Środa, 24 kwietnia 2019 r.

Sytuacja kadrowa Wisły Kraków, przed meczem w Sosnowcu

Sytuacja kadrowa Wisły Kraków, przed czekającym nas już jutro meczem z Zagłębiem Sosnowiec, uległa niestety dalszemu pogorszeniu - w porównaniu do poprzedniego spotkania. Poza ósemką kontuzjowanych zawodników, do grona nieobecnych dołączył bowiem zmuszony pauzować za czerwoną kartkę Łukasz Burliga.

Przypomnijmy, że kontuzje eliminują z gry: Jakuba Błaszczykowskiego, Marcina Wasilewskiego, Jakuba Bartosza, Macieja Sadloka, Lukasa Klemenza, Michała Buchalika, Kamila Wojtkowskiego i Vukana Savićevića.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~FanWisły
...
Dobrze, że zdobyliśmy trochę punktów bo byśmy spadli z ligi z hukiem.

76            -4
~~~KRK
Paranoja
Pokażcie inny klub w którym niezdolnych do gry jest 8-9 zawodników....to paranoja...

47            -12
Kosmaty
@~~~KRK
Pokarz mi inny klub ekstraklasy, który ma tak wąską kadrę, a w związku z tym tak mocno obciążonych fizycznie zawodników wyjściowego składu.

39            -6
~~~Kibic1992
+basha
Vulnet Basha również nie zagra z sillent hill

11            -5
~~~Jazda
Jazda
18 punktów do zdobycia i 13 przewagi nad miejscem spadkowym. Jesteśmy zagrożeni wyłącznie z czystej matematyki bo ci co są za nami grając że sobą pogłubią punkty więc sytuacja jest komfortowa. Młodzi mają 6 fantastycznych okazji aby pokazać co są warci

25            -2
kibic z daleka
Inwestor i kontrakty!
Tak jak już pisałem na tym forum. W tym momencie priorytetami jest znalezienie inwestora i zatrzymanie zawodników, którym się kończą kontrakty. O ile cisza w tej pierwszej kwestii jest zrozumiała, to niepokoi mnie, że nikt nie wspomina o przedłużeniu umów z Pietrzakiem, Burligą czy Błaszczykowskim (z Peszką to raczej niemożliwe). To powinien być nasz priorytet.

18            -5
Kosmaty
@~~~Jazda
W wypadku równej liczby punktów decyduje miejsce zajmowane po rundzie zasadniczej, Wisła była wtedy na szczycie grupy spadkowej, zatem z kimkolwiek by się nie zrównała punktami będzie wyżej. Arka ma więc do nadrobienia nie 13, a 14 pkt. Co do reszty posta zgoda w 100%. P.S. sorki za ort w poprzednim poście.

14            -3
~~~Maxel
@Kosmaty Nie powiesz mi , że jest
Wojtkowski jest obciążony ? Przecież gość jest non stop kontuzjowany. Bartosz też zajechany tak ?

8            -2
Kosmaty
@~~~Maxel
Zawsze zdarzą się wyjątki: Wojtkowski zawsze łapał kontuzje, więc bez znaczenia gdzie by grał, to takie kontuzje by łapał. Bardziej mnie martwi sytuacja Bartosza. Nie ukrywam, że mocno liczyłem na jego rozwój w tej rundzie, a tu na dobrą sprawę od kilku miesięcy nawet nie wiadomo co mu jest. Ale popatrz na Wasilewskiego: prawie 40-letni zawodnik, a gra wszystko od deski do deski i nigdy nogi nie odstawia, to oczywiste że coś się przypałęta... albo przeciążeniowe, albo drone urazy po walce niezaleczone nawarstwią się. Sadlok znacznie młodszy, ale to samo. Kuba pół roku nie gra praktycznie wcale, po czym kolejny gra wszystko od deski do deski i jest jednym z najbardziej faulowanych zawodników w Wiśle (w myśl zasady: "powstrzymaj Kubę, a powstrzymasz Wisłę"). Wyciągnij te kontuzje, których można było uniknąć czasem dając im odpocząć i trochę zdejmując z radaru przeciwnikom i z 8 kontuzji robi się 5, w tym szklany Wojtkowski, pechowy Buchalik i tajemniczy Bartosz... to już nie poraża tak bardzo.

5            -2