Środa, 20 marca 2019 r.

Wisła i Cracovia ukarane po meczu derbowym

Po niedzielnych derbach Krakowa - Komisja Ligi nałożyła zarówno na Wisłę Kraków, jak i na Cracovię, kary. Nasz klub będzie musiał zapłacić 20 tysięcy złotych, a ponadto na jeden mecz może zostać zamknięty sektor C, przy czym ta kara została zawieszona na 12 miesięcy. Powodem takiej decyzji jest "rzucanie przez kibiców przedmiotami na płytę boiska oraz wznoszenie haseł o charakterze obraźliwym". Poważniejsza kara spotkała Cracovię, która zapłacić musi 30 tysięcy złotych, a jej kibice nie będą mogli wejść na dwa najbliższe mecze derbowe.

Oto pełny komunikat Komisji Ligi:

W związku z zachowaniem kibiców na meczu 26. Kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków - Cracovia, za dokonanie przez kibiców zniszczeń infrastruktury stadionowej, używanie środków pirotechnicznych oraz spalenie symboli innego klubu, Cracovia została ukarana karą finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz karą zakazu udziału zorganizowanych grup kibiców gości w dwóch kolejnych meczach Ekstraklasy z Wisłą Kraków. Jednocześnie Komisja ukarała Wisłę Kraków karą finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karą zamknięcia sektora C (trybuny C1-C5) na jeden mecz w zawieszeniu na 12 miesięcy. Powodem kary było rzucanie przez kibiców przedmiotami na płytę boiska oraz wznoszenie haseł o charakterze obraźliwym. W innych sprawach, Komisja Ligi ukarała Kluby Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław oraz Zagłębie Lubin karami finansowymi w wysokości po 5 tysięcy za naruszenie przepisów PZPN odnośnie eksponowania treści na meczach piłkarskich podczas 25. i 26. kolejki Ekstraklasy.

- Na wysokość kary dla Cracovii miał wpływ, iż kibice tego klubu działali w warunkach recydywy, bowiem w tym sezonie dokonali już zniszczeń na sektorze gości podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Jednocześnie w sprawie Wisły Kraków, Komisja wymierzyła karę finansową oraz orzekła karę zamknięcia trybuny C w przypadku powtórzenia tego typu incydentu, polegającego na zachowaniach pogardliwych lub dyskryminujących - powiedział Przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki, który odniósł się także do innych kar, orzeczonych w stosunku do poszczególnych klubów.

- Zgodnie z uchwałami PZPN karom dyscyplinarnym podlega eksponowanie treści o charakterze pogardliwym, rażąco nieetycznym lub dyskryminacyjnym. Komisja, co pragnę podkreślić, nie wymierza kar za głoszenie neutralnych poglądów, także społecznych, jednakże jest zobligowana do zajęcia stanowiska w przypadku naruszeń przepisów przyjętych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Tego typu zachowania nie przystoją nikomu, a wpływają negatywnie na wizerunek rozgrywek organizowanych przez Ekstraklasę oraz całej polskiej piłki nożnej - dodał Jarosław Poturnicki.

Zgodnie z Uchwałą nr V/78 z dnia 25 maja 2017 roku zarządu PZPN w sprawie zasad eksponowania treści na meczach piłki nożnej w ramach rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A. na stadionie piłkarskim niedopuszczalne jest obrażanie lub dyskryminacja jakichkolwiek osób, a rozgrywki piłkarskie muszą być wolne od treści wulgarnych, agitacji politycznej, propagowania ideologii faszystowskich, komunistycznych, innych ideologii zbrodniczych lub totalitarnych oraz nawoływania do nienawiści. Ponadto na stadionie piłkarskim zabronione jest w szczególności eksponowanie treści o charakterze pogardliwym, rażąco nieetycznym, pochwalających terroryzm, przestępczość, przemoc, odwołujących się do zbrodniczych ideologii, treści politycznych, treści o charakterze dyskryminacyjnym, w szczególności odnoszących się do rasy, koloru skóry, języka, religii bądź pochodzenia itp. Niestosowanie się do tych przepisów grozi sankcjami dyscyplinarnymi.

Ponadto w związku z czerwoną kartką podczas meczu 26. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa - Śląsk Wrocław Komisja Ligi ukarała zawodnika Legii Warszawa Carlosa Miguela Ribeiro Diasa "Cafú" 3 meczami dyskwalifikacji oraz karą finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

Źródło: 90minut.pl


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


43    Komentarze:

~~~kristof/
Zawsze nad wami...
Wy wiecie co...

60            -11
~~~Wwwwww
Na E w cholere ludzi spiewalo zydy pala sie
I co? E nie zamkli? hahaha

28            -86
~~~NikePro
s k a n d a l !!
Odwoływać się ! a ta kara dla craxy to są jakieś żarty. Przez tą dzicz ciężko będzie o 33tys jak majstry nie wyrobią z naprawą szkód.

77            -10
~~~super Wisełka!
to jest jakiś żart !! zyd to zyd
A Wisłacki pies tak na nas wołają i ok . To jest kpina walczymy o rekordowa frekwencje a oni nam młyn zamykają minus 50 kibiców na meczu z warszawska . k.! Jestem wściekły ! Stadion to NIE TEATR !

30            -89
~~~Kiko
Niby wszystko dobrze...
Niby wszystko Ok., ale 50 tyś zł na antypolskie , wręcz faszystowskie "muzeum" Polin w Warszawie to jakaś MASAKRA!! Nie, nie i jeszcze raz NIE!! W ogóle po co mieszać do tego i tak chorą politykę!

99            -96
~~~Kibol z Reymonta
W związku z powyższym...
skoro dowalili nam 20tys. kary to na miejscu Pana Królewskiego nie płacił bym tych 50tys. o ktorych mówił.

84            -42
~~~Jb1906
Nie w moim imieniu
Mysmy sie sami juz ukarali... 50 tys. Po to ostatnia zlotowke wplacalem na klub zeby teraz szlo na jakies fanaberie? Wyrwalismy klub z reki bandytow i przekazalismy go w rece [...]ów.

41            -96
~~~Castorp
Na meczu byłem,
żadnych "przyśpiewek" o Carcovii nie śpiewałem( co mnie obchodzą ci z drugiej strony Błoń), ale, aby śpiewać; "Żydzi palą się.." i tym podobne i to w Polsce- 70 lat po wojnie to trzeba nie mieć sumienia, wyobraźni i wrażliwości. Oczywiście to gniazdowi, to "psychologia tłumu", ale gdzie się podziała zwykła przyzwoitość?

140            -69
~~~Kibol z Reymonta
Jezeli dobrze rozumiem....
ten komunikat to kara 20tys. nie jest w zawieszeniu.

22            -11
~~~sure
Wisla Legia
Obawiam sie ze podczas wykonywania naszego tradycyjnego utworu legla Warszawa ktos nagra film wstawiajac zdjecia bombardowanej Warszawy to kara zostanie odwieszona.

74            -10
~~~tabaluga
Yyy
Przecież my nic nie płacimy... Mamy zawiasy na 12 miesięcy, czyli żadna krzywda. To że z sektora C latały bodajże zapalniczki to sam widziałem z drugiej strony stadionu. Jeden już rzucał nożem, widać czas na kolejnych.

27            -32
~~~lolo
Dlaczego jak Cracovia, gra mecze u siebie z innym rywalem...
Obraża nas Wiślaków od pierwszej minuty to gdzie jest Komisja Ligi? Komu wy chcecie się PRZYPODOBAĆ?. No komu? Kaziowi Węgrzynowi. Wszyscy wiedzą że Kaziu Węgrzyn to nr. 1 w Cracovii. To Kaziu wam powiedział: "Jak dacie karę Cracovii to dajcie Wiśle będzie po równo" :lol: :lol: :lol: Zacznijcie karać tam gdzie jest STAN ZAPALNY kibiców Cracovii.

125            -6
TTT
do ~~~Kibol z Reymonta
Prawda jest taka, że dopuki nie wyeliminujemy kretynów ze stadionu to wiecznie będziemy ponosić kary. Ktoś kto śpiewał żydy palą się chyba z Historią jest na bakier i nie ma bladego pojęcia co się tak naprawdę działo w obozach. Czasami warto się zastanowić choć przez chwilkę co się śpiewa i jakie są później tego konsekwencje.

91            -49
~~~Dżon Malkowicz
Zaraz Wisła może mieć pewien problem.
Mianowicie ponad 9000 osób zakupiło akcje klubu i tym samym stało się współwłaścicielami klubu. I tak jak Królewski w imieniu Wisły Kraków wpłaca pieniądze na antypolskie muzeum (szkalujące Polaków i traktujące nas jako nazistów) to zaraz każdy kibic będzie mógł wpłacić jakąś kwotę na organizację niekoniecznie zgodną z poglądami Królewskiego i następnie wystosować pismo, że on i Wisła Kraków dokonują tego lub tamtego.

29            -63
ja-n
to chyba podatek obrotowy ...
skoro Wisła sprzedała 30000 biletów na mecz, to uznali, że może się podzielić tą niewielką kwotą 20k (ok. 2 % przychodu)

17            -5
~~~Dżon Malkowicz
I jeszcze jedno.
Jeżeli zarówno Wisła jak i cracovia znajdą się w górnej "8" i akurat derby wypadną na Reymonta 22 to jak myślicie jakie będzie zachowanie kibiców po dzisiejszej akcji Królewskiego? Bo ja obstawiam, że zjawisko będzie spotęgowane.

14            -53
esaper
tabaluga
Płacimy. zawias jest tylko na C.... a i tak znając realia meczów z ległą zostanie odwieszony na Piasta.

21            -5
~~~Kiko
Na izraelski Polin - NIGDY!!
Panie Królewski... Nie można wspierać antypolskich organizacji (jest to karane sądownie)!! Te 50 tyś to byłby największy żart nowych władz Wisły!

47            -62
~~~Ibrahim ibn Jakub
@Kiko
Piszesz, żeby nie mieszać do tego polityki, a sam co zrobiłeś w swoim wpisie? Przeczytaj go.

29            -21
~~~Rozpierdu cha2019
Ludzie
Skandal. My dostajemy 20 tys za krzyki i zapalniczki. A ta holota za piro, demolke, tez nas lżyli, dostają 30tys? Kpina! 2 derby bez nich? Powinno byc lekko 5!kare w zawiasach to my mamy zamkniecie C.... czytajcie uwaznie. 20tys placimy od razu.... po co Jaro wymyslił jakies 50tys na muzeum?? Skoro komisja ma w d... i nam nic nie złagodzili? Nie placic nic na muzeum... tylko 20tys do ligi. I zlozyc pozew na craxe o naprawe szkod. K.... ale sie wnerwilem! My nie mozemy spiewac a obi moga i demolowac tez moga i piro tez moga niemal za taka sama kare. Pytam jeszcze o jedno.... cobrobila ohrona skoro wniesli piro i flage z gwiazda przekresloną? Czy tych [...]ow nie mozna porzadnie zrewidowac chociaz raz? A moze ktos im pomagal?

52            -10
~~~Kibol z Reymonta
Ciekawe czy na przykład....
stwierdzenie czy okrzyki że,...Żydy palą się do gry z Wisłą... też by zostało zakwalifikowane przez Komisję Ligi jako obrażliwe czy też antysemickie?

27            -17
~~~Stary człowiek a może.
Taka prawda
90% osób na stadionie w tym kobiety i dzieci śpiewały obraźliwe przyśpiewki na Cracovię. To są derby tak było jest i będzie a komu się to nie podoba to są dużo bardziej kulturalne sposoby spędzania wolnego czasu. Nie róbcie już z siebie takich świętych. Pozdrawiam.

47            -23
~~~nikt ważny
do Castorp
Proszę napisz mi jedno: "Jak należy nazywać bandytów z Jude Gang?"

30            -10
~~~super Wisełka!
to wszystko jest już śmieszne bo mówie
Stadion to nie teatr ani nie operatora , siedzi niedaleko mnie co mecz Kibic chodzący ponad 40 lat na Mecze Wisły i przed meczem rozmawiam z nim w niedziele i między wierszami gada do mnie ... tych zydow dużo dziś wypuścili... to też za taki tekst grozi kara..?! Albo przed wyjściem z tunelu co widać na skrócie meczu .. sędzia wola przed wyjściem do piłkarzy ... OGIEŃ .....!! --- TO może dla niego też kara bo może wzbudza to słowo agresie..?! 😁 szok co ta komisja wyprawia wstyd

41            -12
Gannicus
Wsparcie muzeum
Wsparcie muzeum to pierwsza decyzja pana Królewskiego która mi nie odpowiada i się z nią nie zgadzam. Uznaje ją za bezsensowną i niepotrzebną.

50            -37
~~~dlopez_w
Antysemityzm
z dwojga złego to wole rekiny niż antysemickie przyśpiewki, kto w życiu nie miał okazji bądź ochoty obić mordę [...]a w barwach atletico…., niech pierwszy rzuci….bardzo szanuje pana Królewskiego ale Wisła nie jest i będzie plastykowym klubem jak np. Bayern M….co nie znaczy, że dziś antysemickie przyśpiewki to już anachronizm....:-)

10            -40
~~~tsss
Dyskryminacja dyskryminacji nierówna
Obrażanie Żydów 20 tys, a obrażanie pedałów 5 tys. Gdzie logika? A Cafu za oplucie zawieszony na 3 mecze. 🤪🤯

33            -11
~~~Kiko
Panie Królewski!!
Panie Królewski - obiektywnie rzecz biorąc jak dasz Pan na antypolski Polin 50 tyś zł (albo nawet złotówkę) - nie tędy droga!!

29            -50
~~~sixbysix
Królewski i Polin
Czy ktokolwiek z krytykujących decyzję Królewskiego zadał sobie pytanie dlaczego to zrobił? Zastanówcie się, poważny biznesmen na trybunie "ultras" podczas takiej "pieśni"; filmik to była zaplanowana akcja wrogów Wisły, posłuchajcie wywiadu na Weszło, pomyślcie chwilę czemu post został opublikowany w nocy? To była profesjonalna próba mająca na celu zdyskredytować Królewskiego w oczach partnerów biznesowych, może potencjalnych inwestorów, stąd wywiad już 8 rano, a stanowisko Wisły nawet o 2 w nocy. Czy do niektórych nie dociera, że Wisła nie została jeszcze uratowana i jest cała masa ludzi, którym jej obecność przeszkadza? Czemu derby miały "podtytuł" derby IT? Wielu po prostu zazdrości Wiśle i nie chodzi o wygrane derby. Na marginesie pieniądze na Muzeum Polin/Polska to prywatna kasa JK, a pisanie że muzeum jest antypolskie obraża polski rząd, któremu podejrzewam "kibicuje" 50% użytkowników tego portalu.

78            -13
~~~Rampampam
Podsumowanie
Powiem tak, dali nam ta kare chyba tylko dlatego żeby cracovii nie było smutno. Oni zdemolowali nam stadion, pół meczu jechali po nas, odpalili piro I mają 30 tyś kary. A my za bluzgi i rzekome rzucanie jakis przedmiotów 20 tyś. No dobra.. przemilcze. Pamiętam taki obrazek z derbow z kałuży(1:4) gdzie przed bramką wasyla na 1:0, carlitos nie mógł dobrze dośrodkowac piłki bo ciągle rzucano w niego jakies przedmioty. Wtedy za to kary nie było, Ale dobra.. Zwłaszcza mowie o tym, że z naszej strony ten mecz pod względem ultras, podkreślam, ULTRAS , wypadł blado. Brak oprawy, odflagowania, piro itd. Kibicowsko jak najbardziej, wygraliśmy, co cieszy że caly stadion wspierał itd. Szacun takze dla gniazdowego za to że pomimo wszystko wziął krzykaczke, wziął to na swoje barki i poprowadził doping. Wyobraźcie sobie co by sie dzialo gdyby nie to. Będąc przy temacie, martwi coraz bardziej slabnaca rola sektora C, ale nie dziwię się ludziom ze uciekają stamtąd ponieważ nie chca się identyfikować z ludźmi którzy zniszczyli ten klub.( sam również ucieklem, choć mam zamiar wrocic). Sharksow juz tam nie ma I miejmy nadzieję Że nie będzie. Ale tak jak mówię, troche ta kara dla nas na wyrost, tak żeby nie było że nic nie robiliśmy. Bez sensu...

34            -7
~~~Hurdt
50 tys
Co do tych 50tys to z tego co wiem Pan Krolewski wspomniał o tej kwocie jednocześnie dodsjac ze on sam redukuje swój dług w takiej samej kwocie. A station to faktycznie nie teatr ale bez przesady. Czasami warto sie chwile zastanowic to nie boli

34            -5
~~~Sektor x
sektor x
Teraz to na każdym meczu esy powinny być kary bo lecą uje..., ciekawe czy za lgbt też poszły kary.Zydy palą się to starą jak świat przyspiewka klubowa, to przecież nie nasza wina że są obrzezani - sami się z tym identyfikują. A My swoje - JŻS WISELKA💪💪💪

18            -31
~~~Pit
R22 to nie teatr!!
Stadion to nie teatr. Miło że osoby, które głoszą to hasło, wiedzą jak zachowywać się w teatrze. Może kiedyś spróbują podobnie zachowywać się na stadionie. Ja wolę powiedzenia, że R22 to świątynia futbolu lub drugi dom i zachowywać się stosownie do tych określeń. Wcale nie jest to trudne. Osoby krytykujące inicjatywę P. Królewskiego proszę o refleksję. Jak można zbudować i utrzymać pozytywny wizerunek klubu? Jak zachęcić kibiców - rodziny z dziećmi - do przychodzenia na stadion? Jak zachęcić do sponsorów do inwestowania w klub? Kara nałożona na nas jest niestety w pełni uzasadniona. Okoliczności mogą nas tłumaczyć ale nie usprawiedliwiać. Szkoda, ale trudno, trzeba ją ponieść i uniknąć kolejnych. A zwłaszcza trzeba budować wizerunek i zapełniać trybuny nie tylko na topowych meczach. Pozdrawiam

38            -14
szczebelek
Aha, KL to jednak dno...
Używaj pirotechniki, wyrywaj krzesełka, zdemoluj stadion któryś raz z rzędu w taki sposób, że na kolejny mecz to ludzi na dach można wpuścić, a nie na trybunę... Do tego obrażaj kibiców gospodarzy... Za przeproszeniem za samą recydywę powinna być kara 500 tyś złotych tak, aby Filipiak zaczął się zastanawiać czy nie zostawić tego bagna... Kara się należała skoro ktoś czymś rzucał na boisko co do haseł, to można wymyślić inne nie nawiązujące do krematoriów... Co innego różnica tych kar.

39            -2
~~~erwin
Nie słyszałem o karze dla 7egii
Na Arki i 7egii sędzia musiał przerwac mecz z powodu rac. Czy te kluby też zapłaciły karę??

16            -3
~~~erwin
Pomyliłem mecze
Ale ostanio taka sytuacja mała miejsce na jednym z meczy z udziałem 7egii.

12            -4
~~~Janko Buszewski
Proponuję nadal
wpuszczac tych bydlaków z gorszej strony na nasz stadion,dać sie im prowokowac,płacić grzecznie kary i naprawiac zniszczenia.W kolejnym meczu (jak minie im kara)zdemontuja konstrukcje trybun lub podłożą bombe pod trybunę.Dopóki nikt w naszym klubie nie zrozumie,ze ta banda zakompleksionych i nienawistnych zwierząt nie ma prawa WSTĘPU NA NASZ STADOION dopóty bedziemy mieć jak mamy a ewentualny inwestor bedzie R22 omijał szerokim łukiem.Tyle w temacie.dziękuje i do widzenia.

29            -6
~~~Stary człowiek a może.
Piłka nożna spać nie można
Ale nam się robi społeczeństwo zniewieściałe, chcą ze stadionu robić teatr albo opere masakra. To jest piłka nożna tutaj kumuluje się bardzo dużo emocji pozytywnych i negatywnych i nigdy nie będzie na stadionie spokojnie, cichutko i bez wulgaryzmów pod adresem naszych rywali. W dodatku w takim mieście jak Kraków gdzie są trzy liczące się drużyny Wisła, Cracovia i Hutnik. Nasze dzieci już w podstawówkach albo nawet wcześniej zaczynają obierać kibicowski kierunek i rozpoczynają rywalizację i to jest normalne jak w każdym innym mieście na świecie. Co nie zmienia faktu, że kara od komisji jest skandaliczna, dawno na naszych sektorach nie było tak spokojnie, nie mówię tutaj o kibolach Cracovii, którzy jak zawsze zachowują się patologicznie.

21            -14
GrzegorzS
|Na tle tego co bywało przez lata, to
Wisła wprost zamiast kary powinna dostać nagrodę za organizację i zachowanie widowni. Co do tego palenia się, że ono źle się kojarzy, ale to była w sumia interpretacja i zbieg okoliczności i to taka poprawnośc polityczna a nie wyraz poglądów. Sraksy zapaliły race i w reakcji na to rozległa sie przyśpiewka dopasowana do okoliczności. Co do tego antysemityzmu, to w duże naciąganie argumentacji. No chyba, że w rzeczywistośc jest taka że faktycznie kibice Sracovi to z pochodzenia Żydzi no jeśli tak to mamy antysemityzm, jesli nie to mamy tylko problem, antropologi kulturowej, który najpierw wypadało by zbadac. Nie chcę tu robic wielkiej dyskusji bo na trybunach Wisły mamy tyle samo antysemityzmu co na trybunach każdego stadionu w Polsce, czyli z jednej strony "Żydzi rządza Polską i Światem i sa zjednoczeni przeciko nam" z drugiej strony mamy Polskę, w której realnie nikt poza wycieczkami z Izraela to Zyda na oczy nie widział od dziesiątków lat. Żyjemy w Swiecie uproszczeń pomylenia pojęć. Tępienie tego jest zupełnie bez sensu taka jak było by tepienie w Ameryce kawałów o głupich Polakach" Sa i trzeba z tym życ. Jak kto chce to ze wszystkiego zrobi aferę i zobaczy problem gdzie go nie ma dla tego by taki problem wywołać. Błedem Pana Królewskiego była ta niepotrzebna deklaracja i wychodzenie przed szereg inna sprawa, że odciął się dla dobra postrzegania klubu od pewnych spraw i sam tym rozbudził niepotrzebnie pewne obszary z których będzie piętnowany. Co Wisłe obchodzi co krzyczą kibice, przeciez klub nie ma realnej kotroli nad poglądami i jezykiem trybun. I nigdy ich miał nie będzie a wyciąganie z tego tytułu konsekwencji i karanie klubu, za to co krzycza i co mówia kibice jest szaleństwem. Za co tu karac klub i jak niby sobie klub miał by sobie poradzic z tym, że np. kibice jako masa zwyzywaja jakiegos polityka, którego obrażą werbalnie. Jest w końcu ta wolnośc słowa i wyrażania poglądów zbiorowości. Trzeba tylko rozumiec co, kto do kogo i z jakiego powodu krzyczy. W Polsce chcemy czy niechcemy mami synonim "Żyd - obcy - inny - wrogi" i w sumie w obecnej epoce obywatel Izraela, wyznania mojżeszowego to dla mieszkańców naszego kraju to obecnie: człowiek obcy i administracyjne, kulturowo, obyczajowo, wyznaniowo (w większości), językowo, ideologicznie - to też człowiek inny nie nasz nie z naszego Świata i okolicy - czy wrogi w sumie napewno dla wiekszości obojętny, nieznany nie mamy z nim styczności lub mający ją tylko okazyjnie. Owszem jest trochę antysemitów jaki troche filosemitów, ale faktycznie równie dobrze w podobny sposób możemy traktować i mieć opinie o mieszkańcach załużmy Mongoli, Argentyny, Meksyku. My autentycznych Żydów nie znamy, konfliktó z nimi nie mamy więc trudno tu mówic o problemach. Proponowałbym zostawić te sferę juz antropologom, historykom, kulturoznawcom. Po 1968 roku a zwłaszcza od czasu kiedy każdy ma wolnośc wyjazdu lub bycia życia w Polsce i przy delkaracji kim się jest i chce być naprawdę pisanie o Żydach w Polsce to juz anachronizm. Mamy ciut Polaków wyznania mojżeszowego podobnie jak jest tam jakiś procent Polaków wyznawców hari kriszna. Najwyższy czas w Polsce od nowa określić pewne pojęcia na nowo. Polska i Polacy nie sa antysemitami, co nie znaczy wcale że nie ma w Polce sporej grupy osób żyjących w pojęciowym XIX wieku. Najwyższa pora by wejśc w wiek XXI. I takie pytanie do komisji ligi, czy zamierza może Cracovię ukarać za śpiewaniem co mecz tej piosenki (ciężko to określic mianem hymnu) ze zwrotka o psach??

20            -13
~~~przewalek 0122
antypolskosc??
W jakim sensie muzeum Polin - poswiecone historii obywateli Panstwa Polskiego wyznania judaistycznego moze byc antypolskie? Czy - gdyby powstalo - muzeum obywateli Panstwa Polskiego wyznajacych buddyzm byloby rowniez antypolskie? A muzeum poswiecone Tatarom, ktorzy za Rzeczpospolitej Obojga Narodow osiedlili sie w rejonie Zamoscia i do dzisiaj wyznaja Islam rowniez byloby antypolskie? Polska w swojej dlugiej historii zawsze byla wielonarodowa, a wiec rozne watki etniczne splatajace sie na jej dzieje nie moga byc antypolskie bo sa polskosci istota. A twierdzacy inaczej sa wychowankami szkoly w ktorej naucza bardzo uproszczonej wersji historii Polski. Nie do konca prawdziwej, za to przydajacej sie do krzewienia zjawisk skrajnie nacjonalistycznch. To po pierwsze. A po drugie i najwazniejsze - jaki sens ma wyspiewywanie podczas meczu pilki noznej przyspiewek o Zydach, nawet jesli one sa w jakims sensie uwarunkowane antropologicznie? Czy to Zydzi zdemolowani sektor gosci? A moze jednag bezrosumne matoly, polglowki, troglodyci, tepe mloty i przeprzebuce? I to tyle od starego repa...

21            -16
~~~tw Bolek
Sixbysix
Rząd ten czy jakikolwiek by nie był ma czy będzie miał w tej sprawie związane ręce. Kto ma rozum niechaj myśli!

14            -4
~~~mm80
antysemityzm
czy ktoś może wyjaśnić komisji ligi sprawę nazywania sraxy żydami czy skoro real śpiewa kto nie skacze jest polakiem to my tez możemy składać im antysemickie zachowanie i karać ich na każdym meczu ? czy ktoś wyjaśni w końcu komisji ligi te spójne przypadki? czy na meczach mamy wywieszać hezbollach haha głupota ponad wszystko a czy za ten jude gang czy oni nie powinni być za to karani skoro żydów nazywają gangiem ?

14            -4
gazo
50000 zł dla POLIN - S K A N D A L !
cytat "Wisła Kraków przekaże 50 tys. zł na rzecz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Klub chce w ten sposób odciąć się od skandalu jaki wybuchł, po odśpiewaniu przez kibiców antysemickiej piosenki podczas meczu z Cracovią - pisze RMF24.pl" Szanowny Zarządzie Wisły chciałbym odnieść się do powyższej informacji zamieszczonej na kilku portalach internetowych. Dla mnie jest to zupełnie ZIERZROZUMIAŁE i NIEPOTRZEBNE działanie. Polin-owi nic nie jesteśmy dłużni , nigdy nie byliśmy i ta wpłata niczego nie zmieni. Są to pieniądze wyrzucone w błoto. Wystarczy że zostaliśmy ukarani sankcjami przez (darmozjadów z) PZPN i to wszystko. Wspieram Wisłę jak mogę - kupuje akcje, koszulki, szaliki, chodzę na mecze. Robię to bo kocham ten klub. Wiem że 5,1 % akcji kupionych przez kibiców nie daje nic w podejmowaniu decyzji większością głosów ale przynajmniej wysłuchajcie jakie zdanie mamy na pewne tematy. Nie ma zgody (przynajmniej mojej) na takie datki. Z Wiślackim pozdrowieniem ! WISŁA PANY !

12            -9