Środa, 3 kwietnia 2019 r.

Wysoka oglądalność meczu Wisła - Legia

Jak poinformowała Ekstraklasa SA, według badań firmy AGB Nielsen spotkanie ligowe Wisły Kraków z Legią Warszawa na antenie TVP2 oglądało ponad 1,22 mln kibiców, natomiast w Canal+ 179 tysięcy, co daje łącznie wynik 1,4 mln widzów.

Mecz był dostępny także na stronie TVPSport.pl (ponad 33 tysiące unikalnych użytkowników) oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Abonenci nc+ mogli oglądać spotkanie na platformach internetowych i w aplikacjach mobilnych - nc+ GO oraz Canal+ Sport Online. Liczba widzów na tych kanałach przekroczyła 40 tysięcy widzów.

Warto jednocześnie dodać, że zdecydowanie inne dane - niezależne od AGB Nielsen - podawał tuż po meczu prezes TVP, Jacek Kurski. Według jego informacji, które zamieścił na Twitterze (patrz poniżej), spotkanie Wisły z Legią w szczytowym momencie na antenie TVP2 obserwowało 2,6 mln widzów, a średnio 2,04 mln.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że jest to rekordowa oglądalność meczu ligowego w bieżącym sezonie w telewizji, a także na stadionie, bo przypomnijmy, że spotkanie rozgrywane przy Reymonta oglądało na żywo 33 tysiące osób.

Źródło: Ekstraklasa SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

tasin81
Mam nadzieję
Że nasze mecze będą jak najczęsciej lecieć w TVP, plus że mozna obejrzeć na sport.tvp.pl gdzie nie zacina i całkowicie bezstronny komentarz w przeciwieństwie do anal+.

56            -11
~~~Kibic 1906w
Canal+ vs TVP
W końcu ludzie z c+ stracili monopol" na prawdę". Oglądałem mecz na obu dwóch stacjach jak bym oglądał dwa różne mecze

50            -5
woytek1974
Tworzymy historię!
Czerwona Ściana Białej Gwiazdy (na zdjęciu) wygląda coraz lepiej. A zaczęło się wszystko na wislaportal.pl link »

28            -1