Środa, 3 kwietnia 2019 r.

Druga porażka w Gdyni. Wiślaczki bliżej... wakacji

Kompletnie nie udał się wyjazd koszykarkom Wisły CANPACK do Gdyni, na ćwierćfinałową rywalizację Energa Basket Ligi Kobiet, z tamtejszą Arką. Wiślaczki przegrały bowiem obydwa spotkania, bo do wczorajszego 59-72, dziś dołożyły wynik 75-80, więc w rywalizacji do trzech zwycięstw - stoimy "pod ścianą". Tyle tylko, że zdecydowanie na własne życzenie! Nasza drużyna miała już bowiem pewną wydawałoby się wygraną, ale w kompromitujący sposób pozwoliła doprowadzić do dogrywki, w której okazała się od gdynianek gorsza.

Prowadząc 65-62 wiślaczki miały piłkę i faulowana Leonor Rodríguez dwukrotnie... pomyliła się z linii rzutów. Nia Coffey trafiła "za trzy" i na siedem sekund przed końcem IV kwarty doprowadziła do wyrównania 65-65. Ciekawostką może być fakt, że na swoją kolejną akcję wiślaczki potrzebowały zaledwie... dwóch sekund i tym razem Rodríguez się nie pomyliła. Prowadziliśmy więc 67-65 i mając pięć sekund na swoją akcję gdynianki... straciły piłkę! Błyskawicznie faulowana María Conde trafiła tylko jeden rzut osobisty i mające teraz już niespełna trzy sekundy gdynianki rzuciły... zza połowy boiska! Barbora Bálintová trafiła, więc doszło do dodatkowych pięciu minut gry!

W nich podbudowane gdynianki okazały się lepsze i można im tylko tego pogratulować.

Teraz przed nami co najmniej jeden mecz w Krakowie, ale warto podkreślić, że każda kolejna porażka oznacza dla nas koniec sezonu. Aby znaleźć się w półfinale ligi, musimy wygrać teraz z zespołem aż trzy razy z rzędu! W przeciwnym razie naszą drużynę czekają już tylko wakacje.

Pozostałe wyniki meczów 1/4 finału EBLK:

CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 82-77 i 73-58 (stan rywalizacji: 2-0)
Energa Toruń - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 66-77 i 66-76 (stan rywalizacji: 0-2)
Artègo Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław 61-69 i 58-66 (stan rywalizacji: 0-2)


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~BeloHrvat skiABG22
Szkoda tego meczu
Byloby 1:1 i zupelnie inna bajka niz 0:2, choc spodziewam sie teraz mega motywacji i doprowadzenia do 2:2.

2            -3
wilkrobert13 2
wakacje!Znów będa wakacje..?!
Na pewno mam rację,wakacje będą znów...I na drugą nóżkę z klasyki!"Już za rok matura!Za rok cały!"I nieco na wyrost w rytmie t.love"dziewczyny!nie płaczą...";-)

2            -1
~~~Wisła Qrdwanów
wielki smutek
Najgorszy sezon od kilkunastu lat :-(

2            -1