Sobota, 4 maja 2019 r.

Łódzki Klub Sportowy wraca do Ekstraklasy

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu w I lidze, po siedmioletniej przerwie, Łódzki Klub Sportowy wraca do piłkarskiej Ekstraklasy. Łodzianie zapewnili sobie ten sukces po zwycięstwie 2-0 nad GKS-em Jastrzębie. Warto dodać, że wkład w ten wynik mieli wiślacy, wszak od początku bieżącego sezonu łódzki zespół prowadzi były piłkarz i trener "Białej Gwiazdy", Kazimierz Moskal, a jego asystentem jest Maciej Musiał.

GKS 1962 Jastrzębie - ŁKS Łódź 0-2 (0-2)

0-1 Łukasz Sekulski (29.)
0-2 Łukasz Sekulski (45.)

Droga ŁKS-u do Ekstraklasy była długa, bo po wycofaniu się z gry w I lidze w 2013 roku, z powodów finansowych, zaczęli walkę o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej od występów w IV lidze.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


16    Komentarze:

~~~Kepass
ŁKS
Liga będzie ciekawsza. Gratulacje dla Kazka Moskala!

123            -6
Maxi
Gratuluję .
Chociaż mi jest smutno i nie kibicowałem ŁKS- owi bo jestem z Podkarpacia i kibicuje każdej drużynie z mojego województwa czy to Stal Stalowa Wola czy Siarka czy Resovia czy Stal Mielec nie patrząc na to z kim mają zgody itp . Ciężko mi sobie przypomnieć kiedy drużyna z Podkarpacia grała ostatnio w ekstraklasie pewnie ze 20 lat temu i szkoda że tak słabo to wygląda . No ale ŁKS - owi gratuluję zasłużył sobie na awans .

60            -11
~~~blebleble
Gratulacje
Łódź zasługuje na klub w Ekstraklasie, a nawet dwa. Cieszy też Wiślacki akcent

67            -5
Maxi
cd.....
..teraz poszperałem w necie i drużyna z Podkarpacia ostatnio grała w ekstraklasie w sezonie 1995/1996 była to Stal Mielec i Siarka . K.....e niezła pustynia piłkarska dlatego kibicowałem Stali

41            -6
~~~WislackiW islak
...
I bardzo dobrze, wolę fajne wyjazdy do Łodzi niż do jakiejś Legnicy czy Płocka. Czekamy na Widzew! No i gratulacje dla Kazka Moskala!

47            -1
~~~BeloHrvat skiABG22
ŁKS Łódź
Pod wzgledem sezonow spedzonych w ekstraklasie jest to 4ty(!) klub w Polsce i to pomimo 6letniej banicji. Wielka tradycja, kibice za klubem (nie jak np Slask 5000 widzow na 40.000 stadionie na meczu o utrzymanie: ) Fajnie byloby zobaczyc powrot kilku firm z otchlani GKS Katowice, Widzew, Ruch.

44            -4
~~~kazek
ŁKS zmieni WKS
Szkoda będzie tego wspaniałego klubu ze świetną historią, ale na razie nie wygląda, by zasługiwali na ekstraklasę

22            -9
~~~Komar
Gratulacje, zawsze z sentymentem do ŁKS
Mój pierwszy mecz na Reymonta to 1998.03.21 Wisła Kraków - ŁKS Łódź 1:0, wtedy gdy ŁKS mistrza zdobywał, u nich m.in. Kłos, Saganowski, Wieszczycki i Trzeciak, który wyleciał z czerwem po spięciu z Węgrzynem.

16            -7
wilkrobert13 2
Nigdy ich nie lubiłem.
Pamiętam jak grali w lidze i jechali po Nas k...mi.Niech grają przez sezon i niech spier...a tam gdzie jest ich miejsce na zapleczu.

25            -32
Szczypior
Widzew za rok
Łódz to duże miasto i zasługuje na ekstraklasę. Gratulacje dla p Kazimierza i Macieja.

19            -4
~~~gj
@wilkrobert132
widzew też nas cisnął zawsze w ostatnich meczach :) A do Łodzi na wyjazd chętnie pojadę !

17            -2
~~~Janko Buszewski
Historia polskiej (s)kopanej
i prekursorzy ruchu ultras w Polsce.Firma.Masa sukcesów,wychowanków i reprezentantów. Wolę w lidze ŁKS,bo to klub-historia a niżeli jakies efemerydy typu Miedż,Podbeskidzie,Bruk_bet,czy inne "amiki".Gratuluję szybkiego awansu a trzeba wiedzieć,że klub był juz na dnie.Szybko wstali.... Brawo !!!

27            -2
~~~tsss
@~~~JankoBuszewski
Szybko wstali, bo dobre kluby z masą kibiców szybko nieupadną. Patrz na Nas.

7            -3
~~~Janko Buszewski
tsss
Trochę trudno jest mi zgodzić sie z Tobą.Przykładem na moje powątpiewanie niech będzie casus Widzewa,Ruchu,Zawiszy.... Mimo wszystko,graulacje dla łodzian. To klub-legenda i historia polskiej piły.Będkowski,Różycki,Ziober,Wieszczycki,Wyparło...

15            -1
hutniczek12
Wiślak..
Rodowici łodzianie .Wiadomo ,kto był rodowitym łodzianinem. Wystarczy oglądnąć "Ziemię Obiecaną " Żydzi .

10            -27
~~~Loża szyderców
Liga
Rozgrywki o mistrzostwo Polski prowadzono od 1920 roku. W formie ligi pierwszy raz rozegrano je w 1927 roku. Jedynymi klubami, które wtedy były w Lidze (bo tak się te rozgrywki nazywało) i będą w niej w przyszłym sezonie to : Wisła Kraków, Legia Warszawa i Łódzki KS. Kilka klubów z owego sezonu nie istnieje, lub nie ma sekcji piłkarskiej, jeden (Pogoń Lwów}, nie ma możliwości, pomijając sprawy organizacyjne i finansowe, występowania w Ekstraklasie. Warto o tym pamiętać. I szanujmy się nawzajem. P.S. Jest też jeden klub, który nie chciał przystąpić do tych rozgrywek i nie przystąpił, ale ze względu na poprzednie zdanie , nie wymienię jego nazwy.

4            -3