Piątek, 5 lipca 2019 r.

Kacper Chełmecki z pierwszym profesjonalnym kontraktem

Profesjonalny kontrakt z Wisłą Kraków parafował 15-letni napastnik juniorskich drużyn "Białej Gwiazdy", Kacper Chełmecki - podała oficjalna strona naszego klubu.

Chełmecki trafił do Wisły Kraków latem 2017 roku. Wcześniej występował w Dunajcu Nowy Sącz, w barwach którego ze świetnej strony zaprezentował się, między innymi, podczas 29. Turnieju im. Adama Grabki. W finałach rozgrywanych na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odebrał z rąk Rafała Pietrzaka statuetkę dla MVP zawodów. Niecały miesiąc później był już graczem Białej Gwiazdy.

Pierwszy raz Wisła zainteresowała się młodym zawodnikiem, gdy jego ówczesny trener z Zawiszy Rożnów skontaktował się z Rafałem Wisłockim, informując go, że prowadzi zdolnego zawodnika. Po dwóch latach ten właśnie piłkarz pierwszy raz przywdział trykot z białą gwiazdą.

Chełmecki to zawodnik ofensywny, najczęściej występujący jako środkowy napastnik, choć trenerzy wystawiali go też na lewym skrzydle. Wiosną strzelił pięć goli w zespole CLJ U15 oraz jednego w CLJ U17. Sezon 2018/19 był udany dla Chełmeckiego także pod względem powołań do reprezentacji Polski do lat 15. Kilkukrotnie znalazł się w orbicie zainteresowań selekcjonera i przyjeżdżał na konsultacje szkoleniowe.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

~~~wiślak90b r
Dobrze
Brawo dla zarządu że cały czas szukają nowych zawodników do drużyn juniorskich ale czas płynie a drużyna seniorów ma ogromne braki kadrowe ...

22            -1