Poniedziałek, 1 lipca 2019 r.

Nowa umowa dzierżawy stadionu

W poniedziałek, 1 lipca 2019 roku, podpisana została umowa dzierżawy pomiędzy Gminą Miejską Kraków, reprezentowaną przez Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie - Krzysztofa Kowala, a Wisłą Kraków SA, reprezentowaną przez Prezesa Zarządu - Rafała Wisłockiego.

Dokument dotyczy udostępnienia Wiśle Kraków Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby meczów piłki nożnej rozgrywanych w ramach Ekstraklasy SA i Pucharu Polski. Umowa obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.

Ponadto strony podpisały również odrębną umowę dzierżawy części Stadionu, dotyczącą udostępnienia Wiśle Kraków pomieszczeń biurowych. Ta umowa obowiązywać będzie w okresie od 1 września 2019 roku do 31 sierpnia 2020 roku.

Obie umowy zawarto na warunkach zbliżonych do tych podpisanych w ubiegłym roku.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


31    Komentarze:

~~~Radekrrrr r
bubel stadionowy
jakieś zmiany w stosunku do poprzedniej umowy za ten bubel?

67            -5
~~~wiślak90b r
News
Owszem to ważne ale nie takich człowiek od rana oczekiwał informacji....:-( :-( :-( :-(

41            -6
GrzegorzS
Czyli na lini masto klub nic się nie zmieni, a sorry
nasz dług wobec gmini został pomniejszony o jakies 1.5 miliona złotych.

39            -5
~~~chris81
chris81
"Dodajmy, że warunki finansowe umowy są zbliżone do tych sprzed roku. " - zbliżone dla Wisły na plus czy na minus - bo to dla Wisły ma znaczenie !!! -------- taką informację można by było uściślić ...

22            -6
~~~/Kristof.
Czyli
Rekiny biznesu wynegocjonowały taką samą umowę co facet od ręczników w siłownii..

21            -72
~~~Nie głosuję na Majchra!
Pozdrawiam wszystkich "kibiców Wisły Kraków"
którzy w ostatnich wyborach zagłosowali na Majchrowskiego (byle tylko nie na PiS). Wy nie pomagacie Wiśle wy przykładacie swoją rękę do jej niszczenia.

138            -87
~~~KRKPL
2 rzeczy
Nasze miasto potrzebowało zmiany, świeżości, a pozostawienie obecnie panujacego przy korycie było najgorszym rozwiązaniem. Dodatkowo każdy wie ze prezydent ma kompleks Wisły i nie bedie nam sprzyjałał. Mogliiśmy przy wyborach pomóc miastu, które wbrew opiiom wielu osób wcale nie rozwija się w dobrym kierunku (ratują na uczelnie i korporacje i niewiele ponadto) i Wiśle, a tak jest jak jest i głosujący na majhera pryłożyli do tego rękę. Wisła Pany!

76            -42
~~~julop
@Nie glosuje na Majchra.
Tak, otóż to - dokładnie to samo w Warszawie - byle nie PiS. No i mają, kolorowego przyjaciela od huśtających męskich cycusiów.

64            -50
~~~Ibrahim ibn Jakub
@Nie głosuję na Majchra!
Dziwne, że gdy Misiek, Marzena i Damian naprawdę niszczyli klub, nie wysuwałeś żadnych oskarżeń. Za to teraz wysuwasz zarzuty przeciw kibicom mającym inne sympatie polityczne niż Ty, tak jakby to oni decydowali o umowie, wysokości stawki najmu itd. Nie wysłuchałeś nawet komentarza prezesa Wisłockiego, ani nie poznałeś dokładnych warunków nowej umowy, a już jątrzysz i dzielisz. Poza tym, na jakiej podstawie wnosisz, że za rządów PiS umowa byłaby zdecydowanie bardziej korzystna dla klubu? Nie masz żadnych przesłanek ku temu, by tak myśleć, więc, proszę, nie hamletyzuj i nie demonizuj. Poczekaj też na oficjalny komunikat władz Wisły. One z pewnością nie będą wzorem poprzedniej wiślackiej wierchuszki utajniać informacji dotyczących opłat za najem stadionu i zadłużenia względem miasta.

62            -46
~~~abcdefgh
za to pisiorki
by Wisełce pomogły... zwłaszcza że mamy gwardyjską przeszłość niestety...alez wielu z Was koledzy jest naiwnych.

66            -67
~~~fan1978
Pomagajmy i teraz........!!!
.......jak widać i słychać miasto Kraków nie będzie pomagać Wiśle ani dziś ,ani jutro! To my "wiślaccy kibice" musimy kolejny raz podać pomocna dłoń, i kupując karnety i zapełniać stadion w podobnej liczbie jak to miało miejsce na wiosnę żeby klub trwał i nie upadł. Pozostaje mieć nadzieję że przy licznym dopingu drużyna będzie wygrywać, ktoś z europejskich klubów dobrze zapłaci za naszego piłkarza i tak krok po kroku będziemy się odbudowywać. Cierpliwość popłaca. Pomagajmy i teraz.....!!!

56            -4
~~~€
Ibrahim ibn Jakub
Nie było ciebie tyle lat.......... :lol:

20            -7
~~~Marcin86w roclaw
Wstyd
Aż żal słuchać jak niektórzy tylko potrafią narzekać i nic nie robić. Prawda jest taka że mamy tylko 5530 sprzedanych karnetów i idą coraz wolnej. 10 tys wydaje się nie realne, dzięki niektórym "prawdziwym Wislakom"

42            -9
~~~Prawda jest naga
Nie napisze imiennie po nicku.
Prawo zabrania ponownego startu w wyborach, czlowieka, ktory nigdy nie byl przychylny Wisle. Jaki mamy stadion to wiemy. Miala byc nowa hala a pieniadze z UE sie zapodzialy ! Kadencja JM dobiega konca i dobrze. Zobaczymy co zrobia nowi prezydenci. Pewnie kazdy bedzie pilnowal swoich spraw a nie Wisly. Obym sie mylil dla dobra Wiselki.

20            -4
~~~maciek_ts
Zakaz narzekania - smarować po karnety.
„Prawdziwym Wiślakom” żal jest wydać kilkaset złotych na karnet. Prawda jest taka, że za wynajem stadionu płacimy obiektywnie rzecz biorąc grosze. Koszt wybudowania tego koszmarku to ok 0,5 mld PLN.. nawet jakby kosztował 400 mln, to stopa zwrotu z inwestycji jest w tym przypadku... ujemna. Koszty utrzymano są wyższe niż wynajem za który płaci Wisła. Specjaliści od ekonomii i ujeżdżania miasta oczywiście maja największe pojęcie. Zamknąć buźki i smarować po karnety. Zakaz narzekania !

29            -16
~~~Johny Walker
Ibrahim ibn Jakub.
Piszesz o warunkach umowy. Ty je poznales a juz piszesz o jatrzeniu ? Skad wiesz ze za rzadu PIS umowa bedzie zla ? Badz uprzejmy i napisz cos o swojej orientacji, bo po mojemu wychodzi na kolorowego komuszka! Moze nawet za wschodniej granicy. Kolego udajesz " czystego" ale nim nie jestes! Jest problem to jest WdZ. Myle sie ?:-(

24            -24
~~~Brudny Harry
Ibrahim ibn Jakub vel Willem de Zwijger.
Twoje posty sa czasami ciekawe, ale nie zawsze. Slownie manipulujesz, a nie zawsze masz racje. Czesto " z gory " przesadzasz o prawdzie, ktora bywa inna. Szkoda, ze nie znasz autorow umowy i jej tresci. Czy masz taka wiedze, aby tak oceniac i ponizac innych? Jestes nadintepratorem? Do nowych wladz podchodze spokojnie, a nie gorliwie. Wynurzasz sie po czasie i macisz. Tylko po co to robisz ? To chyba Ty jatrzysz jak dawniej. Po co ?

15            -6
stary wiślak
~~~prawda jest naga!
O jakim prawie piszesz i czegóż to ono zabrania? Prezydenta miasta i rade wybiera ogół wyborców,a nie kibice Wisły. Nie sądzę,by jakieś konkretne ulgi i inne wspomaganie Wisły,było dobrze przyjęte przez ogół krakowian. Zaraz by się odezwały głosy,ze brakuje kasy na to czy tamto,a miasto wspiera klub futbolowy.Nie chcę tego wątku ciągnąć,bo forum kibiców nie jest dobrym miejscem,na polityczną dyskusje o lokalnej polityce.My jako kibice,jesteśmy tylko cząstką elektoratu i społeczeństwa Krakowa.Szefostwo Wisły podpisalo taką,a nie inną umowę,której szczegołów nie znamy,wiec o czym tu dyskutować? O Majchrowskim? A po co?

30            -10
~~~Prawda jest naga
stary wislaku
W moim poscie wyzej pisze wszystko tylko trzeba umiec czytac ze zrozumieniem. Piszesz do mnie a nie zauwazyles, ze wczesniej i wyzej poruszano temat JM ? Slyszales o kadencyjnosci, prezydenta kraju lub miasta ? Watpie bo piszesz o zjawisku spolecznym, a nie regulach prawa !

6            -13
~~~€
"stary wiślak"
Przypomnę ci tylko, że Kraków dofinansował halę garbatym w kwocie 32,5 mln.

17            -6
~~~Nadszyszk ownik Kilkujadek
Dopóki
Dopóki Wisła ma długi za poprzednie lata wobec miasta, znajduje się w trudnej sytuacji negocjacyjnej. Po wyrównania rachunków będzie można pomarudzić.

7            -1
stary wiślak
~~~prawda jest naga!
Nie ma żadnej ustawy o kadencyjności prezydentów miast.Były tylko takie propozycje i projekty! Poza tym Majchrowski zdecydowanie nie będzie się ubiegał o nastepną kadencję,wiec po co o nim pisać? Poprosze o nr, ustawy o kadencyjności samorządowej,skoro takowa,wedle ciebie jest.

6            -11
stary wiślak
~~~E!
Nie znam statusu tej hali,ale wedle mojej wiedzy, nie jest ona własnością klubu,tylko miasta. A to znaczy,ze dofinansowano budowę obiektu miejskiego miejski,a nie klubowego.

7            -7
kmwtw1906
@~~~Marcin86wroclaw
sadze ze to bardziej dzieki zarzadowi ktory dał ceny za karnety z kosmosu w porowanniu do poprzednich lat ;)

6            -10
~~~Prawda jest naga
stary wislaku
Nic sie nie zminiles. Gdzie ja pisze o kibicach Wisly? Znowu cos wciskasz, co nie bylo napisane. Pisze o koncu kadencji JM i srednio inteligentny mieszkaniec o tym wie, a ty cos z kosmosu jak sie wybieta prezydenta. Zmartwie cie JM konczy kadencje i wiecej prezydentem nie bedzie nawet gdyby wszyscy w Krakowie chcieli. Czy to rozumiesz ? Minusy swiadcza o braku wiedzy i strach pomyslec iz tacy moga tworzyc prawo !

6            -10
MISIEK_BIS
Polityka i Kibice
Stadion na ponad 34 tysiące miejsc - nie mówiąc o skyboxach. Jak stadion wygląda czy za ile został wybudowany - zostawmy to do rozliczania innym. Bo stadion to jest kapitał WISŁY. Nawet płacąc 100 tys + vat za mecz można zarobić na dniu meczowym.Tyko trzeba to wykorzystać - kibice powinni kupić karnety. Politykę można wplatać we wszystko. Na szczęście na karnecie nie ma zapisu kto na kogo głosował. Nie pozwólmy przenieść polskiego piekła na stadion Wisły.

31            -1
~~~Człeniu
MISIEK_BIS
Bardzo słuszny postulat, dlatego dziwię się, że redakcja w moderowanej sekcji komentarzy dopuszcza te polityczne, zaś nie dopuszcza tych, które mówią, że to nie jest czas i miejsce na uprawianie polityki.

13            -29
~~~€
„stary wiślak”
Nie kompromituj się człowieku!

6            -11
MISIEK_BIS
Każdy kto umie liczyć
Zorientuje się, ze przy 5577 sprzedanych karnetach , od każdego karnetu średnio wynajmujący - czyli miasto - przy cenie 123 tys zł za mecz dostanie 22 zł a jeśli kupimy 8000 karnetów to średnio przypadnie 15,30 - a możemy stadion wypełnić na 15 -20-25 tysięcy kibiców czyli kwota za wynajem do jednego karnetu będzie się zmieszać. Więc o co chodzi? - kupujmy karnety a nie bawmy się w politykę. A co do ceny karnetów - taką cenę ustalił Zarząd który powinien wiedzieć ile musi zebrać z tego źródła finansowania klubu.

10            -2
~~~j.k.
Apolityczność
Odkąd pamiętam, a jestem na R22 ponad czterdzieści lat - kibice Wisełki zawsze byli ponad jakimkolwiek podziałami.Zawsze!Nikogo nie interesowało jaką masz przynależność partyjną, gdzie bywasz, co robisz w prywatnym życiu.Biło tylko wiślackie serce i to każdego z nas interesowało najbardziej. Kilka dobrych lat temu pojawiły sie "modne patriotycznie" ekipy, które doprowadziły do "jedynego słusznego mącenia". To trwa dalej. Obudźcie się ludziki bo niebawem chwycimy się za gardła, w imię wymyślonej przez jakiegoś idiotę na górze - tzw. slusznej sprawie.Precz z polityką na R22! Bądźmy Niezachwianą Wiarą!

13            -8
stary wiślak
~~~~E!
Co mądralo przekorna napisałem kompromitującego?Poitrafisz atakować ad persona,zamiast napisać co blędnego napisalem. To ty się kompromitujesz ciągłym zaczepianiem mojej osoby, Nic,absolutnie nic merytorycznego nie masz na poparcie swojej tezy o mojej kompromitacji,ale od razu o kompromitacji piszesz. Ja rozumiem,ze mnie nie cierpisz,ale jak już atakujesz,to podaj argumenty. No jaki jest mądralo status prawny hali przy Focha?

1            -5