Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r.

Finał sezonu czas zacząć. Gramy z Wisłą Płock

Solidnie osłabiona przystąpi do finału bieżącego sezonu drużyna Wisły Kraków. Przy licznych kontuzjach, w prowadzonym przez trenera Macieja Stolarczyka zespole, wychodzi niestety "krótka ławka". Z drugiej zaś strony - kibice oraz sam szkoleniowiec będą mieli okazję zobaczyć, jak poradzi sobie na ekstraklasowych boiskach nasza młodzież. Zanosi się bowiem na to, że Stolarczyk będzie musiał z niej poważniej skorzystać.

W czekającym nas dziś meczu - z mocno walczącą o utrzymanie Wisłą Płock - w kadrze "Białej Gwiazdy" zabraknie aż siedmiu zawodników. Są to: Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Lukas Klemenz, Kamil Wojtkowski oraz Michał Buchalik i Jakub Bartosz. Pierwsza trójka to prawdziwe filary naszej drużyny wiosną bieżącego roku, a na kolejnych dwóch mocno można było liczyć, w kontekście ich młodzieńczej fantazji i dalszego ogrywania w lidze. Pechowiec Buchalik oraz wyłączony z gry od początku roku Bartosz - stanowili w bieżącym sezonie o sile naszej drużyny w znacznie mniejszym stopniu, ale obydwaj w pełni zdrowi - na pewno zwiększyliby rywalizację oraz pole manewru trenera Stolarczyka. Jakby zresztą tego było mało - całkiem możliwe, że w/w absencje nie będą w potyczce z "nafciarzami" ostatnimi.

42 punkty...

Na szczęście "Biała Gwiazda", choć przyszło jej grać w grupie tzw. "spadkowej", o swój ligowy byt może być spokojna. Wprawdzie do końca sezonu pozostało jeszcze aż siedem kolejek, ale mając na swoim koncie 42 punkty wiślacy do swoich kolejnych spotkań podchodzić mogą bez tzw. "noża na gardle". To na pewno pomoże wspomnianej we wstępie młodzieży. Zresztą już dziś spodziewać możemy się kolejnego w naszej drużynie debiutu. W związku z kontuzjami aż trójki stoperów wiele wskazuje na to, że po raz pierwszy w Ekstraklasie zagra niespełna 18-letni Dawid Szot, a kto wie, czy inne absencje nie sprawią, że swoją szansę nie dostanie choćby inny debiutant, a mianowicie Emmanuel Kumah. Obydwaj w meczach CLJ pokazywali się z dobrej strony, a to nie jedyni utalentowani młodzieżowcy w wiślackich szeregach, bo takim niewątpliwie jest także Marcin Grabowski. W finale bieżącego sezonu powinien on od trenera Stolarczyka otrzymać odpowiednią liczbę minut na boisku. Podobnie zresztą, jak i Maciej Śliwa, czy Wojciech Słomka.

Młodzieńcza fantazja, na tle walczącego "o życie" rywala, to niestety niekoniecznie dobre połączenie, ale warto pamiętać, że na młodych wiślakach nie ma nałożonej wielkiej presji. "Biała Gwiazda" aby w Ekstraklasie "przeżyć" nic nie "musi" i można liczyć, że każdemu młodemu piłkarzowi, odpowiednio przez trenera Stolarczyka przygotowanemu, takie podejście pomoże.

Nie zmienia to jednak faktu, że zapowiada nam się niezwykle ciężka przeprawa, tym bardziej, że ekipa z Mazowsza podbudowana dwoma ostatnimi meczami, w których zainkasowała komplet punktów, na pewno będzie chciała ten trend podtrzymać i wykorzystać osłabienia "Białej Gwiazdy". Tym bardziej więc, korzystając ze świątecznego dnia wolnego, zachęcamy Was do osobistego wsparcia naszego zespołu. Tak jak oni chcą podziękować swoją grą kibicom, tak i my podziękujmy im swoją obecnością! Do zobaczenia na Reymonta!


Poniedziałek, 22.04.2019 r. 15:30

Wisła Kraków
Wisła Płock

31. kolejka LOTTO Ekstraklasy.
Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków.
Sędziuje: Piotr Lasyk (Bytom).
Transmisja TV: Eurosport 1 HD.

» Wisła Kraków zmierzyła się dotychczas w oficjalnych meczach z Wisłą Płock 32 razy. 19 spotkań wygrała, 8 zremisowała oraz 5 przegrała. Bilans bramek to: 69-31.
» W meczach zasadniczej części bieżącego sezonu "Biała Gwiazda" zremisowała na własnym stadionie z zespołem z Płocka 1-1 oraz pokonała go na wyjeździe 2-1.
» Zawodnicy nieobecni:
→ Jakub Bartosz (kontuzja),
→ Jakub Błaszczykowski (kontuzja),
→ Michał Buchalik (kontuzja),
→ Lucas Klemenz (kontuzja),
→ Maciej Sadlok (kontuzja, kartki),
→ Marcin Wasilewski (kontuzja),
→ Kamil Wojtkowski (kontuzja).
» Muszą uważać na kartki:
→ Vullnet Basha,
→ Rafał Boguski,
→ Sławomir Peszko,
→ Rafał Pietrzak.
» Wiślackie akcenty w Wiśle Płock:
→ w kadrze zespołu z Płocka znajduje się dwóch byłych zawodników "Białej Gwiazdy": obrońca i nasz wychowanek - Alan Uryga (100 meczów), a także pomocnik - Semir Štilić (66 meczów, 17 bramek).

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~super Wisełka!
szot plewka kumach
balicki buksa grabowski na boisko

28            -14
~~~Tomasz s
Czy wygrywasz
czy nie zawsze ja kocham cię..........

27            -2
~~~Adammm
Typujemy Sklad:)
Lis - Burliga, Basha, Szot, Pietrzak - Kolar, Plewka, Savicevic, Peszko - Kumah, Drzazga

21            -12
Gothic
Bez urazy
Przepraszam ale nie mogę czytać takich kocopołów jak "a to nie jedyni utalentowani młodzieżowcy" Żeby udowodnić talent trzeba trochę więcej niż gra w CLJ. Takich utalentowanych mieliśmy już wielu i co z nich zostało nawet nie pamiętam jak pewnie większość z was.....

6            -1