szansa awansu do większego prestiżu czy pieniędzy i też trzeba będzie zmienić otoczenie, ale tego co dokonał tu w Krakowie przez te pół roku nikt mu nie zabierze, przecież mógł rzucić to wszystko bo miał ku temu powody zerwać umowę z winy klubu (jak pewno uczyniła by większość), ale ta chęć, zaparcie i umiejętność sterowania dryfującą łajbą, a teraz jeszcze rezygnacja pewno z większych i pewniejszych pieniędzy dla realizacji celu jakiego się podjął i wiarygodności dotrzymania słowa ........ no cóż życie i każdy ma wybór lecz nie każdy ma zasady.

15            -1
stary wiślak
Jeżeli coś w Wiśle należy pochwalić.
To kapitalną pracę Macieja Stolarczyka i sztabu szkoleniowego. I nie chodzi tylko o kwestie czysto piłkarskie i wyniki,ale też o pozasportowe,czyli konsolidację zespołu i zadziwiającą determinację w grze.Utrzymać w takiej sytuacji ,zespół w dobrej formie to mistrzostwo świata.

17            -7
Realista80
maczynski
Niech teraz wraca i pokutuje tu za darmo jezeli ma resztki honoru , w Legii bierze kupe hajsu za kopanie w rezerwach, to niech zrobi cos pozytecznego dla Wisly, bo pieniedzy to juz cale worki zarobil w Chinach , Legii i reprezentacji.

5            -13
~~~open mind
Przerażające jest
to,że gdyby nie było miśka,sharksów,skwk itd. , to sytuacja Wisły prawdopodobnie wyglądałaby dokładnie TAK SAMO jak teraz.

4            -21
GrzegorzS
open mind nie masz racji
nawet jeśli doszło by do podobnej zapaści przy założeniu, że nie doszło by w Wiśl do wydarzeń jakie miały miejsce mniej więcej w ostatnich 6 latach i pewne środowiska nie weszły by tak ścisle do TS, tylko były by wspierającym z daleka satelita tak na prawdę żyjacym własnym życiem to sytuacja była by zupełnie inna. Nie było by Jadczaka i wojny TVN-u z kibolami na terenie klubu. Nie było by odium patologii w TS, nie było by trwającej od pamiętnego protestu w obronie Litara wojny między kibicami, a środowisko było by zwarte. Moze klubem zarządzali by fachowcy a nie osoby, którym wydawało się, ze to potrafią. Nie było by konfliktu z miastem i przedewszystkim całego odium negatywnego postrzegania Wisły w mediach. Dużo latwiej było by integrowac wokół klubu środowiska biznesu, co więcej wielu nie miało by argumentu, że tu mafia to tu nie wejde z inwestycją. Naprawdę było by dużo łatwiej, bo nie było by potrzeby zrywania tak jak sie to teraz robi całej masy umów z usługodawcami. Teraz się wumowy porozwiązuje, ale za chwilę w tym natłoku dziaań, które podjąc trzeba dojda dodatkowe, ktoś musi sprzątać na stadionie, musi być jakiś catering, musi być jakas ochrona, musi być jakaś organizacja widowiska i widowni. Co więcej nowy inwestor musi sie ułozyc też ze środowiskami, które sa na stadionie i będą, a które utraciły wpływy. A przed nami takie mecze jak Legia i derby. Napewno więc było by łatwiej ratować S.A.

7            -13
~~~jp53
Grzegorzu S
Człowieku ty nie masz za grosz wstydu ani ambicji.Proponuję ci poczytaj co napisałeś tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni.Musisz miec bardzo wysoką gorączkę i majaczysz.Idż do azylu,weż sobie psa i chodz z nim na długie spacery.Odpocznij i daj odpocząć innym od swojej osoby.

11            -6
GrzegorzS
jp53 ty przeczytaj naprawde co napisałem
w ostatnich tygodniach przemyśl i zrozum co napisałem i co pisze cały czas. Tylko wam sie wiatry zmieniajc co rusz. Ja mam stała ideę. Złodziejem nazyam człowieka jak mu sad udowodni, że kogos okradł. Dwa TS bynajmniej nie jet bandą zwyrodnialców , co to chca was klub zniszczyc, sa w nnim normalni działacze, sportowczy, pracownicy. SKWK ma swoje dobre i złe akcje i pomysły. Swiat jest kolorowy pełen sprzeczności a nie czarnio biały. Każden ma cos za skórą. Poczytaj co pisałe i co wam czasem przekazywałem bo mnie to cos przekazano. To większośc tu zachowuje sie chorągiewki. Dla mnie jadczak to cały czas koleś od wojny z kibolami toczonej dla własnej sławy i czyis potrzeb, a ze przy okazji niszczy klub ano niszczy. Dla tego gościa wazniejsze jest i było jego i jego środowiska wojenaka z jego wrogami. A że akurat patologie w Wiślackim szeroko rozumianym świecie są łatwe do wykazania to sobie urządził pole bitwy, kosztem Wisły. I napisze tyle nie zamierzam o jote zmienić własnych tu poglądów, co najwyżej faktycznie należalo by popoprawiać błedy ortograficzne stylistyczne, ale z drugiej strony z takiego tekstu zwyczajowo widać emocje, więc się męczycie. Taka karma.

5            -7
~~~jp53
Grzegorzu S
W odpowiedzi do mnie udowodniłeś że jesteś zwykłą paplą.Twoi informatorzy ci powiedzieli a ty nie czekajac puszczasz w obieg.Zmień informatorów bo obecni sobie z ciebie jaja robią.Co gdzieś usłyszysz od razu puszczasz w obieg.Twoje wiadomości nijak się mają do rzeczywistości.Wypierasz się w żywe oczy z tego co piszesz i odwracasz kota ogonem ,innym wmawiając to czego nie pisali.Paplasz co ci ślina na język przyniesie.Znasz się na wszystkim,a w rzeczywistości jak to się mówi w d...e byłeś i g...o widziałeś

5            -3
GrzegorzS
Piszesz paplą, no cóż
nie wpisałem nigdy więcej niż należało i było można. Jak zaś pisałem to wtedy, gdy pewne fakty pojawiły się w różnych źródłach, ale były na tyle rozproszone, że mało kto panował nad tym chaosem oczekiwań na nową inwestycję. Wbrew pozorom ta wiedza nie była tajemna, bo wielu ludzi pytało i dostawało odpowiedzi, bo je dostawać musiało. Cóż sam z nadziejami czekałem na zrealizowanie zapowiadanych zmian. Nikt w TS-ie i jegookolicach oraz większośc świata dziennikarskiego była przekonana, że do S.A. wejdzie nowy kapitał. Co więcej 22.500 ludzi na R22 było przekonanych, że mamy nowe otwarcie. I dlatego szok, że stało się to co się stało był tak wielki. Ci, którzy teraz piszą i drwią piszą i drwią postfakcum, bo nikt nie przewidzial takiej klęski. W klubie i Spółce wszyscy pokładali wielkie nadzieje w tym, że wreszcie skończą się kłopoty. W TS wszyscy byli szczęśliwi, że wreszcie pika pójdzie swoja droga i zabierze z klubu swoje problemy razem z sobą. Skończyło jak się skończyło, ale nie zawiedli moi obserwatorzy, ale inwestor. To zrezygnowł i uciekł lub rzeczywiście posypała mu się ta inwestycja z jakiegoś tytułu. Nie będę w to wnikał. Suma sumarum może i dobrze się stało. Bo patrząc teraz z perspektywy, tego co mimo tego zamiesania rzeczywiście dzieją się rzeczy ważne, które pozwolą na nowe otwarcie tak w S.A jak w TS i gwarantuję, że w TS mimo tego, co tu wielu pisze jest powszechne zadowolenie z rozbicia starego układu. Nowy jaki powstanie będzie składał się z ludzi z TS-u a nie SKWK i zyskają na tym wszyscy. Co do SA to przyjdzie za parę tygodni nowa miotła i wszystko od nowa poukłada i mam nadzieję, że zaprowadzi korporacyjny ład. Potrwa troche nim Spółka stanie się mkocnym zapleczem silnego zespołu. Więc zakończe tak w sumie dobrze, że ten cały Vanna dostał tego "zawału". Mimo chaosu tworzenia idzie nowe a to mimo, że pewnie popełnione zostaną błędy jest zawsze ożywcze. Błędy da się zawsze poprawić zaś najważniesze mam nadzieję, że klubowi zostanie przywrócona energia, wizja oraz cel, a skończy się ten marazm byle przetwać pobudzany od czasu do czasu szarżami na nierealne cele.

3            -6
~~~Ze Szczecina
Szczecin trzyma kciuki za Wisle!!!
Ja prosto można wytłumaczyć tą niezwykłość, że w Szczecinie w gronie kibiców ( jest ich ogrom...) rozmawia się z troska i szacunkiem o Krakowskiej Wiśle .... przecież na meczach, często ubliżają sobie nawzajem kibice obu drużyn ...? Myśle, że to tylko emocje i bezmyślne kibicowskie zaległości ...? Całym sercem jestem z Wisła Kraków w jej trudnych czasach bo my, Kibice Morskiej Pogoni, znamy tą gorycz, gdy Ptak spuścił Pogoń do IV ligi. I też wiem jedno - Wiara i Wierność są synonimem, substratem DOBRA!! I niech ów Dobro będzie z Wisła jej kibicami niech Wiara nie opuszcza kibiców...ludzi Dobrej Woli... serdeczności ze Szczecina. Stanisław Rodziewicz

7            -1