Sobota, 12 stycznia 2019 r.

Czas na działanie! Nas wszystkich!

Dzisiejszy program "Stan Futbolu" mógł wlać w wiślackie serca mnóstwo wiary w to, że dziś w Wiśle Kraków działają zupełnie inni ludzie, niż jeszcze niedawno. Nie tacy, którzy "wiślackość" mieli wyłącznie wypisaną na twarzy i w swoich wypowiedziach, po czym ich działania zakończyły się dla nas niemalże tragedią, ale tacy, którzy chcą działać na rzecz "Białej Gwiazdy", bo wiedzą jak ważny jest to klub dla każdego z nas!

Poprzednicy wiele mówili o swoim oddaniu dla klubu - a wszystkich wokół oszukali! I choć dziś wielu z nas czuje się właśnie oszukanym, to nie możemy odwrócić się od Wisły Kraków. Tym bardziej po dzisiejszych deklaracjach i zapowiedzi wpłat poważnych pieniędzy na potrzeby klubu przez choćby Jakuba Błaszczykowskiego!

Ten ostatni wydaje się być wystarczającym gwarantem, aby działać dziś wspólnie dla "Białej Gwiazdy"!

Jak zrobić to najłatwiej? Na dziś najbardziej transparentnie, w zakresie współpracy na linii klub-kibice, działa wiślackie "Socios". Oczywiście już od dawna zachęcamy Was do tego, aby dołączyć do tego Stowarzyszenia, ale taki krok wiąże się ze stałą deklaracją wpłat środków finansowych.

To jedno z rozwiązań, ale innym jest wpłata dowolnej kwoty pieniędzy na konto "Socios Wisła" - w ramach wciąż trwającej akcji #50kforwk. Przypomnijmy, że z niej na konta naszych piłkarzy trafiło już ponad 173 tysiące złotych. Warto też wspomnieć, że w grudniu kibice poprzez zbiórkę Socios przekazali prawie 50 tysięcy złotych.

Oto numer rachunku do wpłat:

64 1600 1013 1874 7642 1000 0003
Tytuł wpłaty to: "Darowizna na akcję 50kforWK".

Program "Stan Futbolu" obejrzeć możesz m.in. tutaj »


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


26    Komentarze:

~~~Jarek
Podsumowanie
Kolejny krok zrobiony , do zobaczenia na sparingu w bazie TSW, a od wiosny czas na wyjazd ligowy, Zabrze bo ma blisko🐦

31            -4
ddd
Będzie tez opcja 3
Czyli KARNETY. Bo o ile wiem,to póki nie mamy odwieszonej licencji to klub nie może ich sprzedawać.. A co do programu: Królewski to mega inteligentny gość- mam nadzieję,że darmowy Skybox na najbliższe parę lat będzie za jego działania w sprawie Wisły. ;-) ;-)

50            -4
Dario1906
Nareszcie
Widać konkretne światło w tunelu myślę, że teraz można śmiało bez obawy pomagać kupować karnety itd. wiedząc że pieniążki pojadą tam gdzie trzeba a nie na utrzymywanie delfinków.

46            -2
~~~Anty SKWK
Karnety
Ja czekam kiedy ruszy sprzedaż karnetów na rundę wiosenną i koszulki z Kubą. Na konto już wpłaciłem. Może potem jeszcze coś dorzucę;). Jeśli okaże się kiedykolwiek, że rak powróci na przykład w postaci SWK lub ludzi typu Sarapaty to już nigdy nie dam więcej 1 pln...Swoją drogą to Socios powinno się teraz zając oprawami meczowymi czy wyjazdami.

34            -6
kibic z daleka
Po karnety
Jak tylko rozpocznie się sprzedaż jazda po karnety na rundę wiosenną. To może być szybki sposób na polepszenie sytuacji materialnej naszego Klubu!

45            -2
~~~qilger
To wszystko może się udać pod jednym warunkiem
Jak mówili w studiu Panowie Wisłocki i Królewski - tylko wtedy gdy kontrola społeczna, nacisk trybun (ich normalnej części) nie stanie już nigdy za flagami, hasłami PDW itp, pseudo zgodami i pseudoprotestami mającymi na celu ochronę interesów grup stojących w opozycji do dobra klubu i jego właścicieli.

75            -3
~~~krakus76
efektywne sposoby wsparcia klubu
W temacie wsparcia klubu. 1 Przystąpienie do Socios Wisła Kraków. 2. Wpłaty w formie darowizny na Socios Wisła Kraków. 3. Zakup karnetu jak pojawi się w sprzedaży. To są najbardziej efektywne sposoby wsparcia klubu. W przypadku zakupu koszulki dedykowanej klubowi tylko niewielki % trafia do klubu. Może na tym etapie warto byłoby żeby klub podjął się wprowadzić jakiś aneks do umowy z Adidasem żeby w inny sposób rozliczyć się z zysku ze sprzedaży koszulek (np. policzenie tylko kosztów produkcji bez żadnego narzutu zysków). Podsumowując. Jak nie zmieni się rozliczenie z Adidasem to zakup koszulki nie będzie istotnym wsparciem dla klubu.

27            -2
Pomian
Wisła 2019!
Miło usłyszeć, że widać światełko w tunelu, jeśli chodzi o Wisłę. Jednak spróbujmy wyciągnąć wnioski. Która, to z kolei akcja, skierowana do Wszystkich sympatyków Wisły? Czy tej sytuacji można było uniknąć? Do kiedy, tak na prawdę można było jeszcze Wisłę uratować i sensownie sprzedać? Wydaje mi się, że do lutego 2014 r. Wówczas nastąpiła sytuacja bez precedensu: najbardziej oddani Wiśle kibice rzucili race na płytę boiska w czasie trwania meczu derbowego, co mogło silnie pogrążyć Wisłę finansowo. Oddani kibice ogłosili bojkot, bo przecież m.in. to były derby, to jest normalne i w sumie nic się nie stało. W następstwie tego, stadion opustoszał, klub stracił na biletach, ale za to wydano nowe gadżety, które pokazywały m.in. prezesa Wisły w znaku zakazu. Część osób nie poddała się psychologii tłumu i chodziło na mecze, wspierając Wisłę. W międzyczasie ostrzelano stadion racami, stwarzając tym samym spore niebezpieczeństwo dla kibiców. Ostatecznie prezes chcący wyciągnąć konsekwencje musiał ustąpić. Na "zgodę" podniesiono ceny biletów na mecze dla wszystkich. Jakie tutaj są wnioski: osoby, które chodziły na mecze podczas bojkotu, zostały poniżone, a odpowiedzialni za całą sytuację łaskawie pojednali się kosztem tych pierwszych z władzami klubu. Część osób, które chodziły w czasie bojkotu tego zachowania władzom Wisły nigdy nie wybaczyły, bo zostali oni potraktowani w sposób niegodny i niesprawiedliwy. Z drugiej strony po bojkocie szukano nowego rozwiązania organizacyjnego, zbudowania nowej wspólnoty kibicowskiej. Część kibiców zauważyło, że dzieje się coś złego w klubie. Później było już tylko gorzej. W konsekwencji tych smutnych faktów powołano Socios Wisła oraz Fundację R22 w 2018 r.

38            -2
~~~Olo
przelew
Poszło 19,06. Jeśli będzie wszystko szło zgodnie z planem to i częstsze takie przelewy będą. Ave Wisła.

37            -3
~~~Gruby
Karnety!
Zrubmy to co kibice borusji, wykupmy karnety! Kiedy mamy to zrobić? Jak Wisła upadnie? Wisła to przedewszystkim Kibice!! To jest nasza siła!!

43            -3
~~~konradtsw
Kuba sie dokłada - dokładam się ja!
Zapisałem się do Socios i wpłacilem symboliczne 25 zlotych na akcje! wiem że to niewiele ale zawsze to coś! skoro Kuba sygnuje to swoim nazwiskiem to warto dać temu przedsięwzięciu szansę! Cała Wisła zawsze razem !

56            -2
~~~miarson
poszła kwota na konto ! działamy! każdy niech wpłaci
symbolicznie ile może! dziękuję

33            -2
jumbo75
czapki z głów
Powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem Pana Jarka. Nie chcę Go obrazić, ale zestawiłem jego osobę z tymi dwoma tumanami z SkWK, którzy się motali na konferencji, albo z pseudo prawniczką Panią S. i Panem D.(nazwisk nie podaję, bo nie ma jeszcze prawomocnych wyroków) Niebo a ziemia. Takich ludzi potrzebujemy żeby wyjść na prostą.

49            -2
~~~rafekmiel ec
Kasa
Z Mielca koledzy 100 poszło , powodzenia

50            -2
~~~22ABG22
25.000 na wiosennych meczach
Tutaj musimy sie podciagnac i wykazac!

37            -6
~~~Addd
@~~~Anty SKWK
Może to czas aby i SKWK się również ogarnęło. Pełno ludzi gada na C a na fb jak wiedzę 99% w zdj w tle oprawy aż sektorem C, jak byłem raz na E to dziwnym trafem 90% patrzyło na C zamiast na murawę i zdjęcia telefonami i nagrania, nie wspomnę co jest podczas opraw... weźcie się ogarnijcie a nie bawcie się w następnych jadczakow! Mam nadzieje ze w tej rundzie na 1 meczu bd full stadion i oprawa dla Kuby !!

19            -16
~~~Edziu
Edziu
Wydaje mi się, że taki Królewski jest na tyle poukładany (pamiętacie jego jazdę vanem po Londynie?), że spokojni sobie siądzie w sektorze. Wie, że Skybox można sprzedać, a nie go konsumować...

20            -2
~~~z podgórza
Licencja
Mam nadzieję że te leśne dziadki z KL odwieszą nam licencję, bo bez tego nawet 10 mln. nie pomoże

20            -7
Pomian
Do:~~~22ABG22
Myślę, że na frekwencję 18.000-20.000 Wisłę spokojnie stać. Z czasem mogłaby być nawet większa niż 25.000. Jednak należałoby wykonać kilka gestów. 1. Warto byłoby znowu zachęcić do przyjścia na stadion te osoby, które zrezygnowały z chodzenia na Wisłę w czasie bojkotu. Na ludzki gest nigdy nie jest za późno np. Klub mógłby nagrać filmik, piłkarze mogliby coś powiedzieć, aby nie było sztucznych podziałów. Jak wszyscy, to wszyscy. 2. Osoby związane z ruchem kibicowskim mogłyby się odnieść do kwestii naszych byłych zgód Lechii i Śląska, bo ten temat też zniechęcił wielu Kibiców. Może warto tutaj iść w tym kierunku, aby mecze z tymi klubami nadal były meczami przyjaźni, a kibice mogli przychodzić w barwach tych klubów na stadion. 3. Gdzieś przeczytałem, że nowy potencjalny inwestor interesuje się sytuacją trybun, a szczególnie sektorem "C". Tutaj też trzeba byłoby pomyśleć nad zmianą kibicowania i przede wszystkim przywrócenia znaków, które odnoszą się tylko do Wisły, jako Klubu. Krótko mówiąc, nie da się już pewnych rzeczy zamieść pod dywan i w końcu trzeba pewne rzeczy rozwiązać. Wydaje się, że o tym wie także nowy Zarząd.

48            -3
~~~Kajsjs677 19
Karnety
Ten Królikowski mógłby zostać wlascicielem Wisły :) A z naszej strony to chyba tylko nic jak 30 tys karnetów na rundę wiosenna i rekord. I mamy lige mistrzów. I będzie inwestor.

16            -6
~~~ZIBI
KUBA
Wielki szacun dla Błaszczykowskiego. Aleeeeeeeeeeeeeee czy to nie będzie dziwne jak Błaszczykowski płaci pensje trenerowi to będzie chciał grać czy z formą czy bez. Czy to nie będzie konflikt interesu.

7            -58
Niewierny Tomasz
Tak mnie coś naszło...
link »

3            -8
~~~DARIO
@~~~ZIBI
Nie podobacz mi się, kochaneczku!

14            -3
~~~Maniek
Maniek
100pln przelane . Kibic z Radomia

18            -3
~~~Miedziak
50 zł z Legnicy
Byłem z rodziną na meczu Wisła-Miedź. Niektórzy z Was trochę nieładnie nas przyjęliście. Jednak jak Kuba wpłaca to i ja wpłacę

10            -3
hutniczek12
Cala to szopka z....
Może w końcu skwk coś dorzuci ? Ma z czego .Puszki ,smyczki ,gotówkę od "pani"prezes i inne profity.Coś cichutko siedzą .Pewnie jakąś" super"akcje szykują !! WSTYD .JUDASZE I TYLE W TEMACIE !!

5            -3