Piątek, 14 czerwca 2019 r.

Kolejne ważne głosowanie członków Socios Wisła

Członkowie Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków rozpoczęli właśnie głosowanie nad przekazaniem Wiśle Kraków SA ponad miliona złotych w nadchodzącym sezonie! Głosowanie potrwa do najbliższej środy, a ponad 1600 członków Stowarzyszenia zdecyduje, czy chce przekazywać klubowi około 85 tysięcy miesięcznie w formie darowizn celowych. Propozycja poddana pod głosowanie jest efektem rozmów Socios Wisła z władzami spółki piłkarskiej i stanowi preludium do dalszej współpracy.

Jeżeli członkowie Stowarzyszenia zgodzą się na propozycję to środki będą rozdysponowane w poniższy sposób:

- około 45 tys zł miesięcznie trafi do AP Wisła Kraków;
- około 20 tys zł miesięcznie zostanie przeznaczone na prowadzenie drużyny w Centralnej Lidze Juniorów;
- około 20 tys zł miesięcznie zostanie przeznaczone na prowadzenie drużyny rezerw Wisły.

Socios Wisła Kraków istnieje ledwie kilka miesięcy. W tym czasie przekazało już klubowi ponad 600 tysięcy złotych, w tym w ostatnich dniach 150 tysięcy na kontrakt Marcina Wasilewskiego. Równolegle zarezerwowano również kwotę 400 tysięcy złotych na budowę sztucznego boiska dla Akademii Piłkarskiej. Wszystko to możliwe było dzięki składkom członków Stowarzyszenia, którzy każdego miesiąca wpłacają około 100 tysięcy złotych. Jeżeli Stowarzyszenie dalej będzie rozwijało się w takim tempie, to już w najbliższych miesiącach może być najważniejszym finansowym partnerem Wisły Kraków.

Źródło: Socios Wisła


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


22    Komentarze:

Pingwinek
Karnet :-)
Cześć :-) , zwracam się do Was kibiców z pytaniem, czy ktoś w ramach wsparcia kibiców nie chciałby mi pomóc sfinansować karnetu na nadchodzący sezon? Możliwe, że znajdą się osoby, które przypomną sobie ten komentarz, bowiem na początku sezonu 18/19 napisałem bliźniaczy wpis. Wówczas, dzięki uprzejmości Pana Mariusza (dla którego bez wątpienia należą się słowa uznania) mogłem wspierać naszą drużynę i uzupełnić moją gablotę o nowe niezapomniane chwile, wspomnienia, które przy wielu sezonach okraszonych chociażby Apoelem Nikozja wywołują i zawsze będą wywoływać u mnie dużo uśmiechu. Mówiąc wprost, dla mnie jako ucznia jest to znaczący wydatek, mimo wszystko chciałbym wspierać naszą drużynę. Wielu z Was pisze, że kupuje karnet mimo, że nie będą mogli jeździć na mecze (np po prostu mieszkają poza granicami kraju). Tutaj właśnie kieruję pytanie, czy w związku z tym nie znalazłaby się osoba chcąca mi pomóc? Jeśli jest taka dobra dusza to proszę o kontakt (adres mailowy: karnetdlawislaka@gmail.com) Luźne pytanie, jeżeli kogoś uraziłem, z góry przepraszam, serdecznie pozdrawiam :-)

44            -19
~~~Prawdziwa Wisła☆
socjos powinno mieć swoje logo
na koszulce Wisły

69            -8
~~~Jazda
Jazda
Szkoda tylko że w ostatnich kilku miesiącach członków, którzy dołączyli do Socios możnaby policzyć na palcach jednego człowieka

16            -36
GrzegorzS
Drogi jazda z tego co wiem z newslettera
socios to ostatnio przystąpiło do stowarzyszenia 46 osób, więc masz sporo poalców człowieku jeśli jesteś w stanie to na nich policzyć.

38            -15
~~~Lowca jeleni
Rzecznik prasowy
Oo, czyzby Grzesio S nawrocil sie i pokochal Soccios? Boze kochany, a niedawno robil za rzecznika prasowego duetu: „Foka Damianek-Marzanka Piggi””. Grzegorku, a skad to tak zawialo, ze zmienilo Ci myslenie? Z Toba to jak z tym „ ekonomem przechera” w kabarecie pana K. Daukszewicza co to lezal krzyzem pod biurem partii az nagle wstal,otrzepal spodnie i ...... polozyl sie pod kosciolem. No coz, mogl nawrocic sie ekonom to mial prawo i Grzesio S

20            -31
~~~Bobik
Wsparcie Socios
Należę do Socios i popieram każdą ciekawa inicjatywę ale.. Z jednej strony jeden z Prezesów apeluje do Socios o wsparcie finansowe - już nie małe bo prawie 1 mln PLN w ciagu roku ... Z drugiej strony publikuje sie w tym samym czasie prognozy finansowe z których wynika ze klub spodziewa się 5 mln zysku w tym roku... Trochę to dziwnie wygląda.. link »

15            -48
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
osobiscie uważa ze wydawanie pieniędzy socios na akademie piłkarską w czasie gdzie są braki finansowe jest nie uzasadnione.Ilu wychowanków gra w Wisle?

9            -40
GrzegorzS
Ave Wisła
wydawanie kasy na rezerwy, akademię, centralna lige juniorów ma głeboki sens. Z jednej strony ściąga z klubu konkretne wydatki a klub srodki może przesunąc na inne cele. Dwa zapewnia płynnośc finansowania tych trzech projektów uniezależnia ich działanie od ewentualnych prolemów płatniczy klubu. Inwestycja w Akademię i młodych zawodników to myślenie o przyszłości. To dużo lepszy pomysł na wydawanie zbieranych przez kibiców pieniędzy niz wydawanie ich na zaległe opłaty za stadion, na kasę dla profesjonalnych zawodników na inne wydatki, na pensje działaczy, prowizje menagerów, czy długi. Co więcej to zachowanie pewnej ciągłości ideii powstałej przy założeniu socios. Inwestujemy w projekty długofalowe, co więcej realne do udzwignięcia na obecnym etapie działalności.

32            -16
Maxi
~~~Bobik
Tak ciężko ci zrozumieć że mamy długi i to ogromne długi . Należy tylko się cieszyć że obecny zarząd tak zarządza kasą że wychodzimy na delikatny plus ale długów nie spłaci pani Czekaj ( niestety) ani pan Cupiał 78 milionów długu realne zobowiązania to 35 milionów dlatego mimo że delikatnie wychodzimy na plus to należy wszędzie szukać kasy i Socios bardzo za to dziękuję że w pewnych sprawach odciąży trochę finansowo Wisłę to jest prawdziwa organizacja kibicowska która nie żeruje na klubie a pomaga mu .

37            -1
~~~Alfabet
Sponsor
LV bet około 1,3mln. Socios przeszło 3mln. Kto tu jest sponsorem tytularnym ?? 😜😀

69            -4
~~~Mateusz. M.
Do Bobik
Ok, artykul jest dość ogólny i przedstawia plany finansowe klubu na najbliższy rok. Oczywiście są prognozy, według mnie dość ostrożne ale realne. Wydaje mi się, że nasi ratownicy wliczyli w to najprawdopodobniej szef wsparcie m. in. ze strony Socios. Pytanie mam tylko do jednej kwestii, zyski z transferów... skąd one się biorą skoro do tej pory nie widziałem realnego zainteresowania naszymi polkarzami? Czy są plany sprzedaży kogoś? Na razie przyjścia i odejścia odbywają się bezgotówkowo. Ciekawe co nas czeka w takim razie. A tak na marginesie, czy ktoś gdzieś coś wie w kwestii wzmocnień składu? Coś by się jeszcze przydało.

14            -2
Stint
Wcale nie
uważam że to dobry pomysł aby po prostu pieniądze sobie tak szły do SA bowiem to tzw. łatwe pieniądze od kibiców którzy zrzeszyli się aby ratować klub a potem aby budować zaplecze dla Wisły w tym ekipy młodzieżowe. Przekazanie wszystkiego bo Wasyl chce (nie odbieram mu zasług żadnych i szanuję) bo ktoś inny zaraz uzna że kibice jeszcze skądś znajdą nie jest OK. Doraźne wsparcie w głosowaniu OK ale nie stały dochód z kibiców. Jak się kub przyzwyczai to już tak zostanie a tak być zdecydowanie nie powinno. Idea Socios jako ta z boku doraźna z celami często dalekosiężnymi jak inwestycje w ośrodek czy młodzież powinna być naczelną.

11            -12
~~~wiślak90b r
Działać p działacze
link »

18            -2
~~~Jazda
drogi GrzegorzS
Tak, dzisiaj zaktualizowano liczbę członków i faktycznie 40-tu przybyło jakby na zaprzeczenie moich słów z czego się bardzo cieszę ale podtrzymuję to co napisałem wcześniej - przez ostatnie 2-3 miesiące było z tym mega słabo

11            -4
~~~Reymonta2 2
nie na temat
Mateusz 3 razy tak:) i jeszcze drobna ciekawostka - link »

18            -2
Maxi
Stint
Większość z tych środków właśnie idzie na młodzież i akademię 400 tysięcy na budowę sztucznego boiska dla Akademii na Wasyla 150 tys Miesięcznie Socios będzie 40 tysięcy przeznaczał na Juniorów i drugą drużynę a 45 tysięcy dawał Wiśle SA do dyspozycji . Więc myślę że ten podział środków nie jest zły a że 150 tys poszło na Wasyla to uważam że to bardzo dobrze wydane pieniądze bo to gość przy którym młodzi wiele mogą się nauczyć a i trzyma szatnię musi być ktoś taki w szatni .

14            -4
trogdor
@Mateusz. M.
W artykule wyraźnie jest napisane że prognoza dotyczy roku 2019 a nie sezonu 19/20. nawet są podane wyliczenia za pierwsze dwa kwartały. w tym czasie sprzedaliśmy Kostala i Imaza za ok 2,5 -3 mln (różne szacunki) więc połowę planu już wykonano. A teraz nawet nie musimy nikogo sprzedawać - wystarczy, że Carlitos pójdzie z Legii za kwoty o których się mówi a my dostaniemy swój %. Poza tym nie ma się co oszukiwać - na chwilę obecną nie stać nas na odrzucenie dobrej oferty za naszych piłkarzy a okienko się nawet jeszcze nie otworzyło. ___@ Bobik czego nie zrozumiałeś z artykułu, który podlinkowałeś? Wyraźnie jest tam stwierdzone, że obecnie klub mógłby się sam bilansować tym co ma - problem w tym, że trzeba też spłacać długi a wtedy kołderka robi się krótka.

13            -1
Kosmaty
@~~~Bobik
Bobik kwestia z kasą jest następująca: w artykule napisano, że Wisłą może bilansować bieżącą działalność i przy takim wydatkowaniu (czyli bez wliczania tu spłat zadłużenia) ma prognozowane około 5 milionów zysku. I to fajnie, w normalnych warunkach oznaczałoby to całkiem przyzwoite pieniądze do przeznaczenia na rozwój w kolejnym roku (może jakaś inwestycja w transfery, może akademię, a może jakieś działania marketingowe albo jeszcze coś innego). Problem w tym, że nad Wisłą wciąż wisi zadłużenie (43 miliony długu wobec TS (kupiony od TF razem z klubem), nawet jeśli zostanie on umorzony, to wciąż trzeba zapłacić od tego podatek, ponieważ w momencie umorzenia staje się on zyskiem) oraz ponad 30 milionów realnego zadłużenia, z którego około 20 milionów trzeba spłacić w ciągu 2 lat. Zysk 5 milionów rocznie to o połowę za mało by spłacić te 20 milionów w terminie (w rzeczywistości brakuje 10 milionów lub kolejnych 2 lat). Dla tego tak ważne są rozmowy z miastem w sprawie zadłużenia wiszącego na klubie za stadion. W końcu chodzi o około 5 milionów, czyli połowę kwoty brakującej Wiśle w perspektywie spłaty zadłużenia wymagalnego w ciągu 2 najbliższych lat.

11            -2
szymasss
@bobik
Nawet jeśli uda się wygenerować zysk na wskazanym poziomie 5M PLN to pójdzie on na zobowiązania (długi), a nie do kieszeni akcjonariuszy. Czego nie rozumiesz? Podobno w 2 lata musimy spłacić 20M PLN więc kasa od Socios na pewno się przyda.

15            -1
~~~Autosan
Prognozna finansowa
Warto jeszcze nadmienić że prognoza wpływów z praw TV wynosi 10.5mln. Mniej więcej tyle da zajęcie 10 miejsca w przyszłym sezonie. Jeśli Wisła zagra w górnej ósemce to ten zysk będzie jeszcze większy.

10            -3
trogdor
@Autosan
Czytaj ze zrozumieniem. Prognoza jest na rok 2019 a nie na sezon 2019/2020. Więc jak można w niej uwzględniać kasę za zajęte miejsce w przyszłym sezonie, kiedy ta pojawi się pół roku po zakończeniu omawianego okresu rozliczeniowego. ____________ żeby było jasne dla wszystkich: rok obrotowy - czyli okres, w którym spółki się rozliczą najczęściej pokrywa się z rokiem kalendarzowym. I tak jest w Wiśle więc obejmuje po połowie dwóch sezonów i dwa okienka transferowe. Na początku tworzy się prognozę/plan (dokument omawiany w podlinkowanym przez Bobika artykule). A na koniec roku się go rozlicza i przygotowuje sprawozdanie finansowe - na marginesie to je zbiera i analizuje Deloitte przygotowując swój raport "Finansowa Ekstraklasa". Prognoza na rok obrotowy jest też czymś innym niż prognoza przygotowywana dla komisji licencyjnej bo ta musi objąć cały sezon.

7            -5
Maxi
Ludziska kochane ...
....widzę że dalej nie rozumiecie co niektórzy że kasa z praw telewizyjnych nie trafia do Wisły . Macie fragment wywiadu z końca maja z Królewskim ((( Niestety, już niedługo środki z praw telewizyjnych, które powinny wpłynąć do kasy klubu zostaną przelane do miasta, Tele-Foniki i innych wierzycieli, co spowoduje wielomilionową wyrwę. Dlatego wciąż potrzebujemy ponadprzeciętnych, rekordowych wpływów z karnetów i biletów, koszulek i kubków. Potrzebujemy wsparcia Socios i Fundacji ReymonTTa22 i wszystkich, którym zależy na Wiśle! )))

6            -1