Sobota, 6 kwietnia 2019 r.

Waldemar Fornalik: - Ten punkt trzeba przyjąć z pokorą

- W Krakowie są ostatnimi czasu bardzo ciekawe i emocjonujące spotkania i myślę, że ta tradycja, ten kierunek, został podtrzymany. Mecz dobrze się oglądało, sytuacje bramkowe bramki, to jest to o co chodzi w piłce. Jest to trudny teren, a Wisła bez względu na to w jakim gra zestawieniu, gra bardzo agresywnie, bardzo ofensywnie i myślę, że ten punkt - choć mogły być trzy, mogło nie być punktów, to trzeba go przyjąć z pokorą, z zadowoleniem - mówił po meczu w Krakowie, trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik.

- Graliśmy z dobrze dysponowaną drużyną, na trudnym terenie. Błędy w piłce zawsze były, są i będą. Tak samo było dziś. Być może ten pierwszy błąd był bardziej widoczny, niż nasze przy stałych fragmentach gry, bo mogliśmy się przed tymi bramkami obronić, ale tak się nie stało. Jest 2-2, jest punkt i mamy materiał do przemyśleń i przed sobą jeszcze osiem spotkań - dodał.

- Gdy się przegrywa, to chce się doprowadzić najpierw do wyrównania, a później strzelić kolejną bramkę. W momencie gdy był remis trzeba zachować status quo. Przeprowadzona zmiana miała uporządkować grę, bo było trochę bałaganu. Ostatnia sytuacja, czy wcześniejszy strzał Patryka Dziczka pokazały, że przeprowadzona zmiana była nie tylko aby utrzymać wynik, ale mogła nam ona dać zwycięstwo - mówił pytany o zmiany w trakcie spotkania były selekcjoner.

- Nie ma trenera i nie ma zawodnika, który będąc na trzecim miejscu powie - mnie to nie interesuje - tak Fornalik odpowiedział na pytanie o to czy planem jego drużyny jest walka o takie miejsce w tabeli, które premiowane będzie występami w europejskich pucharach. - Przede wszystkim skupiamy się na kolejnych meczach, bo to mądre powiedzenie, my czynimy tak samo. Jeśli będą z tego europejskie puchary i damy z siebie wszystko i wynik będzie pozytywny, to będziemy bardzo zadowoleni. Jeśli zaś wydarzy się tak, że nie uda nam się tego celu osiągnąć, a zrobimy wszystko żeby tak było, to też każdy jest w stanie to zrozumieć. Ważne żeby podejść do tego bardzo profesjonalnie i zrobić wszystko co w naszej mocy, aby osiągnąć dobry wynik - zakończył trener zespołu z Gliwc.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

~~~Ktoszsekt oraC
Fornal
Jeden z nielicznych trenerów (może jeszcze Stokowiec), którego naprawdę szanuję i kibicuje mu w walce o mistrza! Jeżeli nie Wisła (w tym roku), to niech to będzie Piast albo Lechia! A my swoje...! ;))))

20            -1