Niedziela, 23 czerwca 2019 r.

Łukasz Burliga z nowym kontraktem!

Łukasz Burliga będzie nadal reprezentował barwy krakowskiej Wisły - podała oficjalna strona naszego klubu! Nowa umowa obrońcy z "Białą Gwiazdą" została przedłużona o dwa lata, a więc do końca czerwca 2021 roku.

Burliga, który jest wychowankiem Garbarza Zembrzyce, na Reymonta trafił w 2005 roku. W pierwszym zespole "Białej Gwiazdy" debiutował 28 listopada 2007 roku, w meczu Pucharu Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze (1-0).

W Wiśle występował z przerwami na wypożyczenia do Floty Świnoujście (wiosną 2009 roku) oraz do Ruchu Chorzów (w sezonie 2011/2012). Wiosną 2016 roku trafił do Jagiellonii Białystok, w której grał do końca 2018 roku.

Dotychczas w wiślackich barwach zaliczył 133 występy, strzelając 12 bramek.

Źródło: Wisła Kraków SA, własne


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:



Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


20    Komentarze:

~~~Prawdziwa Wisła☆
no i oki Bury nieźle gra do przodu
gorzej broni ale przyda się .. Brać drugiego maka i bedzie ok

87            -7
~~~z podgórza
Kontrakt
No i gra gitara. Jeszcze ktoś za Kolara, Lisa jeżeli odejdzie, może by się udało z drugim Makiem i sezon można rozpoczynać.

76            -8
~~~abcabc
Bez nowego defensywnego pomocnika
będziemy znowu tracić kupę bramek. 6-tka potrzebna na wczoraj. Brak też napastnika, bo w Bałaniuka chyba nikt nie wierzy. Problem duży jest też ze skrzydłami, bo Kuba i Mak co chwilę łapią kontuzję, a porządnych zmienników po prostu nie ma. 3-4 zawodników trzeba ściągnąć, bo wylądujemy w dole tabeli.

29            -43
~~~Cieć
Środek pola.
Przede wszystkim jeszcze ktoś do środka.

53            -5
Kosmaty
No i super. Bury dzięki, że zostajesz.
Z zapowiadanych przez Wisłockiego transferów brakuje jeszcze snajpera i środkowego pomocnika (mamy ostatnie doniesienia GK na temat Martina Chriena). "Ponadprogramowo&qu ot; toczą się jeszcze rozmowy z Makiem (głównie skrzydłowy, ale jednak tylko "głównie", nie jest przyspawany do jednej pozycji), testujemy Stasika (kolejny skrzydłowy. Stolar go pochwalił i chce się dalej przyglądać, a sam piłkarz polecony trenerowi przez Ediego Andradinę) i mamy ostatnie doniesienia GK na temat Domena Črnigoja (niby skrzydłowy, ale w sumie zawodni tak uniwersalny, że regularnie gra na niemal każdej pozycji w pomocy, ataku i wszędzie pomiędzy, a w przeszłości miał epizody nawet w obronie). Czyli okienko przebiega bardzo dobrze (jak narazie i na papierze. Wszystko może się zmienić jeśli do Wisły trafi jakaś oferta nie do odrzucenia za Bashę lub Savicevicia, a nowi piłkarze muszą się jeszcze sprawdzić na boisku w meczach o punkty), planowane nazwiska wydają się ciekawe i dają nadzieję na pozytywną ocenę transferów, a jedyna rzecz, o której jak narazie nie wiemy zupełnie nic, to personalia potencjalnego napastnika.

37            -7
Tochimo
a gdyby tak
Burlige na tego defensywnego?

12            -27
~~~Jarek
Podsumowanie
Wszystko jest pod kontrolą . Lis na testach medycznych w Belgii a we wtorek , środę dwa transfery w tym jeden gotówkowy!

45            -9
~~~kazek
@Jarek
Czy tym jednym gotówkowym będzie spłacenie Lecha za transfer Mateusza?

9            -20
~~~kaktus
@Tochimo
Niegłupi pomysł :-)

6            -13
~~~wiślak90b r
Wakacje czas zacząć.....
Jarus gimbusie idź lepiej pograć na konsoli a spekulacjami transferowymi daj się zająć dorosłym:lol: :lol:

11            -13
Maxi
Nie byłem jakimś wielkim fanem Łukasza
Przyznaję się bez bicia tak jak lubiłem Małego ale teraz cieszę się że poszedł do Sosnowca tak mimo że nie przepadałem za Łukaszem to bardzo się cieszę że Łukasz u nas zostanie .Jak to się mówi tylko Krowa nie zmienia zdania i powiem szczerze że na przełomie tych wszystkich lat diametralnie zmieniłem zdanie o Małym i o Łukaszu chociaż Małemu dalej dobrze życzę w tym Sosnowcu .

30            -5
~~~Kibic Wisły
@~~~abcabc
A ten Bałaniuk w ogóle miał szanse? Bo jak przyszedł w 2017 r. to Ramirez go prosto z samolotu na PP wystawił. Później nie grał bo ciężko było się przebić za Carillo gdzie grali Imaz z Carlitosem (Kolar też się nie mógł przebić wtedy) a sezon 18/19 przebywał na wypożyczeniu.

33            -5
szczebelek
Czuję, że będziemy pozytywnie zaskoczeni...
Za obecnego zarządu polityka transferowa jest prosta czyli po pierwsze zastępuje się jeden do jednego odchodzących piłkarzy z klubu, a po drugie gdy nazwiska wyciekną do mediów są raczej po kilku rozmowach w sprawie kontraktu... Wszyscy pamiętają Titjanicia i Celjicia , którzy byli w Krakowie i transfery się wysypały, ale tak naprawdę innych nazwisk w prasie nie było. Mówiąc serio, to naszymi celami są piłkarze wymienieni w GK oraz jakiś napastnik. Co do kwestii 63 straconych bramek w poprzednim sezonie można winą obarczyć krótką kołderkę i kontuzje przez co wiosną na pozycji stopera zagrało ośmiu ludzi w 10-ciu konfiguracjach czyli bez stabilności nie ma pewności, a bez niej rodzą się błędy. Stąd przyjście Janickiego, żeby w razie czego nie zmieniać co drugi mecz ustawienia personalnego wszystkich obrońców...

18            -7
adam10
@~~~Jarek
A skąd masz takie informacje bo ostatnio informatorów wielu tylko mało się sprawdza... :-(

16            -4
~~~Jarek
Podsumowanie
Byłem w Zembrzycach , wiem od kierownika , o nic się nie martwcie , nie zostaniemy z juniorami na ławce bo oni przewidziani do rezerw

25            -6
~~~Mateo92
Z innej beczki
Czy ktoś wie co z Krzyśkiem Drzazgą? Umowa wygasa mu za tydzień a ani widu ani słychu że przedłużamy

9            -15
~~~jazz
@~~~Mateo92
nie siej fermentu: link » miał opcję przedłużenia i już dawno klub z niej skorzystał

22            -3
~~~Pp78
Z innej beczki.
Coś slabo schodzą karnety! Ludziska ruszać po karnety!!

20            -9
hutniczek12
Wiślak..
Bardzo dobry ruch. Do zobaczenia na R-22

10            -4
~~~maciek_ts
Karnety slabiutko
Gadu gadu o transferach, umowach etc., a karnetów sprzedało się ledwie 5200. Tempo niestety bardzo słabe. 100 karnetów dziennie nie sprawi, że nagle będzie 10000. Słabizna ! Jakby nagle wszyscy sobie zapomnieli w jakim gównie pływamy. Każdy karnet to oczyszczone wiadro gówna. Czysto będzie przy 15000... do dzieła pisarze !

8            -8