Czwartek, 20 czerwca 2019 r.

Krwiodawcze reminiscencje

36°C na zewnątrz, żar z nieba leje się strumieniami, w sali konferencyjnej w Hali Wisły trochę lepiej, ale prawie 30°C też nie sprzyja oddawaniu krwi. Z tymi iście piekielnymi warunkami zmierzyli się ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w ostatniej, wiślackiej akcji krwiodawstwa.

Wszystkim krwiodawcom, którzy w liczbie ponad 30 - odpowiadając na apel KHDK Wisła Kraków i Socios Wisła - zjawili się się przy Reymonta 22, należy się najwyższy szacunek. Z tego grona 19 osób oddało prawie 9 litrów krwi, reszta z różnych powodów czynnego udziału w akcji wziąć nie mogła.

Również ekipie medycznej z RCKiK w Krakowie, której przyszło pracować w bardzo trudnych warunkach, należą się słowa najwyższego uznania i podziękowania.

Tak więc wiślacka krew znowu płynie do potrzebujących. Odniosłem wrażenie, że z obrazu Vlastimila Hofmana z dumą spoglądał na to wszystko Henryk Reyman. Ale może mi się tylko tak wydawało, tropikalna aura robi wszak swoje.

Jan Ostroga
Prezes KHDK PCK Wisła Kraków


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

~~~lalaland
Akcja
Wszystkim należą się WIELKIE DZIĘKI:-) :-) :-)

9            -2
~~~.
KHDK
Wiadomo kiedy następnym razem będzie zbierana krew? KHDK Wisła Kraków mają jakąś stronę/FB gdzie informują na temat zbiórki krwi ?

1            -2