Poniedziałek, 18 lutego 2019 r.

Powrót Kuby! Wisła gra dziś ze Śląskiem Wrocław

Mimo wielu pozytywnych emocji, jakie przez ostatnie tygodnie na niemalże każdym kroku towarzyszyły krakowskiej Wiśle, zeszłotygodniowa inauguracja rundy wiosennej wlała sporą nutę goryczy w serca kibiców "Białej Gwiazdy". Spotkanie to przyniosło nam bowiem mniej odpowiedzi, a więcej pytań, które każdy z nas zdawał się zadawać długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Dokładnie tydzień po nim ten sam dźwięk wybrzmi już w naszym drugim domu, na stadionie przy ulicy Reymonta. Dziś zagramy ze Śląskiem Wrocław.

Ciężko stwierdzić, czy wyżej wspomniane zagadki, zostaną rozwiązane już dzisiejszego wieczoru. Nadal bowiem wielką niewiadomą pozostanie piłkarska forma naszego zespołu. Ciężko również wyrokować, czy jest ona bezpośrednio powiązana ze stanem kondycyjnym drużyny. Polska liga udowodniła nam bowiem, że wszystkie szeroko idące wnioski wyciągane po pierwszych kolejkach po dłuższej przerwie od ligowego grania, po jakimś czasie można włożyć głęboko między bajki. Niepokojącym faktem pozostaje jednak tempo, z jakim punktują wszystkie drużyny "zamieszane" w walkę o pierwszą ósemkę ligowej stawki. Wygrane kolejno Pogoni, Piasta, Zagłębia Lubin i Cracovii sprawiły, że krakowska Wisła została przed spotkaniem ze Śląskiem Wrocław postawiona niemalże na musiku. Nieprawdaż?

Czy można jednak mówić o mitycznych już "najwyższych celach", podczas gdy na wiosnę o piłkarskim losie Wisły decydować będzie diametralnie inna drużyna niż ta, która jeszcze dwa miesiące wcześniej walczyła o punkty w ligowych zmaganiach? W zimowych okienkach transferowych wszelakie ruchy kadrowe w zdrowo funkcjonujących drużynach traktować powinno się w kategoriach "uzupełnień składu". Ameryki nie odkryjemy mówiąc, że "Biała Gwiazda" daleka była od zaliczenia się do grona zespołów dobrze zarządzanych. Wisła Kraków podczas zimowej przerwy poważnie zachorowała, czego wynikiem była mimowolna rewolucja kadrowa. Zawodnicy ograni, doświadczeni, lub ci, którzy przez rundę jesienną zdążyli udowodnić swój spory potencjał, zostali zastąpieni zmiennikami, tymi którzy dopiero co wchodzą do wyjściowej jedenastki zespołu ekstraklasowego. Inni zaś witają się dopiero z… seniorską piłką! Wydaje się więc, że z wielu elementów "Drużyny z Charakterem", pozostała tylko co najwyżej charakterna… Drużyna A. Oczywiście jest to spore wyolbrzymienie, bo fikcyjna amerykańska grupa liczyła grono trzyosobowe…

Szczęście w nieszczęściu jest jednak takie, że byli zawodnicy "Drużyny z Charakterem" znaleźli godnych zastępców, którym dane będzie udowodnić swoją piłkarską wartość w spotkaniach mistrzowskich. Tym samym w najbliższych tygodniach liczyć będziemy na to, że tacy zawodnicy jak Patryk Plewka, Maciej Śliwa, czy Krzysztof Drzazga godnie weszli w buty tych już nieobecnych. Co tu jednak dużo mówić - ambitna wiślacka młodzież została rzucona na głębokie wody pierwszej drużyny i ciężko spodziewać się żeby ci z dnia na dzień stanowili o sile "Białej Gwiazdy". Jak najszybsza adaptacja w piłce seniorskiej jest niestety integralną częścią ich pędzących tempem Formuły 1 karier. Zanim to się jednak stanie każdy z nas liczyć musi się z błędami, które są nieodłącznym elementem gry każdego nieokrzepniętego na tym poziomie zawodnika. Proces wdrażania młodych graczy do naszej drużyny będzie jednak mniej bolesny gdy my, kibice "Białej Gwiazdy", damy im czas i sporą dozę zaufania.

Bo to, że pomagać i wspierać umiemy pokazaliśmy niejednokrotnie. Kolejny raz stanęliśmy na wysokości zadania pokazując ogromną siłę i potencjał jaki drzemie w wiślackim środowisku kibicowskim. Mowa tu oczywiście nie tylko o wszelakich zbiórkach organizowanych w ramach ratowania finansowej sytuacji Wisły Kraków, ale przede wszystkim o liczbie sprzedanych wejściówek na dzisiejsze spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Mimo, że prawdopodobnie nie uda nam się pobić imponującego karnetowego rekordu, który nadal pozostanie domeną łódzkiego Widzewa, to ponad dwudziestotysięczna widownia na poniedziałkowym spotkaniu Ekstraklasy będzie wynikiem… więcej niż dobrym. Zresztą, każde zapełnione krzesełko stadionu przy ulicy Reymonta to naoczny dowód tego, jak ważnym społecznie zjawiskiem jest nasz ukochany klub. Niech każde wolne miejsce na naszym stadionie pozostanie zaś oznaką niedosytu dla całego wiślackiego środowiska. Nikt nie wmówi nam bowiem, że nie jesteśmy w stanie zapełnić 30-tysięcznego stadionu. Tłumaczeń że "a bo na stadionach innych drużyn jest więcej wolnych krzesełek" do wiadomości nie przyjmujemy. Nie jesteśmy innymi drużynami, jesteśmy Wisłą Kraków!

Wisła Kraków to klub wyjątkowy. Wyjątkowy nie tylko dla krakowskiej społeczności, ale i dla zagranicznych piłkarzy, którzy dawno opuścili naszą drużynę i równie dobrze mogliby o jej losach spokojnie zapomnieć. Kilka lat po tym jak Kraków na Rosję zamienił Denis Popovič, ten wciąż ogląda mecze naszej drużyny. Dudu Biton, Emmanuel Sarki, czy też Richárd Guzmics na swoje konta społecznościowe dodają wpisy pełne otuchy skierowane w stronę kibiców naszej drużyny. Marcelo oraz Osman Chávez kontaktują się z zaprzyjaźnionymi dziennikarzami, aby tylko dowiedzieć się o prawdziwym stanie "Białej Gwiazdy". Nie wspominając o Cléberze, który kilka lat po zakończeniu piłkarskiej kariery na wieść o tarapatach w jakich znalazła się Wisła, przedwcześnie zakończył swoje wakacje i… przyjechał do Krakowa. Na sam koniec nie sposób nie wspomnieć o tym najważniejszym. O Jakubie Błaszczykowskim. To właśnie dziś naoczny przykład najpiękniejszych wiślackich wartości, symbol ratunku Wisły Kraków, po 14 latach, powróci do swojego domu. Skandowanie jego nazwiska podczas przedstawiania składu Wisły na ten mecz będzie momentem niezwykłym. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatni moment, gdy dzisiejszego wieczoru spiker wykrzyknie jego imię…

Do boju Wisełka!


Poniedziałek, 18.02.2019 r. 18:00

Wisła Kraków
Śląsk Wrocław

22. kolejka LOTTO Ekstraklasy.
Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków.
Sędziuje: Paweł Gil (Lublin).
Transmisja TV: Eurosport 1 HD.

» Wisła zmierzyła się dotychczas w oficjalnych meczach ze Śląskiem 79 razy. 28 spotkań wygrała, 17 zremisowała oraz 34 przegrała. Bilans bramek to: 86-87.
» W meczu pierwszej rundy bieżącego sezonu "Biała Gwiazda" pokonała Śląsk 1-0.
» Zawodnicy nieobecni:
→ Jakub Bartosz (kontuzja),
→ Rafał Boguski (kontuzja),
→ Paweł Brożek (kontuzja),
→ Aleksander Buksa (kontuzja),
→ Vukan Savićević (kontuzja).
» Muszą uważać na kartki:
→ Łukasz Burliga,
→ Rafał Pietrzak.
» Wiślackie akcenty w Śląsku:
→ w kadrze zespołu z Wrocławia znajduje się trzech byłych zawodników "Białej Gwiazdy". Są to Michał Chrapek (64 mecze, 8 bramek), Krzysztof Mączyński (86 meczów, 5 bramek) oraz nasz były junior, Mathieu Scalet.
» Przewidywana temperatura w porze meczu to 7°.

 KK

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


21    Komentarze:

~~~KRAKEN
Klub TO KIBICE, NAJWAŻNIEJSZA ZGODA I WIERNOŚĆ.
Sportowo jesteśmy słabi, nie spodziewam się zbyt wielu zwyciestw, Ale wiara czyni cuda, a i liga jak widać jest słabiutka. Wszystko jest możliwe . DO BOJU WISEŁKA.

32            -20
~~~PS
do kraken
sportowo słabi na pewno nie jestesmy ... bardzo duze naduzycie, wysnute po jednym meczu. No coz , taka mentalnosc tego narodu.

40            -17
GrzegorzS
Piasanie w dniu meczu przynosi pecha, ale pecha pies tracał
dzisiaj na R22 zagra Jakub Błaszczykowski i naprawde mało mnie rusza jakis tam Slask i to czy będa te trzy oczka czy ich nie będzie. jak nie będzie to beda kolejne mecze do zgarniania punktów i walki. Dziś mamy Swięto i każdy powatażam każdy kibic Wisły, powinien zrobic wszystko by Kube przywitac na trybunie, by wesprzec go dopingiem, by mu podziękowac za to pokazał charakter, że wrócił, że uratował Wisłę. Droga redakcjo, drodzy kibice jakie to naprawdę ma znaczenie, czy skończymy lige na miejscu 4 czy 14, czy zagramy w tej czy innej ósemce. Na papierze mamy zespół lepszy nic kilka ekip nad nami, ale mamy zespół niezrównoważony bo brakuje nam jednego skutecznego zawodnika, który wykończy akcje da bramki. To było widoczne w Zabrzu, z którego na wyrost zrobiono mega zespół, a prawa jest taka, że to nasi piłkarze nie potrafili po prostu strzelic gola w oczywistych sytuacjach. Jeśli zaczniemy strzelac bramki to będziemy punktować i możemy wojowac o ósemi, jeśli nie to będziemy się bić do końca o ligowy byt. Potrzeba tego miesiąca dwóch by to mogło odpalić jak chce trener. Wisła w sportowej rywalizacji i tak nie spadnie z ligi, bo w decydującej fazie po prsotu ogra wszystkich rywali i wyjdzie na prostą. Proponuję odpuścic na jakis czas presje wygramy to będzie to czy tamto, przegramy to będzie co insze. Liczy się by wspierac drużyne właśnie tu i teraz. Kto jeszcze nie ma biletu czy karnetu nich idze do kasy i na mecz bo to mecz inny niż każdy następny. Taki mecz się już nie zdarzy takich emocji juz nie doświadczycie. Kto tego nie zrobi jest frajerem nie kibicem. Dziś możemy tylko wygrać jako wspólnota i nie zmąci tego żaden wynik meczu, bo tak nie o wynik tu chodzi. Owszem wygrana może dac pozytywnego kopa może byc ta wiseinką na truskawce. Nie byc na dzisiejszy meczu to mniej więcej tak jak olac mecz Wisły z Realem Madryt te ponad 10 lat do tyłu. Znam takich, którzy mogli byc na meczu z Parma a nie poszli na stadion i do dzis pluja sobie w brode. Znam innych, którzy nie byli na meczu z Realem z Saragossy i dziś moga sobie po fakcie palec do d... wsadzić. ja byłem i mam w pamięci własnie te ważne chwile oni nie maja. Dziś macie szanse po prostu byc przy powrocie Wisły i Kuby na R22 i tylko to się liczy. Jazda Jazda jazda Biała Gwiazda!!

24            -13
~~~Mc
Mecz
Oczywiście nie muszę nikomu z Was przypominac jak wazny jest to mecz pod wzgledem sportowym I organizacyjnym w wielu aspektach ,tak wiec kto nie ma jeszcze biletu lub karnetu jak najszybciej do kas, NA DZISIEJSZYM MECZ POPROSTU TRZEBA BYĆ.!!

43            -2
woytek1974
Róbmy swoje!
Poziom sportowy i samą grę zostawmy trenerom i piłkarzom. Oni się na tym znają wiec sobie poradzą z tematem. My zajmijmy się naszą obecnością na trybunach i kibicowaniem. Pogoda sprzyja aby odwiedzić dzisiaj R22

37            -4
~~~rafekmiel ec
Mączyński
Nie zapomnijmy o dobrym gwiździe jak ten płaczek wyjdzie na murawę !!

25            -60
~~~Chrut
Cieszę się że
Dzisiaj mecz i to jest najważniejsze wiem że nasi zawodnicy zrobią wszystko żeby osiągnąć dobry wynik i jaki by on nie był jestem szczęśliwy 😊 bo dzisiaj mecz.

29            -2
~~~Stevie
Rafekmielec czytasz to forum?
To pewnie wiesz ze za chwilę możemy go przepraszać za gwizdy!

28            -16
~~~roman
rafekmielec
A co masz do Maczynskiego rekinku ?

34            -32
~~~BeloHrvat skiABG22
20.000+ !
Jestem z nas dumny Wislacy! Dzis zno poplynie JAK DLUGO NA WAWELU!

33            -3
~~~felo-tsw
Wygrac
Wygrac za wszelka cene! W przeciwnym razie gorna 8 moze nam odjechac

22            -3
~~~BeloHrvat skiABG22
Powrot Kuby tak, powrot Maczynskiego nie
Lesnodorski oczywiscie mile widziany na WISLE ZAWSZE!

24            -10
~~~Guruli 76
Real Saragossa
Bylem na meczu piekna sloneczna pogoda, najlepszy mecz jaki ogladalem

16            -2
~~~MM
@~~~rafekmielec
Gdybyś tylko znał prawdziwe powody odejścia Mąki do Legii , na pewno byś tak nie pisał . Zapytaj o to chłopaków z pod znaku rekina :)

24            -12
~~~Jarek
Zza bramki
To Śląsk ma więcej argumentów , kto zaopiekuje się szybkim Musondą czy Pichem ? Stałe fragmenty gry , uwaga na Celebana, w środku Basha osamotniony kontra Mączyński , Chrapek , na dodatek Robak wchodzi na bank z ławki , proponuję 4-5-1, Wojtkowski z Burligą w środku kosztem Drzazgi i Plewki. Stracić bramkę łatwo , a strzelić to dopiero sztuka . . . Wygramy 2-1

15            -3
GrzegorzS
Fajnie caczęła sie nakręcac spirala
wykupywania biletów. w ciągu godziny zeszło 300 wejścówek, w kasach zostało ich na ten moment ok. 1300 sztuk, za dwie trzy godziny klub albo zamknie sprzedaż, albo wpuści do niej pozostałe sektory. Frekwencyjnie szykuje się rekor nie tylko tej kolejki, ale rundy ciekawe, czy dobijemy do 24 000 widzów?

14            -10
Piter75
Dziś mecz
ave Wisła ave kuba ave my Wisłacy dzisiaj nasze święto :-)

18            -3
~~~l
Ciezka sprawa
ale chocby byly same porazki do konca rozgrywek trzeba byc wiernym klubowi

18            -4
~~~daf
Pytanie
Czy ktoś wie, jak długo będą w sprzedaży karnety na rundę wiosenną? Będzie można jeszcze kupować po meczu ze Śląskiem?

12            -5
~~~tsss
daf
do Pogoni

3            -3
~~~Name
Spokojnie z tym hasłem o ponad 20 tys na meczu
Gdyż mecz w poniedziałek o 18ej to fatalny termin i dużo osób, które kupiło karnet chcąc wspomóc Wisłę, fizycznie na meczu się nie pojawi. Liczę na jakieś 15 tys. obecnych co i tak jest mega wynikiem. Mecze poniedziałkowe powinny zostać jeśli nie całkiem zlikwidowane to choć przesunięte na godz. 19.30 czy 20.00, żeby ludzie zdążyli wrócić z pracy, szczególnie Ci nie z samego Krakowa.

6            -3