Czwartek, 7 lutego 2019 r.

Jakub Błaszczykowski podpisał kontrakt z Wisłą Kraków!

To na co czekaliśmy od bardzo dawna stało się faktem - Jakub Błaszczykowski został ponownie piłkarzem "Białej Gwiazdy"! Na razie podpisał z naszym klubem półroczny kontrakt.

Błaszczykowski grał w Wiśle w latach 2005-2007, przenosząc się do naszego klubu z KS Częstochowa.

W 2007 roku z zespołu "Białej Gwiazdy" odszedł do Borussii Dortmund, gdzie występował aż do 2016 roku, kiedy to trafił na zasadzie wypożyczenia do ACF Fiorentina. W latach 2016-2018 był piłkarzem VfL Wolfsburg.

Pod Wawel wraca na zasadzie "wolnego transferu", bo planowo wygasający z "Wilkami" z końcem bieżącego sezonu kontrakt rozwiązał za porozumieniem stron.

Nieoficjalnie Błaszczykowski grać będzie w Wiśle na możliwie najniższym kontrakcie, jaki przewidziany jest dla piłkarza zawodowego, a i tak całą tę kwotę przekazać ma na bilety dla dzieci z Domów Dziecka.

W naszym zespole występować będzie oczywiście z numerem 16., czyli z takim, z którym grał przed laty!

Kuba witaj w domu!


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


46    Komentarze:

~~~super Wiselka!
jestes Wielki
Szacunek !! witaj W domu przy R22!

181            -2
~~~sfrustrow any kibic
WITAJ W DOMU KUBA !!
Witaj w domu Kuba !!, tu gdzie Twoje miejsce !! historia pisze się na naszych oczach..... panowie i panie dawać po karnety !! zgotujmy Kubie super powitanie 18.02.2019 widzimy się na R22 !!

138            -4
~~~Rob
Kuba Błaszczykowski
Brawo

99            -5
~~~Grzeh
Brawo Kuba!!
Kuba Błaszczykowski! Kuba Błaszczykowski! Kuba Błaszczykowski!!

99            -3
ddd
Człowiek o GIGANTUCZNYM sercu
"Otrzyma najniższą możliwą pensję dla piłkarza zawodowego, czyli 500 złotych netto. Kuba całość tej kwoty przekazywał będzie na bilety na mecze Wisły dla Domów Dziecka" WIŚLAK przez wielkie W. I do tego Kapitan 😍 WITAMY W DOMU,KUBA!!

116            -3
Jazz
.
Aż słów brakuje. Ten gość jest WIELKI.

105            -4
~~~WISLA będzie wielka
Super
Super . Teraz czekam na koszulkę

88            -3
~~~kibic bez układów
Wszystko powoli idzie w dobrym kierunku !
Dziękujemy Kuba, że jesteś z nami Wiślakami, będziemy trzymali za ciebie i naszych piłkarzy kciuki żeby wam zdrowie dopisywało i żebyśmy się cieszyli z dobrej gry i waszych zwycięstw!

74            -4
~~~a68
KUBA
Czy znacie drugiego takiego zawodnika ? a nawet człowieka? Jak dla mnie to PAN JAKUB BŁASZCZYKOWSKI jest już ŻYWĄ LEGENDĄ WISŁY KRAKÓW ,może powiem na wyrost ale jak dla mnie to człowiek podobny do H.REYMANA i mam nadzieję ,że przynajmniej jedna z trybun będzie jego imieniem

115            -2
~~~Wiślak87
!!
Huraaaaaaa!!

70            -1
~~~~the real thomas
JJJBG
Witaj w domu bracie !

70            -1
woytek1974
Dziękuję
Ciekawe ilu karnetowiczów przywita za tydzień Kubę na R22? Ten piłkarz jak mało kto zasługuje na kibicowską wdzięczność.

81            -2
~~~hej
Legenda
Witaj w Domu Bracie Jesteś Wielki

70            -2
gazo
.... nie ma słów na GOŚCIA :-)
SZACUNEK KUBA . Do zobaczenia na R22 :-) Jazda jazda jazda Biała Gwiazda.

68            -2
Kosmaty
KUBA JUŻ OFICJALNIE WITAMY W DOMU!
dzięki za wszystko i życzymy powodzenia, sukcesów w klubie i powrotu na należną pozycję w kadrze.

66            -2
~~~Brudny Harry
Brawo Kuba !
To nie bedzie gral na statusie " amatora " jak pisal o Kubie jeden ze starych kibicow ? Kuba przed Toba jeszcze wiele dobrej pilki, z kadra wlacznie. Powodzenia !

56            -1
~~~RAFCIO
KUBA
witaj w domu- Kuba -jesteś wielki .

59            -3
~~~ajwen pijok
Kuba
czapki z głów

63            -4
~~~Dumny
Brawo!
Serce się raduje, kiedy widzi się tych wszystkich chłopców, którzy są wiernymi synami Wisły. Począwszy od Kuby Błaszczykowskiego przez Macieja Stolarczyka, Mariusza Jopa, Kazimierza Kmiecika, Radka Sobolewskiego, Pawła Brożka czy Arka Głowackiego. Oni wszyscy zdzierali na Reymonta swoje korki i charatali w gałę w różnych okresach, ale nie zostawili naszego klubu w potrzebie, tylko stawili się na wezwanie, jak gdyby „pod broń”, na wartę. Zostaniecie zapamiętani przez długie lata jako ci, którzy swoim autorytetem i ciężką pracą wsparli dzieło odbudowy Wisły, każdy jak potrafił. Wszystkiego dobrego dla was!

80            -2
~~~Zbych
Król jest jeden !!
Przed meczem ze Śląskiem 15 minut owacji na stojąco dla "Króla " - cały stadion.

37            -3
Prezeso
Super Kuba !!
Super Kuba Ole Ole !! Właśnie został pobity rekord ilości kupionych karnetów z 2004 roku. A teraz siadamy w fotelach i startujemy. Czas na drugi bieg. Dawać po karnety !! :-)

33            -4
Polak mały
Kibice powinni mu podziękować osobiscie
... Skoro między stadionem a parkiem Jordana jest ul.Henryka Reymana to powinniśmy z drugiej strony zbudować drugą i nazwać ją ul. Jakuba Błaszczykowskiego.

32            -4
~~~Janko Buszewski
A ja się zastanawiam
czy nie trzeba by zrobic na najbliższym meczu zrzutki a zebrane środki przekazać np grupie Socios czy innym zaufanym ,celem wykonania dużej flagi z herbem Klubu i napisem JAKUB BŁASZCZYKOWSKI .Flaga ta, winna wisiec na trybunie za bramką w każdym meczu obecnie a także po zakończeniu kariery przez Kubę.Cos jak na Chelsea "Drogba legend",Romie "No Totti no party" lub na San Siro "Marco- Nico" .Taki dozgonny hołd,dla człowieka który uratował nasz Klub.Kuba ma dwie córki,więc niech teraz i za każdym innym razem ,gdy będa na meczu lub zobaczą go w tv,widza jakim szacunkiem na R22 obdarzony został ich Tata.Niech będą zawsze dumne ze swego ojca,tak jak my jesteśmy dumni z naszego wiślackiego "brata".Była kasa na Wisłasharks lub inne PDW,niech sie i znajdzie na taki transparent.Koszt niewielki a cel szczytny a i Kubie pewnie zrobi sie ciepło w okolicy serca.Na każdym meczu głosne skandowanie nazwiska i flaga z napisem.Juz to widzejak ,za dwa tygodnie kilkanascie(dziesiąt) tysięcy jak ryknie raz i drugi a potem.....owacja na stojąco !!

59            -10
Robert.
Kuba
Czekałem na ten dzień, ale ani nie sądziłem, że nadejdzie tak szybko ani, że w tak dramatycznych okolicznościach. Kuba stał się żywą legendą nie tylko naszego klubu, ani nawet polskiej piłki a sportu w ogóle.

39            -2
~~~piotreq
Podobno Kuba ma szansę na nagrodę roku...
Fifa Fair Play. To byłoby coś pięknego. Życzę mu tego z całego serca.

82            -4
~~~maciek_ts
...
Woooooooo...!

31            -1
~~~Januszzwa sem
WITAJ W DOMU !!
Witaj w domu !!

27            -2
~~~NikePro
T-shirt Błaszczykowski!
Panowie i Panie jedziemy z koszuleczkami z nr 16 oczywiście, czuje jakieś buuuum :-D będzie dobra kaska dla klubu.

28            -3
~~~maciek_ts
żadnych flag, zbędności...
Nie róbmy żadnych flag, zrzutek na flagi - to jest teraz zbędne. Kuba by tego nie chciał - w obecnej sytuacji finansowej to przepalanie kasy. Zamiast tego, kupujmy gadżety, generujmy nowe przychody dla klubu, rozmawiajmy ze znajomymi, że pozbywamy się kibolstwa i jesteśmy klubem w którym fajnie spędza się czas. Namawiajmy znajomych na karnety i bilety!

27            -5
~~~robin100
SUPER WIADOMOŚĆ!
Do kas drodzy Wiślacy, kto jeszcze nie ma karnetu! Możliwość zobaczenia Kuby ponownie w koszulce i na boisku Wisełki to prawdziwa GRATKA, warta więcej niż koszt karnetu na całą rundę... A karnet daje wiele takich możliwości - czego jeszcze chcieć?!

16            -3
~~~Bankowy 64
JAKUB BŁASZCZYKOWSKIIIIIIIIIII IIIIIII
SUPER klasa Teraz jazda po karnety i koszulki i pełny stadion................. . hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

24            -2
sk04
Zysk ze sprzedaży koszulek z nr 16 -
- hitem z udziałem Kibiców Wisły Kraków ?! Wszystko jest możliwe :-) Możemy w ten sposób po raz kolejny wspomóc Nasz Klub finansowo. Ponadto oddalibyśmy należy hołd Naszemu Bohaterowi za to, że wrócił do Wisełki (słowa dotrzymał) i wspomógł Nasz Klub w tak trudnym momencie ! Jest kolejny rekord do ustanowienia !

24            -3
sk04
Zastrzeżony nr 16 !
Uważam, że koszulka z numerem 16 powinna zostać w Naszym Klubie zastrzeżona dla Kuby, aby tego numeru nie otrzymał w przyszłości żaden z innych piłkarzy :-)

34            -1
~~~MattMario 20
Koszulka
Ja mam już koszulkę prawdziwa.wisla.krakow.p l Wy też już macie?! :D

11            -2
gamber
Kuba Wielki, Wisła Wielka, My Wielcy!!
Ten człowiek - Kuba Błaszczykowski - jest wielkiego serca, pomógł już wielu ludziom, teraz pomaga Wiśle. Mam nadzieję, że dożyję czasu , kiedy zaprowadzę wnuka pod pomnik Błaszczykowskiego. Wszyscy jesteście wielcy, za karnety, za składki na Socios, za wykup akcji i za to co jeszcze na pewno nastąpi. Jeszcze raz my Polacy, my Wiślacy pokazaliśmy, że w ciężkich chwilach potrafimy stanowić jedność i , że w nas jest moc!! Jestem dumny z panów : Błaszczykowskiego, Królewskiego, Wisłockiego, Jażdżyńskiego , … i z całej Wiślackiej Braci. Cała Polska nam zazdrości tego naszego wielkiego zrywu Jedności i Solidarności. Piłkarze też pokażą na murawie, że niechciani, skreśleni, odrzuceni... stworzą Drużyną przez duże D. Każdy z nich ma dużo do udowodnienia i to jest ich siła. Oni chcą! Jestem pewien , że narodziła się znowu Wielka Wisła!

22            -2
~~~omnibus
ciężki los Stolara
Stolarczyk ma problem a problemem jest Błaszczykowski.Kuba przekazał Wiśle 1,3mln zł pożyczki i będzie grał nawet na niewiadomą formę jak mu Stolar powie że ma nie grać to będzie kwas.Błaszu gra za darmo i jest na pół roku gra w reprezentacji bo ma wujka Brzęczka a dawno powinien z niej zrezygnować.Stolar współczuje jesteś między młotem a kowadłem STOLAR"kibice i Błaszczu

5            -65
~~~Ryan
Legenda
Rok temu zegnaliśmy legendy Brozia i Głowę, teraz witamy z powrotem Legendę. Kuba witaj w Domu.

15            -3
szczebelek
Powrót Legendy, która robi to co kiedyś powiedziała!
Wypłynął z Wisły na podbój Bundesligi i zdobywanie chwały w reprezentacji, a gdy to zdobył, to wraca do miejsca gdzie jest jego dom choć był na skraju bankructwa... Klasa, pan piłkarz i legenda Wisły Kraków! Błaszczykowski jeszcze ma coś do udowodnienia w polskiej ekstraklasie i całej Polsce! Kuba witaj w domu!

17            -2
~~~€
Omnibus
Zrobiłeś już z siebie [...]a. Nie musisz tego wiecznie potwierdzać. No chyba , że cię tyłek boli.

23            -1
~~~omnibus
wiadomość dla odpadu ~~~€@
~~~€@ Kolego nie ośmieszaj się bo przez takich patoli jak ty prawdopodobnie z SKWK, nie mal nie doprowadziliście do upadku Wisły Kraków idź do Sarapaty i Dukata Miśków i innych śmieci i im pogratuluj głupoty.PAMIĘTAJ KIBOLU TAKICH JAK TY NALEŻY CZĘSTOWAĆ GUMOWĄ PAŁĄ.

8            -29
Waldi2
Witaj w domu Kuba!
Zaprowadź nas do pucharów w tym roku, do Mistrzostwa w przyszłym!

13            -3
~~~GURULI 76
KUBA LEGENDA WISLY KRAKÓW!!
Kuba za swój upór i dążenie do celu już jesteś juz jestes żywa legendą

8            -2
~~~Kapusta z X_a
Co by na to powiedzieli. ..
...Te nie smierdzace groszem kmioty w osobach Wanny, Szweda czy niejakiego Pietrowszczaka?... jak zareagowala by na taki gest pulchna, rozmiar xxxxxxxl niejaka Marzenka, która do samego konca wyplacala sobie niebotyczna pensje ! Czy ona pójdzie kiedys siedziec za to co zrobiła? Czy unia europejska ja uklaskawi na wieki !?

11            -2
Kosmaty
@~~~JankoBuszewski
I to jest bardzo fajny pomysł. Za bramką nie mają prawa wisieć pdw, miśki i inne płetwiaste banery. Natomiast baner z podziękowaniami dla Kuby powinien być tam na zaszczytnym miejscu do końca istnienia klubu.

5            -2
Kosmaty
@~~~omnibus
Pewnie nawet miałbyś rację w tym, że Stolarczyk jest w niezręcznej sytuacji względem Kuby, który jest niejako nadprezesem. W końcu wraz z udzieleniem pożyczki to on stał się jedną z 3 osób decyzyjnych w kwestiach podejmowania kluczowych decyzji, dla tego jest dla Stolarczyka jednocześnie szefem (jako jedna z 3 najważniejszych osób w sprawach zarządzania klubem), jak i podwładnym (jako piłkarz wobec trenera). To rzeczywiście w normalnych warunkach mogła by być niezręczna sytuacja dla trenera. No właśnie "mogłaby być" i "miałbyś rację" gdyby nie kilka niepodważalnych faktów, które zupełnie wyciągają Stolarczyka z tej niezręcznej sytuacji. 1. Kuba w sparingach pokazał, że jest w wysokiej formie i miejsce na boisku należy mu się z przyczyn stricte sportowych, czyli z racji posiadanych umiejętności i prezentowanej formy. Już sam ten fakt w zasadzie zamyka sprawę, ale to nie jedyny argument. 2. Może to i nieco inna sytuacja, ale również zalicza się do takich z kategorii niezręcznych: Stolarczyk już dziś ma w kadrze zawodników z którymi grał razem na boisku. No to co kumpla by nie wystawił? No właśnie w ostatniej rundzie pokazał, że nie ma najmniejszych problemów z posadzeniem na ławce kumpla z szatni (Pawła Brożka). Mało tego, nie tylko Paweł tylko 1 raz wystąpił w wyjściowej jedenastce, ale generalnie na 12 możliwych spotkań tylko 6 razy pojawił się na boisku, z czego aż 3 razy zagrał po ledwie kilka minut (zmiana grubo po 80 minucie), czyli korzystał z niego tylko kiedy musiał... a to przecież kumple z jednej szatni. 3. Kuba i jego mentalność. Jeśli trener by go nie wystawił (pokazał, że nie ma problemów z sadzaniem na ławce kumpla), to Kuba z pewnością by się nie obraził, a tylko starał się wywalczyć miejsce na boisku formą sportową. Kuba nie raz udowodnił, że nie jest człowiekiem małostkowym. Ot choćby kiedy stracił opaskę kapitana w kadrze... jego reakcja? Walka w kadrze i za kadrę także bez opaski, bez narzekania i płakania, tylko na boisku wciąż dawał z siebie wszystko. Media próbowały donosić o jakimś konflikcie miedzy nim i Lewandowskim... ale na boisku w żadnym momencie nie było tego widać. Nie wiem czy taki konflikt rzeczywiście istniał, czy też nie, ale Kuba w każdej sytuacji wykazywał się pełnym profesjonalizmem. Dla tego - pomimo tego, że istnieją realne podstawy do snucia różnych obaw, w czym masz rację - ja osobiście bardzo wątpię, by Twoje obawy o kwasy i niezręczne sytuacje ze względu na bardzo delikatny status Błaszczykowskiego w Wiśle (jako zarówno osobę decyzyjną nad całością klubu i jednocześnie tylko piłkarza podległego decyzjom trenera) stanowiły realny problem.

8            -4
~~~cycusnapa tyku
@omnibus
ale [...]isz smuty :)

4            -3