Poniedziałek, 27 maja 2019 r.

Letni plan przygotowań piłkarzy Wisły Kraków

Znamy już dokładny plan przygotowań piłkarzy Wisły Kraków do nowego sezonu ligowego - 2019/2020. Pierwsze spotkanie piłkarzy po przerwie zaplanowano na 17 czerwca. Od 22 czerwca do 29 czerwca - wiślacy trenować będą na zgrupowaniu w Warce, pozostały czas spędzą w swoim ośrodku w Myślenicach.

Oto plan meczów sparingowych:

22 czerwca - Garbarz Zembrzyce
26 czerwca - Radomiak Radom
29 czerwca - GKS Bełchatów
3 lipca - Sandecja Nowy Sącz
6 lipca - Podbeskidzie Bielsko-Biała
13 lipca - MFK Karviná oraz Puszcza Niepołomice

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~brzeszczo t
Bez Zyliny i Sosnowca
to nie ma senwu

68            -7
GrzegorzS
Powtarzamy scenariusz przygotowań z poprzedniego
lata, zaowocował on solidnym przygotowaniem druzyny do całej rundy, oby więc dopisało zdrowie sprawdziły sie transfery i czekamy na pierwsze gierki. Mam nadzieję, ze bąda one transmitowane w TV Wisła.

49            -12
~~~gregory 89
Sosnowiec
Według portalu "90minut" - 03.06 zagramy również sparing z Zagłębiem Sosnowiec, chyba że coś się zmieniło w tym względzie :-)

27            -1
Stint
Dobrze
że Rafał jest zakontraktowany to sezon będzie udany. Co tam Basha i inni Rafał jest to można nim rozgrywać Bashę przy kontraktowaniu i negocjowaniu ceny.

20            -78
~~~bob
bez Rafała nie ma niczego
Wisła bez Rafała to tak jak święta bez " Kevin sam w domu". No chyba że jest to wymóg licencyjny,

16            -38
Kosmaty
@Stint i inni narzekający na kontrakt Boguskiego...
No pewnie, zwolnić. W końcu mamy tak szeroką kadrę, pełną wyłącznie doświadczonych zawodników i to tak doskonałych i niezniszczalnych (żadnych kontuzji, żadnych kartek, żadnego zmęczenia długim sezonem), że nie jest nam potrzebny. Najlepiej tą głębie kadry i nieograniczony wybór było widać w końcówce sezonu, szczególnie w obronie, ale i z przodu nie było żadnych problemów. Ogarnijcie się. Dobra tyle sarkazmu z mojej strony, a teraz poważnie. Boguski jest nam potrzebny. Jasne, nie jest najjaśniejszą gwiazdą w naszej kadrze, są lepiej wyszkoleni technicznie, bardziej efektowni i efektywni piłkarze od Rafała. To się zgadza. Jednak nie stać nas na sprowadzanie zawodników hurtowo, a każdy nowy zawodnik to większe koszty od zatrzymania obecnych. Tym bardziej, że Boguś podpisał kontrakt z niższą pensją niż otrzymywał dotychczas. Co więcej Rafał zna tą szatnię, jest jej integralną częścią. Nawet jeśli nie widzimy go w wyjściowej jedenastce (także ja mam już w obecnej kadrze innych faworytów do gry na pozycjach, na których może grać Rafał), to wciąż jest nam potrzebny choćby jako zmiennik, a przecież nie da się rozegrać pełnego sezonu ligowego i jeszcze do tego walczyć w krajowym pucharze (najłatwiejsza przepustka do pucharów, co pokazała już choćby Arka, która zdobyła puchar i wywalczyła prawo gry w LE poprzez puchar, choć w lidze ledwo się utrzymała) mając 13 czy 15 doświadczonych piłkarzy i kilku młodzików z CLJ. Nie da się wywalczyć dobrego miejsca w lidze (a każde wyższe miejsce to kilkaset tysięcy złotych do klubowej kasy), jeśli jedynym nominalnym zmiennikiem na daną pozycję jest kilkunastoletni junior dopiero wchodzący do dorosłej piłki. Nie da się też zbudować drużyny na samych nowych zawodnikach (wiadomo, zgranie, wypracowanie taktyki, zbudowanie szatni związanej ze sobą wzajemnie, ale także czującą dla jakiego klubu grają), nie da się zbudować mocnego zespołu wyłącznie na piłkarzach "z zewnątrz" nie czujących klubu, choćby nawet każdy z nich był lepszy od reszty ligowców (co pokazuje od dawna Legia, gdzie piłkarze indywidualnie mają wysokie umiejętności, ale i tak nie są drużyną... nawet jak zdobywają mistrzostwo, to przegrywając prawie 30% spotkań i przypadkiem mając szczęście, że konkurencja jest jeszcze słabsza). Poczekajmy cierpliwie na kolejne informacje. Wiadomo, że wiadomość o kontrakcie Bashy jest teraz najważniejsza, jednak rozmowy z najlepszymi piłkarzami drużyny nigdy nie są łatwe (choć zarówno klub jak i sam piłkarz twierdzili, że nie ma dużych rozbieżności i porozumienie jest bardzo blisko) i znacznie szybciej można dogadać się z piłkarzem, który już zapuścił korzenie w mieście i klubie będącym u schyłku kariery niż kluczowym zawodnikiem, mającego przed sobą jeszcze kilka lat gry na wysokim poziomie i nienarzekającym na brak zainteresowania na rynku.

47            -11
Stint
@Kosmaty
o jakim braku doświadczenia piszesz? powiedzmy że kontrakty zostaną przedłużone z tyłu Wasyl Sadlok Burliga powiedzmy ze Pietrzak nie odejdzie Klemenz to tez nie nowicjusz. W środku zakładając ze Basha zostanie to jest Bałszczu jest Mak jest Vukan Plewka który już też trochę pograł a w przodzie Paweł Brożek Kolar itd. Gdzie ta młodzież? końcówka miała być testem a co się okazało ktoś tak super się wybił? w sumie nikt wiadomo ze Hoyo się w miarę spisał ale to za mało Śliwa? Grabowski? Kumah Balicki Buksa każdy wie ze to talenty ale jeszcze nie na ligę więc zamiast stawiać na Peszkę gdzie pod wątpliwość juz poddawałem pozostanie jak pisałem to może warto było dawać więcej szans wymienionym Kumah to chyba w ostatnim meczu coś dłużej zagrał a ponoć taki talent... A RB9 mimo że bywał na boisku to lepiej aby go nie było albo jakby go nie było. Jest w lidze na pewno kategoria piłkarzy nie 15 letnich ani 36 letnich tylko tak jak Vukan albo jak Mak albo np 23 letnich którzy nie będą gorsi naprawdę od RB a przy okazji zainwestujemy w przyszłość a doświadczenia w składzie jak podałem wyżej mamy aż nadto niejedna drużyna chciałaby mieć takie doświadczenie w składzie a nie ma nawet połowy.

19            -42
Kosmaty
@Stint
1. Pietrzak odejdzie, jeśli zostanie, to będzie spore zaskoczenie (on chce odejść, ma oferty, klub już się pogodził z jego odejściem i nawet Stolar mówi o tym otwartym tekstem). 2. Klemenz nie nowicjusz? Ile ma meczów w ekstraklasie? W całej swojej jakże długiej karierze na ekstraklasowych boiskach pojawił się 17 razy (w tym 12 razy 90 minut, 2 razy 45 minut, raz 30 minut i 2 razy 20 minut). Nie nazwałbym tego wielkim doświadczeniem. 3. Brożek? Z całym szacunkiem to zawodnik na kilka spotkań w sezonie i to nie na 90 minut. 4. Plewka? Ma w nogach sezon (nie cały, ale rzeczywiście grał sporo w tym sezonie), ale chyba nie nazwiesz go gwarancją jakości. 5. Reszta wymienionych? Spoko, mamy wyjściową jedenastkę... a co z ławką? No przecież jak nie idzie, to są zmiany i to one mają odmienić sytuację, a przynajmniej dokładnie wypełnić polecenia trenera (wszyscy dotychczasowy trenerzy twierdzili, że Boguski doskonale wywiązuje się z powierzonych mu przez trenera zadań)... Twierdzisz, że Buksa (z niepodważalnym talentem) spełni taką rolę w przeciągu całego sezonu? Kilka spotkań może mu się udać, ale kilkanaście? Chcesz sprowadzać piłkarzy mających 2X lat i dobrych jakościowo... super, ale koszty są ponad nasze siły by to zrobić w potrzebnym wymiarze, a skoro się nie da, to trzeba wybierać. Na którą pozycję koniecznie trzeba kogoś sprowadzić, ale w związku z tym budżetu nie starczy na inną pozycję więc na niej trzeba zatrzymać kogoś z obecnych zawodników. Padło na to, że zostaje Boguski, tym bardziej, że jest uniwersalny i on jeden może awaryjnie obstawić kilka pozycji w ofensywie. Zresztą patrząc na kadrę Wisły Rafał będzie rezerwowym (będzie grał często, ale nie będzie pierwszym wyborem). Zerknij z kim konkuruje do miejsca? Prawe skrzydło Błaszczykowski, nie ma tu jakiejkolwiek dyskusji. Lewe skrzydło Mak (tez raczej nie ma wątpliwości). Atak Kolar, Drzazga (być może jakiś nowy zawodnik dojdzie, ale nawet jeśli nie, to ta dwójka ma w ataku mocniejszą pozycję u trenera niż Boguski). Zresztą już ostatnia runda to pokazała... jeśli wszyscy byli zdrowi to Rafał zaczynał na ławce.

32            -6
~~~Jarek
Podsumowanie
6 lipca zagramy w Dankowicach z Podbeskidziem a na koniec szykuje się dwumecz w Myślenicach , Karvina+Puszcza

5            -3