Piątek, 24 maja 2019 r.

Mariusz Kutwa z profesjonalnym kontraktem

Mariusz Kutwa - pierwszy zawodnik z rocznika 2004 - podpisał profesjonalną umowę z Wisłą Kraków. Środkowy obrońca, który wiosnę spędził w dwa lata starszej drużynie, związał się z klubem na okres dwóch lat.

Urodzony 17 lutego 2004 roku "Kutwi" trafił do Krakowa przed dwoma laty, przechodząc z MUKS Halny Kamienica. Z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem w swoim roczniku, a po pół roku przeniósł się do rok starszej drużyny, która występowała w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Defensor dołożył swoją cegiełkę do sukcesu, jakim był awans do półfinałów mistrzostw Polski, występując w pierwszych trzech meczach.

Sezon 2018/2019 Mariusz Kutwa zaczął od zgrupowania selekcyjnego reprezentacji Polski do lat 15, gdy został powołany przez Bartłomieja Zalewskiego. Jesień 2018 miał udaną - był jednym z liderów drużyny, która w CLJ U-15 zajęła drugie miejsce w tabeli. Oprócz dobrej gry w defensywie, wyróżniał się również w ofensywie - nic więc dziwnego, że został wybrany KURO Piłkarzem Października w Akademii, a podczas klubowej Wigilii otrzymał specjalne wyróżnienie. Wcześniej po taką nagrodę sięgnął m.in. Patryk Plewka.

Zimą Kutwa dołączył na stałe do juniorów młodszych, a po obozie wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie. W pierwszych pięciu meczach CLJ U-17 czterokrotnie zaczynał mecz od pierwszych minut, jednak w 5. kolejce doznał urazu, który sprawił, że jego kolejny występ miał miejsce dopiero w ubiegły weekend.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

kenny30
brawo
Brawo młody, tak trzymaj. I pamiętaj, że najlepiej w pilkę grać na boisku a nie na PS ;) bo jesteś w takim wieku, gdzie jest sporo pokus. Wierzę, że w Klubie pokierują Tobą mądrze

3            -2