Środa, 16 stycznia 2019 r.

Zbigniew Boniek dla weszlo.com: - Najpóźniej 22 stycznia licencja zostanie odwieszona

Jak w wywiadzie dla portalu weszlo.com powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, najpóźniej w najbliższy wtorek - 22 stycznia - licencja Wisły Kraków na występy w piłkarskiej Ekstraklasie zostanie odwieszona.

Przypomnijmy, że licencja naszego klubu została zawieszona w dniu 3 stycznia. Spowodowane to było m.in. niejasną sytuacją prawną klubu, po niedoszłej zmianie właścicielskiej spółki.

Źródło: weszlo.com


 Redakcja, KK

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


14    Komentarze:

thomas77
Chwała Bogu
Jeszcze tylko spektakularne zatrzymanie poprzedniego zarządu w swietle jupiterów i kamer i git będzie!

128            -4
charlie
Hurraaaaa!
Nowy Prezes, nowi dobrodzieje i stary poczciwy Kuba. Uff, udało się...

90            -3
charlie
To im zawdzięczamy ratowanie Wisły
Rafał Wisłocki, Jarosław Królewski, Tomasz Jażdzyński, Kuba Błaszczykowski, Bogusław Leśnodorski - to im zawdzięczamy nowe rozdanie w klubie i uratowanie go spod topora. Ale to nie wszyscy. Są też osoby anonimowe, o którym nie mamy bladego pojęcia. Łączy ich jedno - w sercach mają Białą Gwiazdę. O jednym z nich - Piotrze Obidzińskim, który przygotowuje Wisłę do sprzedaży pisze katowicki Sport [url=link »]

46            -2
Kosmaty
Super. Kolejna dobra wiadomość.
To bardzo miła odmiana po tym co przeżywaliśmy przez większość ostatniego czasu. Jak już się ruszyło, to pozytywy napływają jeden po drugim. Szkoda, że tak się cieszymy "jedynie" z powolnego wygrzebywania się z gó.wna i powrotu do normalności zamiast sensacyjnych transferów i kolejnych trofeów, ale teraz chyba na długie lata zapamiętamy co to prawdziwe bagno i będziemy doceniać nawet tak drobne rzeczy jak normalność. Pamiętajmy jednak, że to nie koniec problemów. Co prawda skoro mają nam odwiesić licencję, to powinno oznaczać, że proces zbudowanie budżetu na najbliższe pół roku jest już na ukończeniu (oczywiście nie oznacza to, że nie będzie kolejnych pożyczek, tego nie wiemy... natomiast nie powinno być już problemów z płaceniem na czas rachunków i wypłat). Jednak teraz na pierwszy plan powoli wysuwa się kwestia wyciągnięcia dodatkowych 8 milionów (ponad to co potrzeba na dogranie sezonu) na spłatę długu licencyjnego by uzyskać licencję na kolejny sezon. To 2x więcej niż te 4 miliony na zaległe pensje. Z drugiej strony 4 bańki na spłatę długu panowie zorganizowali w 2 tygodnie, teraz mają 2 miesiące, to znacznie więcej czasu. Swoją drogę dziś kumpel podrzucił pewien pomysł, który mógłby przydać się także naszemu klubowi: po co kupować karnet tylko sobie, skoro można także innym. Oczywiście tu wchodzi w sprawę raczej majętnych kibiców, ale umożliwić np. zakup karnetu na całą rundę dla dziecka z domu dziecka, czy innej instytucji. Tak zrobili w Widzewie i tam w ten sposób rozeszło się około 1000 dodatkowych karnetów... to wcale nie taka mała kasa.

27            -4
Krzysiek
Cierpliwość jest cnotą
Poczekajmy. Przelew też miał "na pewno" dojść. Uwierzę, jak faktycznie odwieszą nam licencję.

13            -39
~~~Dhejejej
No to tak przy dobrych wiatrach
Lis(Buchal) - Burliga(Palcic) - Sadlok - Wasyl - Pietrzak(Grabowski) - Kuba(Bartosz) - Basha - Halilovic(Wojtkowski) - Boguski- Imaz (Brożek) Kolar(Drzazga) najgorzej to nie wygląda minimum potrzebni jeszcze 1 stoper i ktoś do środka pola.

22            -7
~~~sturm
Zdziwiony
Wisła ma wielu kibiców na całym świecie. Jest wiele osób bardzo znanych tzw. medialnych aktorów, ludzi kultury, polityków. Jestem zdumiony że czytając w ostatnich tygodniach różne wiadomości o Wiśle nigdzie nie znalazłem choćby słowa wsparcia od tych osób. Co panowie schowaliście głowy w piasek. Łatwiej chodzić na loże VIP. Jeżeli faktycznie kochacie Wisłe a nie są to tylko słowa to może najwyższy czas żeby włączyć się w ten zryw. Tu nie chodzi o przelanie stówki. W mediach możecię więcej niż inni kibice.

36            -2
~~~Herti
@~~~Dhejejej
Peszko :-) I zanim zaczniecie minusowac sprawdzcie doniesienia portali z dziś.Kuba się z nim kontaktował.Musi ktoś zrobic atmosferę :rotfl:

17            -8
~~~sturm
Panowie
Panowie Fedooiwicz, Nowicki, Daniec i inni może ćzas dać medialne wsparcie ludziom którzy chcą uciąć głowe Hydrze. Jesteście Wiślakami. Pokażcie to

47            -1
adam10
@~~~Herti
Jakie te portale pisały dzisiaj ze Peszko zagra u nas???

12            -2
Kosmaty
@~~~Herti
Rzeczywiście ktoś z Wisły złapał luźny kontakt z Peszką (w kwestii możliwego transferu), ale to całkowity ślepak. Nie ma szans by zagrał w Wiśle (i ja się z tego niezwykle cieszę, mieszkam w Malborku i z tego co tu krąży o Peszce i jego wybrykach można spisać całkiem pokaźny poradnik dla piłkarza pt.: "Czego robić nie należy" lub "Tego wystrzegaj się za wszelką cenę"). Sam zainteresowany sugerował, że osobą, która się z nim kontaktowała NIE BYŁ Kuba, a także podkreślił, że nigdzie nie rusza się z Gdańska. I nie ma się co dziwić: piłkarskiej ambicji do gry gość nie przejawia już od dłuższego czasu, za to niesportowy tryb życia zdecydowanie mu pasuje. To czym najbardziej podpadł Stokowcowi, to porzyganie się na treningu, a kiedy asystent trenera chciał z nim pogadać, że to trochę słabe przyłazić na trening na ostrym kacu... to Peszko zrobił awanturę zarówno asystentowi jak i samemu Stokowcowi. Za to wyleciał do rezerw i tam nie zagrał nawet minuty. Co najciekawsze ten numer odwalił na PIERWSZYM treningu po powrocie z zawieszenia za kartki i tuż przed derbami 3-miasta, w których już mógłby zagrać. Co więcej w Gdańsku ma ciepłą posadkę (za łażenie na treningi z rezerwami dostaje niezłe pieniądze, a po zakończeniu kariery ma gwarant kolejnych 5 lat zatrudnienia... no nie ma bata by 33 letni piłkarz (w dodatku z takim podejściem) zrezygnował z tak ciepłego gniazdka jakie ma w 3-mieście. A my powinniśmy się z tego tylko cieszyć, bo na boisku wiosną by się zupełnie nie przydał, a szatnię by rozwalił od środka.

7            -3
~~~stachu
oby
to się potwierdziło

3            -1
~~~Herti
@adam10
Nie ze zagra ale że było zapytanie ze strony Wisły. Dziennik Bałtycki,Sport,Futbol.pl,Super Express. Sam Peszko przyznaje że pytanie było ale zaprzecza ze Kuba. Jeśli natomiast chodzi o transfery i zaprzeczenia to wiemy jak najczęściej jest...

4            -1
radziu
Ech, nie robią nam łaski...
Zawieszenie licencji za niejasną sytuacją prawną zostało już dawno cofnięte - aktualnie mamy zawieszoną licencję za problemy finansowe i jest to pierwsza taka sytuacja w historii, że licencja została zawieszona w trakcie sezonu, a nie w terminach narzuconych przez KL (najbliższy to 31.03). Ten temat był wałkowany w ostatnich latach X razy. Wszyscy wiemy, że nie ma kasy, ale KL może nas za to zawiesić dopiero 1.04, nie wcześniej. Więc oddawać licencję od razu i mamy 1,5 miesiące na ogarnięcie się :)

7            0