Czwartek, 10 stycznia 2019 r.

TVN24: Wisła złożyła do sądu wniosek o wpisanie nowego zarządu

Jak podała stacja TVN24 - we wtorek, 8 stycznia, nasz klub złożył wniosek do Krajowego Rejestru Sądowego o wpisanie Rafała Wisłockiego jako prezesa Wisły Kraków SA.

Jeśli wpis ten zostanie dokonany ma to w praktyce oznaczać, że mimo ostatniego ogromnego zamieszania właścicielskiego z piłkarską spółką "Białej Gwiazdy" - zostanie uznane, że formalnym właścicielem klubu jest Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.

Będzie to szczególnie ważne w procesie odzyskania przez Wisłę Kraków SA licencji na grę w Ekstraklasie, która od 3 stycznia br. jest zawieszona przez Komisję Licencyjną PZPN.

Źródło: TVN24


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


13    Komentarze:

~~~Wisła Qrdwanów
.. no dobra..
...ale są Ci inwestorzy, sponsorzy? Prawie tydzień mija.. a tu tylko akcja p. Królewskiego, który przeszedł po firmach w skyboxach i zebrał kilka groszy.

15            -98
~~~kristof..
na taki wpis
czeka sie miesiac conajmniej,wiem cos o tym...

9            -41
Engrandel
@~~~kristof..
Gdzieś przeczytałem wypowiedź jednego z przedstawicieli Sądu, że sprawa Wisły będzie miała charakter pilny. Mało prawdopodobne, aby jutro był wpis, ale w przyszłym tygodniu będzie to jak najbardziej możliwe.

47            -2
~~~Kibic z Polski
Kibic z Polski
Po co to podajecie? Jeśli Hartling zobaczy i poleci ze swoimi papierami do sądu ? Co wtedy będzie? Ciszej o tym ! Do wiadomości powinno się podać że sąd już wpisał Wisłockiego.

8            -18
~~~Wilga
To oznacza jedno
jest jeszcze coś ukraść.

4            -32
~~~maroco
Wisła Qrdwanów
A Ty co zrobiłeś dla Wisły? Mądralo...

25            -6
Kosmaty
@~~~kristof..
Teoretycznie masz rację i na dokonanie wpisu w KRS czeka się zwykle około miesiąaca (czasem dłużej, rzadko krócej). Są dodatkowe opóźnienia, jeśli gdzieś w dokumencie będzie jedna kropka za dużo lub jeden przecinek za mało (jakieś duperele, które z punktu widzenia przeciętnego obywatela nie mają tak naprawdę znaczenia, ale urzędy strasznie ich pilnują). Natomiast sprawa Wisły ma być rozpatrywana w trybie przyspieszonym ze względu na - jak to zostało ładnie określone - "rangę sprawy". Dla tego o ile nie ma się co spodziewać, że efekty będą jutro czy pojutrze, to myślę że nie będziemy czekali długo. Pytanie, czy w związku z roszczeniami Hartlinga sąd rzeczywiście dokona zmian w rejestrach. Nie mam pojęcia jak się rozpatruje takie sprawy w przypadku spółek będących przedmiotem sporu.

10            -3
~~~El Toro
this is the end, I know
Inwestorem ma być kancelaria na Karmelickiej 54.... Panie i Panowie, tu się już nic nie zmieni, ich się już nie odetnie od żłoba, te same osoby w zarządzie, te same osoby w socios, także RIP prawdziwa Wisło :-( :-( :-(

11            -70
~~~KibicHOPE
KRS
Termin na wpis to 7 dni. Ale jest tzw. termin instruktywny. Czyli sąd może dłużej. Tutaj będzie szybko pod dwoma warunkami. Po pierwsze, wniosek będzie prawidłowo wypełniony. Po drugie, sąd odstąpi od postępowania wyjaśniającego...

17            -3
~~~Dlll
Kasy chcą ratusz
Głosowaliście na "jacusia" to macie!!! Zamiast pomagać wesprzeć klub który promuje miasto to rzuca kłody w takim momencie!!!

13            -20
~~~Kibic z Polski
Do Wisła Qrdwanów
Jak ma przyjść inwestor? Nie ma jeszcze decyzji kto jest właścicielem akcji Wisły ! Hartling się odgraża że jego jest Wisła ! Co będzie jak do sądu pójdzie? Nie wiem czy jak KRS wpisze Rafała Wisłockiego to czy Hartling powie ok i zniknie? Dlatego inwestorzy się nie palą do inwestowania w Wisłę.

10            -7
Robert.
@Kibic z Polski
Gdyby Hartling miał jakieś papiery to już dawno by z nimi poleciał do sądu.

16            -2
~~~KibicHOPE
@ Robert
Hartling może mieć akcje, czyli opatrzony podpisem zarządu Wisły SA papier. Wisła sprzedała te akcje za 1 zł. Kluczowe pytanie, czy Hartling ma potwierdzenie, że wpłacił tę głupią złotówkę. Jeśli nie, to zgodnie z art.331 KSH Wisła SA może unieważnić wydany dokument akcji.

4            -2