Wtorek, 22 stycznia 2019 r.

Maciej Stolarczyk: - Budujemy zespół na nowo

- Na obóz zabieram 25 osób i nie mogę na 100 procent powiedzieć kto pojedzie, bo mamy kilka drobnych urazów. Czekam na diagnozę, choćby Wojciecha Słomki, bo jest to pewna niewiadoma. Do Turcji, choć ma drobny uraz, leci z nami Vullnet Basha, ale nie wyklucza go on z zajęć, potrzebuje jeden-dwa dni przerwy. Na pewno zostają tutaj Paweł Brożek, Rafał Boguski i Jakub Bartosz - mówił dziś trener zespołu Wisły Kraków, Maciej Stolarczyk.

- Leci też z nami Maciej Sadlok, a zostaje Marcin Grabowski, który również ma drobny uraz i się rehabilituje - dodał.

- Budujemy zespół, można tak powiedzieć, na nowo. Dołączył do nas Łukasz Burliga, jest Lukas Klemenz, myślę że to jeszcze nie koniec. Przygotowujemy się do pierwszego meczu z Górnikiem - zapowiada Stolarczyk.

W kolejnej części rozmowy trener piłkarzy Wisły Kraków został zapytany o nowe nabytki "Białej Gwiazdy", a mianowicie o Lukasa Klemenza oraz o Łukasza Burligę.

- Znam Lukasa ze wspólnej pracy w reprezentacji młodzieżowej i wiem, że jest to zawodnik, który da nam charakter do pracy. Coś co będzie bardzo istotne szczególnie na początku budowy tego zespołu. Znam jego możliwości i liczę na tego zawodnika. Ostatnie kilka lat grał jako stoper, ale wcześniej grywał jako defensywny pomocnik oraz jako boczny obrońca. Też ma w sobie pewien uniwersalizm w sobie, a że dziś była luka, więc chciałem go sprawdzić jako "szóstkę". Znamy oczywiście Łukasza Burligę, wiemy że jest mocnym charakterem. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liczę na jego osobowość, dlatego też takich zawodników szukaliśmy. Jest uniwersalny i dziś zagrał na środku obrony. Potrafi grać na bocznej obronie, jako defensywny pomocnik, na pewno będzie dla nas przydatny - mówił.

Trener Wisły został również zapytany o to, czy nie obawia się warunków, które panują aktualnie w Turcji, a którą nawiedzają ostatnio ulewne deszcze.

- Warunki w Myślenicach są coraz cięższe, a w Turcji te 10 do 15 stopni sprawią, że będziemy mogli zająć się takimi tematami, których w tych warunkach, które mamy tutaj, nie możemy zrealizować, bo jest zbyt zimno. Musielibyśmy być bardzo elastyczni w takich zajęciach. To jest taki moment, żeby tę tematykę zrobić no i zagrać tam sparingi - powiedział Stolarczyk.

- Tak jak zawodnicy z danych pozycji odeszli, to na takie pozycje szukamy. Do każdej formacji szukamy zawodnika do rywalizacji, do podniesienia poziomu. Szukamy na te pozycje, abyśmy na te 17 spotkań byli gotowi w większej liczbie - dodał pytany o ewentualne wzmocnienia trener.

W pierwszej połowie dzisiejszego sparingu z Puszczą Niepołomice obserwatorzy chwalili współpracę Krzysztofa Drzazgi z Marko Kolarem. To zresztą po ich akcji zdobyliśmy bramkę. Stolarczyk został więc zapytany o to, czy widzi wiosną tę parę wspólnie na boisku.

- Widzę takie rozwiązanie, bo dobrze pracuje Krzysztof Drzazga i dobrze pracuje Marko, którego znam od dłuższego czasu. Liczę na ich współpracę. Zobaczmy kto jeszcze do nas dołączy - mówił szkoleniowiec.

- Na pewno odzyskanie licencji pokazuje, że klub jest przejrzysty i ta restrukturyzacja, która kilka tygodni temu została wdrożona, zaczyna działać i że federacja ufa temu co się dzieje. To jest kluczowe, tak jak ten powiew optymizmu, który idzie po otrzymaniu licencji. Dla nas to pozytywny aspekt, ale też każde inne rozwiązanie by nas zaskoczyło, bo przygotowujemy się normalnie do pierwszego spotkania z Górnikiem Zabrze i to jest dla nas kluczowe. A dzisiejsza decyzja pokazuje, że klub idzie w dobrą stronę - zakończył Stolarczyk.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~ino Wisła Kraków
wierze w ten zespół i sztab trenerski
jak i nowy zarząd. jeśli klub na to stać pomyślał bym o zatrudnieniu Manuela junco bo umiał wyszukać niezłych piłkarzy

82            -18
ddd
Stolarczyk
Dziękuję,że wszystko się jakos ułożyło i Stolar został w Krakowie. :-) I po cichu liczę,że z Klemenza zrobi solidnego zawodnika+ odbuduje się u nas Bury. No i oczywiście życzę wieeeelu lat jako trener Wisły! JJJBG!!

87            -1
~~~Kibol z Reymonta
Stolar,robiłeś i robisz....
extra robotę.Za to szacun. Będzie ciężko,nawet bardzo ciężko.Przyjda porażki,może nawet seryjne i bolesne,będzie krytyka i yebany hejt ale wierzę ,że damy radę i będzie dobrze.

79            -1
~~~Vistula
Fałszywi przyjaciele
Władze LE i anal+ pierwsze dwa mecze Wisły wyznaczyli na poniedziałek. Właśnie tak "wspierają" Wisłę, trudno o większą złośliwość

55            -9
~~~kibic bez układów
Wszystko powoli idzie w dobrym kierunku !
Bardzo się cieszę, że jest ten sam zespół szkoleniowy co w ubiegłym roku. Stolar robi świetną robotę, ma silny charakter, zawsze był walczak, i te cechy przekazuje naszym piłkarzom. Sobol, Kaziu Kmiecik i Job są też spoko. Teraz tylko spokojnie się przygotować, i powinno być całkiem dobrze. Trzeba kupić z 15 tyś karnetów i spokojnie szukać poważnego inwestora. Marka Wisła Kraków jest znakomita, więc może mądre posunięcia pana Jarka Królewskiego oraz zerwanie układu z SKWK spowoduje, że na R22 znowu będzie jak dawniej! Będą piękne nasze przyśpiewki, a nie chamskie ryczenie! Sobie i wam drodzy prawdziwi Wiślacy życzę żeby znowu na Wisełce świeciło słoneczko!

70            -2
GrzegorzS
Klemenz przyszedł do klubu
w którym trenerem jest boczny obrońca i stoprer, drugimi trenerami sa stoper, i defensywny pomocnik, dyrektorem jest stopre wszyscy to zawodnicy w swoim fachu w minionym 20-leciu naprawdę wybitni, reprezentanci Polski, na boisku będzie o pozyję jednego z dwu środkowych obrońców rywalizowac z Wasilewskim i Sadlokiem, to z jednej strony pokazuje jak wielka przed nim otwiera się szansa nauki i i jakie przed nim wyzwanie.

5            -3