Poniedziałek, 11 marca 2019 r.

Rycerze wiosny. Piast nadal liderem

Niezmiennie trzema najlepszymi drużynami wiosennej części bieżącego sezonu Ekstraklasy są drużyny Piasta Gliwice, Zagłębia Lubin oraz Cracovii, które w pięciu wiosennych kolejkach zdobyły solidarnie po 12 punktów. Zupełnie odmienna sytuacja spotyka ekipę Arki Gdynia, bo ta wciąż nie zdobyła w tym roku choćby jednego "oczka".

Po jakże udanym występie w Kielcach i zwycięstwie aż 6-2 na dziesiąte miejsce w "wiosennej" tabeli awansowała Wisła Kraków.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na fakt tego, jak trudne mecze czekają wiślaków do końca sezonu zasadniczego. Będzie ich jeszcze pięć i cztery z nich rozegramy z drużynami, które w aktualnej tabeli tegorocznej części sezonu zajmują miejsca w jej pierwszej piątce. Choć też inną sprawą może być fakt, że czwarty aktualnie w niej Śląsk - pokonaliśmy. 

Oto aktualna tabela "wiosny":

1. Piast Gliwice 5 12 11 - 3
2. Zagłębie Lubin 5 12 10 - 4
3. Cracovia 5 12 9 - 5
4. Śląsk Wrocław 5 9 6 - 3
5. Legia Warszawa 5 9 5 - 5
6. Lechia Gdańsk 5 8 5 - 4
7. Jagiellonia Białystok 5 7 6 - 5
8. Pogoń Szczecin 5 7 8 - 9
9. Górnik Zabrze 5 7 7 - 8
10. WISŁA KRAKÓW 5 6 9 - 8
11. Zagłębie Sosnowiec 5 6 9 - 9
12. Lech Poznań 5 6 6 - 9
13. Miedź Legnica 5 6 5 - 11
14. Korona Kielce 5 5 6 - 12
15. Wisła Płock 5 4 5 - 7
16. Arka Gdynia 5 0 5 - 10


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

wilkrobert13 2
W polskiej lidze brak jest logiki!
Nie zdziwię się,że wygramy teraz trzy mecze z rzędu.:-)

42            -3
~~~maro77
???
gdzie jest LICZNIK!?!!!

35            0
~~~goal
Stary zarząd wciąż na wolności - no i stało się.
Ktoś, wczoraj ukradł licznik. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Jest gorąca prośba od kibiców o pilny zwrot urządzenia.

42            -3
GrzegorzS
Drogi wilkurobercie, dlaczego
uważasz, że w naszej lidze brak logiki, może uzasadnij. To dopiero pięc spotkań po okresie zimowych przygotowań i zmian. I czy ta liga jest logiczna czy nie tej wiosny to bedzie można porozmawiać po zakończeniu rundy zasadniczej. Narazie na logiczność tej ligi wskazuje chocby pozycja Arki Gdynia. Jest ona wynikiem sporej liczby kontuzji, braku dobrych transferów, jechaniem ponad stan przez ostatnie dwa lat i żylowaniu kadry. Arka jeśli już wygrywa to grając na 200% możliwego potencjału tak jest w stanie zagrac kilka meczy w sezonie i korzysta z ogólnej słabości ligowej konkurencji. Arka biła bije się bic bedzie o utrzymanie, bo to coś na kształt Odry Wodzisław z minionej dekady z lepszym stadionem i ciut wieksza widownią. Smółka chiał to zmienić, ale właściciel nie zrozumiał, ze chcąc grac i miec wynik nie mozna opierac budowy zespołu o ligowych przeciętniaków. Kolejny przykład podobnej budowli to Korona Kielce. Nielogicznośc obu tych eki to ich chęc odejścia od sprawdzonego dla zespołów tego typu sposobu grania (obrona, kontra) i próba grania w piłke i piłką, bez środków do uprawiania takiego futbolu. Korona i Arka są na najlepszej drodze do powtórzenia casusu Podbeskidzia.

5            -10
GrzegorzS
Zaś co do licznika to nie jest on niepotrzebny
w kasach zostało już tylko ok. 1200 wejścówek na sektor "C" jeśli ze wzgledów bezpieczeństwa nie będzie sprzedaży na sektor "G 1" i "G2" to w czwartek (najpóźniej w piątek) na dwa dni przed spotkaniem wejściówek na mecz już nie będzie. Klub powinien zrobic wszystko co się da nawet wprowadzić na sektor buforowy "G 3" policję, byle móc udostępnić chętnym bilety na dwa sektory "G". To przy pojemości tych sektorów ponad 100 000 złotych wpływu.

20            -7