Poniedziałek, 28 stycznia 2019 r.

Zmiana uchwały PZPN w sprawie zawodników młodzieżowych

28 stycznia decyzją Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęta została zmiana w Uchwale nr XI/199 z dnia 7 grudnia 2018 roku. Na jej mocy od sezonu 2019/2020 status zawodnika młodzieżowego w rozgrywkach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski należał się będzie graczom z obywatelstwem polskim, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu, kończą 22. rok życia oraz młodszym.

Dotychczas w obu wymienionych wyżej rozgrywkach status taki przysługiwał piłkarzom z obywatelstwem polskim, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu, kończyli 21. rok życia oraz młodszym. Zmiana w uchwale nie dotyczy rozgrywek I, II oraz III ligi - na tych poziomach zasada zostaje zachowana w niezmienionej postaci.

W rozgrywkach Ekstraklasy, Pucharu Polski oraz I ligi każda drużyna na obowiązek wystawiania w składzie drużyny przez cały czas trwania meczu co najmniej jednego zawodnika o statusie młodzieżowca. Na poziomie II oraz III ligi takich piłkarzy musi być już co najmniej dwóch. Gra w pełnym 11-osobowym skłądzie bez wymaganej liczby zawodników młodzieżowych traktowana jest jako udział w meczu nieuprawnionego piłkarza. Wyjątkiem jest jedynie kontuzja bramkarza, mającego taki status. Wówczas jego miejsce może zająć bramkarz, który nie posiada statusu młodzieżowca, a zespół kontynuuje grę w pełnym składzie.

Podjęta zmiana wchodzi w życie z dniem podjęcia, z mocą obowiązującą od 1 lipca 2019 roku.

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

GrzegorzS
Za komuny była w ZMS młodzież w wieku 35 lat
to i teraz może w PZPN być młodzież w wieku 22 lathahaha

21            -18
Kosmaty
Dobra decyzja
Daje kubom nieco więcej czasu na dostosowanie się do przepisu. Na przykładzie Wisły: w starym brzmieniu przepisu Kamil Wojtkowski w przyszłym sezonie nie miałby już statusu młodzieżowca (kończy 21 lat w tym roku), dzięki przesunięciu o rok granicy wieku... w przyszłym sezonie wciąż będzie spełniał potrzebne warunki i będzie mógł spełniać rolę młodzieżowca. A to oznacza dla Wisły bezstresowe przebrnięcie przez ten przepis. Nawet biorąc pod uwagę, że w najbliższej rundzie kilku młodych piłkarzy nabędzie u nas doświadczenia, a może nawet wskoczy na odpowiedni poziom, to jednak Wojtkowski to już w miarę ograny zawodnik, który już dziś z powodzeniem może grać w wyjściowym składzie i decydować o wynikach spotkań, czyli nie trzeba będzie nikogo na siłę upychać byle spełnić przepis o młodzieżowcu.

21            -12
~~~KibicHOPE
czerwień
A jak młody dostanie czerwoną kartkę ? Musi wejść nowy młody? A jak limit zmian wyczerpany ? 🧒 😀😀

31            -6
pepe59
ABSURD
To jest kretyński pomysł,i tyle mam do powiedzenia na temat przymusowego młodzieżowca w meczu.

34            -18
~~~WislaNaKa mbodzanskich Sterydach
5500 karnetow!
Jedziemy dalej! Sektor D na wykonczeniu.

15            -2
charlie
Czeka nas milionowy transfer?
W gronie młodzieżowców Wisły może zabraknąć Patryka Plewki. Chodzą słuchy, że wpłynęła do klubu oferta na ok. 1 miliona zł. Transfermarkt wycenia go na 100 tys Euro.

16            -2
~~~Xavii13
@pepe59
ty to masz widzę poziom tych emerytów z polskiej ligi po co młodzieżowcy po co ich szkolić i sprzedawać przecież w Polsce to tylko na nich się kase bije ale tobie nie potrzebni to weź oglądaj dalej takich jak Brożek Boguski itp. którzy nic nie wnosili do gry nie wnoszą i nie będą wnosić a kto w Polsce myśli to zarabia na młodzieżowcach "Lech, Legia, Cracovia, Górnik Zabrze" co jeszcze ci trzeba przekazać żeby dotarło do ciebie i twoich pobratańców?

9            -19
kenny30
@ Kosmaty
Z tego co rozumiem, to: "Zmiana w uchwale nie dotyczy rozgrywek I, II oraz III ligi - na tych poziomach zasada zostaje zachowana w niezmienionej postaci."

1            -4