Poniedziałek, 1 lipca 2019 r.

Mateusz Lis wrócił do zajęć z zespołem

Po powrocie z Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbywały się w ostatnich dniach we Włoszech, do treningów z zespołem Wisły Kraków wrócił dziś nasz bramkarz, Mateusz Lis.

Wprawdzie wiele mówiło się o możliwym pożegnaniu się 22-latka z "Białą Gwiazdą", bo plotkowano o zainteresowaniu jego osobą ze strony klubów z Portugalii oraz Belgii, ale jak na razie Lis trenuje w Myślenicach.

Przypomnijmy, że jego umowa z Wisłą Kraków obowiązuje do końca czerwca 2021 roku i dodatkowo ma klauzulę przedłużenia o kolejny sezon.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~goal
Z dużej chmury mały deszcz.
A tyle było zapowiedzi. A to pokaże się na Mistrzostwach Europy, a to zainteresowanie od Belgii aż po Portugalię. Trzeba popatrzeć prawdzie w oczy: kto dziś w Europie wydaje miliony na bramkarza?

28            -64
stary wiślak
~~~goal!
Oczywiście,że są bramkarze,za których płaci się miliony,ale przecież nie za takich,jak Mateusz.Z całym dla niego szacunkiem,ale to nie jest klasowy bramkarz. Może wyrośnie na rasowego bramkarza,ale na dziś jego wartość sportowa jest w strefie stanów średnich polskiej ekstraklasy.

41            -14
~~~Wiślak-No wy Bieżanów
Wbrew krytyce
Nie ma co narzekać na Lisa. Ja uważam go za bramkarza dobrego i z przyszłością. Raz , że młody. Dwa , że mocny psychicznie. Trzy , że pokazał klasę nie odchodząc w zimie jak miał nie płacone - szacun za to. Pamiętacie takich bramkarzy ? Dolha , Hugues , Pereiko. Niby doświadczeni , wiek znakomity jak dla bramkarza i co pokazywali ? Kiks za kiksem !! Nie dziwcie się więc Lisowi. Dajcie mu spokój i pozwólcie pokazać co umie i co lubi robić. Nie róbcie na niego nagonki. Czym tak naprawdę ustępuje innym bramkarzom w jego wieku ? Dajcie mi przykład jednego polskiego bramkarza 20-21 letniego który nie popełnił na poziomie Esy ani jednego błędu ! Znajdziecie takiego ? Ja nie kojarzę. Tak więc jestem za tym aby został u nas przynajmniej 2-3 lata i wtedy można myśleć co dalej. Dajcie mu czas. Obie strony będą zadowolone.

35            -21
GrzegorzS
Na szczęście Wisła nie jest na musiku, by go transferować
pod presją. Sytuacja zadłużenia i budżetu klubu jest ustabilizwana. Waidomo ile zalegamy jakie sa długi, ale dodatkowe środki z ekstraklasy plus całkiem niezły jak na czerwiec i lipiec wpływ ze sprzedaży karnetów pozwala stabilnie wypłacac pensje pokrywac bierzące wydatki i trzymac budżet w ryzach. Jeśli zas Lgia rzeczywiście sprzedała Carlitosa na co się zanosi to wejście w nowy sezon powinno być stabilne finansowo. Noapisze tak dawno w Wiśle lato nie było takie spokojne i zrównoważone. Może wreszcie zakończył się proces kolibania klubu związany z odejściem Cupiała i Telefoniki. Co nie znaczy, że pływamy już stabilnie po szerokich wodach i burze nam nie grożą. Strzałem w przysłowiowa 10-siątkę była decyzja o szybkim rozpoczeciu sprzedaży karnetów, dzięki temu jest finansowa płynność, bo średnio licząc do klubu, w okresie gdy nie ma dochodów z dnia meczowego wpłynęło nawet do 3 milionów złotych. Ale by przyspieszyć wychodzenie klubu na spokojne wody kibice główny sponsor Wisły muszą tego lata kupić drugie tyle karnetów.

31            -14
kmwtw1906
@~~~Wiślak-NowyBieżanów
Ty tak na serio z tym Pareiko ? Najlepszy bramkarz jakiego mielismy a Ty na niego najezdzasz owszem zdarzaly mu sie błędy ale KAZDEMU bramkarzowi na .świecie sie takie zdarzaja , jak widac juz nie pamietasz jak nam dupe niejednokrtortnie ratowal broniac sytuacje 1000% czy rzuty karne :/

21            -12
~~~Wiślak-No wy Bieżanów
kmwtw1906
Pereiko kiedy - Ile lat temu grał ? Lis kilka miesięcy temu nam dupę ratował świetnymi interwencjami a Ty już chyba o tym zapomniałeś. Przeczytaj sobie ten artykuł. link »

15            -10
~~~Loża szyderców
do @kmwtw1906
Pareiko był najlepszym bramkarzem jakiego mieliśmy? Serio? Nie pamiętam ile razy "ratował nam dupę", ale od tego w końcu jest każdy bramkarz. Myślę, że gdyby nie on, to ktoś inny by nam tę mało szlachetną część ciała uratował, mniej lub więcej razy. Pamiętam natomiast jedno. Facet w najważniejszym dla Wisły meczu w XXI wieku, praktycznie sam dwukrotnie wrzucił sobie piłkę do bramki. Nie piszcie już o nim, bo mnie szlag trafia na samo wspomnienie jego interwencji w spotkaniu Apoel - Wisła.

15            -13
~~~Zch młody
Loza szydercow
Mam takie same odczucie. Może i nie najgorzej bronił, ale LM niestety zawalił :-(

14            -10
~~~kibic Podbeskidzia
Martin Polacek
Czy jest prawdą, że Martin Polacek jest na testach w Wiśle, a Mateusz Lis odchodzi do Portugalii?

7            -3