Poniedziałek, 11 lutego 2019 r.

Sławomir Peszko: - Wolałbym, żeby mówili Bramkostrzelić

- Miałem dłuższą przerwę, ale z piłką jest jak z jazdą na rowerze, pewnych rzeczy się nie zapomina. Najważniejsze jest teraz moje przygotowanie dynamiczne i szybkościowe, bo na tym głównie bazuję. Jak do tego będę gotowy, a mam gro osób, które mi w tym pomaga, to dam sobie radę. Nie przepracowałem wprawdzie całego obozu, bo dołączyłem w trakcie zgrupowania, ale czułem się nadspodziewanie dobrze, choćby w sparingach - mówił przed swoim debiutem w Wiśle, nasz nowy zawodnik, Sławomir Peszko.

- Jest duża presja na naszych nazwiskach - moim oraz Kuby Błaszczykowskiego. Wiadomo, że one same nie będą wygrywały. Trzeba przenieść to na boisko i mamy na to pomysł. W Zabrzu pierwsza okazja do pokazania tego - zapewnia nowy skrzydłowy Wisły.

- Mamy grać na dwóch napastników i szeroko, ale i momentami wąsko. Trochę dla mnie inna taktyka, ale szybko się do niej dostosowuje. Temu zaufałem, dlatego tutaj przyszedłem i chcę grać - dodał.

- Gdy wszedłem do szatni i zobaczyłem tekst na ścianie "żeby wejść do tej szatni trzeba sobie zasłużyć, a żeby zostać trzeba się poświęcić" - to pomyślałem, że będzie ciekawie. Grupa charakternych ludzi, ale też buńczuczna młodzież, która czasami też potrafi coś odpalić. Podoba mi się ta droga, choć oczywiście musi być w tym zachowana równowaga, no i umiejętności piłkarskie, a te są duże. Z wieloma piłkarzami się znam, dotychczas głównie przeciwko sobie rywalizowaliśmy, a teraz jesteśmy w jednym składzie - mówił Peszko.

- Zakładam trzy możliwości, że zostanę dłużej, że trafię gdzieś indziej oraz że może wrócę do Gdańska. Wszystko wyjaśnią pierwsze kolejki i to jak się zaprezentuję. Mam alternatywę powrotu do Gdańska, bo mam tam jeszcze rok kontraktu. Jestem jednak tutaj gdzie jestem... głównie przez decyzję trenera Piotra Stokowca. Z jednej strony Wisła to wyzwanie, a z drugiej chciałem zostać w Lechii i pomóc tej drużynie. Na pewno bym nie przeszkodził. Czeka ich trudna runda i wielka presja, bo walczą o mistrzostwo Polski. Oczekiwania kibiców rozbudzone są do czerwoności, bo w Gdańsku dawno nie było sukcesu. Chcę natomiast pokazać, że sztab się mylił - przyznał były reprezentant Polski.

Na zakończenie rozmowy nowy piłkarz "Białej Gwiazdy" został zapytany o "ksywkę", którą powitali go choćby kibice na jednym ze sparingów, a mianowicie "Atmosferović".

- Wolałbym, żeby mówili "Bramkostrzelić" - zaśmiał się Peszko.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

kibic z daleka
My też
Panie Sławku, my też chcielibyśmy, żeby w następne 4 miesiące zapracował Pan na taki przydomek...

51            -1
~~~~the real thomas
JJJBG
Sławek asystuj strzelaj gole, a potem rób co chcesz... wszystko ku chwale Wisły Kraków !!!

44            -2
PablodeW
Peszkin
Przyznaję ze wstydem, że wcześniej nie wgłębiając się specjalnie a bazując jedynie na pobieżnych prześmiewczych artykułach uznawałem Pana Peszko za głupka. Teraz po rzetelnym oglądnięciu szeregu filmów na YT i przeczytaniu wielu wywiadów wydaje mi się równym gostkiem z mega poczuciem humoru. Życzę wszystkiego najlepszego !

34            -3
~~~Mike DeVili
Przede wszystkim Grać i Niepić
A wszystko będzie dobrze. Jedziesz Sławek, jedziesz! Jazda, jazda, jazda...

22            -1
~~~Wisla Immortale
Peszcze moze byc tu lepiej niz gdziekolwiek
Czasem mnie istotne iluzoryczne tytuly (Lechia zalapie sie choc do LE?), moze ciut wieksze siano, ale liczy sie to, ze mozna robic to co sie lubi w niezlym towarzystwie

3            -1
Piter75
Jutro jest nowy dzień
Sławek wierzymy Ciebie trzymamy kciuki i wspieramy Cię będzie lepiej JAZDA JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA ps.W poniedziałek wszyscy na R22 dajmy maxa wsparcia chłopakom

4            -1