Piątek, 5 kwietnia 2019 r.

Patryk Warczak i Aleksander Buksa zagrali w meczu kadry U-16

Dwóch piłkarzy wiślackiej Akademii Piłkarskiej, Patryk Warczak i Aleksander Buksa, zagrało w meczu towarzyskim reprezentacji Polski U-16, która zmierzyła się w Zambrowie z Kolumbią. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i było ono ostatnim rozgrywanym w ramach turnieju UEFA Development. Wcześniej w jego ramach "biało-czerwoni" zmierzyli się z Turcją, z którą przegrali 0-2, a także z Grecją - pokonaną 2-1.

Polska (U-16) - Kolumbia (U-16) 0-0, rzuty karne: 3-5

Warczak grał do 59. minuty, z kolei Buksa pojawił się na murawie na całą drugą część spotkania i był jednym ze skutecznych egzekutorów rzutów karnych. Na UEFA Development Tournament - w przypadku remisu - nie ma dogrywki, jest natomiast seria "jedenastek".

Trzeci z powołanych wiślaków, Daniel Hoyo-Kowalski, tym razem oglądał mecz kadry młodzieżowej z ławki rezerwowych. Trener kadry U-16, którym jest Marcin Dorna, w trzech kolejnych spotkaniach swojego zespołu postanowił trochę szafować siłami powołanych zawodników. Jako że wiślacki obrońca zagrał przeciwko wspomnianej Turcji i Grecji w pełnym wymiarze czasu gry, dziś otrzymał od trenera wolne.

Dodajmy, że zwycięzcą w tej grupie UEFA Development Tournament okazali się Turcy, drugie miejsce zajęli Kolumbijczycy, trzecie Polacy, a czwarte Grecy.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?