Piątek, 3 maja 2019 r.

Maciej Stolarczyk: - Mam prawo być zadowolony

- Tak to wyglądało, takie były nasze rezultaty, ale myślę, że przede wszystkim to czego się trzymaliśmy, to tych dobrych momentów, które były w tych spotkaniach, w których nie wygrywaliśmy. To był odnośnik do tego, żebyśmy szli dalej tą drogą i czekali cierpliwie na to zwycięstwo, które dzisiaj przyszło - mówił po wygranym meczu w Zabrzu, trener zespołu Wisły Kraków, Maciej Stolarczyk, którego zespół czekał na wygraną ponad miesiąc, bo ostatni raz zwyciężyliśmy - przypomnijmy, z warszawską Legią, ostatniego dnia marca.

- Trochę zmieniliśmy nasz styl na dzisiejsze spotkanie, chcieliśmy zamknąć przestrzenie, z których z reguły korzysta Górnik. Z kolei my chcieliśmy wykorzystać nasze możliwości i ten plan udało się dziś zrealizować. Przyniósł on nam trzy punkty, więc mam prawo być zadowolony i mam prawo pogratulować zespołowi, bo zrealizował ten plan, grając naprawdę dobre spotkanie - dodał Stolarczyk.

- Przede wszystkim będąc przy piłce mieliśmy pomysł na to, żeby rozerwać obronę Górnika, który bardzo dobrze się broni. Jest to zespół, który słynie z dobrej defensywy i przede wszystkim z dobrego wykorzystania Angulo. Z tego jestem zadowolony, jak i z postawy całego zespołu - zapewnił opiekun zespołu "Białej Gwiazdy".

- Jesteśmy teraz na etapie, na którym czeka nas proces decyzyjny, czyli rozmowy z zawodnikami, którzy z nami zostaną, którzy przedłużą umowy, którzy zgodzą się na dalszą współpracę, a także z tymi, którzy do nas dołączą, bo na pewno musi się to stać, abyśmy mogli w przyszłym sezonie rywalizować. Nie chcę mówić, że o najwyższe cele, ale jesteśmy w procesie budowy i na pewno ten zespół musi być budowany sukcesywnie, stopniowo, łącznie z całym klubem, z Akademią oraz z tym wszystkim, co jest fundamentem pod silny klub - zakończył trener Wisły Kraków.

Źródło: Canal+ Sport


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


14    Komentarze:

~~~ole..! Super Wiselka!
To ZWYCIĘSTWO ` jak i wiele innych pokazuje że jestes
dobrym trenerem !!!! tylko ofensywnia i walcząca wisła kraków! ✌👍

86            -1
~~~Pk
..............
Brawo Trenerze ! nic dodac nic ując!:-)

74            -2
wilkrobert13 2
Panie trenerze.Brawo.
Młodzi którzy grają szybko uczą się ekstraklasowej piłki.Niech robia kolejne kroki postępu i się nie zatrzymują!Stać ich na więcej,mam cichą nadzieję.

50            -2
kazo73
Do TRENERA
Panie trenerze, czy nie warto postarać się o lepszego trenera o bramkarzy? Bo LIS stanął w miejscu. Obecny trener niczego go nie nauczy,oraz kolejnych również ...

22            -20
Ravwell
:)
Maciej Stolarczyk - Pan Trener! :)

40            -2
~~~Wiechu
Wisła be Górnik i solo Pietrzaka
Zastanawia mnie bardzo wczorajsza gra Pietrzaka....czemu kilka razy centralnie z premedytacją oddał piłkę Gornikowi....o co tu chodzi??????

9            -35
~~~kat
zrobisz ty karierę jako trener
trzymam kciuki, kiedyś na pewno potrenujesz reprezentację

31            -1
logistyk
@kazo73
A czy od fatalnego meczu z Piastem, Lis zawalił nam jakiś mecz? Nawet w kilku, również w tym wczorajszym, kilka fajnych strzałów wybronił. Nie zapominaj, że w ostatnich meczach na Naszą bramkę oddawano po 30 strzałów.

22            -5
logistyk
Jeszcze jedno
Z pewnością więcej bramek w tym sezonie zawalili doświadczeni Sadlok, Wasyl czy Pietrzak, a kozłem ofiarnym został najmłodszy z nich Lis... i ta ciągła szydera ze swojego zawodnika. W ostatnim meczu ze Śląskiem, wyczekiwanie wręcz na jego błąd, by można było po kimś `pojechać`. Moim zdaniem zasłużył na pochwały za to, jak podniósł się i zareagował na swoją i drużyny porażkę sprzed miesiąca i nie pęka.

33            -4
kazo73
logistyk
Oglądałeś wczorajszy mecz? więc przeanalizuj sobie ile było nerwowych zagrań Lisa w całym meczu? A to co zaprezentował przy stracie drugiej bramki która została odgwizdana jako spalony to woła o pomstę do nieba !!! Wiec nie mów mi że jest młody i nie doświadczony,bo młody to jest Daniel Hoyo-Kowalski!!! który rozegrał trzy spotkania a nie prawie całą zeszłą rundę i obecną.Ale w sumie winą za obecną formę Lisa obwiniam Łaciaka który jest bardzo przeciętnym trenerem bramkarzy i tu jest problem.Że Lis zatrzymał się w rozwoju i popełnia coraz więcej błędów.Jesli chłopak ma się rozwijać to na pewno nie przy ty fachowcu !!!!

12            -11
~~~stachu
brawo
mamy bardzo dobrego trenera, wyniki igra są więcej niż poprawne zważywszy na to, że cały czas trener musi budować tą drużynę na nowo. Niestety chyba znowu pożegnamy kilku kluczowych graczy i dopóki nie znajdzie się inwestor ta sytuacja co rundę będzie się powtarzać.

9            -3
SMOK
@kazo73
Tak Kazio, dobrze prawisz. Ja to bym ciebie zatrudnił do trenerki naszych bramkarzy. :lol:

8            -5
kazo73
SMOK
Przemyśle twój pomysł...Jesli tak bardzo bronisz Łaciaka to ilu bramkarzy zrobiło kariery z jego udziałem ?

8            -8
SMOK
@kazo73
Teraz mamy dobry sztab i ufam tym ludziom. Oni wiedza, co maja robić i gdzie są słabe punkty. Ty widzę chcesz podejmować decyzje za sztab Wisły. Brawo brawo

7            -4