Środa, 16 stycznia 2019 r.

Socios Wisła przekazało Wiśle Kraków SA kolejne środki finansowe!

Jak na swoich kontach w mediach społecznościowych poinformowało Socios Wisła w związku z akcją #50kforwk na konto wiślackiej spółki przekazane zostało dziś kolejne 131 004 złotych i 24 grosze.

Oto komunikat w tej sprawie zamieszczony na koncie facebook'owym Socios:

Przekazaliśmy dzisiaj Wiśle Kraków
131 004,24 złotych z konta akcji #50kforWK. Łącznie więc do klubu w ostatnich dniach trafiło już ponad 300 tysięcy złotych!

Wczoraj otrzymaliśmy informację od klubu, że pilnie potrzebne są środki na spłatę kilku zobowiązań. W konsultacji z Jarosławem Królewskim (inicjatorem #50kforWK) zdecydowaliśmy, że prośba klubu jest zasadna. Przekazaliśmy więc pieniądze na uregulowanie:

1) Zaległych wynagrodzeń juniorów z CLJ - 31 460 zł - było to zobowiązanie licencyjne;
2) Zaległych rat leasingowych za autobus, ciągnik, kosiarkę, sprzęt do terapii mięśni oraz sprzęt treningowy - 97 744 zł*;
3) opłatę wznawiająca umowę rozwiązaną na skutek zaległości - 1800 zł*.
*Umowa za autobus została już zerwana, ale dzięki opłaceniu zaległych rat oraz opłaty wznawiającej umowę na szczęście uda się ją wznowić - nie przepadną więc wszystkie środki, które Wisła za autobus już zapłaciła.

Nie są to jednak wszystkie środki, o które poprosił nas klub:

1) Wisła zwróciła się nas z prośbą o opłacenie wynagrodzeń piłkarzom z CLJ za styczeń (16 121 zł);
2) W przyszłym tygodniu trzeba również uregulować płatność za ogrzewanie murawy w ośrodku treningowym (32 197 zł), gdyż w innym wypadku ogrzewanie zostanie wyłączone.

Jak widzicie akcja #50kforWK nadal trwa - potrzeba co najmniej kolejne 48 tysięcy złotych, ale niewykluczone, że pojawią się również inne palące potrzeby. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania wszystkich kibiców - nie tylko finansowego. Musimy zrobić wszystko, aby Wisła wyszła na finansową prostą!

Zachęcamy do przelewów z tytułem:
"Darowizna na akcje #50kforWK"
Numer konta:
64 1600 1013 1874 7642 1000 0003

Źródło: Socios Wisła


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


37    Komentarze:

~~~Wisła Zakopane
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!
Dobra robota Bracia i Siostry! sharksy won!!!

125            -7
~~~Radekrrrr r
Socios
Jestem Dumny z nas kibiców i członków Socios! Ave Wisła!

97            -3
~~~Karol86
1906%poparcia
Brawo za transparentność. Dołaczam do socios i namaeiam kolejnych. Niech każdy namówi choć jednego kibica

84            -3
~~~Kuba
Naprawdę że też udało im się Wisłę do takiej nędzy
doprowadzić... ale co do Socios to przecieram oczy ze zdumienia jaką realną siłę ze sobą niesie. Tak potężnego wsparcia chyba nikt nigdy nie dostał od kibiców - 100 tysięcy złotych miesięcznie to prawie 10% kosztów utrzymania klubu - myślę że to ewenement w skali światowej. Dla nas to tylko potwierdzenie że jest nas więcej niż każdy chyba myślał.

83            -3
~~~mar
mar
Za autobus? To na jakich zasadach Antrans i Wanicki `zasponsorowali` autobus ?

116            -6
Zolwik
Jesteście wspaniali!
Chylę czoła. Zróbcie sobie jakieś zdjęcie razem i wrzućcie na portal. Chciałbym Was zobaczyć. Do zobaczenia na Reymonta. Wiślak ze świętokrzyskiego.

61            -4
~~~Komar
Socio nr 686
Dziekuje i pozdrawiam:-)

45            -2
~~~Zawsze chciałem mieć takie cos
Propozycja
Ja proponuję by Sarapata z Dukatem kupili ten ciągnik w pakiecie z wywózka ich na Syberie

59            -5
~~~Ostatni prawdziwy mężczyzna
@~~~mar
Zastanawiam się po jaką cho..rę braliśmy ten autobus. Za najlepszych czasów Cupiała wynajmowaliśmy autobusy turystyczne. I drugie pytanie: Podobno Antrans miał sponsorować ten autobus.

62            -5
esaper
mar
Jak to na jakich ? Pozwolili płacić raty leasingowe...Zolwik - na zdjęcie to jest nas już za dużo hahaha

31            -2
~~~proch
proch
chylę czoła, właśnie przelałem stówę

54            -3
~~~Wislats
WISLATS
Również interesuje mnie powiedz na pytanie mar`a , na jakich zasadach Antrans i Wanicki `zasponsorowali` autobus ?

58            -6
jerzu
Socios Wisła
Dziś dołączyłem i I FEEL GOOD :-) TYLKO WISŁA !!!!

36            -5
~~~fan1978
...autobus!
.....moim zdaniem autobus wylizingował Wanicki ,przy wsparciu Antransu!? ,lub coś podobnego. Tu chyba Wisła nie ponosi kosztów, bo to w ramach reklamy!?, a gdyby Wisła spadła teraz to by się wycofali, zabrali autobus i tyle!? Jeżeli ktoś ma inne informacje to proszę o podanie. Pozdrawiam.

16            -13
~~~dzik
Szacunek dla darczyńców
Szacunek dla nowych sterników Wisły i zawodników. Zwłaszcza dla Brozia i Wasyla, jako jedyni nie złożyli wezwać, choć złożenie pism to nie było nic złego. Po burzy słońce wychodzi zza chmur.... BRACIA po karnety jak oddadzą licencję.

41            -3
~~~The real thomas
...
I to są prawdziwi kibice a nie żadne kurwa skwk

65            -2
~~~Brudny Harry
Pewnie nie dozyje okresu
aby cos stary wislak napisal pozytywnego o socjos. Taki z niego kibic. W jego postach to najlepiej wychodzi mu obrazanie innych. Co mu sosjos przeszkadza? Rozumiem jego krytyke, ale dlaczego krytykujacych obraza? Czyzby puscily mu zwieracze ?

23            -11
~~~Maniek
Maniek
Witam cos cisza o dzialaniach poprzedniego zarzadu. Cos mi sie wydaje ze ujdzie im to plazem

13            -3
~~~TSWfaan
Ciągnik
Po co nam ciągnik? :-)

2            -15
~~~babcia Anastazja
Jestem pelna podziwu i uznania dla Socjos.
Sama takze ich wsparlam. Nie rozumiem jednego. Jak o Socjos mozna pisac "golodupcy ". Taki skandaliczny post wpisal nie kto inny jak stary wislak. Dlaczego o tym pisze? Mialam kontakt z roznymi ludzmi, nawet pschopatami, jako nauczciel akademicki, ale czegos takiego normalny czlowiek nie pisze. Potwierdzam takze iz na niewlasciwe posty wobec Wisly, przez tego rzekomego kibica takze zostala bezpodstawnie obrazona. On nie znosi zadnych cennych uwag, bo uwaza, ze kazda to atak na niego, tylko on moze bezkarnie osmieszac lub obrazac ?

23            -5
lestan
Karnety dla biednych dzieci
Jest mnóstwo naszych braci po szalu na całym świecie, którzy nie mogą chodzić na mecze. Proponuję, aby część karnetów było rozprowadzonych dla tych braci z możliwością wydania ich dla biednych dzieci oraz dzieci z domów dziecka. Pamiętam jak byłem dzieciakiem, to była taka opcja, że kibice którzy wchodziło na wejściówki stałe mogli wpuścić na mecz takie dziecko.Byłoby to dodatkowym dochodem oraz promocją klubu wśród najmłodszych którzy nie mają możliwości chodzić na mecze.

21            -1
Gannicus
Zbieramy dalej
Cieszy mnie że pieniądze trafiają tam gdzie mają trafiać.Oby tak dalej,Brawo!!! Czekam na karnety,pozdrawiam:)

16            -1
~~~Petro
Ratunek
Brozio Wasyl=Szacunek i Podziw

24            -1
~~~Qwer
Plewka
Apropos tych co nie złożyli wezwań do zapłaty to chyba oprócz Brożka i Wasyla jeszcze Plewka też nie złożył i moim zdaniem nie można tego pomijać bo dla niego finansowo to pewnie trudniejsze niż dla jego starszych kolegów.

37            -1
stary wiślak
Głupi Harry! Odwal się!
Co napisałem złego o socios? Że "gołodupcy"? Ja też jestem gołodupiec i wcale bym się nie obraził,jakby mnie tak nazwano. Ja wiem czy to jest taka obelga? Bardzo pożyteczna inicjatywa,tylko miejmy świadomość,że to jest tylko rzecz uzupełniająca i to nie ona uratuje,czy pisząc już w formie dokonanej uratowała Wisłę. Wisłę uratowały prywatne pieniądze trzech osób i znakomite zaangażowanie pana Królewskiego.Ja patrzę na niego,to mi się lepiej robi na duchu.Nie pieprz głupot,ze byłem przeciw socios i mam coś przeciw. Moje komentarze były tylko podkreśleniem rangi problemów Wisły i skali pieniędzy jakich potrzeba.Od kilku lat pisałem o konieczności dużego inwestora,o szkodliwości SKWK i działań części środowiska kibicowskiego i polityce poprzedniego zarządu. Przestań mi wmawiać wrogośc do socios,bo nigdy nie byłem przeciw.

14            -14
ddd
Dobre i złe wieści
link » Basha jest absolutnie kluczowy w środku pola- musi zostać. I oby się dogadali z Chorwatami- Kolar pokazywał,że może być b przydatny.

12            -1
~~~WISLA będzie wielka
@lestan
Tylko ciekawe kto teraz będzie organizował sektor rodzinny czy też wyjazdy bo skwk już nie istnieje a sektor rodzinny i transport dla akademii które przyjezdrzaly na mecz załatwiło skwk ?

5            -17
kuszczak
Skoro Wisła płaciła normalnie raty za autobus, to
w jakim zakresie wparcia udzieliły firmy „Wanicki” i „Antrans”? Pomogły przy załatwieniu leasingu (parę złotych u doradcy) czy może nakleiły logo ?

23            0
Polak mały
Musimy być wytrwali
... I wspierać Wisłę regularnie po przez Socios i wierzyć, że doczekamy czasów w których pieniążki będą wydawane na rozwój i sportowo wizerunkowy obraz klubu. a nie regulowania zaległych zobowiązań itd. Oby udało się odzyskać choć część bezprawnie przejętych pieniędzy, oby prawo dosięgło wszystkie hieny. Oby nie brakło nam wiary, że po pewnym czasie zdrowego gospodarowania wszelka nadwyżka pozwoli na zbudowanie silnej drużyny.

15            -1
~~~kazek
@kuszczak
Prawdę powiedziawszy, też mnie to interesuje - do niedawna myślałem, że oni ten autobus kupili, a tutaj isę okazuje że może i tak, ale na krechę i w sumie nie wiadomo na jakich warunkach

13            -3
~~~€
„stary wiślak”
Jesteś zwykłym hejterem. Kanalią, która pojawia się zawsze, kiedy Wisłę trzeba dobić! Czy ty wiesz, że niektórzy kibice Wisły mają mniej niż ty?! Oni nigdy się nie żalą! Ty, zawsze musisz pochwalić się swoimi, wątpliwymi, ciekawostkami!? Pytanie, tylko po co?

13            -12
Engrandel
@stary wiślak
Oczywiście, że Socios nie uratują Wisły, bo miesięczne składki wynoszą od 50-200 zł, nie zaś 5000-20000 zł. Już na samym początku było mówione, że Socios ma wspierać, a nie ratować. Jednak tylko głupiec nie zauważyłby, że pierwsze 50 000 zł, które piłkarze otrzymali od SSWK, mogły stać się katalizatorem obecnych prób ratowania Wisły.

14            -1
~~~oszochozi
Brawo, to napewno cieszy nowych właścicieli.
Pan Ly i Hartling cieszą się na pewno że firma którą im Sarapata sprzedała za złotówkę zyskuje na wartości.

1            -21
oli79
Brawo!!!
Wielkie brawa, praca u podstaw zaczyna przynosić efekty!!!:-)

9            -1
MISIEK_BIS
Socios
Transparentność i pomoc Wiśle. To cenie. Stwierdziłem że wpłacę 1% na ogrzewanie murawy w Myślenicach. Poszła wpłata 321,91 zł.

11            -1
~~~Brudny Harry
stary wislak. Jestes glupi golodupiec starej daty
nie reformowalny, ktory ciagle pisze to samo. Potrafisz cos innego napisac ? Pewnie zyciowych sukcesow nie osiagnales, wiec teraz jestes golodupcem i swoje zale wylewasz tutaj! Twoje posty to brednie, a teraz jeszcze chamskie, obrazliwe i kibolskie. Fakty przeinaczasz pod siebie, tylko dlaczego przez tyle lat ciebie sie inni czepiaja ? Po ocenach szalu nie widze, pampersa na zwieracze zalozyles ? Moze pomoze.

8            -2
~~~pitersson
Brawo!
Świetna akcja. Też wpłacam. Mam takie pytanie - czy nasze słynne, zawsze wierne i kochające aż po grób SKWK poratowało jakoś klub w tych ciężkich czasach? wie ktoś o jakimś przelewie albo jakiejkolwiek akcji? oczywiście chodzi mi o przelew do klubu a nie z klubu do SKWK...

6            -1