Środa, 22 maja 2019 r.

Jakub Błaszczykowski Honorowym Obywatelem Wręczycy Wielkiej

Kapitan "Białej Gwiazdy", Jakub Błaszczykowski, dał się poznać nie tylko jako wybitny piłkarz, ale także człowiek. We wtorek pomocnik Wisły otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Wręczyca Wielka, będący wyrazem podziwu wobec postawy, którą prezentuje na boisku i poza nim. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze wyróżnienie w historii podczęstochowskiej gminy.

Tytuł jest pokłosiem szlachetnych działań Jakuba, których się podejmuje. W uzasadnieniu nadania tytułu radni gminy Wręczyca Wielka wskazali, że zawodnik "Białej Gwiazdy" otrzymał wyróżnienie za osiągnięcia sportowe, działalność społeczną i charytatywną. Sam piłkarz na każdym kroku podkreśla swoje przywiązanie do lokalnej społeczności. Co roku w Truskolasach, dzięki jego inicjatywie, organizowany jest turniej dedykowany najmłodszym "Kuba Cup".

- To ogromny zaszczyt otrzymać to wyróżnienie. Jestem pewien, że to duża zasługa rodziców i babci, którzy wychowali mnie na takiego człowieka, jakim jestem. Myślę, że wiecie o tym, że najciężej docenić osobę bliską, bo zawsze dużo od niej wymagamy. Każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, ja również, bo mam dwie córki i wiem, jak patrzy na nie bliskie otoczenie. Dlatego doceniam tę nagrodę, bo jest dana od serca, od bliskich ludzi, jest dana od społeczeństwa, w którym się wychowałem - powiedział odbierający nagrodę Jakub Błaszczykowski.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

~~~Kibic Wisły
Gratulacje
Gratulacje Kuba

44            -3
~~~Hst
...
Gratulacje Kuba jestem mieszkancem sasiedniej gminy i kibicem Wisły od dawna. Jestem bardzo dumny z Ciebie i zycze fury zdrowia i sukcesow z Wisełka

34            -4