Czwartek, 17 stycznia 2019 r.

Kuwejcki fundusz nie przejmie Wisły Kraków SA

W ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje dotyczące kuwejckiego funduszu inwestycyjnego, który miałby być zainteresowany przejęciem akcji Wisły Kraków SA. Takowe zainteresowanie rzeczywiście było, ale jak udało nam się dowiedzieć, po zweryfikowaniu dokumentacji ewentualnej transakcji przez stronę polską dalsze rozmowy nie będą w tej sprawie kontynuowane.

Nie zmienia to natomiast faktu, że aktualnie przy Reymonta trwają dalsze poważne prace, aby doprowadzić do sytuacji, w której wiślacka spółka będzie mogła zostać sprzedana.

Na razie jednak nie trafi w ręce inwestorów z Kuwejtu.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


17    Komentarze:

Kosiarz
po weryfikacji...
dokumentów Wisły czy inwestora ...?

19            -37
~~~Lando
TSW1906
Szkoda... Marzyły mi się petro-dolary... :lol: :lol: :lol:

17            -6
~~~Jerzy KRK
I dobrze, nic na siłę
jak w temacie

34            -3
~~~MKRAK
Jarosław Królewski nie odda Wisły niepewnemu inwestorowi
Jakby był Katar to później grypa, już przeżywaliśmy chorobę z Vaną. Lepiej poczekać i sprawdzić przyszłych inwestorów. Niech przyjdą tacy co zagwarantują STABILNOŚĆ, ROZWÓJ, budowę Wielkiej Wisły i MISTRZOSTWA !

72            -3
adam10
inwestor
i bardzo dobrze ze się szanujemy sprawdzamy dokumenty i wiarygodność przyszłego inwestora. Chyba nie chcemy mieć drugiej powtórki z drugiej polowy grudnia z okresu swiateczno noworocznego. Sprzedaż klubu takiego jak Wisła musi potrwać zarówno inwestor musi zrobić solidny audyt jak i klub sprawdzić inwestora. Wiadomo czas ucieka ale Wisła musi być oddana w dobre ręce osoby która będzie miał pieniądze i pomysł na klub...

27            -3
~~~~the real thomas
...
Tu trzeba spokoju i racjonalnych decyzji! Już raz umoczyliśmy w Vannie...

38            -1
~~~Wislats
Tswisla
Czytajcie ze zrozumieniem to będziecie wiedzieć która strona była weryfikowana a która weryfikująca.

50            -1
~~~Kibic z Polski
Lipa!
Pewnie Hartling stał za tym kuwejckim inwestoremhahaha może inwestorzy usłyszeli że Wisła w pakiecie z gruntami nie przejdzie. Niestety oznacza to że kolejni zawodnicy odejdą jak tylko ktoś zechce zrobić zakupy w Wisle :rotfl:

8            -50
Engrandel
@Kosiarz
"po zweryfikowaniu dokumentacji ewentualnej transakcji przez stronę polską" Znaczy, że po weryfikacji osób reprezentujących Wisłę. Przynajmniej tak można to interpretować.

22            -6
Atakitamitu
Spokojnie ...
Miala byc Vanna a zamiast tego byl zimny prysznic. Teraz pojawil sie Katar, a grypy nie potrzeba... Wierze ze obecne osoby dadza rafe a jak znada inwestora i sprzedadza klub to nie beda to Hark-tlingi.

25            -4
kongo
było do przewidzenia
bo teraz nawet jakby pojawiła sie ciekawa oferta to pierwsza odrzuca by pokazac jak bardzo sie rożnią od poprzedniczki.Taki chwyt marketingowy a kto jak kto królweski sie na nich zna.

9            -33
~~~Wiślak FCZ
do Kosiarz
Czytaj ze zrozumieniem ,to bedziesz wiedział kto zrezygnował ;)

18            -1
Kosiarz
@Kosiarz
rzeczywiście nie doczytałem chyba z pośpiechu. Mea culpa ! Sam sobie dałem minusa ;-) :lol:

25            -3
~~~cezary k
Battery ltd
Dla strony kuwejckiej przedmiot zakupu okazał się zbyt transparentny ...

16            -2
Kosmaty
Cóż, to tylko dowodzi kilku rzeczy:
1. nie ma się co podpalać na każdą wzmiankę o nowym właścicielu/kontrahencie/inwestorze jaki przewinie się w mediach (ale to już wiemy). 2. ekipa zajmująca się sprzedażą, zgodnie z zapowiedziami - wychodzi z założenia, że nie ma co rzucać się na pierwszego lepszego kupca. 3. mogą sobie wybrać ofertę spośród kilku lub spodziewają się w przyszłości bardziej im odpowiadającego inwestora. 4. perspektywy jakie obecnie rządzący klubem widzą przed Wisłą są na tyle dobre, że nie muszą spieszyć się ze sprzedażą w stylu "byle opchnąć i odzyskać pieniądze". ---- Inna sprawa, że o ile dług licencyjny jaki pozostał Wiśle dla nowego właściciela może być niewielkim problemem... to jeśli uporamy się z nim przed sprzedażą klubu, to Wisła stanie się bardziej atrakcyjnym obiektem inwestycji (inwestor zyska większą swobodę dysponowania środkami bez konieczności wypłacania 2 milionów euro na wczoraj).

13            -3
GrzegorzS
Wisła powinna mieć inwestora znającego Polskie realia
ale zanim ktos realnie wejdzie do S.A. najważniejsze jest by postawic klub na tyle na nogi, by był w stanie juz w tj rundzie powojowac w górnej ósemce. Do wczoraj wydawało sie to trudne, ale od momentu, gdy w Wisłe zdecydował się zostac Basha a chca do niej na dużo skromnejszych warunkach przyjśc wartościowi zawodnicy jak Burliga, ...... .... .... ..... oraz ..... to naprawdę jest to możliwe. Jak do tego doprowadzic klub potrzebuje wsparcia kibiców czy to przez włączenie sie do akcji socios jak i po przez kupowanie karnetów i biletów. Jeśłi udało by się zapełnic na meczach przy R22 widownię średnio ok. 20 000 publicznością, to S.A., będzie w stanie wygenerować środki na ułożenie sytuacji finansowej do końca czerwca. Bardzo istotnym w kwestii przyszłeego roku było by zajęcie maksymalnie wysokiej pozycji na zakończenie rozgrywek.

9            -6
~~~goal
No i dobrze.
Kucharski nie jest najlepszym gwarantem bezpieczeństwa transakcji. To tak delikatnie mówiąc.

9            -2