Piątek, 24 maja 2019 r.

Ekstraklasa opublikowała ramowy terminarz ligowy na sezon 2019/2020

Rozgrywki ligowe sezonu 2019/2020 rozpoczną się 19 lipca 2019 roku, a ich zakończenie zaplanowano na 23 maja 2020 roku. Zgodnie z założeniami nowego kontraktu mediowego w przyszłym sezonie spotkania będą rozgrywane tylko w 15 poniedziałków. W pozostałych kolejkach będzie rozgrywany dodatkowy mecz w niedzielę. Godziny spotkań oraz zestaw par zostaną podane w pierwszym tygodniu czerwca.

- Efektem nowego kontraktu mediowego jest nie tylko jego rekordowa wartość i zwiększenie ekspozycji klubów w telewizji otwartej, ale także zmiany w zakresie ułożenia terminarza, tak by uwzględniał oczekiwania klubów. W rezultacie od przyszłego sezonu znacznie zmniejszamy liczbę meczów poniedziałkowych. Od 3 listopada do zakończenia rundy zasadniczej zahaczymy o nie tylko w dwóch kolejkach. Przed meczami 1/32, 1/16 oraz 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski mecze Ekstraklasy będą rozgrywane od piątku do niedzieli, co umożliwi łatwiejsze przygotowanie planu transmisji spotkań ligowych i pucharowych - komentuje Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasa S.A.

Zgodnie z sugestiami klubów w przyszłym sezonie w rundzie finałowej będzie tylko jedna kolejka w środku tygodnia - w połowie maja 2020 roku - co pozwoli rozluźnić napięty kalendarz rozgrywek. W rezultacie decydująca runda będzie dłuższa o sześć dni. Jednocześnie, w całym sezonie jeszcze tylko jedna kolejka zostanie rozegrana poza weekendem: na początku marca 2020 roku. Pozostałe terminy w środku tygodnia zostały zastrzeżone dla rozgrywek Pucharu Polski oraz rozgrywek UEFA.

- Musimy pamiętać, iż ligom nie wolno planować rozgrywania całych kolejek w terminach kolidujących z rozgrywkami UEFA. Daty te, a w kalendarzu jest ich łącznie z finałami aż 25, muszą być wolne od meczów ligowych, nakładających się na spotkania Ligi Mistrzów czy Ligi Europy - wyjaśnia Marcin Stefański.

Poniżej szczegółowy kalendarz poszczególnych kolejek (zaznaczono daty sobotnie oraz kolejki bez poniedziałkowych meczów):

1. kolejka - 20 lipca
2. kolejka - 27 lipca
3. kolejka - 3 sierpnia
4. kolejka - 10 sierpnia
5. kolejka - 17 sierpnia
6. kolejka - 24 sierpnia
7. kolejka - 31 sierpnia (bez poniedziałku)
8. kolejka - 14 września
9. kolejka - 21 września (bez poniedziałku)
10. kolejka - 28 września
11. kolejka - 5 października (bez poniedziałku)
12. kolejka - 19 października
13. kolejka - 26 października (bez poniedziałku)
14. kolejka - 2 listopada
15. kolejka - 9 listopada (bez poniedziałku)
16. kolejka - 23 listopada
17. kolejka - 30 listopada (bez poniedziałku)
18. kolejka - 7 grudnia (bez poniedziałku)
19. kolejka - 14 grudnia (bez poniedziałku)
20. kolejka - 21 grudnia (bez meczów w niedzielę i poniedziałek)
21. kolejka - 8 lutego (bez poniedziałku)
22. kolejka - 15 lutego (bez poniedziałku)
23. kolejka - 22 lutego (bez poniedziałku)
24. kolejka - 29 lutego (bez poniedziałku)
25. kolejka - 4 marca (kolejka w środku tygodnia)
26. kolejka - 7 marca (bez poniedziałku)
27. kolejka - 14 marca
28. kolejka - 21 marca (bez poniedziałku)
29. kolejka - 4 kwietnia
30. kolejka - 11 kwietnia (multiliga)
31. kolejka - 18 kwietnia
32. kolejka - 25 kwietnia
33. kolejka - 2 maja (bez lub z ograniczoną liczba meczów w sobotę, niekolidujących z finałem Pucharu Polski, bez poniedziałku)
34. kolejka - 9 maja (bez poniedziałku)
35. kolejka - 13 maja (kolejka w środku tygodnia)
36. kolejka - 16/17 maja (sobota, niedziela - multiliga)
37. kolejka - 22/23 maja (piątek, sobota - multiliga)

Źródło: Ekstraklasa SA


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~Pitagoras 22
Fajnie UEFA sobie poustawiala temat
Ale na szczescie LE nikogo nie interesuje poza samymi uczestnikami, a LM sie zaczyna powoli przejadac: 70ty pojedynek Bayern-Porto, Real-Barca, PSG -Napoli juz nie robi takiego wrazenia. Wyniki zreszta przewaznie sa znane z gory;) Tylko ten sezon troche zaskoczyl I powialo swiezoscia, ale 99% to te same zespoly, te same geby, ci sami zwyciezcy.

38            -3
GrzegorzS
Ciekawe ile meczy zagramy w poniedziałek, ja stawiam
że w ramach wsparcia dla Wisły Ekstralkasa zorganizuje nam w tym dniu ze 7/8 spotkań.

24            -7
Kosmaty
Terminarz
Znowu kolejki w środku tygodnia... cóż, patrząc na to, że w przyszłym roku mamy Mistrzostwa Europy to pewnie wymogiem UEFA było zakończenie ligi w konkretnym terminie i tego nie przeskoczy. Na szczęście to tylko 2 kolejki w ciągu całego sezonu... tyle że znowu dali taką kolejkę w rundzie finałowej, kiedy wszyscy są już zmęczeni, zdziesiątkowani kartkami i kontuzjami... jakby nie można było przesunąć tego na terminy jesienne (no czy ktoś wierzy, że nasi ligowcy będą mieli pozajmowane terminy przez europejskie puchary? A nawet jeśli tak się stanie, to można przestawić wtedy tylko jedno spotkanie i po kłopocie. Ale to i tak znacznie lepszy terminarz niż ten z dopiero co zakończonego sezonu.

18            -3
~~~tsss
Coś mi sie wydaje
że się nam trafi Legia zaraz po meczu derbowym ;-)

41            -2
~~~Mar_pla
Pytanie
Jak to jest że w sezonie z ME ekstraklasa kończy się tydzień później niż w luźnym sezonie?

18            -1
gamber
sroda
Wolę w środę obejrzeć Wisełke niż LM której nie oglądam od lat gdyż nie odczuwam żadnych emocji ponieważ nie jestem kibicem żadnej innej drużyny spoza Polski. Gra co 3-4 dni nie powinna sprawiać zawodowcom problemu. Ale wiadomo w weekend większą frekwencja. Terminarz ok choć może w rundzie finałowej dałbym sobie spokój z meczami poza weekendem. A puchary to polskie kluby będą miały z głowy pod koniec lipca, no do połowy sierpnia.

7            -2