Piątek, 10 maja 2019 r.

Maciej Stolarczyk: - Kluczowe są trzy punkty

- Cieszymy się ze zwycięstwa bo było ono odniesione w trudnych okolicznościach. Dzisiejszy mecz nie był efektowny w naszym wykonaniu, nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu sytuacji, ale to też pokłosie naszej sytuacji kadrowej. Jestem bardzo zadowolony z tego, co zaprezentowali zawodnicy, którzy grali ostatnio mniej. To dla nich doświadczenie, kolejny krok do rozwoju i to bardzo cieszy - mówił po wygranej z Koroną, trener Maciej Stolarczyk.

- Kluczowe są trzy punkty, które zostały u nas w domu, to ważny aspekt mentalny w kontekście kolejnego sezonu, na który budujemy zespół. Korona bardzo dobrze się broniła, trudno było te obronę sforsować, ale strzeliliśmy jedną bramkę, która dała nam trzy punkty - dodał.

Pierwsze pytanie dotyczyło kolejnej niestety kontuzji w zespole, którą zaraz na początku tego meczu doznał Sławomir Peszko.

- Sławek pojechał z lekarzem do szpitala, aby zdiagnozować uraz. Na pewno jest konieczność szycia na stopie, więc wydaje mi się, że w tym sezonie już nie zagra. Czekamy na informacje od doktora - mówił Stolarczyk.

Oznacza to na pewno kolejny kłopot dla naszego zespołu, tym bardziej, że w poniedziałkowym spotkaniu z Arką Gdynia - zagramy bez zmuszonego pauzować za żółte kartki Rafała Pietrzaka.

- Wypada nam Rafał Pietrzak, ale będzie to czas dla kogoś innego, kto grał w mniejszym wymiarze. Raczej nie ma szans na powrót Łukasza Burligi, czy Mateja Palčiča - mówił trener.

- Naszym celem było zwycięstwo w tej grupie, ale matematycznie nie jest ono jeszcze zagwarantowane. Względy mentalne, czyli zwyciężanie w każdym - to jest naszym celem. Chcemy ponadto zakończyć rozgrywki z największą liczbą strzelonych bramek. To też jest na pewno dla nas ważne, by ta gra ofensywna, nad którą pracujemy, przynosiła efekty w postaci bramek. Oprócz kwestii rozwoju młodych zawodników dla nas liczą się zwycięstwa w kolejnych meczach - dodał.

Na zakończenie Stolarczyk został zapytany o Marcina Wasilewskiego oraz o to, czy to właśnie on zagrać może w Gdyni na prawej stronie obrony.

- Gwarantuję, że Marcin jest w stanie zagrać na każdej pozycji - śmiał się Stolarczyk. - Dziś był gotowy do tego spotkania, ale celowo nie chciałem z niego korzystać. Jest po urazie, a jest na tyle ważnym graczem, że swoją możliwość występu otrzyma. Dołączył do zespołu, pokazał siłę i profesjonalizm, co jest wzorem dla innych graczy - zakończył trener zespołu "Białej Gwiazdy".


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~goal
Przesunąć Drzazgę na lewe skrzydło.
On potrafi zastąpić Peszkę w skutecznych rajdach lewą stroną.

11            -3
~~~Zioo
Do Gdyni tylko po 3 pkty.
Panowie,czas odkuć się Arce za najwyzszą naszą porażkę z tym zespołem.

9            -2
~~~Rozpierdu cha2019
Skład na Arkę
Lis - Wasyl, Hoyo, Klemenz, Grabek - Basha - Dżagi, Vukan, Boguś, Marko - Brozio - Ewentualnie Boguś na prawą obronę, Wasyl do środka z Hoyo, a Lukas na defens środek. Ławka: Broda, Szot, Plewka, Wojtko, Śliwa, Buksa, Kumah. Kontuzje: Peszkin, Kuba, Bury, Palcic, Sadlok, Buchal, Bartosz, kartki Pietrzak. Ciekawe o kim myśli Stolar, że odejdzie, bo mu nie pasuje do koncepcji :) zwłaszcza z tych co kontrakty się kończą??? Czyżby Pietrzak albo Palcic, oraz Słomka i Tobiasz?

4            -2