Sobota, 2 lutego 2019 r.

Maciej Stolarczyk po meczu z MŠK Žilina

- Na pewno był to wymagający przeciwnik. Mamy kilka elementów, nad którymi musimy jeszcze popracować, ale na pewno zwycięstwo to jest coś, co buduje morale zespołu. Na pewno były momenty, w których pokazaliśmy swoje możliwości i chciałbym żebyśmy to w większym stopniu utrzymywali w trakcie meczu - powiedział po wygranej 1-0, w towarzyskiej potyczce ze słowacką drużyną MŠK Žilina, trener zespołu Wisły Kraków, Maciej Stolarczyk.

Można przyznać, że już w tym spotkaniu zaczyna "bronić się" decyzja szkoleniowca, który chciał, aby do naszej drużyny dołączył Sławomir Peszko. To właśnie wypożyczony z Lechii pomocnik zapewnił "Białej Gwieździe" zwycięstwo nad ekipą ze Słowacji.

- Liczę na Sławka, uważam że jest to dobry, doświadczony zawodnik. Liczę na niego i myślę, że w naszym zespole szybko się zaaklimatyzuje i pokaże swoje możliwości - mówił trener, który jeszcze nie dał szansy na choćby nieoficjalny debiut naszemu nowemu nabytkowi, Vukanowi Savićeviciowi.

- Cieszę się, że jest Vukan, bo mamy większe pole manewru. Potrzebny jest jakiś proces, w którym ten zawodnik wkomponuje się do zespołu. Spokojnie wprowadzamy go do drużyny. Liczę jeszcze na wzmocnienia, chciałbym aby wzmocniona została każda formacja, bo byłoby to na korzyść, jeśli chodzi o rywalizację i utrzymywanie się wysokiego poziomu w zespole. I tak też się rozglądamy - mówił Stolarczyk.

Na pewno ważną informacją jest też ta, że dwaj piłkarze, którzy w potyczce ze Słowakami doznali urazów, nie powinni dołączyć do listy zawodników, z których trener nie będzie mógł skorzystać.

- Jeśli chodzi o kontuzję Śliwy, to na pierwszy rzut oka jest to mocniejsze zbicie. Nie jest to nic poważnego. Podobnie Matej Palčič, który zderzył się z przeciwnikiem. Nie chcieliśmy ryzykować i dlatego końcówkę woleliśmy zagrać w dziesięciu - przyznał trener.

- Od wtorku przygotowujemy się już w normalnym mikrocyklu i czekamy na spotkanie z Górnikiem, który także zmienił strukturę zespołu. Doszedł Matras oraz piłkarz z Gruzji, mają inne pole manewru. Został Żurkowski i na pewno jest to mocniejsza drużyna, niż jesienią - mówił opiekun zespołu "Białej Gwiazdy".

- Musieliśmy dostroić zimowe przygotowania do możliwości, jakie posiadaliśmy. Nie mogliśmy zaplanować wcześniej zgrupowania, bo odbyło się ono w ostatnim momencie, ale jesteśmy na etapie budowania i jestem zadowolony z tego co mam, jak do tego tematu podchodzili zawodnicy, bo są w pełni zdeterminowani do tego, aby być przygotowanym do rundy. Zdaję sobie sprawę, że będzie to dla nas trudny moment, bo jest z nami Kuba, na którego będą zwrócone oczy nie tylko w Krakowie, ale w całej Polsce. Nasze przygotowania były w kierunku jak najlepszej jego współpracy z zespołem, więc czekamy na pierwszy mecz - dodał.

- Jeśli chodzi o kontrakt Kuby, to trzeba z nim samym rozmawiać, w końcu jest prezesem - śmiał się Stolarczyk. - Czekamy na to wszyscy, czekają kibice, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość, aby zostało to dopięte do pierwszego meczu. Czekamy na rozwój sytuacji, ale mogę powiedzieć, że będzie kapitanem. Rafał Boguski przekazał opaskę Kubie, podziękował zespołowi za zaufanie i to Kuba będzie kapitanem. Była to autonomiczna decyzja Rafała, a z mojej strony ogromny dla niego szacunek, bo wykazał się dojrzałością, przekazał opaskę Kubie, a zespół to zaakceptował - zakończył trener Wisły Kraków.


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

wilkrobert13 2
Dużo zdrowia i dobrych wyników na wiosnę,trenerze!
i jeszcze paru nowych,dobrych piłkarzy.

86            -4
charlie
Opaska
Widać wysoką inteligencję Boguskiego. Nie to co Lewandowski, który wykorzystał kontuzję Kuby, aby przejąć opaskę w reprezentacji i nigdy mu ją już nie oddał.

88            -14
~~~wiślak90b r
Magazynier
Widzę na zdj na oficjalnej stronie że pan Jasiu Balkoholu wrócił do domu:-)

37            -6
~~~wiskraków 2222
Nasz Trenejro
Szacun za wszystko p.Macku

54            -4
SMOK
A ja nadal
----gdzie i jak wymusić zmianę terminu meczu 22 kolejki ze Śląskiem na sobotę lub niedziele? Wszyscy na stadion przywitać Kobę. "Jakub Wielki".

24            -5
~~~morgan R22
kiedy sarapata z dukatem w ,,pasiakach,,?
A ja się pytam do jasnej cholery,dlaczego sarapata z dukatem jeszcze nie ,, w pasiakach,,!!!!???? Ileż może trwać wstepne dochodzenie o ewidentnym przestępstwie gospodarczym którego sie dopuscili !!??? niech czekaj- (hihi:lol: ) ą na postawione zarzuty,ale na ul. Konarskiego 2 w Tarnowie !

36            -2
~~~morgan R22
w jakim kraju my żyjemy ?
Pisza na onet.pl ze w Chrzanowie skazali kobietę na 10 dni aresztu za (tu uwaga - BRAK BILETU MPK !!!) a tu grube utyte babsko ,wraz ze swoim eunuchem,okradło na dużą kase najstarszy klub piłkarski w Polsce i na wolnosci śmieje się wszystkim prosto w twarz. .....nie chcę,no nie chcę ,ale musze się napić.....;-)

27            -3
~~~MattMario 20
Karta Kibica
Potwierdzam że Kartę Kibica można w 100% wyrobić online, ja to zrobiłem i w piątek otrzymałem przesyłkę. Pozdrawiam MattMario20

12            -1