Piątek, 21 czerwca 2019 r.

Leszek Dyja dołącza do sztabu pierwszej drużyny Wisły

Sztab pierwszej drużyny został wzmocniony przez kolejne ogniwo. W piątek jego grono zasilił Leszek Dyja, który - obok Wojciecha Żuchowicza - będzie pełnił funkcję trenera przygotowania fizycznego.

W bogatym CV Leszka Dyji znaleźć można takie pozycje, jak współpraca z Wisłą Płock, GKS-em Katowice, Piastem Gliwice, czy Ruchem Chorzów, z którym aż trzykrotnie stawał na podium.

Praca nowego członka sztabu, uważanego za jednego z najlepszych trenerów przygotowania fizycznego w Polsce, została doceniona przez ówczesnego opiekuna kadry narodowej Waldemara Fornalika, który w sierpniu 2012 roku włączył go do swojego sztabu szkoleniowego. W kadrze narodowej znalazł się ponownie w momencie przejęcia jej przez selekcjonera Jerzego Brzęczka w lipcu 2018 roku.

Pod okiem Dyji, który przed rozpoczęciem kariery trenerskiej odnosił sukcesy w biegach sprinterskich, do zdrowia wracali także po kontuzjach zarówno byli, jak i obecni piłkarze Wisły Kraków. Wśród nich znaleźli się Arkadiusz Głowacki, czy Jakub Błaszczykowski.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~Ryan
Bogata kadra ekspertów
Nasza kadra tak pod względem sportowym jak i ekspertckim wygląda coraz bardziej okazałe. Witamy przy Reymonta.

63            -5
~~~marian
Trenera BRAMKARZY
Nam potrzeba pilnie!!

33            -6
Kosmaty
I bardzo dobrze.
Dbamy nie tylko o piłkarzy, ale także o sztab, który się nimi opiekuje. To najtańszy sposób poprawienia wyników piłkarzy. Jak to stwierdził Napoleon: "Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.". Im lepszy sztab szkoleniowy tym więcej będzie w stanie wyciągnąć z zawodników. W ostatniej rundzie pod koniec jej trwania Wisła siadała już fizycznie. Oczywiście nie znaczy to, że była źle przygotowana, bardziej chodziło o pojawiające się kontuzje, wykluczenia i wąską kadrę, co przeciążało niektórych piłkarzy. Mając dodatkowego trenera od przygotowania fizycznego będzie można lepiej przygotować zespół, bardziej zindywidualizować treningi kondycyjne co ogólnie postawi przygotowanie fizyczne Wisły na wyższym poziomie. Powodzenia.

16            -4