Poniedziałek, 11 lutego 2019 r.

Jakub Błaszczykowski: - Cały czas walczymy o przetrwanie

- Przede wszystkim Górnik zdominował nas w pierwszej połowie bardzo agresywną grą w środku pola. Wygrywali pojedynki i wyprowadzali skuteczne kontrataki. Po jednym z nich strzelili pierwszą bramkę, a po stałym fragmencie gry drugą. Ustawili sobie to spotkanie, ale z przebiegu całego meczu, obiektywnie trzeba ocenić, że Górnik był lepszą drużyną i zasłużył na to zwycięstwo - mówił po swoim pierwszym meczu dla Wisły, po niemal dwunastoletniej przerwie, Jakub Błaszczykowski.

- Nie pozostaje nam nic innego, jak dalej ciężko pracować i walczyć w kolejnych meczach o punkty. Górnikowi życzymy powodzenia w dalszych spotkaniach i od jutra wracamy do pracy - dodał kapitan zespołu "Białej Gwiazdy".

- Jesteśmy w takim okresie tworzenia drużyny, że wiemy po jakich jesteśmy problemach, w jakim jesteśmy miejscu. Trener może powiedzieć na ten temat więcej. Dużo się u nas zmieniło, więc nie wszystko będzie od razu funkcjonować tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, ale najważniejszą rzeczą jest ciężko pracować i podchodzić do tego wszystkiego z pokorą. Ja wierzę w tę drużynę, widzę w niej potencjał i mamy tydzień do tego, aby jak najlepiej przygotować się do następnego meczu. I tak też zrobimy - mówił.

- U nas każdy zawodnik jest wartościowy i każdy potrzebuje tego, żeby w niego wierzyć. My wierzymy we wszystkich zawodników, wierzymy w siebie i będziemy robić wszystko żeby to pokazać na boisku. Oczywiście jesteśmy po meczu, w którym nie osiągnęliśmy naszego celu, nie osiągnęliśmy tego, co zakładaliśmy, ale taki jest sport. Gratulujemy drużynie z Zabrza, która dziś okazała się lepsza, ale walczymy dalej - przyznał Błaszczykowski.

- Wciąż mamy problemy pozaboiskowe, ale robimy wszystko, żeby z tego wybrnąć. Sytuacja nie jest łatwa, nie jest lekka i pomimo bardzo dużej mobilizacji cały czas walczymy o przetrwanie. I tak jak powiedziałem - praca, praca, praca - zakończył wiślak.

Źródło: Eurosport


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

osjan
Walczmy
Walczmy i my kibice. Do kas po karnety, Wisla nie może zginąć.

33            -3
~~~Wisla Immortale
Do zo na R22!!!
Jedziemy ze Slaskiem!

24            -4
Mario
Kuba nie było tak źle
Byłem na stadionie, trochę za nerwowo, za mało agresji i zagrania. Obrona to dramat, niestety

32            -2
~~~WisłaNaZa wsze
Kuba
wielki szacun! Pełna klasa. Nie poddajemy się, walczymy dalej!

35            -4
~~~Eco
Cieszmy się każdym meczem
Można marudzić na grę, można mówić o niewykorzystanych sytuacjach bramkowych lecz dla mnie najważniejsze jest to Wisła rozegrała ten mecz i będzie rozgrywać pozostałe tej wiosny.

22            -4
~~~~the real thomas
JJJBG
Ja tam nie mam wielkich oczekiwań względem tej drużyny! Utrzymajcie się i znajdźcie inwestora dla WIsełki to będę szczęśliwy!

11            -4