Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.

Paweł Sikora trenerem-analitykiem pierwszej drużyny Wisły

W poniedziałek do sztabu szkoleniowego Wisły Kraków dołączył nowy trener-analityk Paweł Sikora, który na stanowisku zastąpi pełniącego dotychczas tę funkcję Mariusza Kondaka.

Pochodzący ze Szczecina Paweł Sikora pierwsze kroki w karierze trenerskiej stawiał w Klubie Sportowym SL Salos Szczecin, gdzie spędził osiem lat, szkoląc młodych adeptów futbolu. Stamtąd przeniósł się do pierwszoligowego MKS-u Flota Świnoujście, gdzie pełnił funkcję II trenera, analityka oraz koordynatora grup młodzieżowych.

Doświadczenie Sikory obejmuje także trzyletni epizod w zespole Arki Gdynia, podczas którego w sezonie 2013/2014 jako pierwszy trener doprowadził zespół do półfinału Pucharu Polski. Dalsze zawodowe szlify zdobywał w Pogoni Szczecin, gdzie realizował się w roli analityka pierwszego zespołu oraz trenera drugiej drużyny. Ostatni sezon spędził w Siedlcach, prowadząc zespół tamtejszej Pogoni.

Paweł Sikora posiada licencję UEFA Pro, będącą najwyższym stopniem uprawnień trenerskich.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~MarianoIt aliano
majchrowski WON
Policzmy trenerów: 1. Stolarczyk 2. Sobolewski 3. Jop 4. Kmiecik 5. Sikora.. dalej trener przygotowania fizycznego, bramkarzy i cały wielki sztab ludzi.. Ja przynajmniej mam nadzieję, że Ci wszyscy ludzie będą również do dyspozycji drużyny rezerw i to da wymierne korzyści.

14            -50
~~~Heerooy
~~~MarianoItalia no
Masz rację, zwolnijmy wszystkich, a treneroprezesem zostanie Wisłocki... w przerwie meczu dodatkowo będzie zapiekanki wydawał. Zamiast się cieszyć, że do sztabu dołącza kolejny trener z dużym doświadczeniem zarówno teoretycznym, jak i praktycznym to jest lament. Za granicą kluby mają kilkunastu trenerów, bo to jest profesjonalne podejście. Ktoś musi zawodników przygotować, szkolić, pokazywać błędy, a efektem będzie ich rozwój.

69            -5
Sep
@~~~MarianoItaliano
Ić już na drugą stronę błoń trollu hahaha

23            -7
~~~Januszzwą sem
Najwieksze kluby na świecie...
... zatrudniają po 25-30 ludzi w sztabach. Przykłady ? Arsenal - 26 osób w sztabie, Bayern 30 osób w sztabie (dane z oficjalnych stron). W sztabie Wisły jest 15 osób... Fakt, że do sztabu dochodzi kolejny trener z doświadczeniem (i to w zamian za Mariusza Kondaka, a nie jako kolejny) nie powinien być w naszej sytuacji powodem do narzekań...

40            -1