Niedziela, 3 lutego 2019 r.

Weszlo.com: Jak okradano i jak ratowano Wisłę Kraków

Na portalu weszlo.com opublikowany został obszerny materiał, w którym Krzysztof Stanowski podsumował ostatnie wydarzenia w Wiśle Kraków. Jako że wydaje się to być materiał obowiązkowy dla każdego kibica "Białej Gwiazdy", nie pozostaje nam nic innego, jak o nim poinformować oraz "podlinkować".

Oto link do artykułu: http://weszlo.com/2019/02/03/okradano-ratowano-wisle-krakow/


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


64    Komentarze:

~~~sympatyk
...
wszyscy wiedzą ze okradano...a dlaczego złodzieje do tej pory chodza na wolności?

253            -10
~~~kristof..
w dawnych czasach
złodziejom odcinano ręce!dla Dukata i Sarapaty to za mała kara!!

198            -7
woytek1974
Na szczęście żyjemy
1/ Rafał Wisłocki - DZIĘKUJEMY. 2/ Bogusław Leśniodorski - dziękujemy. 3/ Jarosław Królewski - dziękujemy. 4/ Tomasz Jażdżyński - dziękujemy. 5/ Jakub Błaszczykowski - dziękujemy. 6/ Krzysztof Stanowski - dziękujemy. PS. Kibice Wisły wiedzę nt. p. Vanna Ly et consortes czerpali dzięki pracy dziennikarzy. I nie jest ich winą, że zakładając dziennikarską rzetelność, wierzyli w to co było napisane.

200            -10
ddd
Mózg
roz..🤯🤯& #129327; Mnie zatkało przy fragmencie o Hartlingu czy pensjach tej złodziejskiej dwójki. Najważniejsze,że to przeszłość. I dzięki temu,że S jest tragicznym prawnikiem Wisła dalej istnieje. Zepsuć umowę ws sprzedaży.. 🤪 Nie wiem,kto jej dał dyplom,ale musiał być niespełna rozumu Obyśmy ujrzeli happy end tego wszystkiego- czyli kolejną mistrzowska fetę na Rynku w przyszłości i minimum 10 lat dla pani prawnik i jej chłoptasia 😠😠

157            -5
Burczga28
To jest
Przerażające taki klub i takie jaja się działy

147            -3
~~~Stevie
Nieprawdopodobne dukat ssrspata
Pytam się gdzie jest Polska władza prawo, dlaczego w jednej celu nie siedzi dukat z miskiem a obok sarapata

142            -5
~~~fdsfvsdfs dfdsfsd
Najwaniejsze pytanie
Do wszystkich dobroczyńców - czy wyleczono raka, który trawił klub przez lata? Czy odcięto się od delfinków? Czy ci ludzie będą mieli jeszcze jakikolwiek wpływ na to co się dzieje w klubie?

113            -12
Zolwik
Film science fiction!
Tekst brzmi jak scenariusz filmu. To prawda że życiem ludzkim, i nie tylko, w większości rządzi przypadek. P.S. Pani Marzeno i.spółka- to już niedługo potrwa. Szykujcie się. W tym roku wakacji na Bali nie będzie...

86            -5
wosiek1
karnety
Czy są jeszcze tacy, którzy wahają się kupić karnet? Mam nadzieję, że wielu z nich po lekturze tekstu Weszlo przestanie się wahać, bo przydałoby się przyspieszyć ze sprzedażą. Niech pomyślą, jakiego cudu było trzeba, a ile sami ryzykują: dwie marne stówki.

93            -8
~~~MattMario 20
Ja pier....
Czytam i nie wierze. Pitbull.

84            -3
~~~kkkk
Tylko jak się zabezpieczyć...
By już nigdy nie mieli podejścia nawet pod bramy naszego klubu?! Z Panem Jażdżyńskim o zabawnej ksywie- "Jajco" siedziałem przez 5 lat na sektorze B, dosłownie 3 krzesełka po mojej prawej. Wielki fanatyk, wielki gest i wielkie dzięki wszystkim, którzy dołączyli swoją cegiełkę, a chyba przede wszystkim Bożej opatrzności. Ostatnimi miesiącami czułem jakby ktoś wyrywał mi kawałek serca i jednocześnie zabierał znaczną część dzieciństwa... Wszyscy na stadion i.... Do Boju Wisełka!!

120            -6
~~~kkkk
Nie chce nic mówić, a jedynie zasugerować ale....
Dalej mam paru kumpli we Wrocławiu czy Gdańsku w przeciwieństwie do Łodzi czy Chorzowa...

140            -34
~~~kjghsor-
kjghsor-
piekny tekst pochwalny Lesnego- nowego od niedawna wlasciciela Weszlo! Kampania na prezesa pzpn czas start! Stano czemu nie piszesz o tym jak przyjmowano łapówki od chorzowa po bialystok za prawa medialne do esy? Czyzby w to jest zaangazowany Twoj szef? Stek klamstw i legend miejskich zawartych w jednym artykule!

18            -145
~~~obiektywn y
obiektywny
W calej sutuacji trzeba byc obiektwnym Sarapata i Dukat to szmaty, ale to nie oni to wszystko zaczeli, a wrecz powiedzialbym ze byli pionkami, a glownymi winowajcami sa "kibice" aka pseudo gangsterka ktora to doprowadzila do sytuacji gdzie Telefonika zmuszona byla wycofac sie z tego toksycznego ukladu. Wspomniani powyzej byli pasorzytami ktorzy skorzystali na sytuacji.

115            -12
Serafin_MacC ycek
Cupiał musiał uciekać z Wisły bo....
Zaczęły się problemy finansowe nie tylko Wisły ale też Telefoniki. To biznesmeni, którzy robi interesy z Cupiałem go do tego zmusili. Gdyby nie sprzedał klubu przestali by się z nim bawić.

52            -32
Serafin_MacC ycek
i jeszcze jedno...
Nie czytam już tego typu newsów , gdyż o niczym nowym nie informują. Odgrzewane stare kotlety są niesmaczne. Cierpliwie czekam na zakończenie śledztwa i oficjalny komunikat w tej sprawie.

18            -67
~~~Q
Wsparcie
Liczę ,że w najbliższym czasie odpowiednie służby zajmą sie tymi przestępcami w sposób bardziej zdecydowany. Każdemu z nas Wisla dała mnóstwo emocji ,radości, niesamowitych wspomnień. Naszym obowiązkiem powinien być zakup karnety i wsparcie na rożnych płaszczyznach w zależności od naszych możliwości. W ramach podziękowań za te wszystkie piękne lata. Na koniec pytanie czy wiecie dlaczego na sektor C tak słabo sprzedają sie karnety? Jest jakis zakaz kupna na ten sektor ? Czy to moze przez zerwanie umowy na haracz od biletu ,kibicowanie stało sie nieopłacalne ?

70            -2
~~~Dociekliw y
Wreszcie
Pojawił się wątek Manuela Junco, bo straciłem nadzieję, że nie wpłynie.

62            -4
~~~Dociekliw y
Wreszcie
Wątek z Manuelem Junco nowy i interesujący

60            -7
~~~Gienio
To po prostu kalendarium Stanowskiego
To po prostu kalendarium Stanowskiego. Niewiele nowości. Ale szokuje, że prawnicy nie widzą, co oznacza "nul and void". To jest kancelaria prawna Leśnodorskiego? To jakiś cyrk. Nic dziwnego, że prawnicy wypisują nonsensy. = Cytat: "Kaczmarek przygotowuje pismo dla Komisji Licencyjnej". A tam: "wykładni szczególnie wymagają (.) w celu wyjaśnienia co znaczy użyty angielski zwrot `nul and void`". Słownik: (law) invalid, canceled, unenforceable

14            -71
Ravcio22
Obiektywny?
Tak byli pionkami ciekawe ale po 80tysi brali jeszcze mi powiesz że się z kimś dzielili

49            -4
~~~Paulpo
Zgody
Dobry test to czy wrócą stare zgody Zawsze było Lechia i Śląsk a nie Widzew Ruch

56            -35
~~~D
@~~~kkkk
Jak większość z nas, ale to banda gangsterów decyduje o wszystkim. Dla każdy kto założy na siebie szmatę z chorzowa czy łodzi powinien zostać pognany, bo popiera osoby które o mały włos zniszczyły nasz klub. Ale cóż. Gangsterzy nadal będą pozdrawiani, a próby sprzeciwu tłumione. Tak jak było dotąd...

82            -16
~~~fan_krk
Zarobki zarządu
Chyba nie jesteście tacy naiwni że zarząd pobierał całą pensję dla siebie? Myślę że zostawało dla nich nie wiele. Reszta szła gdzie indziej. Tak się okrada w białych rękawiczkach, wierzę że odpowiednie organy wykonają prace rzetelnie.

49            -12
~~~jak1345
Nie do wiary!!
Przecież ten dukat(celowo mała litera) zarabiał prawie tyle co Carlitos.

60            -4
~~~Zbig
To trochę wstydliwe
dla UJ, że taka osoba jak Sarapata dostała dyplomy tej uczelni. Dyplom prawnika i dyplom ukończenia studiów podyplomowych z dziedziny zarządzania organizacjami sportowymi :lol: hahaha

63            -3
~~~Janko Buszewski
czekam z niecierpliwością
na wyniki śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w Poznaniu.Marzeniem moim jest,by winnych tego co zrobiono naszemu Klubowi,sprawiedliwie osądzic.Za to w jaki sposób traktowali nasz Klub,jak go okradali,ci ktorzy mienili się Jego zbawcami i kibicami srawiedliwym wyrokiem byłaby wysoka kara.Coś mi jednak podpowiada.....że temu całemu złodziejskiemu towarzystwu....włos z głowy nie spadni!??Obym nie miał racji !!

46            -5
Jazz
.
Czyta się super, fajnie to jest napisane, Stanowski powinien się zabrać za scenariusze. Szkoda, że momentami go trochę ponosi. Trochę gra pod siebie, można odnieść wrażenie, że siebie widzi w samym centrum wydarzeń, że on to wszystko od początku wiedział, że dzięki niemu w ogóle powstała ta akcja ratunkowa itp. Ma bekę z kibiców Wisły, że niby irracjonalnie wierzyli w Vannę Ly, ale przecież na nawet na tym forum sporo ludzi miało wątpliwości od samego początku, już nawet w chwili gdy ofertę złożyło Noble Capital Partners ludzie z forum pisali, ze to jakaś lewa firma z siedzibą w jakimś baraku. To kibice wyśmiali zdjęcie z Jackie Chanem, Hulkiem Hoganem i Kojakiem zaraz po jego publikacji. Przecież to dziennikarze wypisywali te wszystkie bajki o bogaczu z Kambodży, część kibiców po prostu w to uwierzyło, ale spora część była mocno sceptyczna. Oczywiście jasne, że wielką rolę odegrał Leśny i chwała mu za to, choćby dlatego, że pomógł za "friko". Pewnie też prawda, że bez wsparcia Leśnego Wisłocki by utonął zaraz na początku. Niemiej Stanowski zaraz na wstępie stawia sprawę jasno - gdyby nie Leśny to Wisły by nie było i kładzie na to mocny akcent. Tymczasem czytamy uważnie i z tekstu wynika, że Leśny nie pomógłby Wiśle, gdyby nie rady Stanowskiego. Więcej, chyba wszyscy którzy Wiśle pomogli, robili to przy większym lub mniejszym udziale Stanowski. Wniosek - to Krzysztof Stanowski tę Wisłę uratował, choć zapewne skromność nie pozwoliła mu napisać tego wprost :)

53            -13
Maxi
A co z panią Czekaj ?
Wie ktoś co się z nią dzieje ?? Gdzie podziewa się Grabarz naszego klubu ??

71            -4
~~~Królowa
Trzej Królowie Wielkich Miast
Bardzo chciałbym aby wróciła zgoda pomiędzy Lechią Wisłą i Śląskiem :) Co mnie obchodzą plany i interesy Miśka i jego bandy żeby trzymać z innymi i wszystko niszczyć. Nie będzie Nam [...] mówił z kim mamy sie przyjażnić. Wisła Lechia Śląsk Trzej Królowie Wielkich Miast :)

88            -45
~~~Marek87
@woytek1974
Przeczytaj tweeta Stana. Każda akcja pomocy dla klubu, każda akcja promocyjna, zachęcająca do kupowania karnetów była organizowana by dostali więcej kasy. Wisła nie dostawała z tego nic. Wojtuś co Ty teraz musisz czuć, wiedząc że w dobrej wierze, doprowadziles do tego że wielu ludzi (pewnie włącznie z Tobą) zostało okradzionych. Chyba osobny artykuł się nam należy, bo przez lata byłeś rzecznikiem złodziej

69            -7
~~~Blee
@~~~Królowa
Przecież układ TKWM też był zakładany przez kumatych jak był dobry interes z Gdańskiem czy Wrocławiem, potem priorytety im się zmieniły i lepszy deal był z Łodzią i Chorzowem to olali TKWM

62            -7
~~~rocco
@~~~Królowa
A ja bym chcial zeby Wisła była Wisłą, bez żadnych pozdrowien sojuszy etc z innymi klubami. JEDNA WIELKA !

97            -8
~~~o_O
ale serio? :)
Autor tego artykułu zaczyna swoją niebywałą opowieść od: :3 stycznia, lobby hotelu Iberostar na Kubie, godziny poranne. Przychodzi do mnie SMS, moim zdaniem najważniejszy w nowożytnej historii Wisły Kraków." :rotfl: Czyli co? Jakby to nie on odebrał smsa to co? Albo nie było na Kubie, lub był w innym hotelu albo w pokoju albo nie w lobby, co co? hahaha hahaha hahaha No powiem, że gdyby niebywały splot czynników z 3 stycznia, to nie byłoby już Wisły(!!) - dzięki, że na Kubie był Iberostar do którego mógł pojechać autor, żeby odebrać smsa i w ogóle dzięki, że zgodził się by Bogusław Leśniodorski pomógł Wiśle - bo ten przecież musiał najpierw autora spytać o zdanie i pewnie o zgodę... Mocny temat, mocne fakty a takie słabiutkie wykonanie...:-(

17            -93
~~~mario
Zastanawiające jest
to, że te artykuły, tudzież ten wychodzą na światło dzienne właśnie teraz, gdy są sprzedawane karnety i jest próba pobicia rekordu. Nagle sprzedaż od ukazania sie artykułu spadła i są jednostkowe zakupy widoczne.... Zastanawiam się czy sprawa skwk została definitywnie załatwiona i czy sharksy maja jeszcze wpływy na działalność WISŁY

18            -77
Niewierny Tomasz
Jakoś...
nie chce mi się wierzyć, że Leśnodorski zrobił to co zrobił bezinteresownie.

9            -96
Robert.
Stanowski
Bezczelny jest ten Stanowski. On i jego koleżka odratowali nam Wisłę i teraz mamy ich po nogach całować? Leśny to chociaż wykonał faktycznie jakąś robotę. Jeszcze oskarża kibiców. No, bo to nasze światłe hieny nie mają żadnego udziału w tym cyrku około świątecznym. Wszystko świetnie wiedzieli, ale głupi kibice ich słuchać nie chcieli. Czemu wtedy nie pokazywały się rozbudowane artykuły? A ile to było fałszywych informacji? I jak oni piszą w ogóle? Może i to prywatna korespondencja, ale on ludzi którzy zawodowo posługują się słowem chyba oczekuje się conajmniej poprawności?

18            -111
esaper
rocco
Racja na 100 %. Zawsze powtarzam córce, z którą chodzę na mecze: PRAWDZIWA ZGODA ZACZYNA SIĘ OD 4:0 DLA NAS :lol: :lol:

50            -2
nales
Kompedium wiedzy
Teraz mamy na tacy skalę patologii.Dlaczego milczy prokuratura w Katowicach o losach dukata , marzenki i im pokrewnych ?.... czyżby znowu pod dywan miało być pozamiatane ??

34            -5
~~~kibic bez układów
czy jest szansa na uratowanie piłkarskiej spółki Wisła S.A?
Jak widzicie Wiślacy, "ośmiornica miśka" jeszcze nie została z Wisełki całkowicie wywalona. Trzeba się pozbyć z TS konkubiny "miśka". "kwaska" z żoną, michlowicza, kobiety dukata i innych . Oczywiście wielu ludzi "miśka" jest uśpionych i czekają na swoją szansę. Czytam komentarze z tego profilu, i wiem, że tylko komentarz w roli głównej i bardzo słusznie Kuba Błaszczykowski jest w 100% popierany. Ale myślę, że zasługi Kuby, Królewskiego, Wisłockiego, Kwietnia, Jażdżyńskiego i wielu innych tutaj nie wymienionych są nie do ocenienia. Jak by nie oni nie mielibyśmy dzisiaj piłkarskiej Wisełki. Wierzę jak już na ten moment około 10 tyś kibiców naszego klubu( nabywcy karnetów), że będziemy się cieszyć z sukcesów naszych piłkarzy. Bo na treningach i sparingach wykazują determinację. Ja osobiście bardzo dziękuję "Wasylowi" za profesjonalne podejście do zajęć, oraz w tworzeniu atmosfery. Jak widać R22 to jest magiczne miejsce i "Wasyl" mimo, że grał w wielu Polskich klubach na Wisełce pokazuje serce do gry, jakby był Wiślakiem od urodzenia! Jeszcze tydzień, dwa i mam nadzieję, że pęknie 15 tyś karnetów, a nasi kibice pokażą doping sportowy bez bluzgów na przeciwników. Ja na Wisełkę chodzę od 62 lat, i zawsze mieliśmy najbardziej kulturalny doping w Polsce, jeszcze stara "X" to kultywowała, mimo, że czasem były incydenty takie jak z "miśkiem". Ale dzisiaj "stara wiara" Wisełki przyprowadza na R22 swoje dzieci i wnuki dopingując z należytą kulturą!

80            -2
MISIEK_BIS
Karać nie tylko rękę
Mam nadziej ze dochodzenie wskaże klika punktów które będą podlegały pod paragrafy z odpowiednią sankcją. Jednakże i Wisłą SA i TS Wisłą mają swoje rady nadzorcze które w tych okolicznościach zawiodły na całej długości i szerokości. Wstyd Panie Czerwiński. Czekam z niecierpliwością na informację dotyczącą oferty na akcje Wisła.

39            -3
~~~~the real thomas
...
Gdzie jest [...] mać sarapata vel czekaj i ten drugi gnojek dukat ?! Czemu jeszcze nie usłyszeli zarzutów ?! Czy w tym kraju będzie kiedyś normalnie?

66            -5
~~~Stevie
Jeszcze Grzegorzs
Powinien napisać że o wszystkim wiedział bo jest blisko swoich informatorów... Najlepiej ukrzyżujmy tych co nas ratowali wtedy to będzie wiadomo że sami uratowalismy Wisłę

38            -4
~~~Janko Buszewski
Smutne ale prawdziwe
jest to ,że niektórzy mieli dobre chęci a te jak w przysłowiu,wykładały bruk w drodze do piekła.Wspierający akcje kibicowski (np Woytek) lub agitujący za TS-em (np GrzegorzS) i inni chcieli wlać szczyptę optymizmu w serca kibiców,nie wiedząc,że sami są nieżle dymani.Ja od początku twierdziłem,że akcja zapełniania stadionu,wpłat kibicowskich etc nic nie da,jeśli u steru będą ci ktorzy doprowadzili klub na skraj przepaści.O "sprawdzonych informacjach" Grzegorza,przez grzecznośc nie wspomne ani sie do nich nie odniosę.Dziś dopiero dowiaidujemy sie jak naprawde było żle i jaki cud nas uratował,ale jechanie teraz po Woytku nie ma najmniejszego sensu.Chłop chciał autentycznie dobrze.Co do Stanowskiego,można go lubić bądż nie,ale jest on jednym z najlepiej poinformowanych sportowych dziennikarzy w tym kraju i ma konretne wiadomości.Zazwyczaj z pierwszej ręki(czytaj piłkarzy) z ktorymi często -gęsto łączą go nici koleżeństwa lub przyjażni.Poczytajcie nieraz co pisze nt jednego czy drugiego transferu,albo przejścia zawodnika z klubu do klubu .W 99 przypadkach na 100 temat jest wiarygodny.To że być może naciąga kwestie swojej "pomocy" w opisanej przez niego sprawie,nie jest niczym szczególnym,jest on przecież dziennikarzem a ci jak wiemy, żyja z tego jak się wylansują,co sensacyjnego wyskrobia i jak dobrze sprzedadzą swoje informacje.Samo życie....!

25            -3
~~~bob
gdzie są winni
Piszecie gdzie jest Sarapata, Dukat . Warto zadać sobie pytanie gdzie są ci, którzy ich do klubu wprowadzili, i na wszystko pozwalali czyli panowie Miętta, Czerwiński i inni hodowcy rekinów.

46            -4
Kosmaty
Kurde jaja jak berety
Tekst dobry, wart przeczytania i powinien uzmysłowić nam... jak wiele szczęścia miała tym razem Wisła. Tyle różnych zbiegów okoliczności i każdy jeden w newralgicznym punkcie, jeśli któryś by nie nastąpił to cała zabawa z ratowaniem Wisły... mogła okazać się zabawą właśnie, bo rezultat mógłby być smutny, tymczasem dziś Wisła mocno odbija się od dna i wygrzebuje z mułu. Choć jeszcze długa droga przed nami. Na chwilę obecną wyrok odroczony, ale długi nie zniknęły jak za dotknięciem magicznej różdżki i do momentu w którym nie pojawi się inwestor, to czeka nas żmudna praca przy powolnym wychodzeniu z finansowego kryzysu. Zresztą nawet gdy już się znajdzie takowy i wejdzie do klubu... to też nie w wiemy jaką drogę wyjścia z finansowego dołka wybierze. Oczywiście możemy być pewni, że obecni włodarze Wisły wybiorą kogoś konkretnego, z dobrym planem i odpowiednim zapleczem (zarówno finansowym, jak i intelektualnym), ale plany różnych inwestorów mogą być od siebie skrajnie odmienne, a oba równie dobre dla klubu.

27            -4
GrzegorzS
Artykuł bardzo ważny, bo pokazuje, jak na tym
etapie odrodziła się S.A., po jednym z największych kryzysów w histori klubu. Ale artykuł pokazuje też jak działa nasza piłka skopana i zreszta cały sport. Jak w sumie ona jest na tle Europy słaba. Polskiej piłki mimo na toczaca się wokól niej dyskusję nie stać na to by rządzili nia wielcy bonzowie finansjery jak na Ukrainie, Rosji, Grecji czy na zachodzie. Polskiej piłki nie stać by rodzima czy jakakolwiek mafia prała w niej naprawde gruba kasę. Co najwyżej stać ją na "mafiozów" typu "Misiek". I to nie zmienia się od lat. Jak wspomnię sobie aferę "Fryzjezra" i wielkość łapówek za które ustawiano mecze i robiono lewe kasy, lewe dochody. Takie to wszysto jakies niedojdowate, niedorobione, nijakie. Niby wchodza w grę wielkie słowa wielkie cle,a w sumie rozchdzi się parafrazując o kilka worków ziemniaków, pare transporterów gorzały i kase na podpaski. Co więcej wszystko potrafi sie wywalić bo ktoś zapomni przysłowiowej zarówki niedokręcić albo kawałek drutu ukradnie. Przaśnoś, partyzantka, wielkie cele i wielkie ide sprowadzone do rzeczywistości podwórka w zaścianku. Kurcze, gdyby choć inkryminowani Sarapata, Dukat, Misiek byli kimś na miarę Bernarda Tapi, kims na miarę mafi ustawiającej i wpływającej przez lata na wyniki i zycie FC Napoli. U nas cała "mafia" wywaliła się o własne nogi, bo im brakło na dwa trzy miesiące wypłat więc przestali płacic wogóle. Jak się na te nasza skopana popatrzy przez pryzmat przekrętów i środków pranych w piłce włoskiej to śmiech na sali. Wisła Kraków S.A. rozkracza się ekonomicznie bo ma długi wymagalne rzędu 3 milionów euro i niewymagalne rzędu 10 milionów euro. Klub miesięcznie pracuje za równowartośc 30 tysięcy euro. I polskie drużyny chc wojować i rywalizować w piłkarskiej Europie i z piłkarska Europą. To w sumie naprawdę niedorzeczne. Wczoraj oglądając w C+mecz MU słyszę, że, że oni sprzedali Felainiego za 15 milionów euro. Jak się z tej perspektywy popatrzy na nasze długi i problemy finansowe oraz możliwości Wisły czy całej polskiej piłki. To po prostu ręce opadaja. Nie rozumiem tego. W Polsce przeciez mamy prawdziwych rzeczywistych oligarchów i to na skalę europejską. I ich nie stać na to by inwestować i wyciągnąc kasę lub przyjanmniej tak zorganizować działalność Wisły, czy inych klubów by do tego nie dokładać. Jak się popatrzy na ine kluby i ich problemy z pucharami z działaniami transferowymi organizacją naszej piłki to naprawde nie rozumiem wielu spraw. Przecież wartość naszej całej piłki ligowej na paru poziomach razem z prawami telwizyjnymi stadionami obrotami jest na poziomie piątego piłkarskiego Świata, ale aspiracje mamy na poziomie wygrywania LM. Co z naszą pilką, z ludzmi naszej piłki jest nie tak? Dlaczego w Polsce tak trudno znaleźc dla Wisły solidnego inwestora, który wszedł by do Wisły włożył do niej na dzień dobry 40 milionów i potrafił z niej wyciągnąc drugie tyle. Jak pokazuja ostatnie dwa tygodnie potrafiono zorganizowac 8 milionów złotych a 4 sa w drodze. Dlaczego w naszym kraju za piłkę wzięli sie nieudacznicy, którzy nie potrafia wykorzystac naszego potencjału niech by to robili dla zysku i niech ten ich zysk bedzie jak najwiekszy niech strzyga te owcę, ale niech ona daje przy okazji złote runo ekonomiczne, i sportowe dla wszystkich. W Polsce to n nawet "mafia" zatrzymuje się na poziomie osiłka z maczetą. Sory tak mnie naszło.

24            -22
pawelkaper1
@kkkk
I Twoi kumple śpiewają Wisła to stara ...?

8            -26
pawelkaper1
Sarapata
Mam nadzieję, że na meczu ze Śląskiem cały stadion odpowiednio i nie jeden raz "pozdrowi" tą ....;-)

33            -4
~~~Kibic 5678
Zapytanie
Mocny akcent w artykule położony został na wynagrodzenia Zarządu klubu. To ja się pytam, ile wg Was powinien zarabiać Prezes klubu ekstraklasy. A może ktoś wie ile zarabiają Prezesi innych klubów polskiej ekstraklasy?

5            -39
Polak mały
Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele
tak nielicznym.... Cały obszerny artykuł kończy stwierdzenie że najbliższe mecze i klimat trybun będą miały wyraźny oddzwięk na potencjalnych inwestorów. Spróbujmy a jest nas ogromna większość pokazać klasę, wygwizdujac intonowane wulgarne przyspiewki na derbach i z Legią szczególnie.Moze Socios dogadać się że spikerem aby był głosem kibiców i pokierował słowa podziękowań dla naszych bohaterów przed pierwszym gwizdkiem przy R22 wiosną. Może dla odmiany zamiast "pozdrowić" Marzenę skoncentrujmy się na p. WISŁOCKIM, który dla większości wcześniej nie znany okazał się godnym stanowiska prezesa i Ci jego znajomi.... p. JAREK p. TOMEK i inne osoby opisane w materiale p. Stanowskiego.,zgotujmy im owacje jakiej jeszcze nie było.Rowniez trener Maciej z paroma weteranami z boiska pokazał ogromną klasę.Myślę też że nie wolno pietnowac młodych z sektora C. To dobre chłopaki i równie zakreceni na Wisłę jak my choć zapewne w większości to jednak zdominowani przez margines tych niegodnych podania ręki. I pamiętajmy, Karnety...

37            -2
~~~Stevie
Nie wiesz ile powinienem zarabiać zarząd?!
Adekwatnie do tego czym zarządza jeśli nie ma kasy w klubie na bieżące wypłaty to powinni wszyscy z zarządu zamrozić swoje wypłaty. Bo kluby są po to żeby grali w nich piłkarze i im w pierwszej kolejności należy się wypłata. Pani prezes która nie potrafi zbilansować kosztów na samym końcu.!

21            -3
GrzegorzS
Pytanie o wysokośc zarobków prezesów spółek,
pomijając patologie jakie serwója nam polityczy w spółkach skarbu Państwa to pyta nie złozone, bo zalezy od wielkości Spółki jej miejsca na rynku, branży w której działa, ale z tego co pokazuja rózne badania to zarobki sa rozpięte, od 10 tysięcy miesięcznie do kilku milionów jak w przypadku wielkich korporacji, Banków. Bądzmy tez powazni prezes S.A. piłkarskiej nie może tez zarabiac 10 razy mniej niz pracownicy, których wynajmuje. Bo jaki będzie miał autorytet u zawodnika czy trenera, gdy on będzie zarabiał średnia krajowa, a zatrudniał piłkarzy zarabiających 20 krotnośc średniej krajowej. I tak naprawde problem nie lezy w wysokości zarobków prezesa czy Zarządu, ale w jakości zarzadzania efektów działania Spółki i zespołu, wyprawowanego dochodu, itd. Problemem nie sa zarobki całeo Zarzadu np. w granicach np. 500 000 zł. rocznie, bo to w sumie np. na dwie trzy osoby daje miesiączna kwotę ok. 14 tysieczy złotych, co jest kwota zawrotna dla profesora Uniwersytetu. Rktor zarabia cos z 10 000. Ale w piłce chodza duże kwoty więc zarobki dla Prezesa S.A. Wisły w granicach 30 tysięcy i dla członak Zarządu w wysokości np. 20 tysięcy moim zdaniem w Spółce z budżetem rzędu 40 milionów nie powinny być problemem dla nikogo. Przy założeniu, że Zarzad to dwóch członków i prezes to roczna kwota rzędu 840 000 tysięcy wydaje sie uczciwa. Pamientajmy, że pochodna Prezesa sa tez w Spółkach pensje osób pracujących dla Spółki, dyrektorów, specjalistów menagerów. Realnie koszty płac w spółce powinny sięgać maksymalnie ok. 10% jej budżetu. Przy załużmy 42 milionowym budżecie koszty płac pracowników i działania klubu jako takiego w skali roku nie powinny przekraczać 4.2 miliona złotych.. Chyba założeniem jest, ze koszty działania zespołu nie powinny przekraczać 50% budżetu czyli ok. 22 milionów reszta to powinny byc środki na inwestycje i biezące działania. I założenie powino byc takie, że wraz z większym budżetem wzrastaja jego składowe. Ale to jest tylko moje subiektywne zdanie.

13            -32
GrzegorzS
Zaś z tego co mniej więcej wiadomo, to
Prezesi w Ekstralkasie w zależności od klubu zarabiaja w granicach do 20 do 50 tysięcy miesięcznie. Przy czym tez to bywa róznie bo niktórzy są włascicielami inni tylko najętymi pracownikami. A Wisłocki na razie to zarabia w S.A. 0.00 złotych, inna pstawa, że chyba dostaje pensje jako prezes TS-u. W Wiśle S.A. ostatnio zreszta lista płac został w znacznym stopniu ograniczona, bo było sporo zwolnień i nie ze wszystkimi odnowiono umowy po grudniowych dymisjach związanych z nieudana akcją sprzedaży Spółki.

11            -22
TTT
Piłkarski poker
Jedyne co mi teraz przychodzi do kłowy to kawałek z filmu. Gdzie pan bronek mówi o pani "łapówce`` - "Kmita panie prezesie taaaaa pani więcej na stadion nie wejdzie ! " Oby nasza łapówka też więcej na stadion nie weszła ! hahaha

25            -2
~~~GURULI 76
6 muszkieterów którzy uratowali Wisłę
Ostatnie zdjęcie dużo mówi wszyscy zmęczeni ale zwycięscy teraz cała wislacka rodzina musi pomóc jak tylko może!!

29            -1
kibic z R22
Dajcie już spokój z tymi śmiesznymi zgodami
Niema już sztamy z Gdańskiem i Wrocławiem i bardzo dobrze i oby nie było kumple do picia wódki na Nasz koszt. W życiu moja noga by już na młynie nie stanęła jakby te zgody wróciły bo nie stanę w jednym szeregu z ludźmi którzy oczekiwali żebym wyparł się Wisły i przestał ją wspierać. Liczy się tylko Wisła bo to Ona jest Naszym dobrem. Ave Wielka Wisła

29            -18
~~~kibic z Polski
Super
Wisła jest w tej chwili doprowadzona do stanu z jesieni 2018 roku.Sytuacja dalej zła ale Wisła żyje! Tych 6 panów reanimowało Wisłę i się udało.Być może wejdą do historii Wisły. Teraz inwestor! a póżniej surowa kara dla tych złodziei z byłego zarządu !

22            -1
~~~ZaWsZe TS
~~~Kibic 5678
Jak poszukasz to znajdziesz choć może nie aktualne mi się nie chce grzebać ale, Lech Poznań za lata 2013-2015 było to 8 stanowisk - 2 w Zarządzie i 6 osób w strukturze organizacyjnej klubu. Średnia miesięczna pensja na osobę wynosiła 13 246zł w 2013r., 12 885zł w 2014r. i 14 270zł w 2015r. Od 2014r. Rada Nadzorcza pracuje za darmo. W Śląsku Wrocław Żelem miesięcznie dostawał na rękę 14,7 tys. zł, wiceprezes Marek Drabczyk miesięcznie 14,2 tys. zł, a dyrektor Błoński otrzymuje 11 tys. netto. Apoloniusz Tajner jako prezes Polskiego Związku Narciarskiego zarabia 15 tys, a Majchrowski 39 tys. zł miesięcznie !! W Wiśle Zarząd za rok 2016 - 292 954,93 a w 2017 - 727 936,00 Wtedy pewnie nikt na to nie zwracał uwagi link » Ja rozumiem iż w takiej Legii mogą nawet płacić 100 tysięcy zł, a Realu 1 000 000 euro, ale pensję prezes nie pobiera za sam tytuł, tylko w skali firmy czy klubu, tym bardziej iż w prywatnych firmach są kontrakty menadżerskie, czyli jeśli są zyski odpowiedni procent trafia do managerów, a w Wiśle towarzystwo zrobiło sobie prywatny folwark ( wiedząc że właściciela fizycznie nie ma a całość i tak pójdzie na konto S.A. ) podwyższając paru krotnie !! ,,oficjalne`` angaże i wypłacając premie przy coraz większym zadłużeniu klubu przy czym może być to wierzch góry lodowej, a kwestie tzw. transferów, podejrzanych umów to jest to co dopiero może ujrzeć światło dzienne. Trzeba Stanowskiemu przyznać iż trafił w sedno iż Wisłą miała istnieć dopóki będą pieniądze na utrzymanie zarządu. Prawda jest taka iż Schettino i dukat działali na niekorzyść Spółki którą zarządzali, i jest to podstawa do pociągnięcia ich z art. 296 k.k. I niech wszyscy się uspokoją, śledztwo trwa, by w sądzie skazać to towarzystwo musi być akt oskarżenia poprzedzony szczegółowymi analizami i zebraniem dowodów, do sądu idzie się raz, tak więc lepiej by prokuratora się przygotowała, a takie sprawy przestępstw gospodarczych powiązanych z kryminalnymi mogą trwać wiele lat. Na koniec już tylko napiszę to co pisałem w grudniu, cały ten Vanna miał być zasłoną stworzoną w celu upadku klubu, od początku byłem przeciwny zarządzaniu klubem przez SKWK i osobom z nimi powiązanymi, tym bardziej iż spodziewałem się że ich celem nie będzie sprzedaż klubu ale skala mataczenia i wyprowadzania pieniędzy z TS mnie poraziła. Sprawa nie powinna się zakończyć na sarapacie i dukacie, ale także radzie nadzorczej która pozwoliła na takie działania.

34            -4
hutniczek12
I dlatego.....
A gdzie ci "wspaniali bracia " z skwk ?? Puszki ,smyczki i kasa z pod stołu.Jeszcze ostatnią kasę bankrutującej WIŚLE ukradli. Jakieś śmieszne bandyckie zgody z największymi wrogami dla prochów i kasy .WSTYD

27            -3
~~~LBJ
kibic z R22
To wpyte masz zasady. Twoja noga nie stanie w młynie obok Ś czy L i jak piszesz nie staniesz z nimi w jednym szeregu, ale nie przeszkadza ci stanie w jednym szeregu z ludźmi którzy prawie zniszczyli Wisłę. Bo chyba nie masz wątpliwości że chodząc na sektor C, wykrzykując bez pomyślenia co tylko decyzyjni zechcą, stojąc za flagami sharks właśnie stoisz z nimi w jednym szeregu. Jak jesteś przeciwny to możesz to zamanifestować wybierając inny sektor, z każdego nie tylko z C można dopingować Wisłę. Ja tak zrobiłem już po zerwaniu zgód. Niech zrobią tak wszyscy którzy gardzą grabarzami klubu, na C zostaną tylko zdychające sardynki i ślepo popierająca ich gimbaza.

28            -4
~~~ZaWsZe TS
@GrzegorzS
Pierdoły. Kwestie zawodników i spółek piłkarskich różnią się od banków, trenerzy ( którzy w uproszczeniu są bezpośrednimi przełożonymi piłkarzy )nie będą zarabiać więcej niż zawodnicy vide CR7-Zidane, RL9-Kovac. Kwestia prezesów też musi być inaczej postrzegana, to właściciel decyduje ile będzie płacił lub gdy nie ma jednego właściciela ( akcjonariat ) zarobki są uchwalane przez zarząd, zazwyczaj prezesi nie są właścicielami i wykonują swoją prace za ustaloną pensję, nie muszą zarabiać więcej niż piłkarz, gdyż w stosunku do banków kapitałem spółek piłkarskich są zawodnicy - tj. pracownicy, a przy bankach liczy się kapitał i efektywność. Ale w obu przypadkach gdy spółka jest coraz bardziej zadłużona ( czytaj nieudolność, niegospodarność lub celowość kadry zarządzającej ) nie powinno być przyzwolenia ( właściciela lub zarządu ) na windowanie zarobków prezesów a w szczególności wypłaty premii! Czy zarobki sarapaty i dukaty były wysokie - TAK, zarówno w porównaniu do średnich zarobków w Polsce, zarobków innych Prezesów klubów, jak i przede wszystkim w kontekście zadłużenia = rujnowania klubu, i noszą znamiona PRZESTĘPSTWA!! Do tego zatrudnianie i zlecanie osobom/firmom z rodziny zarządu jest zakazana w wielu firmach, a nawet w urzędach ( zakaz podległości ). Wobec spółki ponoszą oni odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną zawinionym działaniem lub zaniechaniem art. 483 § 1 Ksh i za szkodę wyrządzoną akcjonariuszom w szczególności przepisami Kodeksu cywilnego art. 490 Ksh dlatego też nasuwa się pytanie czy Vanna nie był osobą podstawioną celem uniemożliwienia dochodzenia roszczeń względem byłego już zarządu, a najlepszym wyjściem był upadek klubu.

19            -9
stary wiślak
Grzegorzu S!
Tematem jest materiał Stanowskiego i Wisła. Wisła i jeszcze raz Wisła, Nie filozofuj i nie rozmydlaj sprawy,poszerzając to o ogólno- futbolowe,polskie wątki. Dłuższy czas broniłeś sprawy przegranej i stałeś murem za poprzednim zarządem. Miej honor i wysyp na swoją głowę kilka worków popiołu,ubierz wór pokutny i po takim oczyszczeniu,przejdż do rzeczywistości. A ty dalej dzielisz włos na czworo i doszukujesz się jaj kwadratowych.Wisła powolutku zmartwychwstaje,bo to jest prawie zmartwychwstanie drogi Grzegorzu,a ty wielowątkowo chcesz to analizować,odbiegając od prawdy zasadniczej. Klub wzięli w swoje ręce szkodnicy i trzeba było to w odpowiednim czasie mówić. Gdzie wtedy byłeś i jakie teksty pisałeś?

20            -9
kibic z R22
LBJ
Owszem mam. Kto Ci powiedział,że mi nie przeszkadza? Jak najbardziej przeszkadza mi,że ludzie mieniący się Wiślakami doprowadzili klub na skraj bankructwa. Ja jak wielu innych też angażowałem się w akcje wsparcia klubu i tak samo czuję się oszukany i okradziony. Wydarzenia z ostatniego okresu czasu nigdy nie powinny mieć miejsca ale niestety do tego doprowadzono. Jednak posiadam karnet na cały sezon i w trakcie nie mogę zmienić miejsca choć w obecnej sytuacji gdybym mógł to pewnie przynajmniej na pół roku bym się przeniósł żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało dalej,nie wykluczam takiego kroku jednak od nowego sezonu. A akurat ja jak czegoś nie chcę to nie krzyczę a kumpli sam sobie wybieram i bardziej mnie interesuje jaki ktoś jest niż skąd jest. Oby nigdy więcej takich sytuacji jak teraz nie było. Ave Wisła

7            -4