Wtorek, 26 marca 2019 r.

Wisła domaga się pieniędzy od byłej prezes

Jak podał serwis weszlo.com - Wisła Kraków SA złożyła w krakowskim sądzie wniosek w sprawie zwrotu pieniędzy przez byłą prezes naszego klubu, Marzenę Sarapatę. Chodzi o kwotę aż 523 273 złotych i 84 groszy, wraz z odsetkami. Zdaniem wiślackich prawników suma ta stanowi nieuzasadnioną podwyżkę, jaką Sarapata przyznała sobie, gdy piastowała stanowisko prezesa Wisły Kraków SA.

Podwyżka miała bowiem zostać przyznana z ominięciem obowiązujących procedur.

Co ciekawe sama Sarapata także domaga się zwrotu pieniędzy, ale w tym przypadku kwoty 250 tysięcy złotych od Krzysztofa Stanowskiego, który w swoich artykułach na łamach weszlo.com opisywał działania Sarapaty, jako prezesa Wisły.

Źródło: weszlo.com


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


39    Komentarze:

ddd
To się nazywa tupet
Okraść klub,uciec jak szczur z tonącego okrętu i wrócić po 3 miesiącach z absurdalnymi zarzutami dla Weszło. Ta kobieta nie ma wstydu I bardzo proszę: czekamy na proces! Wreszcie dowiemy się,jaka jest prawda. Bo na prokuraturę w Poznaniu chyba nie ma co liczyć: prawie 4 miesiące- ZADNYCH konkretów czy oskarżeń dla Marzenki i jej chłoptasia 😤😤

200            -1
~~~Kk
Brawo!
Nareszcie coś się zaczyna ruszać w jej sprawie!:-) niezapominajcie też o wiceprezesiku ktury z nią władał! A tak na marginesie, ma baba tupet!

143            -1
kibic z daleka
bezczelna typiara
No tak. Pieniążki się kończą więc wypełzła z nory....

123            -3
~~~TSWLKRK
Wiedzma z Kalwarii
Krakow kocha legendy, a Satrapata zostanie na dekady, na zawsze, historia szmaciarstwa.

158            -1
~~~212men
W końcu się doczekalem 👍
Kibicuje gorąco żeby klub tą kasę odzyskał!

143            -1
~~~Pawel
Prawda
Gruby pieprzony mumin

108            -4
~~~WisłaNaZa wsze
Mam nadzieję
że odzyskamy tą kasę. Jest na to duża szansa choć zapewne szybko się to nie skończy. Życzę również powodzenia panu Stanowskiemu.

126            -1
osjan
Wreszcie
Mam nadzieję że w końcu złodziejka zostanie rozliczona.

117            -2
Kosmaty
A to ciekawe.
Zacznę od sprawy Stanowskiego. W skrócie: Jako prawnik nakradnij w najgłośniejszej sprawie ostatnich wielu lat, a później domagaj się od mediów kasy za to, że nikt złodzieja nie chce zatrudniać jako prawnika (który powinien mieć nieposzlakowaną opinię). Czy tylko ja widzę tu pewien paradoks :D:D I ona jeszcze to przed sąd ciągnie, dalej się pogrąża. To jeśli przegra, to także od sądu będzie się domagała zadośćuczynienia? No chyba że rzeczywiście jest krystalicznie czysta i to tylko inni, a ona o niczym nic... tylko czy ktoś w to wierzy? Jak prezes mógł tu czegoś nie wiedzieć, choćby nie mieć wątpliwości i nie chcieć sprawdzić co i jak (zwłaszcza wobec punktu umowy o niepociąganiu do odpowiedzialności zawartego w umowie sprzedaży z grudnia, który to punkt miał być jakoby najważniejszym w całym "dokumencie")? I tu płynnie przechodzimy do kolejnego punktu, dla nas ważniejszego: Wisła zaczęła występować na drogę sądową domagając się kasy. Jestem dziwnie spokojny o to, że skoro taki dokument poszedł do sądu, to Wisła ma mocne podstawy do jego wysłania i była prezes przegra. Pytanie z czego będzie oddawać... To znaczy ok, nakradła sporo i raczej nie zdążyła wszystkiego roztrwonić (choć jeśli przy takich "obrotach" miała jeszcze komornika na 60 tysięcy, to tego nie jestem pewien), ale wątpię by łatwo było dotrzeć do pochowanych lub pozabezpieczanych zasobów, a skoro legalnie już nie zarobi (nikt jej nie zatrudni)... odzyskanie tych pieniędzy może nie być łatwe. A prawdopodobnie to nie będzie koniec i coś jeszcze się dorzuci. Kasa za niepoprawnie przyznaną podwyżkę to przecież nie są jej jedyne "grzeszki". To było najprostrze do ustalenia, ale na resztę trzeba będzie poczekać na rozwój postępowania w Poznaniu.

87            -2
~~~lukre
niesamowity tupet
mam nadzieję że ją przeczołgają w sądach itp(bo prawnik z niej żaden:)..Po czymś takim domagać się pieniędzy od dziennikarzy:):)....bardzo dobry ruch Wisły, Marzenka jak wszystko robiła w pośpiechu:):)więc pewnie jej prawniczy ,,wielki`` umysł czegoś nie dopilnował:)

92            -1
~~~marian
Wredna, chamska baba
Nie dość, że prawie zniszczyła klub to jeszcze jak twierdzi przez weszło.com i teksty Krzysztofa Stanowskiego, opisujące sytuację w Wiśle, godziły w jej dobre imię i sprawiły, że obecnie nie jest w stanie zarabiać jako radca prawny - jakbyś nie kradła i nie kręciła wałków to by twoje dobre imię nie ucierpiało, gdzie Etyka zawodowa i Etyka prawnika - sz...ta

103            -1
~~~z Podhala
Myślałem, że było już wiosenne topienie marzanny...
Oby poszła z prądem w siną dal...

79            -5
~~~DK576
!
Powinni sie domagać kasy którą mogła by Wisla wziąć za piłkarzy którzy rozwiązali kontrakt przez to że ta baba brała kasę dla siebie i rekinów zamiast spłacać piłkarzy.

104            -3
~~~Kibol z Reymonta
Już za samo zwolnienie Kiko.....
ktore naraziło klub na spore straty finansowe,powinna ponieść odpowiedzialność karną.

88            -3
~~~Kross
Kross
Tylko dlaczego Wisła złożyła wniosek o zawezwanie do próby ugodowej, a nie pozew. Pani Sarapata po prostu nie przyjdzie na posiedzenie sadu, bo w tym trybie nie ma takiego obowiązku, a sąd sprawę umorzy. Jedyna konsekwencja będzie przerwanie terminu przedawnienia. Złożenie wniosku o zawezwanie do próby ugodowej, a nie pozwu, raczej świadczy o tym, ze póki co Wisła albo ma słabe podstawy do pozwu, albo ma np. Kłopot z wniesienie opłaty sądowej, w co akurat raczej wątpię.

31            -11
~~~morgan R22
dlaczego to babsko jeszcze nie siedzi !!!!!!!
tylko jeden przykład dla przypomnienia (nasz Wiślacki) meresiński ukradł mniej bo nie całe 500 tys ,i zamkli gnoja,tymczasem to monstrum siedzi całymi dniami wygodnie przed telewizorem,obżera się chrupkami albo wszystkim co wpadnie w łapę,i w myśl kultowego już cytatu z Kiepskich ,,w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem,,dodajmy złodziejskim z niewyobrażalnym tupetem próbuje wyłudzić kasę od Weszło.Mam tylko wielką nadzieję że K.Stanowski skorzysta z pomocy prawnej B.L. w tej sprawie,a wtedy babsztyl ma po prostu przej.....ne.

74            -2
~~~~the real thomas
...
sarapata w oczach kibiców Wisły zawsze będziesz zerem

79            -3
Maxi
Możecie nie pokazywać twarzy tej kobiety bo mnie mdli
Kibice Wisły zapamiętają ją jako najczarniejszą postać w historii klubu .

86            -1
darwos
@kosmaty
Powiem Ci tak, zwykły obywatel musiałby udowodnić swoją niewinność, natomiast w tej sytuacji to sąd i reszta muszą udowodnić że musiała wiedzieć i tutaj nie wystarczą dowody słowne, będą potrzebne kwity których zapewne nie ma. Ale co tam, to że nie zostanie ukarana przez sąd to nie znaczy że nie zostanie legendą....

29            -1
Kosmaty
@ddd
Brak konkretów też jest konkretem i to dość znaczącym. Gdyby prokuratura w poznaniu nie znalazła nic nieprawidłowego, to już sprawa byłaby umorzona. Gdyby konkrety były, ale dość "lekkie" i nieliczne (np. proste defraudacje) to już byłyby konkrety podane do wiadomości publicznej wraz z aktem oskarżenia. Jeśli po 3 miesiącach nie ma nic w obiegu publicznym, to znaczy że coś wykopali i jest tego na tyle dużo, że nie mogą jeszcze udzielić na ten temat informacji (jak to ładnie określają: "dla dobra śledztwa"). Do tego pamiętaj, że nasz wymiar sprawiedliwości na tym etapie (jak i na każdym innym) zwykle jest mało ruchliwy, więc zwykle i tak zawsze wszystko idzie wolno. Pamiętasz prokuraturę we Wrocławiu i "fryzjera", tam zajmowali się sprawą nie kilka, ale conajmniej kilkanaście miesięcy (może nawet więcej, tu nie mam pewności), ale jak już sypnęli nakazami aresztowania i procesami, to poszło z grubej rury.

33            -3
stary wiślak
O pani Sarapacie wolę milczeć,bo szkoda słów.
Bardziej ciekawe byłoby dowiedzenie się,czyim słupem był Meresiński i jaka jest prawda o transferze Carlitosa i Mączyńskiego do Legii. Ściślej mówiąc,jak to faktycznie finansowo przebiegło.Wątpię,że poznamy kiedyś konkrety,ale nadzieję mieć zawsze można.

58            -11
majk
Są takie sytuacje w życiu
że ktoś jest tak bezczelny że brakuje słów żeby to nazwać. I to jest właśnie taka sytuacja. Cytując klasyka: nie ma w słowniku ludzi kulturalnych takich słów które mogłyby dostatecznie obelżywie określić to co zrobiła Wiśle i czego twarzą była jako prezes Wisły ta namiastka człowieka. I to wszystko z miłością do Wisły na ustach.... Dla mnie spluwaczka ma większa wartość niż ona

47            -2
~~~a68
@~~~Kross@
Drogi Kolego Dlatego Wisła złożyła pierwsze "Zawezwanie do próby ugodowej " aby przed sądem wykazać ,że zrobiono wszystko aby porozumieć się polubownie .Jeśli zawezwana nie zgłosi się na taką rozprawę to stawia ją bardzo w niekorzystnym świetle przed zasadniczą rozprawą przed Sądem Cywilnym.Ale złodziejka jest radcą prawny i doskonale o tym wie .Co do opłat to nie sądzę aby Wisły nie było stać na 20 tyś złotych opłat sądowych , tym bardziej ,że jest to sprawa po pierwsze o o wiele większą kasę ale również sprawa wizerunkowa dla nowego zarządu . A i jeszcze jedno czy zdajesz sobie sprawę jakie ciekawe informację mogą wypłynąć w trakcie procesu ? Może to też być początek końca całej mafii około sarapaty

49            0
~~~lolo
Pani Marzeno bo "Marzenia są od tego aby kochać się..."
Stano ci nie zapłaci, bo Stano mówi prawdę i jest po naszej stronie. Dziwi mnie czemu Ajwen nie dostał jeszcze pisma. A wiemy że Ajwen nie ręczy za siebie :rotfl: :rotfl: :rotfl:

44            -2
Blixa1906
Nowe slowo w Krakowskim slowniku
Sarapacic - jak cos bezczelnie ukrasc i rznac glupa. Ex. Ale ten babsztyl zsarapacil kase z klubu. :lol:

66            -1
~~~rafii
nie chce być złośliwy
ale pamietacie jazde po Stano czy Jadczaku jak ujawnili wałki robionę przez tą babę? Jak Stanowski pisał ze Wanna i reszta to przebierancy i Wisła zobaczy przelew jak swinia niebo? Z perspektywy czasu dobrze się stało że to wszystko ujawniono bo teraz pewnie klub oglaszałby bankructwo

66            -2
~~~TSWLKRK
Jeszcze Dukata pod sad!
Tyle, ze on byl slupem.

69            -1
~~~goal
Alez to jest patologia.
Mnie interesuje to, kto ją wychował na takiego człowieka i kim są jej rodzice? Kłamstwa, oszustwa, współpraca z grupami przestępczymi, niszczenie ważnych wartości. Długo można tak jeszcze wymieniać to zło, które dla ludzi zrobiła i to w tak jeszcze młodym wieku.

55            -3
luczyk
KROSS
Wisła złożyła zawezwanie do próby ugodowej dlatego, że po pierwsze przerywa bieg przedawnienia, a po drugie opłata od takiego wniosku jest 300 zł a nie jak od pozwu 5 % od 523 tys zł :)

30            -2
~~~daf
A co tam
Niezależnie od tego, jak się sprawy potoczą, babka ma już tak spaprany wizerunek, że nie chciałbym nigdy być z nią w żaden sposób łączony - ani rodzinnie, ani biznesowo, ani towarzysko. Wg mnie, to ona już i tak dostała niezłego kopa za to co zrobiła - zepchnęła się na margines życia, bo trzeba mieć "jaja", żeby w jej sytuacji pokazać się teraz gdzieś na mieście... Kasą wszystkiego nie załata. A już na pewno plamy na honorze. Krótko mówiąc: sr.ł ją pies.

51            -1
~~~Brudny Harry
@stary wislak.
Strasznie zajechales swoj post. Przeciez to wszyscy wiedza, a piszesz o p. Sarapacie "wole milczec bo szkoda slow" Myslalem ze to bedzie super news, a tu taka kicha. Po co takie bzdety pisac i powielac ? Moze lepiej milczec, jak sam piszesz! Co chciales osiagnac? Byla prezes dawno powinna siedziec ! Dodam razem ze wspolnikami oraz zwrotem kasy !

26            -6
stary wiślak
~~~Brudny Harry.
A co miałem o tej pani napisać? Wszystko zostało powiedziane. Ja ruszyłem dwie kwestie,które trzeba kiedyś wyjaśnić i tyle.

13            -8
~~~KRKPL
2 DOBRE WIADOMOŚCI
Ta i mamy nową oficjalną stronę. Wisła Pany!!!

20            -2
~~~Pp78
Zero!
Zero litości i niema przebaczenia! Każdy kto podniesie ręke na Wisłe musi za to zapłacić!!! My będziemy PAMIĘTAĆ!!!

28            -1
SMOK
Radca prawny???? Sarapata????
Dlaczego ona jeszcze pracuje w swoim zawodzie? Dlaczego nie została odebrana jej licencja?

23            -2
~~~Kross
ad. a68 i ad. Luczyk
Ad a68 - nie musisz składać wniosku o zawezwanie do próby ugodowej, aby wykazać, że podejmowałeś próbę polubownego rozwiązania sporu przed pozwem - nie ma takiej konieczności. Niestawiennictwo Sarapaty na posiedzeniu ugodowym nie stawia jej w jakimkolwiek negatywnym świetle z punktu widzenia sytuacji procesowej. Na posiedzeniu ugodowym, nawet jak Sarapata się stawi zapewne nie będą ujawniane żadne kłopotliwe fakty lub dowody - to się tak nie odbywa. Opłata sądowa od pozwu wynosi jak słusznie zauważył Luczyk 5%, a więc nie jak piszesz 20 tys, tylko trochę ponad 10 tys. Ad. Luczyk - jasne wniosek kosztuje 300 zł, pozew 5%, tylko zasadniczo takie wnioski jedynie w marginalnych sytuacjach powodują rozwiązanie sporu - tu na pewno nie doprowadzą do przełomu, więc z tego punktu widzenia kasa wyrzucona w błoto. Zakładam, że mecenas też nie prowadzi sprawy charytatywnie, więc do tego dochodzi jeszcze ten wydatek. OK - część tej pracy przyda się przy składaniu pozwu, więc to może trochę pomniejszych honorarium w przyszłości, jednak sumarycznie te dwie czynności (wniosek+pozew), to zapewne wyższe honorarium od samego pozwu poprzedzonego wezwaniem do zapłaty. Jeżeli ktoś chciał tu oszczędzać na opłatach od pozwu na wstępie sprawy to mógł złożyć pozew na mniejszą kwotę, a następnie rozszerzyć żądanie pozwu i wtedy opłata od rozszerzonego powództwa przeszłaby na koniec postępowania. Suma sumarum - osobiście uważam, że manewr ma bardziej cel wizerunkowy, niż realne działanie. Na pewno Pani Sarapaty nie wystraszy. Chyba, że leciał im termin przedawnienia i na szybko chcieli go "ratować".

8            -12
~~~Rozpierdu cha2019
jak Wy liczycie to nie wiem
5% od 523 tys to jest ponad 26 tys zł. wiec ani nie 20 ani tym bardziej nie 10 tys. Nowy czasownik "sarapacić" ten tekst się temu panu UDAŁ w dechę :D hahaha dojechać dziadygę w sądzie, migiem !!

32            -1
~~~Kross
Tu zwracam honor do kieszeni
Absolutnie masz racje - z tym liczeniem 5proc sie wygłupiłem. Resztę tez podtrzymuje.

24            -1
~~~stary zgred
Słup
Tylko pamiętajcie, że ta pani i ten jej drugi kolega z zarządu mogli być tylko słupami, więc szukanie pieniędzy u nich może być niezbyt skuteczne. Nie mówiąc o tym, że mogli nie mieć żadnej możliwości manewru i działać w sytuacji zagrożenia życia.

2            -10