Wtorek, 12 lutego 2019 r.

Wiślaku posłuchaj, to do Ciebie

Jeszcze dwa miesiące temu wszyscy pomstowali na sędziego w meczu z Lechem. Jeszcze nieco ponad miesiąc temu, byliśmy bez licencji i nad przepaścią w kierunku czwartej ligi, a chwilę potem z solidnie zdemontowaną drużyną. A dziś… a dziś znowu czytam, że ten czy tamten zagrał słabo w Zabrzu. Naprawdę? Taka krótka pamięć? Ledwo wygrzebaliśmy się z kłopotów i już wszyscy znowu myślą, że Ekstraklasa jest nam dana na zawsze? Otóż nie jest.

Chcielibyśmy wszyscy nowego napastnika. Hm…. A widziałeś na co Socios zbierają pieniądze? Na raty leasingowe za kosiarkę, na autobus, na remont szatni i pensje dla młodzieżowców.

Cofnijmy się chwilę w czasie. Początek stycznia. Taka wizja. Jarosław Królewski nie kontaktuje się z Rafałem Wisłockim, a Bogusław Leśnodorski wyjechał na narty w Alpy i był za daleko. Co się dzieje? Znikamy. Nie ma nas. Czwarta liga. Tak, to właśnie się dzieje.

Przeczytaj to jeszcze raz. I jeszcze. Aż poczujesz jakby ktoś ci przywalił w ryj i dotrze do Ciebie jak blisko było. Tak dalej wyglądałby ten tekst.

Fajnie się hejtowało Boguskiego za pudło w Gdyni? Nie przyzwyczajaj się do tego. Następne takie pudło zobaczysz nieprędko. Ani na żywo, bo gdy upadniemy, to następny mecz zagramy jakoś w lipcu 2019. Ani tym bardziej w telewizji, bo czwartej ligi nikt nie transmituje.

Zapomnij o wyjściach na piwo do kumpla na sobotni mecz. O niedzielnych obiadkach z meczem w tle. O piątkowym relaksie przy telewizorku i meczyku. Zapomnij na lata. Po co Ci ten abonament nc+? Będziesz oglądał Piasta z Zagłębiem?

Siedzisz w knajpie i widzisz jak gość przy stoliku obok ogląda w telefonie Ekstraklasę? No tak, przecież dziś początek rundy. Zapomniałeś, bo czwarta liga startuje dopiero w marcu.

Zapomnij o meczach z kibicami gości u siebie. Bo kto przyjedzie? Pcimianka Pcim, Wiślanka Grabie czy LZS Jawiszowice? (tu masz pełny skład obecnej 4 ligi, tam możemy za chwilę się znaleźć: www.90minut.pl)

Napisałem o meczach u siebie? Zapomnij o meczach u siebie. Nie będzie nas stać na R22, zresztą po co? Nie będzie potrzebny stadion za setki tysięcy, z oświetleniem, lożami prasowymi, warunkami do transmisji tv itd. Będziemy grać w Zabierzowie, może na Wawelu, może na Prądniczance. W sobotę o 12:00 lub w niedzielę o 11:00

Czytasz i myślisz "może i ta 4 liga nie byłaby taka zła, grała w niej Lechia, grał Widzew, jakoś się wydostają. Może takie oczyszczenie się nam przyda, zostaną najwierniejsi i tak dalej". Tak, też tak myślałem, do momentu gdy nie spojrzałem w kalendarz. 4 liga w sezonie 2019/2020 to powrót na boiska Ekstraklasy przy najszczęśliwszym wypadku - awans co sezon - w roku 2023. Za pięć lat. Realnie to zajmie pewnie 7-10 lat przy dobrych wiatrach. Taki ŁKS wrócił do I ligi dopiero teraz, spadł w 2012 roku. Sześć lat i dopiero są na zapleczu Ekstraklasy. GKS Katowice nie może się wygrzebać z 1 ligi już chyba z 10 lat. Załóżmy, że jakoś się nam uda wrócić koło 2025 roku. Pomyśl ile to jest czasu. A jakieś europejskie puchary? 2030 rok? Może 2035? To już chyba prędzej powstanie Szlak Jedwabny z Chin i polska elektrownia atomowa.

Zresztą, co tu dużo gadać. Zapytajcie kibiców Lechii, jak wspominają jeżdżenie po wioskach od A-klasy. Może i fajny folklor przez kilka meczów, ale na dłuższą metę każdy przyznaje, że to jest straszna zamuła i nikt nie chciałby tam wrócić. Zapytajcie kibiców Widzewa jakie to uczucie, gdy najatrakcyjniejszy kibicowsko w całym sezonie rywal to nie Legia czy Lech. Żadne derby, duża grupa Górnika czy choćby nawet 150 Pogoni. Najciekawszy dla nich dwa sezony temu był mecz z ŁKS Łomża. I to był chyba nawet jedyny mecz w całym sezonie z kibicami gości. A wcześniej dwa lata pustych klatek.

Ani nie pojedziesz na całkiem fajny wyjazd, ani nie obejrzysz w tv, na livescore też nie sprawdzisz. Nie ma, koniec, do widzenia. Kolejny weekend bez meczu Wisły w tv. Jeden, drugi, trzeci, ósmy, piętnasty. A potem się przyzwyczajasz…
To scenariusz od jakiego jakimś cudem się uratowaliśmy.
 
A gdzie jesteśmy teraz? W skali ocen studenckich, jesteśmy tym uczniem, który fartem uratował się przed powtarzaniem roku i dostał warunkowe przejście na rok kolejny. przejść dalej, potrzebujemy jednak gigantycznej pracy nas wszystkich.

Dziś Wisła potrzebuje nas jak nigdy wcześniej. Potrzebuje Ciebie. 
I Ciebie i Ciebie i Ciebie też.

Pamiętasz te wszystkie mecze przy R22 i wyjazdowe? Te emocje, te sukcesy, tę radość jaką dawała Ci Wisła? Te bramki, oprawy, widowiska, gole w ostatnich minutach, niewykorzystane karne, mistrzostwa Polski, wojaże po Europie? Pamiętasz? Jesteś w stanie to wycenić? Ja też nie. To coś, co nie ma żadnej ceny i jednocześnie jest warte wielu pieniędzy. Ilu z Was było na meczu z Saragossą? Ja nie byłem i do dziś żałuję. Widziałam za to Wisłę ogrywającą Barcelonę, awansującą po dogrywce z Parmą. Widziałam gwiazdy Realu Madryt i Lazio. Ile dałbyś pieniędzy dziś, gdyby ktoś dał Ci możliwość pójścia na te mecze, gdy już wiesz co się wydarzyło? 200? 500? Tysiąc złotych? To jest niewycenialne.
A z tego sezonu? Ile dałbyś za bilet na mecz z Lechią albo za to żeby zobaczyć gol Pawła Brożka z Zagłębiem? Za wyjazd na Legię, za wygrane derby i kosmiczny powrót z 0-2 w Poznaniu? Tyle genialnych wydarzeń w zaledwie kilka miesięcy. I każde wielokrotnie więcej warte niż koszt biletu.

Wisła dała nam wszystkim tak wiele, że dziś jesteśmy jej winni wsparcie. Dziś możemy ją nie tylko wesprzeć ale też, poniekąd zrobić coś dla siebie i kupić karnet na kolejne wielkie emocje z nią związane. Zarówno na całą rundę wiosenną, jak i te dalsze, których być może nie będzie jeśli teraz odpuścimy.
Dziś Wisła potrzebuje nas wszystkich, a my potrzebujemy Wielkiej Wisły, bo to jest ten element życia, który nas nakręca. I to widać! Sprzedaż akcji klubowych czy koszulek, zbiórki Socios pokazały jak ważna jest Wisła dla jej kibiców. Jak ważna jest dla nas. Ale to nie wszystko! Musimy dać z siebie jeszcze więcej!
Kupiliśmy teraz 12 tys. karnetów. Imponujący wynik, prawda? Taaa… A ja Wam powiem, że pan Hartling się z tego śmieje! Milionowe miasto i 12 tys. karnetów za 200-300 zł? Za cenę butów czy dwóch rodzinnych obiadów na mieście? Serio, k***? Miesięcznie 50-70 zł? Tylko tylu nas jest, którzy są w stanie wydać na Wisłę miesięcznie kwotę jaką wydajesz na pizzę z colą, rachunek telefoniczny, netflixa, kino czy kawę na mieście? Że o alkoholu nie wspomnę…
50 zł, butelka słabej whisky z dyskontu. Proszę, nie opowiadaj bajek, że Cię nie stać.
 
Przyjacielu ze stadionu

Wychowaliśmy się na Reymonta 22, a nasz obecny sztab z Kubą na czele jest przykładem tego, że Wisła jest miejscem magicznym. Nie ma drugiego takiego klubu w Polsce, z którym tak wielu byłych pracowników czuje więź. Ci goście, z Arkiem Głowackim, Radkiem Sobolewskim, Pawłem Brożkiem i Maćkiem Stolarczykiem na czele, kiedyś przez lata dostarczyli nam wiele radości, a przez ostatnie pół roku chodzili do pracy za darmo. Sam sobie odpowiedz, czy chodziłbyś, gdybyś miał pracodawcę w poważaniu? Oni podjęli ogromny wysiłek, aby Wisła przetrwała. Tysiące z nas też to zrobiły w ostatnich tygodniach. Zostaliście już tylko Wy - ci którzy nie mają jeszcze karnetu.

Widzę jak czytasz i myślisz "nie no, przecież nie pójdę na te wszystkie 8 lub 9 meczów". No pewnie. Ja też nie pójdę, już dziś to wiem. I co z tego? Jesteśmy dziś w momencie, w którym ten karnet po prostu musisz mieć. Przez wzgląd na stare czasy, na obecną sytuację oraz na to co nadejdzie i na co my mamy wpływ przez inwestycję w ten nasz wyjątkowy, najwspanialszy, ukochany klub. Jesteśmy w momencie, w którym wszyscy dobitnie zdaliśmy sobie sprawę, że Wisła będzie tak silna, jak silne będzie wsparcie jej kibiców. I już dziś zarezerwuj sobie te trzy stówki na lipiec, bo wtedy znowu kupujemy karnety i bijemy kolejne rekordy.

No właśnie, rekordy. Obecnie 16 tysięcy karnetów to rekord Polski należący do Widzewa. Brakuje nam 4 tysiące. Do cholery, zróbmy to!
 
Za kilka/kilkanaście lat Twoje dziecko zapyta "Mamo, Tato, a jak to było gdy Wisła była w tej trudnej sytuacji w styczniu 2019?"

I to od Ciebie zależy czy odpowiesz mu: 
- "Kurczę, no właśnie, jakoś tak nie miałem czasu wiesz. Trochę dałem ciała wtedy, to był mały wysiłek żeby kupić ten karnet…. Wielu pomogło, ja przespałem. No trudno. Chodź, odpalimy sobie na youtubie Schalke - Wisła a potem się ubierzemy i pójdziemy na mecz z Pcimianką"

Czy raczej: 
- "Widzisz tam na ścianie? To oprawione w ramkach to certyfikat akcji klubu. Podaj portfel. To jest karta kibica, karnet od lat zawsze kupujemy w to samo miejsce. W to wyjątkowe miejsce, gdzie mamy tylu przyjaciół. No i przynieś z szafy tę koszulkę, którą wtedy dla Ciebie kupiłem. Zakładaj i zaraz wychodzimy, bo przecież dziś Wisła gra w pucharach!"

Ja wiem co odpowiem swoim dzieciom. A Ty?

Tekst nadesłany przez czytelnika portalu.


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


49    Komentarze:

~~~super Wisełka!
tekst trafnyi do tych co ciągle
krytyka a na bilet czy karnet żałują ... NA ZAWSZE TYLKO WISŁA KRAKÓW!

142            -13
~~~Kibic Wisły
Szacun
Mega tekst.

133            -16
kibic z daleka
Dobra, dobra...
Nikt nie wymaga, żeby chłopaki w tym składzie zawojowali Europę, ale jak Palczić zostawia na prawej stronie autostradę do asysty przy pierwszej bramce, a Kolar i Drzazga nie mogą wygrać głowy z obrońcami, to chyba mam prawo napisać, że tak jest. Nikt się nad nikim nie pastwi, ale jako kibice mamy prawo zwracać uwagę na oczywiste mankamenty w grze.

75            -61
~~~Janka Wisla
Dzień dobry
Mam publiczne pytanie które powinno być wyświetlone jako wiadomość do wszystkich. Czy to pisał Wojtek z Bronowic? Jego teksty, nawoływanie skutkowaly tym że nabilismy kabze złodzieja. Chcę wiedzieć czy to ta sama osoba pisała. Żeby było jasne, wiem że Wojtek tak jak my wszyscy został wprowadzony w błąd, ale do momentu opublikowania przez niego przeprosin, nie czytam go

55            -110
~~~kristof..
autor ma dużo racji!
bardzo cieszymy się,ze gramy,ze istniejemy ale..no własnie trzeba wziac poprawke!ja od poczatku roku wydalem na Wisle okoo 1tys zlotych!wielu jest tez takich kibicow!nie mamy skladu juniorskiego!mamy niezlych doswiadczonych pilkarzy a wczoraj....kazdy widzial!zespół nie istniał!gra była fatalna!ja wiem...czesc z nich pol roku grała za darmo ale teraz sytuacja finansowa jest dla nich poprawna!mamy prawo wymagac aby prezentowali pewien poziom!!to byl pierwszy mecz zgadza sie,ja licze ze trener wyciagnie wnioski i w nastepny poniedzialek druzyna zagra tak jak o nich walczyli kibice!!nieustepliwie!o zwyciestwo!!

60            -12
~~~jaro5634
Drogi karnetowiczu
każdy z was ma na pewno jakiegoś znajomego który kibicuje lecz na mecze nie chodzi a może nawet chodzi lecz raz czy dwa na sezon . To jest dobra pora by odświeżyć stary kontakt i namówić do wspólnego chodzenia na mecze ! dla każdego z nas kilka telefonów w ciągu najbliższych dni to niewielki wysiłek a dla naszego klubu to wielka sprawa ! telefony w dłoń i do dzieła !

61            -5
~~~GURULI 76
BARDZO DOBRY I TRAFNY ARTYKUŁ
Wisła walczy dalej, pozdrawiam.

75            -7
~~~J23 znowu nadaje
Tekst rewelacja!
Taka prawda. Już mam dość stekania , że karnety za drogie. Najpierw słyszałem, ze kupią je jak Błaszczykowski podpisze kontrakt. Później że jak dostaną pensję po 10tym. Wczoraj w południe pełno tekstów ze kupią jak Wisła pokaże na co ja stać w meczu z Górnikiem. Podsumuje tylko tak: Żal mi Was! Was wszystkich szukających wymówek. Jak nie kupiliscie do tej pory to nie kupicie a 70 zl miesięcznie można zarobić za 8-10 godzinna pracę przy roznoszenie ulotek (niekoniecznie za jednym razem) i również w opcji dla pracowników małoletnich. Tyle mojego pisania.

84            -12
~~~Jazda
jazda
raczej nie jest to styl Wojtka z Bronowic poza tym nie myli się ten, kto nic nie robi

58            -9
wilkrobert13 2
Mądry tekst do głupiego.
My jednak kochamy Nasz klub i nie rezygnujemy ani na początku,ani w połowie ani jak będzie naprawdę dobrze, z obranej drogi!Bo My mamy wiślacką krew i na stadionie będziemy zgodnie z odwiecznym zawołaniem."Czy wygrywasz,czy nie,ja i tak kocham cię,w moim sercu Wisła i na dobre i na złe!I Alleluja.:-)

50            -6
~~~Rozpierdu cha2019
no i ch....
Czy to pisał Wojtek z Bronowic czy Kazek z Biłgoraja czy nawet Jurek z Przybradza koło Frydrychowic, to przestańcie się ciepać, tylko kto nie kupił, niech idzie kupić KARNET!! Ilu z Was rok temu wiedziało, że aż takie wałki są w klubie.... pytam się- ILU? Dziękować, to trzeba także Jadczakowi i wtedy będzie 7 wspaniałych co uratowało Wisłę... (Kuba, Leśny, JaroKról, Jażdż, Wisłocki,Obidziński i Jadczak- Gość nagłośnił wielki wał jaki się tutaj dział. Ja tam wiem, że synowi powiem wersję nr 2 i wstydu nie będzie. Do roboty Gamonie i internetowi hejterzy, d.... Was nie boli od tych pierdół jakie znowu klepecie nadając na Wojtka? Gość ma Wisłę w sercu, motywował jak mógł.... w imię Wielkiej Wisły, pozdrawiam PS. Kupiłem dzisiaj nowa wannę …. hehe Nazwałem ją wanna LY :P kur... co to był za popaprany czas

73            -12
kotlet06
Super tekst
Wczorajszy mecz naszym nie wyszedł, ale najważniejsze, że w ogóle się odbył. Nie możemy mieć do nich pretensji. Ja ze swojej strony cieszę się i jestem dumny, że jestem Wiślakiem i to już ponad 40 lat. Zacząłem kibicować, jako młody chłopak od Celticu (kto pamięta jeszcze słynnego Westhama z sektora X?), potem Zbrojovka, Brugia, niezapomniany mecz z Saragossą i ten wcześniejszy z Parmą z Miśkiem, od którego zaczęły się kłopoty. Reszty nie będę wymieniał. Przestałem kupować karnet od sezonu 2016/2017 bo przestało mi się podobać to co się dzieje wokół Wisły, choć wtedy jeszcze nie wiedziałem, jaki rak żre nasz klub. Nie zabrakło mnie oczywiście na ważnych meczach z Craxą, Legią, czy Lechem i kilku innych. Ale teraz, po ostatnich wydarzeniach już pierwszego dnia kupiłem karnet na swoje stare miejsce, a akcje kupiłem o 8.08 pierwszego dnia. Uważałem, że to był mój obowiązek, chociaż finansowo nie mam lekko. Po tym tekście podjąłem kolejną decyzję i kupiłem jeszcze koszulkę. Każdy kto czuje się Wiślakiem powinien zrobić to samo. My musimy najpierw dać coś od siebie, a potem wymagać.

73            -7
~~~tsss
Czym się różni ten tekst
od tekstów ,,Wojtka z pozdrowieniami z wiślackich Bronowic``. Nie jest mdły. Zachęca do czynu, a nie do palnięcia sobie w łeb. Nie jest na siłę pisany tylko z serca. Da się ? Da.

36            -21
~~~darek88
NASZA WISŁA
Oj dawno nie czytałem tak dobrego tekstu..i tak prawdziwego.

61            -8
~~~Kibol z Reymonta
Tekst dobry ale bez przesady.
Karnetow zeszlo i tak zay.ebiscie duzo.Nikt się tego nie spodziewał.Fajnie by było pobić rekord Widzewa ktorego praktycznie nikt by juz po nas nie pobił.To cały czas jest jeszcze mozliwe.Widzew miał ta przewage,ze u nich jak nie kupisz karnetu to meczu nie zobaczysz.U nas z kupnem biletu problemu nie ma.Wyjatek to zapewne będa Derby i mecz z Legią.

31            -15
iras226
1906 koszulki
Witam czy ktoś się orientuje kiedy będą wysyłane koszulki linia życia

21            -7
esaper
Janka Wisla
Raczej nie Woyte. Tekstu kazał się wcześniej na wislakrakow.com i na fb socios: link »

24            -2
~~~Komar
Z tą Saragossa mam tak samo
Oglądałem w akademiku na miasteczku AGH i radość mieszała się z wściekłością bo z powodu zwątpienia odpuściłem pójście na mecz Takiej euforii jaka się wylała wraz z kibicami po meczu n Reymonta to mogły równoważyć tylko późniejsze mistrzostwa no i mecz z Parma ten drugi rzecz jasna.

22            -3
Maxi
Nie można spocząć na laurach
Dobry tekst . Niektórym się wydaje że jesteśmy uratowani snują marzenia o nowym napastniku itd a tak nie jest dalej jesteśmy w bardzo ciężkiej sytuacji do czerwca dotrwamy a co później nie wiadomo dlatego kibice też powinni pomóc i naprawdę pobić te 16, 17 tysięcy karnetów sprzedanych na Widzew co to jest 20 tys karnetów dla tak dużego miasta jak Kraków czy dla Małopolski czy innych regionów Polski bo Wisła ma wszędzie kibiców . I jak pisze autor o A klasie czy B klasie sam mieszkam na podkarpackiej wsi i moja drużyna oprócz Wisły gra właśnie w B klasie i powiem wam że rozgrywki w tych ligach niżej to straszny paździerz i padaka na trzeźwo się tego nie da oglądać dlatego zawsze jest 0.7 na dwóch.

34            -7
majk
Jest jedno wielkie ALE
w tym pięknym podniosłym tekście zabrakło najważniejszego a mianowicie kto kiedy nasza Wisła była najsłabsza w ostatnich miesiącach w sposób wyrachowany i planowy okradał Ją a na koniec wbił Jej nóż w plecy? Otóż zrobili to ludzie będący bezpośrednimi przedstawicielami tych którzy robili oprawy, jeździli na wyjazdy itd. czyli tych niby "najwierniejszych" (pusty śmiech). Od tego nie wolno nigdy abstrachować choćby po to żeby ci dla których Wisła jest niczym zostali odsunięci na zawsze

48            -8
kibic Białej Gwiazdy
Rekord
A ja myślę, że nie ma się co ekscytować rekordem Polski w sprzedanych karnetach, który i tak jest krótko mówiąc słaby. Głęboko wręcz czuję i wierzę, że stać Nas Wiślaków na DUŻO DUŻO więcej niż 16.000. Dla dobra Wisełki wiele mogę poświęcić, żeby nie powiedzieć, że wszystko dlatego: zakupiony karnet + bon karnetowy + akcja ... namawiania kumpli nie liczę. Tylko Wisełka

43            -5
~~~Wisla Immortale
Kto nie kupil karnetu, ma tylko iluzje bycia WISLAKIEM
ale nim nie jest. To byla (nadal jest) chwila prawdy DLA KAZDEGO. A co gramy dzis? O UTRZYMANIE I ISTNIENIE.

34            -16
~~~kristof..
kibice staneli na wysokosci zadania!
teraz czas na pilkarzy!!pokazcie,ze bylo warto walczyc!!

20            -29
~~~maxiek_ts
Przyzwoitość
Do końca tej rundy powinniśmy po prostu kibicować i nie zważać na porażki. Taki przyszedł czas. Zachowujmy się przyzwoicie do k... nędzy !

64            -7
dariokr
WIECIE JAKI JEST NAJLEPSZY PREZENT NA WALENTINKI?
kupić karnet dla ukochanej. ja dla swojej kupiłem!

51            -6
~~~normalny
Ale wlasnie o to chodzi!
Chodzi wlasnie zeby moc pomstowac na zawodnikow, moc oceniac jak zagrali, jak sie zachowal sedzia. Moc zachowywac sie jak NORMALNY kibic rownie NORMALNEGO klubu. Nie cieszysz sie, ze mozemy to obecnie robic i sytuacja powolutenku wraca do jako takiej normalnosci..?

24            -5
~~~Wisla Immortale
12.300
Oczywiscie wynik b.dobry choc tez nadal licze na 17.000!! Spojrzmy na KSC na ostatnim meczu: 5600 widzow? huahua Spojrzmy na miasta JEDNOKLUBOWE i osiagniecia Lecha czy Legii, smiech na sali. Widzew szacunek, ale karnet na Widzew kosztuje 25 EURO. Mowicie, ze 4 liga? Ok, fakt, ale sporo mlodziezy niezarabiajacej nie stac po prostu na wysuplanie 210 PLN i nie ma tu znaczenia liga. Mimo wszystko ZLAMMY TEN REKORD!!

38            -7
~~~rafi
ostatnie zdania..
magia-dosłownie !

20            -5
~~~super Wisełka!
ostatni fragment tekstu pozytywna
Miazga .!! jeśli jesteś prawdziwy i kochasz Ten Klub nigdy się nie odwrócisz ... a mówi wam wierzę w to mocno ze niebawem Wisła Kraków Zagra w pucharach a wtedy będzie mega RADOŚĆ ! POZDRAWIAM PRAWDZIWYCH I WIERNYCH..!

20            -4
~~~Pit
I znów namówił...
...tym razem na koszulki. Od razu 3. Będą fajne prezenty ;)

20            -6
woytek1974
Brawa dla Autora
Świetny tekst. Fakt, Saragossy nikt mi nie zabierze. Przepiękne wspomnienie!

30            -6
Kosiarz
autor(ka)
Nie wiem czy w przypływie emocji czy to praca "zbiorowa" czasem pisze jako M czasem jako K. ale mniejsza z tym teskt super... Co do Saragossy to ledwo zdążyłem z pracy na transmisję na stadion nie było szans... Tak poza tematem koszulki z podpisem Kuby "wyszły" czy nie mogę znależć...

10            -3
~~~Sektor x
sektor x
Kupuję te karnety i nawet nie wiem co z nimi zrobię, nie ważne teraz każde zwycięstwo w lidze powinniśmy świętować jak mistrzostwo Polski i cieszyć kolejnym meczem w ekstraklasie jak kolejnym dniem życia......

20            -3
sk04
Nie licytujmy się!
Wszyscy jesteśmy Kibicami Białej Gwiazdy :-) Pokazujemy to na każdym kroku i w różny sposób. Myślę, że każdy, w miarę swoich możliwości, wspomaga Nasz Klub na swój sposób, czy przez kupno karnetu, bo u, akcji, czy koszulki Kuby :-) Martwi, że nie potrafimy szukać pozytywów, tylko dziury w całym. Ot, taka nasza cecha narodowa, niestety :-( Mam wielką nadzieję, że pomimo wielu przeciwności staniemy na nogi :-) Tymczasem nie pozwólmy Naszym Piłkarzom, by uwierzyli, że nie mają w Nas poparcia oraz ponieśmy ich Naszym dopingiem do zwycięstwa w najbliższym meczu :-)

26            -2
~~~WisłaNaZa wsze
Polecam
Premier Gowin w Prawdzie Futbolu. link »

18            -10
~~~goal
I jeszcze jedno.
Nie zapomnijcie, kto spowodował tak fatalną sytuację. Dożywotnie zakazy stadionowe to jest dla nich za mało.

38            -5
~~~tsfan
Szacun
O q..a ALE NAPISANE... SZACUN. Ja mam karnet roczny i przejebaną przez stary zarząd z niego kasę ale w Was nadzieją. Jedziemy po całości i zróbmy TO!! Wisła jest TYLKO JEDNA!!

26            -3
Serafin_MacC ycek
To już prawdy powiedzieć nie można??.
Zauważyłem ,ze nadmiernie używa się słowa hejt w tym kraju. Tylko z tego powodu ,ze nasza sytuacja finansowa jest nie stabilna mam mówić ,że jet dobrze i ładnie grają. Już ni wolno powiedzieć ,że ten czy tamten zagrał słabo?? Mi się osobiście mecz nie podobał w naszym wykonaniu, za mało było pazerności na piłkę, brak jakiejś odwagi, podjęcia ryzyka. Obrona znowu dziurawa jak sito. Naszych sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Czy jetem hejterem z tego powodu? Nie mam pretensji że przegrali, nie oczekuje cudów. Lecz tak grać nie można, patrzeć na to przykro.

16            -6
~~~klsk
plakaty cegiełki
A może dla tych co tak narzekają i szybko zapominają wypuścić jakieś plakaty przypominające kłopoty Wisełki jak to sie wszystko odbywało i każdy sobie powiesi nad łóżkiem i się wtedy zastanowi....:-)

8            -3
Maxi
~~~goal
Przecież ta pani nie pojawi się na stadionie Wisły bo by została w najlepszym przypadku wygwizdana nie trzeba zakazu to dla niej żadna kara tak jak i dla innych co rządzili Wisłą ich piłka nie obchodzi . Tutaj sądy powinny działać i karą dla tych osób nie były by zakazy stadionowe a konfiskata ich majątków na rzecz naszego klubu spieniężenie tegoż ich majątku i spłacenie przez to długów .

17            -2
~~~daf
@kibic z daleka
A Tobie się wydaje, że zawodnicy i sztab trenerski nie mają świadomości, co zawalili? I tylko czekają, aż jakiś bystry kibic z bliska czy z daleka ich oświeci? Zluzuj majty i ciesz się tym co masz. A krytykę zacznij od siebie.

12            -5
~~~zb
@~~~superWisełka!
tekst trafny, ale że nie mam krótkiej pamięci to wolałbym wcześniej niż kupię karnet wiedzieć czy nadal przestępcy nadal mają wpływ na działalność klubu

6            -10
~~~daf
@Maxi
Pamiętaj, z kim mamy do czynienia. Założę się, że majątku własnego to oni mają akurat tyle, ile w portfelu przy d... Reszta precyzyjnie rozdysponowana umowami darowizn na zaufanych, ale rozdzielnych majątkowo. Niestety. Ale dla P. Ex-prezes wyrok sądowy to praktycznie konieczność zmiany zawodu, więc już i tak będzie bolało.

11            -4
~~~zb
@~~~zb@~~~zb
po minusach wyraźnie widać, że jednak mają ! bardzo się im ten wpis nie podoba

4            -5
jumbo75
szacun
za tekst. Jest w nim wszystko co najważniejsze. Wisła to kawał historii z mojego życia. Warta każdej złotówki, którą na nią wydałem. A tak naprawdę to wydałem na siebie, bo nic nie zwróci tych wspaniałych chwil, przyjaźni z trybun, wyjazdów, weekendowych imprez, nerwów, pasji.

12            -4
~~~Kibic
Bilety
Kiedy będzie można kupić bilet na mecz że slaskiem?

8            -6
~~~Jazda
jazda
Biletów nie ma, są tylko karnety :) ale możesz nie chodzić na pozostałe mecze :)

11            -4
EX Laziale
12 300- stać Nas na więcej...DAJEMY!!
Akcje kupione...dzisiaj karnet dla mnie i syna....Ponoć na dzisiaj ( środa 13.02- ok godz.13)- kupiliśmy ok 12 300 karnetów...Brakuje ok 4000 do rekordu. Zróbmy TO. Pokazaliśmy moc jaka w Nas drzemie potencjalnym Inwestorom wykupując Akcje w 24 h....To nie przeszło BEZ echa na świecie.....Zróbmy TO raz jeszcze- pobijmy REKORD- dajmy naszemu Zarządowi argumenty do ręki, ze to nie jest zwykły klub...to jest WISŁA!!

8            -6
hutniczek12
Wiślak..
SZACUNEK za tekst .WIŚLAK chodził ,chodzi i będzie chodził a ta reszta napinaczy w necie niech dalej siedzi i wypisuje pierdoły . Nie dajmy się zwariować. WISŁA BYŁA JEST I BĘDZIE dzięki ludziom ,którym WIERNOŚĆ ,MIŁOŚĆ ,PRZYWIĄZANIE DOBARW jest czymś więcej niż tylko "jakiś meczyk" jakiegoś śmiesznego klubiku. Nazwy tego klubiku pominę . Czy wygrywasz czy nie zawsze ja KOCHAM CIĘ w moim sercu WISŁA i na dobre i na złe.

5            -5